Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen korai fejlesztési lehetőségek vannak a csecsemők részére? fórum

Milyen korai fejlesztési lehetőségek vannak a csecsemők részére? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 20. 14:14

Sziasztok!


Én a következőket hallottam:


Úszás: fejleszti az idegrendszert és szinte mindent és nem csak fizikálisan értve. 3 hónapos kortól, illetve 5kg-tól ajánlot


Nyelvtanulás: 6 hónapos kortól, mikor még nem beszél, hanem csak "gagyog". A módszer megválasztásánál ügyelni kell! Már sajna nem emlékszem, hogy melyikre mondát " Ez aztán tényleg!" :) De valami "H" betűs.

Hallottam olyanról is, hogy már az anyaméhben elkezdik oktatni a kicsiket, de erről nem tudok több infot.


A szín érzékelést meg különböző erőteljesen eltérő színek használatával lehet fejleszteni. (pl.: piros-fekete)Tehát a pasztellszínű gyermekszoba nem a legjobb választás.


Ennyi. Ezt a 3 dolgot tudom konkrétan a korai fejlesztéssel kapcsolatban.

17. Softis
2008. jún. 2. 13:02

sziasztok, Tunyogi tényleg nagyon jó és mindenkivel foglalkoznak függetlenül a sérültség fokától, szülőktől, bárminemű hovatartozástól...

Mi a látássérülés miatt még mellette járunk a Látásvizsgálóba és a Vakodába vizitornára. www.latasvizsgalo.hu

2008. máj. 4. 15:26
bocsi: adja ki
2008. máj. 4. 15:25

Az Alexandra könyvesboltban is kapható, de az interneten ha beütöd, hogy tudatosszulo.hu az ő oldalukat adjaki.

Több kiadványuk, fejlesztő játékuk is van, nagyon szuper.

A könyv egyébként 2200 Ft-ba kerül. Postán pár nap alatt megjön.Hidd el megéri.

MINDENKINEK -MAGAMNAK IS- BOLDOG ANYÁKNAPJÁT::)))

14. supin
2008. máj. 4. 09:24
A védőnőd biztos ad közeli cimeket.
13. zsugabubus007 (válaszként erre: 12. - F4fff01065)
2008. máj. 4. 09:05

Szia!

Könnyű rálelni erre a könyvre, nagyon érdekel!

Te honnan szerezted be?

Köszi!

2008. máj. 3. 17:12
A Deákné B.Katalin könyvét én is rendszeresen használom.Szuper segítség, klassz fejlesztési feladatok.Csak ne keseredj el, ha nem tudod betartani, mert egyes feladatok az adott korban nem minden gyereknél valósítható meg. Mi is többet kihagytunk, illetve nem korcsoport szerint mentünk.Ezért csak szemezgess, és találj ki magadtól bátran feladatokat. Mindenesetre mankónak szuper.
2008. ápr. 19. 01:34

Deákné B Katalin: Anya, taníts engem! című könyvet ajánlom

valamint ezt a sorozatot és fejlesztőjátékokat: Tudatos Szülő (deák és társa kiadó gondozásában jelennek meg fantasztikus ötletek vannak.

de ajánlom a www,tudatosszulo.hu oldalt

2008. ápr. 19. 00:48
Bocsi ezt lehagytam www.tunyogi.hu itt is található némi felvilágosítás a munkájukkal kapcsolatban.
2008. ápr. 19. 00:47

"Tunyogi Gyógyító Játszóház" Korai Fejlesztő és Gondozó, Fejlesztő Felkészítő Központ

Budapest VI., kerület

Rózsa u. 46. fsz. 1.


Telefon: (361) 3218357

Fax: (361) 3412985

E-mail: tunyogi.jatszohaz@gmail.com

Kapcsolattartó személyek

Tunyogi Erzsébet

Kofránné Rémi Annamária


8-13.30-ig minden munkanap


Nyári szünetben ügyelet


Szívből tudom őket ajánlani. Lelkiismeretes, és nagyon jó szakemberek,minden téren meglévő orvosi kapcsolatokkal. A foglalkozásokat újszülött kortól tartják sérült és halmozottan sérült gyermekeknek vegyes kis csoportokban. Az én kisfiam nagyrészt nekik másrészt a saját kitartó munkájának köszönhetően a kórházból őt hazaadó neurológus szakvéleménye ellenére(vegetatív életmód semmi több) most 1 évesen lépeget, és a vele kapcsolatban álló orvosok köztük ez a kedves neurológus is csodababának hívja. Próbáljátok ki,megéri. Soha ne adjátok fel. Csodák igenis léteznek hisz az élet is maga egy nagy csoda.

2006. szept. 6. 11:17

Szívből ajánlom ezt a könyvet: Dr. S. H. Jacob: Gyermekünk fejlődő értelme

A könyv kiegyensúlyozott és mindenki számára hozzáférhető programot biztosit a gyermek korai intellektuális fejlődésének első hat szakaszára (0-24 hónapos korig). A több mint 200 játék és játékos elfoglaltság nem a mechanikus tanulásra vagy a magolásra épít, hanem könnyű és játékos formában gazdagitja a szülő és gyermek interakcióit.

Sajnos az én fiam már elmúlt másfél éves, amikor a könyvre rátaláltam. Nagyon bántam, hogy nem olvastam korábban.


Továbbá ezt a könyvet is ajánlom:

Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem!

Fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig.A könyv napi feladatokat határoz meg/javasol már 1. hónapos kortól, hónapról hónapra haladva. Gyakorlatokat mutat be ami tökéletesíti a látást, hallást, érzelmi élet gazdagodását célzó feladatokat találhatunk benne, az önálló játék fejlesztésére vonatkozó tanácsok, beszédfejlesztő gyakorlatok, az értelmi képességek, a tartalmi tudás növelésére szolgáló feladatok.

2006. szept. 3. 09:08

Bliss Alapítvány

1112 Budapest, Neszmélyi út 36.

T.: 310-3583


Gézengúz Alapítvány

1038 Budapest, Észak u. 12.

Telephely: III.ker. Medgyessy F. u. 3.

T.: 243-8595 vagy: 454-0682


HRG Alapítvány,

vízi terápia koraszülötteknek

1117 Budapest, Siroki u. 4.

T.: 365-0457


Korai Fejleszto Központ

1146 Budapest, Csantavér köz 9-11.

T.: 251-7669


Szõke Melinda

Konduktor

06-70/364-35-30

6. zoja
2006. aug. 30. 01:30
GEKKO képességfejlesztö játszóház.Az én kislányom 1 éves korától jár oda.Nagyon szereti és minden szempontból szuper.Egész picikkel is foglalkoznak.
5. cdc6d6d4be (válaszként erre: 3. - 18235c4fc5)
2006. aug. 29. 06:50

Szia! Én úgy gondolom hogy ő egészséges csecsemőkre gondolt.Akiknek mint írtam nem gondolom hogy fejlesztésre van szükségük,mert megy minden a maga útján.Hameg beteg egy baba

az teljesen más tészta.Hogy hogyan kell foglalkozni és fejleszteni őket.

2006. aug. 28. 14:27
Én mindennap olvasok a 11 hetes lányomnak. Nem tudom mit ért belőle, de tetszik neki. Szoktam énekelni is neki. Rengeteget beszélek hozzá.
2006. aug. 27. 14:28
Korai fejlesztések közé tartozik az esetleges hallássérült gyerekek fejlesztése. Beutaló nélkül el lehet vinni a babát az audiológiára, ahol megvizsgálják a pici hallását. Minél kisebb korban veszik észre a gondot, annál jobb, és tudnak segíteni.
2006. aug. 26. 19:06

Mire gondolsz pontosan?A szellemi,vagy manuális felesztésre,vagy a mozgás fejlesztésére?

Én úgy gondolom,ha egészséges a baba a dolgok jönnek maguktól.Minden babánál abban az időben amikor megérett rá.De persze mi szülők avval tudunk segíteni ha sokat foglalkozunk a babával,de semmit nem eröltetünk.Sok játék,mese,mondóka,színes anyagok,bábok amire felfigyel,és ha elkezd már mászni óvón figyeljük.

2006. aug. 26. 18:43
Milyen korai fejlesztési lehetőségek vannak a csecsemők részére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook