Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Forró gőzzel megégettem az arcom, kórházban azt mondták nyom nélkül elmúlik, de barna foltok lettek rajta.Tudnátok valami krémet javasolni? fórum

Forró gőzzel megégettem az arcom, kórházban azt mondták nyom nélkül elmúlik, de barna foltok lettek rajta.Tudnátok valami krémet javasolni? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 13. 19:50

hali mindenkinek, az arcom égette meg a nap még nagyjábol egy éve és elég buta voltam, mert nem kentem semmivel.. most az arcomon 2 pirosas folt látható, ami nem igazán szeretne eltünni onnan.

Úgy tudom, hogy a bőrünk az folyamatosan hámlik, de nem vagyok benne biztos,, hogy elfog-e az onnan tünnni valamikor... Esetleg hámosito krémek segithetnek?? köszi elöre is a segitséget és mindenkinek javaslom, hogy figyeljen oda nyáron különösen, mert a nap nagyon nagy károkat tehet bennünk-rajtunk .

2008. okt. 3. 00:50
Köszönöm a segítséget!
7. Akvamarin (válaszként erre: 5. - Lakianna)
2008. okt. 2. 20:44

Van mégegy tippem,amit én használtam -igaz nem égésre,hanem olyan csúnya horzsolásra,hogy harmadfokú égésnek nézett ki -Vitamerfen kenőcs.

A csúnya,és nagy területű sérülést hozta rendbe a karomon viszonylag rövid időn belül,bár azért nem egy hónap alatt.Ez egy hámosító kenőcs,gyógyszertárban lehet kapni,és nekem is ismerős ajánlotta,akinek bevált.Talán jó lehet égési sérülésre is,mivel a varasodás után kb ugyanúgy néz ki a bőr,mintha lehorszolódott volna.

Olyan hatású,mint a Neogranormon,csak kevésbé zsíros és szagtalan.És nem is fehéredik ki a bőrön.

2008. okt. 2. 10:54

Próbáld ki az aloe verát vagy a mézet! Aloe vera növényt sok kertétszetben lehet kapni, és az biztos 100%-os aloe gélt tartalmaz. Csak törj le egy kisebb és vékonyabb hajtást (állítólag azok több hatóanyagot tartalmaznak,mint az idősebb, vaskosabb hajtások)és a takonyszerű géllel kend be a problémás részt. Kisebb nyílt sebeket is képes pár óra alatt összehúzni.


Égési sérülésekre meg a mézet javasolják, de azt még "időben" vagyis égés után nem sokkal, hacsak nem nagyon súlyos szintű az égés.

2008. okt. 2. 06:56
Három és fél hetet töltöttem az égés-plasztikai osztályon a kórházba.Ott az orvosok a Panthenolt nem javasolják mély égésre. Az aloét az használom krémet is növényt is, de ennek ellenére egyre jobban látszanak a foltok. Egy hónapja történt a baleset.Vagy csak én vagyok türelmetlen
2008. okt. 1. 21:14

az aloe first biztos hogy hatékony,

én pár évvel ezelőtt a forró lekvárt öntöttem a lábfejemre, mert kicsúszott az üveg a kezemből.....azzal fújtam ....meg sem látszik az égés nyoma...

2008. okt. 1. 20:57
Én is ezt a Pantenol tudom ajánlani.Unokahúgom megégette az arcát mert a benzint begyújtotta.nagyon durván nézet ki.Azt hittük örökre megmarad!De már meg sem látszik,egy hónapja volt.
2008. okt. 1. 20:51

Szia!

Én a Panthenol égés elleni habról hallottam,hogy a legjobb erre,de nyilván nem mindegy,hogy mikor kezded el használni.Ezt minél hamarabb kell...

mikor történt a baleset?

Egy ismerősömnek a combjára fröccsent a forró szurok tenyérnyi darabon,és nyoma sincs!

Ő nmondta,hogy ezzel kente hónapokon át-az amúgy harmadfokú égési sérülést.

Esetleg még az aloe verás termékek is jók lehetnek.

2008. okt. 1. 20:41
Forró gőzzel megégettem az arcom kórházban azt mondták nyom nélkül elmúlik, de barna foltok lettek rajta.Tudnátok valami krémet javasolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook