Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyen egy anya, ha az 5 éves addig anyás gyermeke, egyszer csak ellene fordul? fórum

Mit tegyen egy anya, ha az 5 éves addig anyás gyermeke, egyszer csak ellene fordul? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. gyula
2008. nov. 4. 10:07

Igen,És ha én kerülnék ilyen helyzetbe, /ami remélem soha nem következik be,/ Nagyon odafigyelnék hogy a kicsi gyerekem csak annyit sérüljön ,amit már nem lehet elkerülni.

Ha éjszaka sírna, zokogna az édesanyja után, biztos lehetsz benne hogy azonnal hazavinném, s szerintem fordítva is így lenne, ahogy imádja a feleségem a kislányt.

Elkerülhetetlen hogy az emberek ha úgy alakúl ne váljanak el.

.De az igenis elkerülhető lenne hogy teljesen összetörjön a gyerek, mert a két szülő marja egymást,és nem figyelnek a gyermek lelkére.


Az egyik kis diákom altatót vett be ,meg tudták még menteni,a szülőket összehozta a betegágy,

és a rémület.Egy olyan gyermek aki az anyja ellen ,vagy az apja ellen fordúl már lehet nem sok választja el attől, hogy ilyesmit tegyen.

Nem akarok senkit megbántani,megítélni csak azt tudom, mert sokszor látom, hogy a gyerek egy váláskor összetörik, és ha nincs kellő,értelmes helyzetmegoldás, nagy baj történhet

32. 707655fba1 (válaszként erre: 31. - Gyula)
2008. nov. 3. 21:01
Pedagógus vagy Gyula?
31. gyula (válaszként erre: 30. - 707655fba1)
2008. nov. 3. 20:30

Remélem hogy soha nem tudom meg, de vannak a környezetemben olyan szülők, akik a legcsekélyebb bánatot okozzák a gyermekeiknek.

Ha két szülő elválik, a gyereknek sokkal nehezebb mint a felnőttnek, lehet hogy valamilyen szinten hasznot húz belőle,de az a legkevesebb akkora bánatért,amit a szülők okznak neki.

Főleg ha a két szülő még keresztbe tesz egymásnak.

ilyen esetben a gyerek a fontos,hogy ugyanúgy szerethesse az anyját is,és az apját is.

Két igazi szülőnél ennek természetesnek kellene lenni.

2008. nov. 3. 16:15

Nagyon érdekeseket ír Gyula, csak az vele a problémám, hogy semmi valóságalapja nincs.

Környezetemben is van olyan család, akik elváltak, (sajnos nem is egy) és igenis sikerült apukának anyuka ellen hangolni a gyereket.

Majd, ha Gyula is elvált szülő lenne, lehet, hogy megdöbbenne picit!

Amikor a gyereknek valami nem tetszik, akkor jön az, hogy: megyek apuhoz/anyuhoz, mert ott lehet, ott megengedik...stb.

Azt pedig, hogy egy gyerek irányítsa a szülőt, akárhány éves, szerintem megengedhetetlen.

29. gyula
2008. nov. 3. 15:39

Az egyik hoxás megírta,hogy mi volt a reagálásod a megszüntetett topikra.Nevetséges amit írtál,hogy a férjed vagyok, és még valami tőlem senki, érted?! , senki nem vehetné el a gyermekemet.

Ő írta hogy kiléptél nagyon sajnálom,nem értem miért vetted magadra, hiszen én egy cigány családról beszéltem.

De nem írhattam ki, mert biztosan rasszizmussal vádoltak volna.

Már megtettem a följelentést ez ügyben, mert nem bírom nézni a dúrvaságukat. Sajnálom hogy párhuzamot húztál, de amit te írtál sem helyes, hiszen a ti viselkedéseitekkel tönkre mennek a ti kis gyermekeitek is.


Ha meg akarjátok őrízni a lelki világát gyermekkorát a kicsiknek, hát le kellene ülni és megbeszélni mit szeretne a gyerek. Közösen.

Ha önkényesen döntetek felőle hosszútávon keserű kis koravén gyermekeitek lesz, ti pedig mindketten megbuktok a szülői szerepben. Egyre több kis tanulóm szemében látom azt a határtalan bánatot amit a szülők okoznak neki.

Van amelyik elmondja de van olyan aki magába zárja, és ez a rosszabb, Védtelen félárvák,akik nem tudják elengedni egyik szülő kezét sem,hiába akarják ezt rájuk erőszakolni.

Egy biztos, azt fogja a gyermek jobban szeretni, amelyik nem szakítja el a másik szülőtől.

Ha menni akar az apjához add oda, mikor a gyermek zokog. Mert így persze hogy ellened fordul.

Lehet ha így teszel már nem is kell neki annyira a gyerek,a gyerekek pedig látni fogják milyen,az anyjuk, hogy az ő kis érzései vágyai a legfontosabb neki.


Kívánok a gyermekeiteknek két toleráns, csak a gyerekek érdekeit, de sokkal inkább érzéseit néző,szülőkhöz méltó magatartást.

28. gyula (válaszként erre: 27. - 725428c678)
2008. okt. 29. 10:33
Gyermeket írtam,és az lehet fiú is és lány. Az meg hogy egy gyermek az anyja, vagy az apja ellen fordúl meg kell keresni az okát, hiszen itt nem az anya a fontos hogy mit érez, hanem a gyermek. Ha rövid távon, lehet egy dacos korszaka, ha hosszútávon,akkor meg kell keresni az okát.
2008. okt. 29. 09:19

Csak jelezném, hogy tavasszal még kisfiad volt, gyula!

Akkor most hogyis van ez?

26. gyula
2008. okt. 23. 15:19
Ha lelkileg jó a kapcsolat köztetek, akkor nincs mitől félned ha meghallgatod mindig mikor szügsége van rád te leszel a legjobb barátja is,akire mindig számíthat.Egy gyermeknek ez a legfontosabb, hidd el pontosan tudják ki az aki igazán szereti őket, ezért nem tudták elcsábítani tőled
25. 372f7e7275 (válaszként erre: 24. - Gyula)
2008. okt. 23. 15:01
az apuka valószinü nem tudja nem érti ezt....én már látom pár év alatt hogy hosszútávon ha az anya a gyerk mellett van,lelkileg és jó a kapcsolat,nem lehet elcsábitani effélékkel...de kellett pár év hogy elhigyjem hogy így van,bár nem mondom hogy nem félek attol hogy az apuja elcsábitja majd tinikorban....viszont már látom hogy hogy látszik rajta a "nevelésem"
24. gyula
2008. okt. 23. 14:51
A gyermekek érdekében hiszen írtad van egy kistestvér is, hát kommunikálniuk kellene,ha erre egyáltalán nincs lehetőség, hát majd évek múlva rájön az az apuka hogy elveszítheti a gyermekét, mert a gyermek okosodik,átlátja a helyzetet,és már nem lehet befolyásolni,erővel azt tenni vele amit nem akar, vagy elszakítani attól akit szeret, Vagy megmondják neki hogy kit szeress.Nem látják milyen fájdalmat okoznak annak a kisgyermeknek?!
23. 372f7e7275 (válaszként erre: 22. - Gyula)
2008. okt. 23. 12:27
olyat én is sokat látok,hallok sajnos és olyat is mikor elválltak és az anyuka neveli apuka ellen a gyereket....elitélem és szomorúnak tartom....válás után is kellene egy bizonyos intelligencia helyén kezelni a dolgokat a gyerek érdekében....itt most az apuka nem hajlandó erre...
22. gyula
2008. okt. 23. 12:11
Viccelsz velem!? Csak sokszor látok édesanyákat nem úgy viselkedni,mint ahogy kellene nem messze tőlünk lakik egy ilyen,üvölt ordít a gyermekkel,az a kisgyermek is régen megtagadta már szerintem az anyját csak hát kicsi nem tud mit tenni az ilyen ha megnő tutkó hogy visszaadja az anyjának amit kapott!
21. 372f7e7275 (válaszként erre: 20. - Gyula)
2008. okt. 23. 12:01

nem te vagy az apuka titokban?:)))

nem adok ki több részletet,kombinálj magadban tovább nyugodtan....

20. gyula
2008. okt. 23. 11:52
Ha az anyuka affelé hajlik, akkor nem fordulna a gyermek ellene!Talán pont ő az aki teljesen el akarja szakítani őket egymástól,ezért ez a reakció.Ha ketten vannak testvérek a másik mért nem fordúl az anyja ellen, azt nem tudja uszítani az apja ?!
19. 372f7e7275 (válaszként erre: 18. - Gyula)
2008. okt. 23. 11:23
anyuka azthiszem inkább afelé hajlik hogy legyen apánál inkább mint az amit te irtál....de mindenkép szomoró dolog...
18. gyula
2008. okt. 23. 11:20
Akkor szépen kikészítik azt a szerencsétlen gyereket,hisz ha szereti mindkét szülőt és a gyereken hadakoznak,a gyermek megútálja mindkettőt, elveszik a gyermekkorát, lesz egy szomorúszemű ártatlan kis koravén gyermek
17. 372f7e7275 (válaszként erre: 16. - Gyula)
2008. okt. 23. 11:08
akkor mondj verziót arra hogy az apa akit szintén szeret a gyerek és hisz neki,mert miért ne hinne hisz az apja...nos ha ő forditja a gyereket az anya ellen ,mondjuk hogy ne akarjon odamenni,maradjon még nála stb.....ezer és ezer dologgal el lehet csábitani a gyereket rövidtávon....miért ne hinné el mondjuk egy kisgyerek ha állandóan azt szajkózzák neki hogy az anyukád mondjuk jobban szereti a kistestvéred maradj inkább itt elviszlek ide és oda és veszek ezt és ezt...és hasonlók,rendszeresen ismételve.....
16. gyula
2008. okt. 23. 11:04
Ha a gyermek érdekeit nézed, nem zárnád le,egy igazi anya ellen nem lehet egy gyermeket ellene fordítani.És az édesapja mit tesz, mit szól ehhez a kialakult helyzetért, mért nem oldják megy együtt a problémát,a gyermek érdeke a legfontosabb, hiszen talán ő szenved a legjobban ,Ha pedig megfélemlítenék még inkább hozzám bújna nem ellenem fordúlna ha pedig hülyeségekkel etetnék azért vagyunk hogy szülők hogy megmagyarázzunk neki mindent!Itt másról lehet szó,az anya önző kíméletlen, csak saját érdekeit néző ember először, és nem anya, azért fordul egy 5éves gyermek ellene!!
15. 372f7e7275 (válaszként erre: 14. - Gyula)
2008. okt. 23. 10:40
olyan formában mint a kérdezőét igen,ellenem tudják....nem tudjátok miröl van szó ezért mondtam hogy le kellene zárni a topikot ha a kérdező nem akarja folytatni mert nem arrol beszéltek,beszélünk mint a valóság.......rövid távon lehet a gyereket bárki ellen forditani és itt rövid távrol és pillanatnyi helyzetröl volt szó...egy 5évest lehet befolyásolni vagy megfélellíteni hülyeségekkel etetni.......és részemröl itt lezártam....
14. gyula
2008. okt. 23. 10:36
Ha egy 5éves gyermek más befolyására az anya ellen fordítható akkor baj van, hiszen el nem tudnám képzelni hogy a lányom ellenem fordulna ha én tiszta önzetlen szeretettel szeretem!Nem született meg az az ember aki ellenem tudná fordítani! Az ovoda más felnőtekkel való találkozása még szorosabbá tette az amúgí is erős érzést, hiszen még nagyobb szügsége van ránk, az anyját meg egyenesen imádja! Egy 5éves gyermeket az érzései vezérlik, a szeretet amit érez, csak akkor fordúl az anyja ellen,ha az bántja vagy semmibe veszi az érzéseit!!!Ha nem keresi meg a baj okát, és nem tesz ellene, előbb vagy utóbb de elveszíti azt a szeretetet amit csak egy gyermek érez az anyja iránt. Jutka te el tudnád képzelni hogy bárki ellened fordítja a gyermeked, ha te makximélisan a gyermek érdekeit nézed, és nem okozol neki fájdalmat,!?!
13. kk2
2008. okt. 23. 08:33
Mielőtt bármit is mondanánk,tudnunk kellene a történetet.
2008. okt. 23. 07:52

nem arrol van szó,egész más,valaki befolyására kezdett az anya ellen fordulni.....ha jól érzem.....


én inkább elfelejteném a fórumot míg nem jelentkezik aki elkezdte,ő tudja az igazi dolgokat.....biztos van oka hogy ő sem irt már ide de remélem minden rendben van!!

11. spinneli (válaszként erre: 10. - Gyula)
2008. okt. 23. 02:09

Hogyne lenne leválás 5 évesnél, már nem csupán az elsődleges szocializációs színterén van, hanem óvodában, társak között, közösségben, más felnőttekkel.

Konkrét esetben nem zárható ki, amit mondasz, de egy mondatból nem ítélhetsz és következtethetsz ennyire sarkosan....vagy legalábbis nem szerencsés.

10. gyula
2008. okt. 23. 01:23
Ötéves gyermeknél nincs leválás ,csak valami rossz, amit így akar az anya tudomására hozni.Ellene fordulásról ír. ami ilyen kicsi gyermeknél védekezés lehet a rossz ellen.Amit csak az anya követett el,hiszen ő ellene fordult.Meg kell keresni az okot,ami kiváltotta,hiszen addig nem tud érdemben a kicsinek segíteni.Egy igazi anya rátalál a gyermeke szívében rejlő bánatra ,hiszen a kicsinek sokkal rosszabb lehet ez az ellenefordulás mint az anyának.Remélem az anyuka hamar rájön mi bántja a kicsit, mert itt nem durcázásról lehet szó hanem egy ítéletről amit egy kisgyermek tesz az anyja felé.
2008. okt. 23. 01:05

lehet szimpla leválás is, tényleg jó lenne ha bővebben írnál róla.


gyula: szerintem ez nem "igazi anyaság" függvénye.

2008. okt. 22. 23:44
Menj le a gyermeked lelki világába és ha igazi anya vagy megtalálod azt a bánatot ami miatt elfordult tőled. Ha igazi anya vagy megtalálod ,csak ő legyen a fontos semmi más,és hozd helyre azt az óriási hibát amit ellene vétettél.Hiszen egy édesanyától csak akkor fordul el egy 5éves gyermek ha maga az édesanya okoz neki fájdalmat!! Ha most elfordul tőled mi lesz tíz év múlva?!!
2008. okt. 1. 13:46
Miért indítasz fórumot ha nem írod le, hogy miről van szó? Így aztán várhatod a tanácsokat!
2008. okt. 1. 08:34
Ha csak a saját magad megnyugtatására is, javaslom, hogy fordulj szakemberhez. Védőnőn, gyermekorvoson keresztül is elindulhatsz. Inkább fölöslegesen, mint későn. Így a fölösleges és kellemetlen találgatásoktól is megkíméled magadat és családodat. Ha nincs gond, akkor megnyugszol, ha a gyerkőcnek segítségre van szüksége, akkor időben léptél.
2008. okt. 1. 07:59
...Igy nem tudjuk a helyzetet..
2008. okt. 1. 07:23
Tényleg egy picikét bővebben ird le ide légyszi...ha csak úgy általánosságban,akkor is...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook