Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi időt kell várni roaccutan szedése után a babavárással?6 hónap elegendő?Van aki szedte és utánna babát válalt? fórum

Mennyi időt kell várni roaccutan szedése után a babavárással?6 hónap elegendő?Van aki szedte és utánna babát válalt? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 16. 21:51
Remélem tényleg igy van(hogy hamar kiürül). Én eléggé parázok tőle. Nemtudom nekem még meddig kell szednem...de egyre inkább félek ettől a gyógyszertől...bár most már olyan mindegy...4 hónapja szedem, szóval a szervezetemben már ugyis rengeteg van gondolom :(
17. Szirtaki (válaszként erre: 16. - Mufurcka :))
2010. szept. 27. 11:25

szia!

én már majdnem 2 éve abbahagytam a roaccutant és most egy jó ideje (fél éve) próbálkozunk babával (a harmadik gyerek lenne) de még nem jött össze. igaz a másik kettő is csak gyógyszeres kezelés után sikerült és most is szedem ugyanazokat mert ugyanaz a problémám most is de még semmi.....azt mondta a nőgyógyászom,hogy nem kell félni ennyi idő alatt már 3-szor kiürült a szervezetből.

2010. szept. 13. 11:19
Látom már jó rég nem irt ide senki :( Pedig elég fontos téma szerintem. Nálam is sajnos aktuális, mert nagyon félek, hogy mi lesz ha a jövőben babát szeretnék. Én most szedem a gyógyszert és max. 2 éven belul babát szeretnék, mert "kifutok az időből" :( Valakinek új tapasztalatai?
2009. okt. 28. 16:09
és milyen gyógyszert szedett az anyuka? terhesség alatt szedte? vagy előtte? a múltkor pont erről a roacuttanról olvastam egy nő írását, hogy hiába szedett fogamzásgátlót a roacuttan mellé mégis terhes lett, az orvos mindenképp javasolta az abortuszt de a nő mégsem vetette el a férjével egyetértésben, és makkegészséges lett a baba.
14. simple (válaszként erre: 13. - Szirtaki)
2009. okt. 28. 07:51
Igaz, szerencsére szép a bőröm. De ha nem így lenne is ezerszer meggondolnám, hogy ezt beszedjem. Inkább más dolgokkal próbálkoznék. Gyümölcssavas hámlasztás például. Mindenki tudja hogy mit tesz gondolom. Sajnos nekem van olyan ismerősöm, aki testi hibával született, amiatt hogy az anyukája szedett egy gyógyszert. Én baromira félek ezektől, hogy mit okozhat egy ilyen.
2009. okt. 28. 06:23

nekem azóta, hogy abbahagytam (lassan 1 éve) semmi nem jött ki. még miteszerem sincs. nekem a súlyom alapján számolták ki meddig kell szednem.

simple! neked biztos nincs pattanásos arcod, mert ha lenne biztos mindent elkövetnél, hogy szép legyen! megkeseríti az életet az állandó hadakozás a pattanásokkal.

12. simple
2009. okt. 27. 17:00
A barátnőm is szedte. Neki azt mondta a doki egy évig nem lehet gyerek, miután abbahagyta a szedését. Nagyon brutális ez a gyógyszer, én nem merném szedni.
11. poci19 (válaszként erre: 10. - Szirtaki)
2009. okt. 27. 16:22

Először féltem elkezdeni szedni,de remélem beválik. olvastam a fórumokat,többen irták, hogy vissza jöttek a pattanások a roaccután után fél vagy 1évre.

Neked azóta semmi gondod?? Nekem az orvos 11-12 honapot mondott..lehet ez is jobb mert végülis ennyi a kúra ideje. sokan irták hogy ök csak 4-5hónpig szedték...lehet ök azért lettek ujra pattanásosak.

2009. okt. 27. 15:21

szia!

nekem nagyon bevált!! van itt egy másik roacuttanos fórum oda szoktam írogatni és bíztatni a többieket, mert nekem nagyon bejött!! azóta se láttam magamon pattanást!! bárcsak hamarabb tudtam volna erről a gyógyszerről!! szóval kitartás és sok sikert,majd számolj be a fejleményekről!

9. poci19 (válaszként erre: 8. - Szirtaki)
2009. okt. 27. 12:35

szia, én most kezdtem el szedni a roaccutánt, nekem 1évig kell...neked bevált a gyógyszer? szép lett tőle az arcod?? és azóta se jöttek nagyon elő?

igaz még csak 19éves vagyok, de megkérdeztem az orvost, mert olyan 3-4éven belül szeretnék kisbabát, és azt mondta h miután befejeztem, 2hónap a bőrgyogyász és nőgyogyász is ezt mondta .szerintem simán vállalhatsz még 1 babát:)

2009. okt. 15. 10:10

Mindig benézik ide hátha ír valaki még.....

Jó lenne tapasztalt roacuttan kúra után gyereket vállaló írását olvasni. Biztos vannak........

Én 11 hónapig szedtem és 2008 karácsonyán hagytam abba. Jó lenne tudni meddig kell még várni. Mindenhol mást írnak. 3 hónaptól 2 évig. Azért nem mindegy. Már van 2 gyerekünk de lehet bevállalnánk még egyet de csakis biztosra mennénk, semmiképp nem szeretnénk beteg babát. Szóval ha van valaki aki ebben tapasztalt írjon!!

2009. jún. 1. 19:44
Én 2 hónapig szedtem a 20mg-ost.A bőrgyógyászom azt mondta,2-3 hónap után próbálkozhatunk.Voltam nőgyógyásznál,aki azt mondta,ilyen kis dózis után fél év várakozási időt javasol.A kolléganőm fél évig szedte,neki egy év várakozást javasoltak.
6. ipi (válaszként erre: 5. - A9e487c92e)
2009. máj. 9. 16:14

Én is elkezdtem most szedni, és a betegtájékoztatón sajnos tényleg csak az 1 hónap szerepel...

Nekem az orvosom azt mondta 1 év, de a barátnőm is véradó és neki azt mondták a véradó állomáson, hogy 3 évig nem vesznek tőle vért és babát se tervezzen addig!


Igaziból sztem a 2 már biztonságos lehet, mi így terveztük a kistesót is.

2009. ápr. 8. 12:35
Elolvastam a betegtájékoztatót, az van ráírva, hogy a gyógyszer szedése előtt 1hónappal, végig a kezelés során és a kezelés bejezése után 1hónapig hatásos fogamzásgátlást kell alkalmazni. Az nincs rajta (legalábbis és nem találtam:)), hogy mennyi ideig kell várni a babával, de nekem azt mondta az orvos, hogy egy év kell neki kb. mire a gyógyszer nagyjából kiürül a szervezetből, de ez egyéntől is függ.
2009. márc. 12. 15:19
Elnézést nem neked szerettem volna írni,hanem csak ugy állt.ban..
3. lili17 (válaszként erre: 2. - Binky)
2009. márc. 12. 15:17
Helló!
2009. márc. 7. 23:21

Elég csúnyán belerondít sajnos a dolgokba baba témában.

Az én orvosom azt mondta, hogy 3 év alatt tisztul ki TELJESEN, és fél év után lehet már bizonságosan babát vállalni. Szerencsére ez engem még nem érint.

2008. szept. 29. 19:20
Mennyi időt kell várni roaccutan szedése után a babavárással?6 hónap elegendő?Van aki szedte és utánna babát válalt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook