Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kések, bicskák kedvelőinek köre fórum

Kések, bicskák kedvelőinek köre (beszélgetős fórum)


2012. szept. 14. 11:52
De kár, hogy ez a téma ilyen kihalt :(
15. kertészkislány (válaszként erre: 14. - Zuumzum)
2012. máj. 14. 10:58

Szia,

Nos attól függ mennyire babonás az illetékes, ugyan is nem szokás kést adni ajándékba, mert elvágja a barátságot szóval érdemes pár forintot kérni érte:)Én metszőóllót szeretnék, arról nem szól a fáma:)Lehet nem várok, rendelek egyet..

szép napot!

2012. máj. 6. 20:36

Szerintetek illik ajándékba kést adni?

Ezek közül választanék:

[link]


Üdv

13. Jorde (válaszként erre: 11. - Bandita04)
2010. szept. 16. 19:44

Ez a rúd talán pipaszurkáló lehet, mint ezeken:


[link]



vagy patatisztító, mint ezen a lovasoknak szánt bicskán:


[link]



a késesről:



[link]



[link]



[link]

2010. márc. 16. 10:37

sziasztok


a férjem is késmániás,lassan engem is megfertőz

spydrecot-t ismeritek?


[link]

11. Bandita04 (válaszként erre: 10. - E05330cfda)
2010. márc. 4. 15:01
a hegyes rúd a bicska végén van vagyis ott van a forgás pontya, és két helyzetbe állítható, lehet állítani a pengére merőlegesen, és a pengével egy síkba. És a hegyes rúd vége ahol a hegy van enyhén íves.
10. e05330cfda (válaszként erre: 9. - Bandita04)
2010. márc. 4. 13:03
a kinyitható hegyes rúd a közebén van és merőleges a nyelére amikor ki van nyitva?
2010. márc. 4. 13:01

Sziasztok! Régi holmik között találtam egy zsebkést, a pengéjére tájkép van gravírozva, lenyugvó nap a hegyek felett, és egy felirat: "collectors knives by sam mcdowell"

ebből én annyira tudtam rájönni hogy bizonyára egy Sam Mcdowell nevezetű ember lehet a készítője. A következő felirat pedig a penge aljába van gravírozva ami a következő: "surgical steel" ez pedig sebészi acélt jelent. A pengén kívül van még rajta egy kinyitható rúd ami hegyesen végződik fogalmam sincs hogy mire való. A kés egyébként valamikor régesrég még Amerikából lett behozva. És azt szeretném megkérdezni hogy értékes zsebkés lehet e ez, vagy pedig egy sima mezei zsebkés? Segítségeteket, válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.

2008. szept. 29. 16:56
sikizita neked mért vannak kivágva a képeid??
2008. szept. 29. 16:33

aha, köszi

és itthon milyen lehetőségek vannak kések, bicskák jó minősőgű dolgok vásárlására?

nem tudtok vmi jó helyet?

2008. szept. 29. 16:03

Svédországban készül.


[link]

2008. szept. 29. 15:51
Karesuando, az melyik gyártótótól van?
2008. szept. 29. 15:50
Nekem egy Viktorinox kis bicskám van,az egyszerűbbek közül.de fantasztikusan jó kis szerszám,éles,mint a borotva,könnyű,könnyen nyitható,szóval kitűnő,jobbat el sem tudnék képzelni.
2008. szept. 29. 15:27

Victorinox, Wenger, Herbertz. Zsebkésnek mind tökéletes.

A tőrökkel más a helyzet.. Attól függ mire kell!?

Én a sokadik próbálkozás után, a Karesuando-nál maradtam meg.

2008. szept. 29. 15:10
nem tudom milyenek...de öcsém nagy gyüjtö. Kb 5éves volt mikor talált egy bicskák a régi lomok között, azóta nagy késmániás...Most olyan 50-55 bicskája/tőre van kb
2008. szept. 29. 15:07

sziasztok,


gondoltam nyitok egy ilyen témát is...Victorinox bicskák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook