Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azt nem tudja valaki, hogy magán nyugdíjpénztári tagságot meg lehet e szüntetni, ha igen vissza adják e a pénzt? fórum

Azt nem tudja valaki, hogy magán nyugdíjpénztári tagságot meg lehet e szüntetni, ha igen vissza adják e a pénzt? (tudásbázis kérdés)

25. supin (válaszként erre: 8. - Icus)
2009. febr. 27. 13:49
A kötelező magánnál 3 évente veheted fel a hozamot.
2009. febr. 27. 12:09
magán nyugdíjpénztárhoz nem nyúlhatsz, csak ha nyugdíjba mész. csak az önkéntest veheted fel... 10 év után hozam, onnan 3 évente hozam adómentesen. Ha megszünteted és kivezsed, adózni kell utána. Hitelt is vehetsz fel rá.
2009. febr. 4. 10:16
Én megszüntettem 10 év után, egy kicsit elhasználtam, de a többiből eurós befektetést csináltam, azt remélem ebből leszek boldog, gondtalan nyugdijas.Erre a befektetésre is igaz, hogy évente adójóváírást tudok érvényesíteni, és kamatadó mentes lesz tíz év után.
22. Júlia* (válaszként erre: 17. - 00dd2f3d94)
2008. nov. 23. 18:22
De ebben az esetben nyugdíjasnak kellett lennie.
21. Júlia* (válaszként erre: 19. - S.irma)
2008. nov. 23. 18:21

Ez így van, és minden Önkéntesre ez érvényes.


Később 3 évenként veheted fel a hozamot újra.

2008. nov. 23. 18:20

Nem tanácsos megszüntetni.


Én azt tettem, hogy felfüggesztettem a tagdíj fizetést.


Csak a nyugdíjhatározattal a kezedben vedd fel a pénzt.


Most különösen nem tanácsos, mert iszonyú nagyot buktak a pénztárak, hozam a fasorban.

19. s.irma (válaszként erre: 4. - Icus)
2008. nov. 23. 18:12

Az önkéntes pénztártagsági számlára befizetett pénz hozadéka 10 év után minden költség nélkül kivehető.

Engem is meg akart szivatni a Külker bank.Kértem a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől egy irásos állásfoglalást. Természetesen csont nélkül megkaptam a pénzt!

2008. nov. 21. 15:07
Nem lehet megszüntetni, de átléphetsz másik magánnyugdijpénztárba.
17. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 6. - C359855ef1)
2008. szept. 29. 14:38
VAn egy ismerősöm, akinek van egy ismerőse, aki adómentesen felvette 10 év után. :)
16. bezike
2008. szept. 29. 14:23
Én a helyedben nem szüntetném meg. Lehet, hogy nyugdíjas korodban nagyon jó szolgálatot tesz az az összegyűjtött pénz, amit egyébként az államnak csengetnél.
2008. szept. 29. 14:20

Budapest Bank TÁJÉKOZTATÓ (Részlet)


Felhívjuk figyelmét, hogy

a hozam felvétele minden esetben adómentes


amennyiben a kifizetéssel kapcsolatban adófizetési kötelezettsége keletkezik, az adóelőleg levonását a Pénztár a kifizetéskor érvényesíti


a kifizetés által eredményezett EHO bevallási és befizetési kötelezettség az igénybevevő pénztártagot terheli az 1998. évi LXVI. EHO törvény 2.§ -a alapján

2008. szept. 29. 14:17
Ha jól értelmezem, akkor számlanyitást követően 20 év után adómentes... 10-20 év között sávosan csökken a levonás. 10 évig pedig nem lehet kivenni...
2008. szept. 29. 14:11

Budapest Bank TÁJÉKOZTATÓ (Részlet)

Egyösszegű kifizetés igénybevételével kapcsolatban

Ön az önkéntes kölcsönös biztosító pénztárakról szóló 1993. évi XCVI. törvény rendelkezései alapján nyugdíjkorhatár elérése előtt, minimum tíz év pénztártagsági jogviszonnyal rendelkezve kérhet egyéni számlája fedezete terhére egyösszegű kifizetést. A kifizetés igénylésekor nyilatkoznia kell arról is, hogy pénztártagságát a továbbiakban is fent kívánja tartani vagy megszünteti.

Felhívjuk figyelmét, hogy a kifizetéssel kapcsolatos adózási szabályokról a t. m. 1995. évi CXVII. szja. törvény 28. § (8) pontja az alábbiak szerint rendelkezik:

„Ha az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztár tagja részére a nyugdíjpénztár a kötelező várakozási idő leteltét követően nyugdíjszolgáltatásnak (kiegészítő nyugdíjnak) nem minősülő kifizetést teljesít (vagyoni értéket juttat), az adóköteles jövedelmet a következők szerint kell megállapítani: a kötelező várakozási időszak letelte évében és az azt követő első évben kifizetett (juttatott) bevételt (kivéve a fedezeti alapból történő befektetések hozama vagy értékelési különbözet címén az egyéni számlán jóváírt összegből teljesített kifizetést, juttatást) teljes egészében, míg a kötelező várakozási időszak letelte évét követő

második évben kifizetett (juttatott) bevétel 90 százalékát

harmadik évben kifizetett (juttatott) bevétel 80 százalékát

negyedik évben kifizetett (juttatott) bevétel 70 százalékát

ötödik évben kifizetett (juttatott) bevétel 60 százalékát

hatodik évben kifizetett (juttatott) bevétel 50 százalékát

hetedik évben kifizetett (juttatott) bevétel 40 százalékát

nyolcadik évben kifizetett (juttatott) bevétel 30 százalékát

kilencedik évben kifizetett (juttatott) bevétel 20 százalékát

tizedik évben kifizetett (juttatott) bevétel 10 százalékát

kell jövedelemnek tekinteni. A kötelező várakozási időszak leteltét követő tizedik évet követően kifizetett (juttatott) bevételt a jövedelem megállapításánál nem kell figyelembe venni.

A nyugdíjpénztár tagja egyéni számláján a 2007. december 31-ét követően jóváírt tétel nyugdíjszolgáltatásnak (kiegészítő nyugdíjnak) nem minősülő kifizetése esetén

a) a bevétel teljes egészében egyéb jövedelem arra az összegre vonatkozóan, amelynél a jóváírás és a kifizetés (juttatás) időpontja között tíz év még nem telt el;

b) a jövedelem megállapításának e bekezdésben foglalt szabálya szempontjából a kötelező várakozási időszak letelte évének - a jóváírást követő évet első évnek tekintve - az adott összeg(ek) jóváírásának naptári évét követő tizedik évet kell tekinteni, azzal, hogy, elsőként a legrégebben jóváírt összegek kifizetését (juttatását) kell vélelmezni.”

12. 09ca1d3343 (válaszként erre: 11. - 09ca1d3343)
2008. szept. 29. 14:07
Bocsi,ez az Önkéntesnél történt :)
2008. szept. 29. 14:06

Én 10 év után vettem ki a hozammal együtt,de nem szüntettem meg,mert ez is beleszámít majd a nyugdíjba.

Nagyon sokat levontak adóba a hozam részéből :(

10. madul (válaszként erre: 4. - Icus)
2008. szept. 29. 14:06
Igen, ez az, Önkéntes!:-)
2008. szept. 29. 14:06
Köszönöm, a 10 év még odébb van.Azért rendesek, hogy a felét levonják! :((
8. Icus
2008. szept. 29. 14:06
Az állam felé sem szólhatsz félidőbe, most kérem vissza amit a nyugdíj alapba befizettem:( A kötelező magánnyugdíj pénztár is ilyen. Majd ha eléred a nyugdíjkort, vagy meghalsz, akkor lesz pénz
2008. szept. 29. 14:05
Csak az önkéntes nypénztárit lehet megszüntetni,10 év tagság után.
2008. szept. 29. 14:04

Csak az Önkéntes Magánnyugdíjpéztárra igaz, hogy ki lehet venni korábban a pénzt. Az általam ismert városi legenda szerint 10 év után adómentesen felvehető. De hiszem is, meg nem is.


A magánnyugdíjrendszerből bizonyos feltérelek mellett tudtommal vissza lehet térni az államiba, de akkor a felhalmozott pénzt az állami nyugdíjalapba utalják, nem kapod meg.

2008. szept. 29. 14:04

Szia Dorci!


Én úgy tudom h a "rendes" magánnyugdíjat nem lehet megszüntetni. Ha teszel be plusz pénzt rá, azt lehet kivenni/felhasználni jó pár év múlva.

4. Icus
2008. szept. 29. 14:04

Bármikor megszüntetheted, de csak az Önkéntes magán nyugdíjpénztári tagságot, 10 év után. De, olyan jó 52%-ot levonnak az adóra és miegyébre:(


A sima magán nyugdíj pénztári tagságot nem lehet megszüntetni, ma már tagnak kell lenned valahol. És ez nem bank, hogy csak úgy kiveszed a pénzed, ez nem erről szól:(

2008. szept. 29. 14:02
én nem tudtam megszüntetni és a pénzt sem adták vissza,azt mondták,hogyha nyugdijba megyek belefogják számolni.
2008. szept. 29. 14:01
meg lehet szüntetni,de ha a lejárati idő előtt veszed fel a pénzt,sok lemegy adóba.
2008. szept. 29. 14:01
Azt nem tudja valaki, hogy magán nyugdíjpénztári tagságot meg lehet e szüntetni, ha igen vissza adják e a pénzt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook