Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet összefüggés a herpesz és a menstruáció között? fórum

Lehet összefüggés a herpesz és a menstruáció között? (tudásbázis kérdés)


20. Magdi8 (válaszként erre: 18. - Rika1)
2009. jan. 4. 22:23
Nekem a Vectavir kenőcs volt rá a legjobb. Többet is kipróbáltam, de ez volt a leghatásosabb és a leggyorsabb.
19. Magdi8
2009. jan. 4. 22:19
Lehet. Néha nekem is előjön, pláne ha még esetleg meg is vagyok fázva.
18. Rika1
2008. jún. 6. 02:57
Nekem még sohasem volt, de most itt van:(( Ti mit használtok rá?
2008. márc. 30. 15:13

Menstruáció alatt, a gyenge immunrendszerű nőknek kijöhet herpesz. Főleg ha egyépként is elég gyakran kijön, akkor nagy a valószínűsége. Van összefüggés a kettő között. Ez is egy olyan inger ami kiválthatja.

Nekem általában idegesség, túl sok evés, hidegrázás, hányinger ami a kiváltó oka szokott lenni. Orvosom mondta, hogy van akinél a mentstrucáió is kiváltó ok lehet!

2008. febr. 5. 10:36
nekem 21 hólyagocska van a számon meg is jött tegnap...az egész szám olyan mint 2 db virsli felvan dagadva eni beszélni nem tudok,,,és még csak napja van rajta nem is varrasodik,,,,
2007. okt. 31. 16:08
Szerintem nincs összefüggés,de menstruáció alatt a immunrendszer gyengébb.
14. LoLiNa
2007. okt. 29. 12:53
nem hiszem. bár egyvalami érdekes.. egyik várandóságom alatt se volt herpeszem, holott nagyon gyakran van
13. dus
2007. okt. 29. 11:57
Nekem mindig kijön a herpeszem, mielőtt megjön! Úgy utáááloom!!! Valószínűleg a gyengébb immunrendszer miatt lehet!
2007. júl. 10. 09:22
Így,így...kis okosak vagytok! Simi-simi!
2007. jún. 18. 21:38

Hát én úgy tudom hogy a mensi alatt kicsit gyengébb a szervezetünk... És ez miatt könnyebben jön elő a herpesz...

Elvileg a herpesz ha egyszer kijött akkor bent van a szervezetünkbe, csak tünetileg nem jön elő...

Asszem...

2007. márc. 15. 08:05
szerintem ja:))))))))
2007. márc. 14. 22:01

Lehet,annakidejen en is tapasztaltam es ismeroseim

kozul is tobben mondtak hogy a menszesz elott vagy alatt naluk is megjelenik a nemkivant herpesz.

2007. márc. 7. 10:56
Igen van összefüggés mert az immunrendszered menstruáció alatt gyengébb.Nekem ha még egy kicsit náthás is vagyok hozzá egyböl kijön a herpeszem.
2007. márc. 2. 07:53
Erről még nincs tudomásom, de szerintem nincs. Ez két különböző természetes folyamat.
2006. aug. 26. 14:02
Sok jót leírtak én csak annyit tudok hozzá tenni, hogy a lelkiháttéren, még valahol az is ott van: a nő ilyenkor egy kicsit a nemiségével is bajban lehet. Mivel is a herpesz jelentése a lelkioldalnak a szexualitással van össze függésban. Na most ezt kell egy kicsit magunkban valahol helyre rakni és persze az immunrendszerrel is összefüggésban van, ahogy elöttem is írták. A testnek és a léleknek harmóniába kell kerülnie.
2006. aug. 25. 15:10
Igen lehet, de szerencsére nálam ez nem valósult meg soha.
2006. aug. 25. 15:03
Igen, nagyon is összefügg a két dolog, hiszen menstruáció idején az immunrendszered némiképp legyengül, és ahogy Tereza írta - a szervezetedben megbújó kis vírusok azonnal aktivizálják magukat. Egyébként egy kis megfázásra is így reagálhatnak, ha nem készíted fel a szervezeted a folyamatos és sikeres ellenállásra.
2006. aug. 25. 14:56

Itt részletesebben leírják. Nyilván, csak akkor jelenik meg, ha előtte már fertőzött voltál. De a legtöbben gyermekkorban már megfertőződnek.


[link]

2006. aug. 25. 14:52

Mármint, hogy olyankor megjelenik? Valószínűleg igen, mert az idegdúcokban bújik meg, a hormonháztartás változása és az idegrendszer meg kölcsönhatásban van egymással. De ez csak egy laikus elmélkedése.


Hogy jutott az eszedbe?

2006. aug. 25. 13:29
Lehet összefüggés a herpesz és a menstruáció között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook