Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Autópályán kivennél e egy babát a gyermekülésből, ha álmából felriadt és háromnegyed órája ordít a sötét autóban, de a párod ellenzi? fórum

Autópályán kivennél e egy babát a gyermekülésből, ha álmából felriadt és háromnegyed órája ordít a sötét autóban, de a párod ellenzi? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. MMMaya
2010. febr. 26. 21:37

Először is, nem hagynám ennyi ideig ordítani, 5 perc után ha nem nyugszik kivenném. DE!!! Csak akkor, ha már megálltunk!!! Menet közben soha!!! Felelőtlenségnem tartom.

Ha pedig a sötéttől félt, akkor miért nem kapcsoltatok lámpát?

Mi az, hogy a párod ellenzi? Nem zavaró egy ordító kis csöppség mellett vezetnie??

2010. febr. 26. 20:44
nem!!
2010. febr. 26. 19:31
Le lehet állni az autóval az autópályán is, mindig vannak pihenők. Életveszélyes kivenni a gyereket, miközben megy az autó, bármikör történhet valami baleset és akkor a gyereknek annyi.
61. sajert
2010. febr. 26. 15:39

Mikor a gyerekem 8 hetes volt, mentünk Anyósomhoz. 250 km. Odaút se volt piskóta, de visszafele! Az M0-son álltunk, mert baleset volt, a gyerek ordít, már folyik rajta a víz (nem nyáron volt, tavasszal!!), és 4. órája csak hazafele megyünk. A férjem kikapta a gyereket az ülésből (én vezettem, akkor még a férjemnek nem volt jogsija), így is cirka 10 perc volt, mire megnyugodott. Kb. 1/2 óra múlva tudtunk lehajtani, valami Auchan parkolóba mentünk be, ott el voltunk egy darabig.

Nekünk senki se hitte el, hogy a gyerek nem bírja az autót. Mindenki mondogatta az okosságot, hogy a gyerek elalszik a hordozóba. A fenét. Nálunk az utak nagyrészét végigsírta. Volt hogy a három órás utat 6 óra alatt tettük meg. Na, ekor mondtam, hogy ha az anyósom látni akarja akkor szeretettel várom, de én többet nem megyek gyerekkel.

Most két éves, és gyönyörűen, csöndben ordítás nélkül) tud utazni. Nézgelődik, meséli mi van az út mellett, minden autót külön elemez :-D. Pl. játszani még most se játszik autóban. Általában egy szatyor játékot rakok neki utazáshoz, de nem kell neki semmi.


Autópályán, menet közben nem venném ki - de ott nem is áll a forgalom.

Autópályán nekünk hányt...

2009. szept. 22. 10:48
NEM!!!!
2009. szept. 22. 10:09

Nem venném ki! Valószínűleg, ha elöl ülnék,megkérném a páromat, hogy álljon meg a következő benzinkútnál és melléülnék. Csak akkor venném ki kicsit, ha a kocsi áll. Utána ha megvígasztalódott mennék tovább.


Jobb ha van egy sírós babám, mint hogy...

Az ördög tényleg soha nem alszik. Ha kivennéd és bármi történne, soha nem bocsájtanád meg magadnak.

2009. ápr. 30. 13:30
Mi megálltunk,ahol lehetett leghamarabb.De soha nem vettem ki egyik gyerkőcömet sem a biztonsági ülésből,mert az ördög nem alszik....
57. kszisz (válaszként erre: 56. - Kszisz)
2009. ápr. 30. 13:30
Persze nem rögtön az autópályán, hanem a legközelebbi pihenőhelyen. Autópályán én se szállnék ki....
56. kszisz
2009. ápr. 30. 13:27

Természetesen! És milyen apa az, aki ezt ellenzi????

Mellesleg, ha hosszabb útra megyünk én mindig hátul ülök a kislányom mellett, csak rövidebb utakra maradok elől.

Nálunk már sokszor volt olyan, h sehogy sem lehetett megvígasztalni, mondjuk nem álmából ébredt, hanem ellenkezőleg, nem tudott elaludni és olyankor mindig félreálltunk az első parkolóban, benzikúton stb. és ciciztünk, h megnyugodjon. De hogy sírni hagyni....???!!! Hogy lehet úgy egyáltalán vezetni????

55. sántakutya (válaszként erre: 50. - Klenca)
2009. ápr. 30. 09:24

Nagyon tetszik az ötleted!

Igen, kivenném a gyerekülésből és megnyugtatnám. Semmiképpen nem hallgatnék a páromra ebben az esetben.

54. ipi (válaszként erre: 23. - 62239f5e8a)
2009. ápr. 29. 19:07
Szia, épp ez jutott eszembe, nem tudom mennyi idős a kicsid, de én mióta megszületett hátul utazom vele, hiszen ha inni kér, ha eszik segítségre van szüksége... 3 és fél éves. De volt már olyan is, hogy egyszer elöl ültem és hátra másztam, ha kellett. Ez sem szabályos mutatvány, meg a régi kis suzukiban van rá hely, de én sem bírom a gyereksírást, főleg, hogy ilyen esetben, sztem, csak a szopizás nyugtat meg egy kis babát, vagy ringatás, szóval bosszantó, hogy a férjed így viselkedett...
53. klenca (válaszként erre: 52. - 282baceb1f)
2009. ápr. 29. 18:54
Azért minden erőmet összeszedve legalább negyed órát én is ordítanék, csak a nyomaték kedvéért.:((
2009. ápr. 29. 10:42
A legelső pihenőhelynél megállnék és a páromat ültetném hátra és ha valami baja van még azért is tovább mennék hagynám én is hogy orditson!!!
51. Alexa77 (válaszként erre: 50. - Klenca)
2009. ápr. 29. 10:10
:-)) Milyen igazad van!:-) De azért az anyát se mentem fel, aki idegeneket ültet hátra a baba mellé, ő maga pedig elöl...
50. klenca
2009. ápr. 29. 09:57
Azt hiszem én a PÁROMAT venném ki az ülésből, kiraknám az út szélére, kapna 2 nap gondolkodási időt, s visszafelé felvenném, ha előtte telefonon bocsánatot kért.
2009. ápr. 29. 07:22
Én csak azt nem értem, hogy egy baba mellett miért nem ül ott az anyja az autóban???? Hacsak nem ő vezet, bizony ott a helye. Hiszen bármikor sírhat a pici, vagy szomjas-éhes lesz, bármi egyéb.... Én mindig a lányom mellett ülök, nincs is baj.
2009. ápr. 9. 14:57
En csak annyit irok, hogy egy baratnomeknel hasonlo helyzetben a baba bizony magatol termeszetesen nem tudott megnyugodni, vegul hanyni kezdett. Akkor meg menet kozben kapkodhatott anyuka, apuka, hogy hol alljon meg azonnal, mert a gyerek fulladozni kezdett.
47. monizsofi1982 (válaszként erre: 46. - Vandy80)
2009. ápr. 9. 14:09
Dettó
2009. ápr. 9. 14:08
Csak ismételni tudom az előttem szólót: Megállnék az első lehetőségnél és MINDENKÉPPEN hátraülnék a gyerek mellé !
2009. ápr. 9. 12:26
Megállnék az első lehetőségnél és MINDENKÉPPEN hátraülnék a gyerek mellé !
44. Magdi8
2008. nov. 15. 22:41
Csak pihenőhelyen. Már előbb félreálltam volna, nem vártam volna háromnegyed órát. Menet közben NEM!!!
43. ALLICS
2008. okt. 1. 15:29
Kivenném ha megnyugodna visszatenném az autósülésbe és mennénk tovább,de ha nem nyugodna meg megállnánk egy pihenő helyen.
2008. okt. 1. 12:31
Nem. A köv. pihenőhelyen megállnék.
2008. okt. 1. 12:08
Inkább pihenőhelyen megállnék, de ha nem nyugszik meg, inkább legyen az ölemben a hátralévő úton/vagy amíg muszáj.
40. be52089f0e (válaszként erre: 38. - Alexa77)
2008. szept. 29. 14:54

Nappal még el is megy a dolog, de hosszú távon sötétben utazni a gyerekkel húzósabb. Mi olyankor felkapcsoljuk a lámpát és az is ad nekik egy kis biztonságérzetet.

Sajnos nekünk olyan kocsink van, hogy a két gyerekülés mellé már én nem igazán férek be, így marad az, hogy elölről próbálom megnyugtatni őket.

2008. szept. 29. 14:48

Ezt az élményt már mi is átéltük nemegyszer és szerintem még át is fogjuk egy jó néhányszor. Csak nálunk sztereóba 2 gyerek ordít.:)


Ha nyűgösek, akkor énekelni szoktunk nekik vagy betesszük a kedvenc cd-jüket és akkor egy kicsit csendben vannak. És a parkolókban is megszoktunk állni. Na nem mindegyikben.

2008. szept. 29. 14:05
Csajok, lehet vitázni, aki azt mondja, hogy nem kell azonnal kikapkodni a gyereket az ülésből, annak is igaza van, de ha a gyerek üvölt csak egy percig is, én bizony tudni akarom, mi a baja és megállok, megnyugtatom. Ha csak nyűgös, nyüszög, akkor hagyom egy kicsit, de szerintem nincs olyan életkor (mindegy ez esetben, hogy 3 hónapos vagy két éves) amikor hagyom üvölteni. Ez nem pedagógia, ez idiótaság, bocsi. Az egyetlen, amit az anyuka tehetett volna, hogy mindenképp hátul ül a gyerek mellett, akkor talán megállás nélkül is meg lehetett volna nyugtatni. Ha jól értem, éjszaka volt, a gyerek felriadt, esetleg azt se tudta, hol van, nem látta az anyját, aki mellette ült, azt ki tudja, felismerte-e... Hatalmas lelki törés lehet egy picinek az ilyen. Én sem kényeztetem a gyerkőcöt, amikor este hisztizik, mert nem akar elaludni, én se kapkodom föl, de ott vagyok mellette és időnként megsímogatom, beszélek hozzá (mondjuk az enyém csak két hónapos) hogy ne szokja meg, hogy cipeljük állandóan minden nyikkanásért, de biztonságban érezze magát.
37. Zizisicc (válaszként erre: 35. - Raistlin Majere)
2008. szept. 29. 13:45

Senki nem mondta, hogy mindig a gyereknek kell, hogy igaza legyen, de tudni kell különbséget tenni a különböző helyzetek között.

Nekem 3 van, mindegyik ülésben utazik, egy kis odafigyeléssel mindent meg lehet oldani, anélkül, hogy az ujjuk köré csavarnának!

36. Raistlin Majere (válaszként erre: 34. - Zizisicc)
2008. szept. 29. 13:42
Nem is Rád gondoltam :-)
35. Raistlin Majere (válaszként erre: 32. - Zizisicc)
2008. szept. 29. 13:41
Hát lehet, hogy nem én vagyok az IDEÁLIS NAGY MAGYAR ANYA, de akkor is az a véleményem, hogy nem kell mindig a gyereknek legyen igaza. De persze, azért írtam, hogy ha hátul ült volna a gyerek mellett, esetleg meg is tudta volna nyugtatni...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook