Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érzelmi zsarolás fórum

Érzelmi zsarolás (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 13. 19:22

szia!

megkérdezhetem, hogy alakul a helyzetetek? érdekelne, remélem jól.


amúgy egy kicsit pipa vagyok rád, emlékeztetsz az anyukámra, aki szintén meggondolatlanul ment férjhez. persze elképzelhető, hogy mikor igent mondtál, még nem ismerted férjed minden oldalát. anyám olyanhoz ment, akiről kiderült idővel, hogy nem bírja elviselni a természetét pedig a férj hibáit jó ideig elnézte. mindenki figyelem! nem lehet a másiknak csak az apró hibákat elnézni, mert a nagyok kiütköznek ígyis-úgyis (törvényszerűen!!) és vagy szenvedsz nyelsz és elviseled továbbra is vagy válsz, gyerekkel vagy anélkül........ ((megvan a véleményem))

31. doboseva (válaszként erre: 29. - 762fb1185b)
2008. okt. 1. 10:14
Nagyon bátor voltál!!! Gratulálok!!! Sokan ennyit sem mernek megtenni! Bárhogy is alakul szorítok Neked!!
2008. szept. 30. 19:29
Gratulálok!Sikerült kis lelket önteni beléd ugyérzem.Ez eggyértelmü hogy a gyerkőcök nálad maradnak.Biztos megfog lepődni az ember,hogy hirtelen magabiztos leszel,de vagy megszokja vagy megszökik.Mindenesetre 1 utolso esélyt megér...
29. 762fb1185b (válaszként erre: 27. - Walaki24)
2008. szept. 30. 14:33
Szia!Ma voltam ügyvédnél,megnyugtatott nem kell a gyerekek miatt aggódnom,esélye sincs elvenni tőlem őket!Ezzel a tudattal,már sokkal magabiztosabb vagyok!Persze ezt eddig is sejtettem,de valami kis félsz csak volt bennem....Szóval most már én fogom a feltételeket szabni!Ha pedig nem tetszik neki,akkor abban a pillanatban megyek és beadom a papírokat.
28. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 11. - 762fb1185b)
2008. szept. 30. 10:06
Voltam hasonló helyzetben mint te három gyerekkel csak a koruk volt más.Én is ezt éreztem akkor mert belém sulykolta.Én elváltam ,nem bántam meg.Neked kell eldöntened hogyan tovább,ha van aki melléd áll még jobb.Én akkor egyedül csináltam végig.Rájöttem értékes ember vagyok és a gyerekeimből is normális embereket szeretnék nevelni,akik inkább azt lássák,hogy egyedül nevelem őket de tudok mosolyogni örülni,mint azt,hogy már attól gyomorgörcsöm van ,hogy jön haza munkából.Állandó cirkuszok,részeg apuka látványa nem jó a gyerek lelkének.Magamra céloztam,szóval én nem bántam meg.
2008. szept. 30. 09:54
kis@kata:mire jutottál a témával kapcsolatban?
26. 762fb1185b (válaszként erre: 23. - Doboseva)
2008. szept. 29. 13:04

Az anyósomat nem érdekli,mondván az ő fia remekül vezet!Ami igaz is,de mint tudjuk soha nem a vétkes marad ott az úton!Én anyum ki van akadva nagyon,pont a múlt héten olvasott a fejére

a férjemnek!De semmi változás.

2008. szept. 29. 13:02
Biztos én is hibás vagyok,nem akarom mentegetni magamat.De hát nagyon sok házasság (sajnos)nem tart a sírig.
2008. szept. 29. 12:25
Az igaz hogy a gyerekek hamarabb és jobban átvészelik,de igy hogy megy az ocsárolás lelkileg padlora teszi őket.Mindenesetre tisztában vannak vele(kivéve az 1 éves)hogy mi folyik körülöttük.Ez lelkileg és pszichésen is árt nekik.Ha valoban igy van hogy nem érzed magad hibásnak ebbe a kapcsolatban,minél előbb lépned kell.Neked!Nem miattad,a gyerekek miatt.Elhiszem hogy nem könnyü és biztos félsz is változtatni,de komolyan a gyerekek jövője legyen előtted.Ne ebbe az agresszivitásba nőjjenek fel.Biztos van/lenne meletted valaki aki támogat..
23. doboseva (válaszként erre: 19. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 12:08
Hú ez nagyon durva!!!! Ezt nem szabadna annyiban hagynod!!! Mit szólank ehhez a nagyik? Tudják, hogy az unokáikat milyen veszélynek teszi ki az apjuk?
22. rohiani (válaszként erre: 21. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 11:54
Nekem nagyon úgy tünik, hogy teged nem érdekel, hogy a férjednek mi a fontos, nem is próbálod megérteni és úgyan ez igaz rá is. Ha valakinek fontos a családja, akkor nem présel be egy 3 személyes autóba 5 ember, ezt iszonyú nagy felelőtlenség. Be se tenném a gyerekeimet egy ilyen ember mellé, ha valami baj történne mit csinálna, verné a fejét a falba, hogy azért halt meg a gyerek, mert egy egoista barom vagyok.
2008. szept. 29. 11:50
Hát pont ez az !Ő a családjáért dolgozik,ezért neki az ilyen apróságok járnak!Hiszen sokat ül az autóban,csak nem szólhat akár miből a rádió!
20. 2577cdcc12 (válaszként erre: 19. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 11:48
Példás "családapa" :o)
2008. szept. 29. 11:30
Igen a kicsit mind a a ketten akartuk!Nálunk már a kezdetektől fogva voltak problémák,hol jobban hol kevésbé jobban.Folyton meg akar változtatni.Van egy autónk 3-személyes(5-en vagyunk)Bepaszírozzuk magunkat,de közben tiszta bűntudatom van,hogy mi lenne ha baleset érne minket?Mi védené a gyerekeket,ha az ölembe ülnek?Azt mondja azért nem vesz ülést bele 60ezerért mert azt a családtól venné el,esetleg nem jutna akkor másra(kaja,csekkek)!Persze a 150000ezres magnó az benne van!Szóval ilyen apróságok vannak...
18. 762fb1185b (válaszként erre: 12. - Genlips)
2008. szept. 29. 11:21
Sajnos én a gyerekek miatt is jobbanak látnám,ha elválnánk.Sokat kiabál,ocsmány módon beszél előttük,a nagyot volt hogy csúfolta(szerinte viccből)a szemüvege miatt,stb.
17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - Genlips)
2008. szept. 29. 10:28

Vállalta,tök mindegy miért,de most ez a helyzet,most jött rá,hogy vége a kapcsolatuknak,ez a helyzet és ezt a helyzetet kell megoldani.

A gyerekek rugalmasak ilyen téren,simán átvészelnek minden változást,persze lehetnek gondok is ,de ezeket mind a helyére lehet tenni,meg lehet beszélni,hogy ne sérüljenek.

Amitől sérülnek a gyerekek ,az nem a válás ténye,hanem a válás milyensége.

Gusztustalan módon bele tudják vonni a gyerekeket ebbe ,márpedig ez csak kettőjükre tartozik,még a gyerekekre sem!

16. rohiani (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 10:27

Ha valóban nem szereted már akkor tényleg jobb a válás, de szerintem egy szakember segítségét kellene igénybe venni. Ha van esély a kapcsolatotok helyrehozásához, akkor azért, ha nincs akkor azért, hogy egy ehhez értő ember világosítsa fel a férjed arra, hogy ezzel csak árt a gyerekeknek. Nem szabad az egyik felet beállítani bűnbaknak, hisz a gyereknek nem kell választania ő mindkettőtöket szereti.

Biztos, hogy ilyen nagy a baj, hisz ott az a pici 1 éves baba, gondolom mindketten akartátok, akkor még minden rendben volt? Most meg minden megváltozott? Nem játszik az közre, hogy most otthon vagy a kicsivel és kevesebb a szabadidőd, a férjed meg túl sokat dolgozik?

Mit szerettél meg benne annó? Az már eltünt belőle? Sok-sok kérdés van ám itt, csak akkor indulj neki a válásnak, ha tényleg 100I%-ig biztos vagy a dolgodba, mert itt most 5 ember is sérülhet, de nagyon. Kérj szakmai segítséget, nálunk bevált.

15. genlips (válaszként erre: 13. - 2577cdcc12)
2008. szept. 29. 10:24

Lehet. De talán egy kis motivációt adhat és egy kis lökést az együttmaradás felé, ha még annyira nem vészes a dolog.

Nem tudom, még nem voltam ilyen helyzetben, biztos felfogás kérdése, de nekem ez sokat számítana, ha rosszabbul választanék párt.

14. doboseva (válaszként erre: 11. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 10:21
Mióta érzed ilyen rosszul magad ebben a kapcsolatban?
13. 2577cdcc12 (válaszként erre: 12. - Genlips)
2008. szept. 29. 10:19
Szerintem a legnagyobb hiba lenne a gyerekek miatt együttmaradni. A gyerekek miatti önfeláldozat soha nem szűl jó dolgot...
2008. szept. 29. 10:14

Figyu, azért minden válás előtt meg kell ám gondolni, hogy biztos vagy-e 100.0 %-ig az akaratodban. Hogy utána jobb lesz-e a gyerekeknek.

Az én szüleim elváltak és én mindig is azt mondtam, hogy jól tették, mert igenis sok volt a veszekedés és én sem voltam egy normális kölök a helyzetük miatt.

De ha nincs semmi hatás a gyerekekre, hanem csak neked van bajod a férjeddel, talán még érdemes megoldásokat keresni, más kiutat. Ez tényleg komoly kérdés és itt nem csak te számítasz, bocsáss meg, mert akkor nem kellett volna egy harmadik babát is vállalnod. (Úgy tűnik, 1-2 éve még ennyire stimmeltek a dolgok.)

Gondold meg jól tényleg, hogy ezt akarod-e, meg hogy biztos nincsenek még más egérutak ebből a helyzetből!

11. 762fb1185b (válaszként erre: 10. - 2577cdcc12)
2008. szept. 29. 10:13
Hát ez az!Annyira tele vagyok fájdalommal,megaláztatással!Mindig a fejemhez vágja,hogy egy szál farmerban vett feleségül!A barátaink előtt is!Neki is csak egy autója volt!Lassan már elhiszem,hogy nélküle semmi és senki vagyok....
10. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 10:11
Minek szültél egy ilyen férjnek 3 gyereket? Gondolom nem most változott meg...
9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 10:11

Ne hagydd magad zsarolni és nagyon vigyázz arra,hogy a gyerekeket ennek ellenére se vondd be a kettőtök játszmájába.

Az ,hogy Ő tisztességtelen eszközökhöz folyamodik ,ne indítson arra,hogy te is azt tedd.

De vidd véghez a döntésedet bármi áron.

2008. szept. 29. 10:10
Amúgy itthon vagyok a kicsivel,szerintem ez is fáj neki!Ő most kető helyett dolgozik!Ő is akarta a harmadikat,tudta mivel jár!A két iskolás pedig nem napközis,tehát én tanulok velük!Az semmi!Nekem az a dolgom!És neki?Nem az,hogy dolgozzon?
2008. szept. 29. 10:07
Annyira régimódi!!!
6. 762fb1185b (válaszként erre: 4. - Doboseva)
2008. szept. 29. 10:06
Szerinte nem viselkedek a koromhoz méltóan(32-év)Táncolok más fiúkkal,tök jókat beszélgetek akár idegen 20-évesekkel is.
2008. szept. 29. 10:05
Miért nem hagyja ki a gyerekeket?Rengetegszer mondta már,hogy kár volt feleségül vennie,miért nem az x.y.-ont vette feleségül?Akkor meg?Tegye meg!Majd meglátjuk talál-e még egy ilyen balféket mint én...
4. doboseva (válaszként erre: 3. - 762fb1185b)
2008. szept. 29. 10:05
És neki csak ti vagytok és a munka? és ez neki igy jó? Azért meert az embernek családja van még nem kell elásnia magát, annyi szép dolog van az életben. Ne hagy magad zsarolni!!!
2008. szept. 29. 10:01
Ez az állandó pénz hajtás,elkülönülés mindenkitől,mert családom van akkor nekik kell élnem.Oké,igaz,de azért vannak bizonyos emberi igényeim is.pl.barátok,testvér,anyu.Ő eltiltana tőlük is,mert nekem csak a gyerekek és ő legyen!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook