Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » DHEA tapasztalatok fórum

DHEA tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
194. maridecember (válaszként erre: 193. - Ibikicsi)
jan. 9. 20:14
2x25 mg-ot naponta
193. Ibikicsi (válaszként erre: 190. - Maridecember)
jan. 3. 07:55
Megkérdezhetem, hogy milyen mennyiséget szedsz belőle?
192. 55Judit (válaszként erre: 191. - 55Judit)
dec. 27. 13:29
Már nem várok válaszra. Olyan információt találtam, ami miatt számomra sok veszélyt rejt magában a DHEA szedése.
191. 55Judit
dec. 27. 09:23

Felkeltette ez a készítmény az én érdeklődésemet is. Most azon filózok, menjek-e a háziorvoshoz vagy ne, tápkiegészítőket általában elleneznek mert ők az okosabbak és mindent is tudnak, pláne az enyém aki már maradandó károsodást is okozott nekem, szóval mi legyen?

69 vagyok, fizikálisan és szellemileg, lelkileg is pukkanok lefelé, örülnék ha lenne valami megsegítene kicsit azon felül amit én is teszek magamért de kevés.

Mi a véleményetek, mi tévő legyek??😀

190. maridecember (válaszként erre: 187. - Ibikicsi)
dec. 26. 07:23

Hát ami azt illeti jó későn válaszolok....ne haragudj érte!

Szedem a Dhea-t és csak ajánlani tudom.....72 évesen még igazán nőnek érzem magamat és ez szerintem ettől van.....és nagyon klassz ez az életérzés!

Én hiszek a hormonpótlásban, a Dhea-ban pedig különösen!

189. Tibu75
2023. júl. 22. 09:50

Én most rendeltem egy 90 szemes ,25mg-os 21 st Century amerikai terméket innen a Vateráról ha jól emlékszem, napi 2 szedek reggel és este. Elfogyott, és azonnal újat rendeletem szintén egy itthoni webáruháztól,ez kicsit jobb mert micronizált: Da Vinci Laboratoires 25mg ,amerikai ez is. 45 napig elég 2szem/nap.

Üdv, Tibi

188. maridecember (válaszként erre: 187. - Ibikicsi)
2023. júl. 13. 09:58
ne haragudj, hogy ilyen későn válaszolok. Én csak ajánlani tudom mindenkinek :)
187. Ibikicsi (válaszként erre: 184. - Maridecember)
2023. máj. 16. 15:37
Kedves Mari! Még mindig szeded a dheát? Mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban?
186. maridecember (válaszként erre: 185. - Jennyvagyok)
2022. febr. 7. 09:00
interneten rendelem
185. jennyvagyok (válaszként erre: 184. - Maridecember)
2021. dec. 15. 21:57
Ez igazán jó tapasztalat. Melyiket szeded? És hol szerzed be?
2021. okt. 11. 08:28
70 éves vagyok, évek óta szedem a dhea-t előtte hormon pótló tablettát szedtem 15 évig, orvos írta fel.....amikor már nem írta fel, találkoztam a dhea-val.....egyszóval....imádom....valóban fiatalon tart mindenféle értelemben! Én csak ajánlani tudom.....
183. AE (válaszként erre: 182. - Diti1968)
2020. szept. 9. 08:12

Kedves Diti968!

Ha még aktuális, nekem van 23 db megmaradt 100 mg-os DHEA-m. Szav. 07/2021.

2000 Ft + postaktg.-ért el tudom küldeni (Foxpost elönyben).

10000 Ft volt az eredeti ára, 60 db volt benne. Abbahagytam a szedését, mivel terhes lettem, bár erre az orvosok korábban hormoneredményeim miatt semmi esélyt nem adtak.

182. Diti1968 (válaszként erre: 181. - Vukk2)
2020. jan. 28. 15:25

Kedves Vukk2!

Megírnád milyen gyártmány? 1 kapszula=100mg? Budapesti vagy?

Nekem 3 éve mindent kivettek és a friss hormonvizsgálati eredményeim miatt szeretném kipróbálni.


Üdv,

Edit

181. vukk2
2020. jan. 25. 08:03
Sziasztok, 2 doboz dhea eladó 100mg egy bontatlan 90szem és egy bontott 89 Szemes, sajnos csak most jöttem rá hogy nekem mèg magas ez a dózis.postazom
180. ariana (válaszként erre: 179. - Virag007)
2019. okt. 10. 18:13
Nem szedtem, de érdekel engem is, de nem mertem belevágni, nekem 2x annyi a szintem mint neked, tied tényleg kevés.Enyém sem sok, de tartományon belül esik.
179. Virag007 (válaszként erre: 178. - Ariana)
2019. okt. 3. 08:21
Ariana, 1,03 volt, a mostanit nem tudom, kb egy hét múlva szerintem már lesz vérvételem, akkor megírom! Te is szedtél esetleg DHEA-t? Ha igen, mi a tapasztalatod?
178. ariana (válaszként erre: 177. - Virag007)
2019. okt. 2. 18:53
Mennyi volt a DHEA szinted mielőtt el kezdted szedni, és mennyi most?
2019. aug. 30. 11:01

Sziasztok! Tapasztalt valaki hajhullást DHEA szedése alatt, után?

Másfél hónapig szedtem 12,5 mg-ot naponta, három hete abbahagytam, de a hajam most nagyon hullik. 49 éves vagyok, megnézettem a DHEA szintem, nagyon alacsony volt, amiatt kezdtem szedni.

176. via79
2019. jún. 26. 21:51
Sziasztok! Szeretném kipróbálni a DHEA-t. Addison-kóros vagyok, és sajnos pár hónap alatt 10 évet rám vágott..... Csont és összeaszalódott bőr, 10kg mínusz, és még más amit okoz a hiánya..... Ha van köztetek Addisonos és szed valamilyet, legyenszíves adjon tanácsot! Köszönöm szépen :)
2019. máj. 30. 20:04
Ha már dhea akkor melyik. Biocom vagy Pharmecal??? Tud erre valaki vàlaszolni?
2019. máj. 27. 21:01
Nos, nem lettünk okosabbak! :) Én azt gondolom, talán az adagolás beállítása lenne a megoldás.
173. Csillag99 (válaszként erre: 170. - Jennyvagyok)
2019. máj. 27. 00:49
Szendi cikkei és véleményei is megérnek egy misét. Nem orvos.
172. Csillag99 (válaszként erre: 171. - Ariana)
2019. máj. 27. 00:47
Ó, dehogynem, a hormonrendszer bolygatása nagyon vissza tud ütni. Nem véletlen tiltották be.
171. ariana (válaszként erre: 170. - Jennyvagyok)
2019. máj. 24. 21:58
Ha olyan hormon termelődik belőle, amelyikre szükségünk van akkor nem lehet káros. De miért nem ajánlják az orvosok? Sőt, még be is tiltották .Nehogy jobban érezzük magunkat?
170. jennyvagyok (válaszként erre: 169. - Ariana)
2019. máj. 23. 21:51

Én csak idéztem! :) Én nem tudom, hogy veszélyes -e vagy sem. A gyógyszerek persze, sőt koleszterin csökkentő meg pláne!!! :)Azt máshogy kell kezelni!!!

De ez nem az a fórum.

Csak Lilly7 bejegyzésére reagáltam. Szendi cikke amúgy pl pozitív, és jól körüljárja a témát.

A DHEA amúgy nem hormon, csak a hormon előanyaga, olyan hormon termelődik általa, amire szükségünk van.

169. ariana (válaszként erre: 167. - Jennyvagyok)
2019. máj. 23. 19:59

Minden veszélyes, ha nem a megfelelő adagban szedik. C vitamin pl. vesekövet okoz állítólag.VAGY

PL. kolesztErincsökkentő is káros, ezen kívül minden gyógyszernek van mellékhatása.

Ma már van lehetőség, magánlaborban nézetni hormonokat, és akkor lehet követni a DHEA hatását.Persze nem olcsó.

2019. máj. 23. 12:45

Elírtam az oldal nevét:

mindenerdekelengem.blogstar.hu

2019. máj. 23. 12:42

És itt van az, hogy az interneten mindent megtalálsz és annak az ellenkezőjét is! :)


"Ez mind nagyon jó hangzik, de a Magyarországon nem forgalmazható készítménynek súlyos mellékhatásai lehetnek, írja a Daily Mail.


Persze Amerikában a fiatalság megszállottjai bármelyik patikában hozzájuthatnak a csoda pirulához, sőt sok magánorvos javasolja, hogy cseréljék le az ösztrogén szedését a DHEA-ra. Az eredmény állítólag bámulatos, de csak kizárólag abban az esetben, ha valóban szükség van rá és jól be van állítva a mennyiség.


Meglehetősen veszélyes, hogy bárki, bármennyit be tud venni ezekből a tablettákból. Csak és kizárólag orvosi felügyelet mellett lenne szabad alkalmazni, folyamatos hormonszint mérések és egyéb vizsgálatok mellett. Nem csoda, hogy Magyarországon nem is kerülhetett forgalomba.


A DHEA LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSAI


Néhány esetben a DHEA jelentős mennyiségű tesztoszteronná – vagyis férfihormonná – alakulhat át, és ezzel olyan problémákat okozva, mint például hajhullás, pattanások megjelenése, szőrnövekedés gyorsulása az arcon és a testen, illetve 50 év alatti nők esetében a menstruáció elmaradása.

A szintetikus szer egy évnél tovább tartó szedése után vérkeringési problémák alakulhatnak ki. Mivel mesterséges hormon egyes esetekben még daganat kifejlődését is elősegítheti, abszolút ellenjavallt prosztata-, here-, méh- és mellrák esetén. A menopauza miatt mesterséges hormonkezelésben részesülő nőknek sem ajánlott. Feltétlenül mellőzni kell a DHEA szedését a 35 évnél fiatalabbaknak, illetve a terhes vagy szoptató anyáknak!


Természetesen nálunk is hirdetik a DHEA-t, egyenesen pl. Svájcból érkezik hozzánk a kis csomag, amellyel többet árthatunk, mint használhatunk magunknak."

-írja a "mindeneredekelengem.blogstar.hu"

166. jennyvagyok (válaszként erre: 164. - Lilly7)
2019. máj. 23. 12:27

Én nem tudom, magyar webáruházak is forgalmazzák, mint pl. a vitamindiszkont: Puritan's Pride, 50 mg-os, 100 db-os, 8990 Ft. Én úgy gondolom csak az ára miatt rendeljük külföldről....

Szendi Gábor szerint:

Akkor miért nem szed mindenki DHEA-t? Vagy mert nem tudnak róla, vagy mert megkérdezték orvosukat, gyógyszerészüket. Az orvosi gondolkodást és tudásbázist nagy tehetetlenségi nyomaték jellemzi. A napi praxis soha nem a tudomány mai, hanem tegnapi vagy tegnap előtti állását tükrözi vissza. Amikor a nőknél klimax után alkalmazott hormonpótlásról, vagy a mellrák kezelésében használt tamoxifenről a szakirodalom már régen sötét dolgokat ír, a rendelőkben még mindig vidáman irogatják fel e szereket. Miközben a British Medical Journalban megjelent nagy összefoglaló szerint a sóbevitel és a magasvérnyomás közt semminemű kapcsolat nem mutatható ki, mibe fogadjunk, hogy orvosaink még vagy húsz évig tiltani fogják magas vérnyomás esetén a sófogyasztást. Az alkalmazott terápiák sokszor ugyanolyan vitathatók, mint a "tudományosan még nem kellőképen igazoltak". Világos persze, hogy erről nem az egyes orvos tehet, itt kötelezően betartandó szakmai protokollok és gazdasági megfontolások vannak.

Az egészségpszichológia fontos fogalma az egészségmagatartás. Akinél ez erős, az egészsége érdekében utánajár annak, mi jó és mi rossz neki, mérlegeli a kockázatok és a várható haszon arányát. Az egészség és a betegségmegelőzés a legnagyobb hozamú befektetésnek tűnik, de kockázat nélkül nincs nyereség. Ez a helyzet a DHEA esetében is.

165. ariana (válaszként erre: 164. - Lilly7)
2019. máj. 22. 17:26
Írok privát.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook