Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudtok-e olyan méregtelenítést, ami során nem kell koplalni és nem kell rosszízű kotyvalékokat inni? fórum

Tudtok-e olyan méregtelenítést, ami során nem kell koplalni és nem kell rosszízű kotyvalékokat inni? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. Guruljka (válaszként erre: 47. - 12d083b51b)
2018. ápr. 7. 16:51
Pláne amilyen hatalmas ország, más-más vidékein a szokások is mások lehettek, de akár a lehetőségek is.
47. 12d083b51b (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2018. ápr. 7. 16:50
Szerintem ott már gyerek koruktól kezdve tanulgatták a gyógynövények hatásait, és amelyik tehetségesnek mutatkozott, azt vették maguk mellé tanulónak az öreg mesterek. És meglehet, hogy 30 évig is csak segédorvos volt. Esetleg a nincstelen szegényeken "gyakorolt", vagy elindult a nagyvilágba, és napi egy marék rizs fejében gyógyított a falvakban, kisebb településeken. Ki tudja. Én nem. :))
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - 12d083b51b)
2018. ápr. 7. 16:39

Hát miben halt volna meg szegény? Balesetben nem, annál jobban vigyáztak rá... :D


Nem tudom, én azt hallottam, hogy az orvos ahány betege meggyógyult, annyi lámpás volt a háza elején. Hogy egy kezdő orvos mit csinált, arról sem szól a fáma. :D


A kínai népesség nagy része viszont nélkülözte a tiszta és friss ivóvizet, hát vigyáztak magukra, ahogy tudtak.

45. 12d083b51b (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2018. ápr. 7. 15:55

Igen, az ősi kínai gyógymódok, még ma is elfogadottak. Már akik által elfogadottak. :))

Egyszer valahol azt olvastam, hogy ez sem volt véletlen, ugyanis ha a kínai császár betegségben halt meg, tehát az orvosa képtelen volt meggyógyítani, akkor elevenen!! temették a császár mellé! Mert hogy nem jól végezte a dolgát. Ez volt a törvény! Képzeld el, ha még ma is ez lenne a törvény. Itt nálunk! :))

44. Guruljka (válaszként erre: 43. - 12d083b51b)
2018. ápr. 7. 15:49

Olyan, hogy méregtelenítés, igazából nincs.


A víz forralása mindenképp hasznos, de hogy ezután ne legyen olyan vacak íze, beletesszük a teát.

A régi kínaiak is így védték ki a kolerát. Nem ihatták forralatlanul a vizet.


Nincs a vízzel semmi bajom a hőmérsékletén kívül. A teát télen-nyáron melegen iszom.


A régi kamillatea talán hasznos is volt, de a nagybani termesztés lerontotta a gyógyhatását. Én is valószínűleg akkor kaptam, ha nem a torkom fájt (mert minden másra jó), de sosem ittam meg.

43. 12d083b51b (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2018. ápr. 7. 15:45

Én úgy tanultam édesanyámtól, hogy bármi belső tisztításra, (vagy éppen amikor betegek voltunk) kamillát, vagy hársfa teát itatott velünk + a szükséges gyógyszer.

Minden más esetben akármilyen gyümölcstea, vagy bármilyen ízesítésű tea, amit kifejezetten a teázás kedvéért, öröméért ittunk.


Igen, bármit lehet, de a teán kívül leginkább a víz jöhet még szóba, ha már a tisztaságát nézzük. És hát sok helyen abban sem lehetünk biztosak, hogy a víz tiszta! Jobb azt felforralni, méregtelenítéskor!! :)))

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - 12d083b51b)
2018. ápr. 7. 15:33

Azért ajánlgatod, hogy fogyjon? ☺ Ezt kérdeztük gyerekkoromban, ha tudtuk, hogy meg akarnak etetni /itatni valamit velünk.


Persze, bármit lehet inni, csak folyadék legyen.

41. 12d083b51b (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2018. ápr. 7. 15:29
Én sem szeretem a kamillát, gyerekként ittam éppen eleget. Persze ha valaki hársfateát jobban szereti, lehet azt is.
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - 12d083b51b)
2018. ápr. 7. 14:44

Teljesen igazat adok - a kamillát kivéve.


Isten ne verjen meg érte, irtózom tőle. Életemben soha nem voltam képes meginni.


De aki szereti, igya. Elvileg bármilyen tea jó.

A fekete tea is készíthető nagyon gyengére. A színét a hosszas állás miatt kioldódó csersav adja, ami közömbösíti az élénkítő tein-t. Tehát minél hosszabban áll a tea szűretlenül (vagy a tasakkal), annál inkább csökken az élénkítő hatása.

Ha kevés teát és sok vizet használsz, a sízne ugyanúgy meglesz, de ereje nem.


A gyógyteák is jók, itt azért a hatásra figyelemmel kell lenni.

2018. ápr. 7. 08:25

Persze, valójában még akkor is elég sok méreganyagot megeszünk, amikor a zöldséget-gyümölcsöt a piaci árustól vásároljuk, mert ugye azokat is permetezik. De ugyanazok az anyagok benne vannak a gyárilag szárított, + tartósítószerekkel megtömött készítményekben is. Hát így legalább ez utóbbival nem terheljük a szervezetet.


Sok helyen árulnak már u.n. bio-zöldséget, gyümölcsöt, csak ahhoz túl szép az az áru, hogy igaz legyen.

2018. ápr. 7. 07:48

Igen!

- napi 1,5-2,0 liter tea minimum kamilla vagy valami hasonló édesítés nélkül

- és odafigyelsz, hogy semmi olyan kaját nem eszel, amiben tartósítószer, és társai vannak.


Tehát csak saját főzés, bolti/piaci alapanyagokból, és nem félkész, kész, tartósítószeres, mekis, stb. kaja.

Ami ezekből eddig lerakodott a szervezetben, majd a sok folyadék kimossa, és ha nem viszel be többet, mert egészségesen étkezel, egyszer el is tűnik.

2018. ápr. 6. 22:50

Igen, tudok.

Úgy hívják: élet. Ugyanis ha a tested nem méregtelenítene minden nap megfelelő mértékben, akkor már halott lennél. Az azt jelentené, hogy a veséd, a májad és a bőröd sem választ ki. 24 órán belül meghalnál.

2018. ápr. 6. 22:18
Valamelyik nap a TV-ben a BBC Earth adón is szó volt arról, hogy a méregtelenítés egy kitalált butaság. Hagyjátok abba és nem mérgelődtök tovább.
35. Cszsuka (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. ápr. 6. 22:15

Egyébként igen!

Ismered a Testszervizt? Pont erről szól! Nézd meg a honlapjukat! :)

2018. febr. 17. 18:40
Utólag azt látom ebből a vitából, hogy eszerint a normális egészséges táplálkozás már méregtelenítésnek minősül...
33. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Giorcub)
2010. jan. 9. 19:19
Kár, hogy nem láttam a műsort, könnyebb lenne róla "beszélgetni".
32. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Giorcub)
2010. jan. 9. 19:17
Szeretném megkérdezni ezesetben "doktor úr", hogy Ha az ilyen kúrák teljesen hatástalanok, akkor miért van az, hogy aki székrekedéses, annak azt javasolják, hogy több zöldséget és kevesebb húst egyen, s több vizet igyon? Miért mondja a dietetikus a túlsúlyos embernek, hogy így- meg úgy táplálkozzon, s ne úgy, ahogy eddig? Miért nem végzi el annak az embernek a szervezete a dolgát?
2010. jan. 6. 21:33
A koplalás az, ami leginkább akadályozza a méregtelenítést...Tehát a nagy méregtelenítő kúrák, maik gyakorlatilag részleges éhezéssel járnak, a lehető legrosszabbak a méregtelenítéshez.
30. emagdi (válaszként erre: 28. - Giorcub)
2009. júl. 22. 20:59

szerintem az elég merész gondolat tőled, hogy annak ellenére, hogy nap mint nap mesterséges szerekkel tömjük magunkat (ételek adalékanyagai, vegyszerek stb), szennyezett a levegő amit belélegzünk, szennyezett a víz amit megiszunk, keveset mozgunk, stresszesen élünk, s ennek ellenére azt mondod, hogy nincsenek bennünk felhalmozódott méreganyagok....


ennyire ne bízz a vesédben és a májadban, azokat nem ilyen használatbavételre tervezték:))

2009. júl. 22. 20:53

Méregtelenítés márpedig létezik!

Én nagyon sokáig allergiás voltam és nem szeretem az életfogytig tartó gyógyszerezést. Először megváltoztattam az étrendemet. Kihagytam a szervezetem által méregnek ítélt ételeket.És elkezdett javulni az állapotom. Sorban múltak el a tüneteim.Akkor még nem hallottam olyanról, hogy méregtelenítés. Azóta megtudtam én is azt csináltam mégpedig egyszerűen,józan paraszti ésszel.Persze vannak erre szerveink, de ha azok valamiért nem jól működnek, azt helyre kell hozni és segíteni kell a munkájukat. A zöldségek, gyümölcsök, teák, étrendkiegészítők is jó méregtelenítők. Nem kell labor ahhoz, hogy észrevegyük a változást.Ha elmúlik a gyulladás, szép lesz a bőr és jól vagyok az már észrevehető.Nemhiába van minden vallásba beiktatva a böjt. Megtisztulás. A régi emberek már tudhattak valamit.

28. giorcub (válaszként erre: 26. - Cszsuka)
2009. júl. 22. 18:21
amugy miben lehet merni a meregtelenites hatasat? te miben mered? van otthon ver, vizelet, nyal es meg ki tudja mikhez valo elemzo eszkozeid, laborod? vagy csak ugy jobban erzed magad es akkor meregtelenitve vagyol?
27. giorcub (válaszként erre: 26. - Cszsuka)
2009. júl. 22. 18:19

erdekes biztos masok is a mult szazadban olvastak, mint pl a duna tv-n azaz angol musor keszito es az orvosok akik kutatolaborban a meregtelenito kurak hatasait vizsgaltak. az eredmenye egy nagy 0 volt.

nem tom megnezheto e meg valahogy utolag de ez kifejezetten errol szolt:

"DUNATV 2009-07-18 19:05

- Mindaz, amit az ételrol tudni kell '50

Angol Dokumentumfilm, 2006 - Hogyan maradjunk szépek és fiatalok?

Rendezo: Andy Devonshire

Forgatókönyvíró: Jill Fullerton-Smith

A film annak járt utána, vajon igaz-e az a széles körben elterjedt nézet, miszerint megfelelo étrenddel sokáig szépek és fiatalok maradunk. Tíz, önként jelentkezo lány segítségével megvizsgálták, vajon tényleg olyan hatásos-e a méregtelenítés, mint ahogyan sok millióan esküsznek manapság rá.

..."

26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - Giorcub)
2009. júl. 19. 07:39

gondolom, ezt még a múlt század elején olvastad valamelyik tankönyvben.


azzal azért egyetértek, hogy sok a fölösleges önkínzás.

2009. júl. 19. 00:15

meregtelenites mint fogalom nem letezik. a szervezet meregteleniti magat ezert van a maj meg a vese.

persze lehet kinozni magunkat (meg a szerveinket), csak minek...

2009. júl. 16. 14:14
Nálam a méregtelenítés úgy kezdődik (kizárólag olyankor kezdem, ha nem kell menni dolgozni), hogy megiszok egy kis üveges Hunyadi vizet. Ez teljesen kipucol fél órán belül. Majd 2 nap léböjt kúra jön, ásványvíz, gyógytea, 3. naptól némi gyümölcs, sok sok folyadék. És ameddig bírom, de max 5 nap. Utána is csak nagyon könnyű ételeket eszem, az emésztés beindításához pedig Mira vizet iszom, étkezés után 2 dl-t. Ezt évente kétszer szoktam megcsinálni.
2008. nov. 25. 13:36
Szia! A pharmanexnek van egy Teegreen nevu kapszulaja. Anyukamnak bejott.:)
2008. nov. 25. 12:38
nem is értem,hogy élhettek nagyanyáink 80-90évig:)
21. loch ness (válaszként erre: 19. - E004ab8014)
2008. okt. 1. 15:25
Kösz, ezt nem tudtam!
2008. okt. 1. 11:17

A patikus a Normafolre-t ajánlotta. Állítólag helyreállítja a bélflórát, megelőzi a hsamenést.

Azért próbálkozom most ezekkel,mert hamarosan Egiptomba utazunk és félek, hogy a páromat könnyebben elkapja a "fáraó átka".

19. e004ab8014 (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2008. szept. 30. 23:36

Az ásványvíztől bekövesedik a veséd? Ne hülyéskedj már, ilyen nincs!

Meg kell nézni az ásványianyag-tartalmát az ásványvíznek, mindenképp 1500 mg alattit válassz. Az 500 és 1000 közöttiek ásványianyag-tartalma megegyezik a csapvízével.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook