Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A méhlepény kb két cm-re van a méhszájtól - Volt már valakinek ilyen tapasztalata? fórum

A méhlepény kb két cm-re van a méhszájtól - Volt már valakinek ilyen tapasztalata? (beszélgetős fórum)


25. Levelunda (válaszként erre: 24. - C8dc8ce78d)
2012. aug. 25. 07:53
pont ezt nem tudom: mire figyeljek oda. Eddig panaszmentes volt a terhesség. Az orvos, aki UH-n felfedezte, hogy a még alsó pólusa 2 centire van a méhszájtól csak annyit mondott, hogy gyakrabban kell vizsgálni. De életmóddal kapcsolatban nem mondott semmit. Nem kerülhetek emiatt kórházba. Van egy 6 éves kisfiam.
2012. aug. 24. 07:15

Sziasztok!


Amikor a második babámat vártam, akkor nekem is kb.2 cm-re volt a lepény megtapadva a méhszájtól!

Császárral született meg a lányom, a 40. hetet kezdtem meg, amikor vérzés jelentkezett,és egyből a mütő.

Tergességem alatt kétszer kerültem be a kórházba, vérzéssel, visszatartót kaptam, hogy ne szülessen meg előbb a lányom.

Szerencsére minden rendben volt, és tényleg jól alakult minden, de nagyon észnél kellett lenni.

Az én esetemben a 22. héttől végig ágyban kellett lennem, csak a dokhoz mentem, néha azt hittem, hogy hülyét kapok, de tudtam, ha nem figyelek oda, az akár végzetes is lehet.

Van akinek semmi gondja, hogy a méhszájhoz közel tapadt meg a lepény, de van aki még egy zsepiért sem tud lehajolni, mert rögtön bevérzik.

Szerintem ebben az esetben jobb odafigyelni, de görcsölni sem szabad.

2012. aug. 24. 06:48
Nálam is hasonló a helyzet. Kb 20 hetes a terhesség és a méh alsó pólusa 2 centire van a méjszájtól. A doki csak annyit mondott, hogy gyakrabban kell vizsgálni és vérzés esetén azonnal mentőt kell hívni. De úgy nem lehet élni, hogy bármikor felléphet vérzés... Arra a kérdésemre mit tudnék tenni, hogy ezen változtassak, az volt a válasz, hogy semmit. Talán ez jó hír.
22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 21. - Misz)
2009. márc. 5. 18:05
ma voltam uh,és feljebb ment..szerencsére...kimélő életmód továbbra is...ugyhogy megyek is pihizni...
21. misz (válaszként erre: 17. - 6c5f346e46)
2009. márc. 5. 12:49

Ne izgulj! Ez nem végleges. A kislányomnál a 18 hetes Uh-n még takarta a méhlepény a méhszájat. Aztán csináltak biztonsági ellenőrzést 24 hetesen és a méhszáj már szabad volt. Ahogy nőtt a méhem feljebb húzódott a lepény.

Arra azért vigyázz, hogy ne ugrálj, fuss, ilyesmi. És ha valamit fel kell emelned guggolásból a lábaid erejével állj fel.

2009. febr. 20. 08:45
köszi,aranyossak vagytok...én kaptam gyógyszert és majd meg veszek a mellékhatásoktól,annyira fájnak az izmaim,hogy nem tudom mi lessz...remélem elmúlnak...de a babáért mindent elviselek,csak ne legyen semmi baja....
19. 10e84b259d (válaszként erre: 17. - 6c5f346e46)
2009. febr. 19. 11:03
Szia! Nekem sokáig fedte a lepény a méhszájat, aztán szépen elvándorolt, igaz, csak minimálisat. Három hetente nézték, hogy mi a helyzet, no szex, semmi fizikai megterhelés. Nálam szerencsére nem volt gond, természetes úton szültem. Nálad is minden rendben lesz, meglátod. A legjobbakat!
18. kinni (válaszként erre: 17. - 6c5f346e46)
2009. febr. 19. 10:48

Szia!

Nekem is hasonló problémám volt, mondjuk nem lógott rá a méhlepény a méhszájra, de a mellső falon és mélyen volt szintén a 18. héten. Az orvosom csak annyit mondott, hogy ahogy nő a pocak fentebb mehet és, hogy ne erőltessem meg magam, ne cipekedjek (szerencsére már nem kellett dolgoznom), óvatosan éljünk házaséletet, ettől független bármikor előfordulhat vérzés, akkor azonnal irány a kórház. Végül egyáltalán semmi probléma nem volt belőle, nem véreztem, nem is kellett gyógyszert szednem. A 24. héten még mindig mélyen volt, de a 30.-ra ahogy egyre nagyobb lett a hasam fentebb ment. Most itt szuszog a teljesen egészséges 5 hónapos kisfiam. Nálam is túlhordás miatt indították a szülést, majd végül császárral szültem de téraránytalanság miatt, nem illeszkedett be a baba feje. Úgy tudom ennek semmi köze a méhlepény elhelyezkedéséhez. Ne félj, tényleg gyakran előfordul ilyen , vigyázz magatokra, nem lesz semmi baj!

2009. febr. 19. 09:54

sziasztok...

én most jöttem a dokitól és nekem is azt mondták,hogy a lepény rálóg a méhre...a legkisseb vérzés esetén is be kell feküdnöm a kórházba,aztán vagy meg marad vagy nem...azt is megtudtam,hogy kislányom lessz...a 18.héten vagyunk...nagyon fájna ha elvesziteném...nagyon várjuk már az érkezését...nekem is van egy lányom,ő már 7 éves,vele nem volt semmijen probléma...csak a végén nem akart kibújni és ezért megcsászároztak...a védőnő biztat és azt mondja fel a fejel,ez nem lyan ritka probléma,sokszor előfordúl...ne idegeskedjek,mert az csak árthat...nem idegeskedem,csak nagyon félek,elég sokszor érzem keményedni a hasam és ez sem jó,kaptam Diaphyllint,remélem segiteni fog,ez állitólag a sima izmot segít ellazitani....

2008. dec. 28. 12:02
Szülés után jobb lesz.:))
15. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 14. - C4f059c04b)
2008. okt. 12. 14:22
Köszönöm az iformációt.Nagyon aragyos vagy.
2008. okt. 11. 16:33
Amikor anya a húgommal volt várandós, neki a méhszájnál tapadt a lepény. A 3. hónapban elkezdett vérezni. Onnantól szigorúan feküdnie kellett a 7. hónapig. Az orvos mondta, hogy a terhesség előrehaladtával ahogy a méh növekszik, a lepény egyre feljebb kerül. Olyan mintha a lufi szája felé rajzolsz egy pöttyöt tollal és felfújod, a pont egyre feljebb kerül. A hugom a 37. héten született meg.
13. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 12. - Ani32)
2008. okt. 11. 15:48
De igen félek.Mindegy szerintem hányadikat szüli az ember akkor is fél.Fiú lesz.
12. Ani32
2008. okt. 11. 15:36
Egyet értek a többiekkel. Szerintem megnyugodhatsz, nagy a valószínűsége, hogy még elmozdul addig. Ha eddig nem volt semmi gond, valószínűleg ezután sem lesz. Pont egy idős kismamák vagyunk ha jól láttam. Tudod már, hogy milyen nemű lesz-e a baba? Nem félsz a szüléstől?
11. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2008. szept. 28. 22:00
Köszönöm a biztatást jól esett nagyon.
10. Mandula71 (válaszként erre: 6. - 604fc9d2f5)
2008. szept. 27. 22:29

Ahogy az madicken is írta, az is egy ok, ha a méhlepény rálóg a méhszájra. Elméletileg nálad ez még feljebb megy, úgyhogy meg van az esély, hogy simán szülj. Nálam a mióma okozhatott volna problémát, mert a terhesség alatt arra is van esély, hogy a méh növekedésével együtt a mióma is növekedjen. Szerencsémre nem nőtt, így nem okozott gondot.

Nálam végül nem volt megfelelő a tágulás, 3 ujjnyinál megálltunk. Az oxitocin infúzió bekötése után sem történt változás, a fájások nem erősödtek, nem sűrűsödtek, végül a baba szívhangja leesett 50-re, így az azonnali műtét mellett döntöttek az orvosok.

Még véletlenül sem akarlak a császárra "rábeszélni", de szerintem készülj fel (agyban!) erre a lehetőségre is, akkor talán könnyebben el tudod fogadni, ha tényleg szükség lesz rá. Persze azért drukkolok, hogy most is simán menjen minden, amire a jelenlegi állás szerint minden eshetőséged megvan!:)

9. macs77 (válaszként erre: 7. - Madicken)
2008. szept. 27. 22:19
Szia! Te kinél szültél a Jánosban? Én is ott fogok szülni decemberben. Érdekelnének a tapasztalataid!
8. madicken (válaszként erre: 6. - 604fc9d2f5)
2008. szept. 27. 22:16
Ha a lepény eléri a méhszájat és rálóg, akkor szoktak császározni, mivel a baba kibújásakor tágulni kezd a méhszáj, és a lepény erei leszakadva nagy vérzést okozhatnak... Nem szoktak ilyet kockáztatni.
2008. szept. 27. 22:13

sziasztok,


nekem is málye tapadó lepényem volt, (2 hónapja a Szt.jános khban szültem) és a 4D-n azt mondták, eléri a méhszájat a lepény.. 2 nappal később a doki megnézte, azt mndta, minimum 2 cm választja el, mire szültem, már 3 cm volt a távolság. Simán ment a szülés, és a lepény is tökéletesen vált le, szóval nyugi! :)

6. 604fc9d2f5 (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2008. szept. 27. 22:08

Milyen okból császároznak?

Gondolom a nem megfelelő elhelyezkedés,

a baba álapota és még.

Amit előre lehet tudni?AZért lehet az is egy ok,hogy a méhlepény nem jó helyen van?

5. Mandula71 (válaszként erre: 1. - 604fc9d2f5)
2008. szept. 27. 22:03
A dokinak igaza van, ahogy nő a baba, nő a méhed, így a méhlepény helyzete is változhat, feljebb mehet. Nekem miómám volt közvetlenül a belső méhszáj felett, a terhesség végére a mióma helyzete annyira változott, hogy emiatt nem kellett volna császározni. (Eredetileg ugyanis arró volt szó. A császárra végül más okból került sor, semmi köze nem volt az előzményhez!)
2008. szept. 27. 22:00
Na ez megnyugtató köszike!Nagyon nem szeretnék császárral szülni!aranyosak vagytok köszönöm a gyors választ.Ki hol szül?
2008. szept. 27. 21:54
Szia! Pedig tényleg feljebb mehet még! Nekem a 12. uh-n még a méhszájamat fedte a lepény, ami ugye a későbbiekben veszélyes lehet(ett volna). A 18. heti uh-n már "csak" mélyen tapadt, most legutóbb pedig azt mondták h nagyon jó helyen van (27 hetes vok)
2008. szept. 27. 21:50
Nekem is mellső fali mélyen tapadó lepényem volt, és ne volt semmi, simán megszültem a lányomat. Nem is okozott problémát.
2008. szept. 27. 21:48
A harmadik babámat várom.Az első kettőt természetes úton hoztam a világra.Most van valami ami kissé aggaszt.Tudom most azt mondjátok miért nem beszélem meg a dokival,megbeszélem csak a ti tapasztalataitok is érdekelnek.Szóval most a 24.hétben vagyunk a baba szépen nővöget ami aggaszt az,hogy a méhlepény kb két cm-re van a méhszájamtól.Lehet,hogy ezért császárra lenne szükség?Egyáltalán ez a tény befolyásolja a szülést?A dokim azt mondja még a baba mivel nő feljebb mehet de én ezt nem hiszem.Mivel mindig is ott volt és ott tapadt meg!Szerintetek????Érdekelne a véleményetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook