Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak berepedt a szája sarka, mitol van? fórum

Kisfiamnak berepedt a szája sarka, mitol van? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 18. 10:38
Úgy is nevezik ezt, hogy kipállott a szája. Lehet, hogy az óvodában műanyag pohár van, aminek a repedéseiből bizony a bacik nem jönnek ki, akárhogy is elmossák. Vigyen a gyerek szívószálat magával és azzal igyon, akkor el fog múlni. A húgomnál is ugyanez volt a helyzet. Baktériumok okozzák.
2010. jan. 18. 08:59
A jelenség neve fisszúra... Vitaminhiányra vezethető vissza. Sajnos hosszabb idő kell a gyógyuláshoz, hiszen kissé pikkelyesik, az embert zavarja, leszedi, letépi, kisebesedik és vérzik... Vitaminhiányra vezethető vissza. Orvoshoz kell menni vele.
23. katácskák (válaszként erre: 22. - Rózsakvarc)
2009. márc. 13. 19:17
Mi is azt kaptunk rá.
2008. szept. 30. 15:43
A gyerekeknek, és nekem is sűrűn volt egy időben. B komplex vitmint szoktunk szedni. Ezen kívül ilyenkor kerülni kell a cukrok bevitelét, mert a feldolgozásukhoz B vitamin kell. CSak barna kenyeret sütök, nekik frissen őrölt búzából, magamnak meg barnarizsből. A krémek jók, bár nem ismerem őket, de nem ott van a baj, hanem a szervezetben.
2008. szept. 28. 09:50

nekem is szokott ilyen lenni, általában nem rendesen elmosogatott pohár v. egyéb után. Nagyon tud fájni, nyilván valami fertőzés féle.

Nekem a Glygoseptes ecsetelés vált be.

2008. szept. 28. 07:36
Valamelyik B vitaminnak a hianyatol is lehet, mar nem emlekszem szam szerint, hogy melyik.
19. Mel82
2008. szept. 28. 00:10
Persze a herpeszes krém.Bár nekem azt mondták erre, hogy nem herpesz, de a lényeg hogy nagyon gyorsan elmúlik ettől a géltől.
2008. szept. 27. 23:20

De gondolom, nem az izomlazítós, hanem a herpeszes richtofit...csak a berepedés nem feltétlenül herpesz...

Jó lehet még a bepanthen vagy a neogranormon is...

17. Mel82
2008. szept. 27. 22:43
Nekem richtofit gélt adtak rá. Ettől hamar elmúlik. Legalábbis nekem.
2008. szept. 27. 22:40

Nehogy a gyereknek Pimafucorttal kend a száját!:-(

Szteroidos kenőcs, nem véletlenül adják receptre. Hivatalosan orvos is csak akkor adhatná, ha előtte kenetet venne a szájból és tenyésztést csináltatna, de nekik ez a legkényelmesebb és legolcsóbb...az se biztos, hogy gomba!

Nekem is szokott lenni ilyen, és nem csak mikor beteg vagyok(és akkor se mindig), hanem mikor más után vagy máshol eszem-iszom, de akkor se törvényszerű...

Leggyakrabban magától elmúlik, de én vastagon be szoktam kenni ajakbalzsammal, ez megakadályozza a kiszáradását és újbóli kirepedését. Strepsils is segíthet, a Betadin is jó, csak nem kéne lenyalnia.

Ugyanez az effektus előfordulhat ujjaknál is, mármint, hogy pl. a kislábbujj töve bereped.

Orvosnak legjobb megmutatni ezeket, de ha nem akarod, akkor gyógyszerész is adhat tanácsot.

15. herengtimea (válaszként erre: 12. - Dedfa06931)
2008. szept. 27. 22:28
még olyan nem fordult elo,ennél csak az a baj,hogy elkezd osszeforrni a dolog,de mihánt kinyitom a szám,beszélek,vagy beleharapok valamibe már szét is reped és ez egy korforgás,de pár nap alatt be tud gyogyulni,gondolom éjjel tobb ideje van rá,de aztis csak akkor ha nem holdkoros az illeto:)
14. *hera*
2008. szept. 27. 22:27
Az én lányomnak minden szeptemberben berepedezik a szája széle/ebben az évben még nem-gyorsan le is kopogom/Bőrgyógyásznál is voltam vele,igazából nem tudta megmondani hogy mitől van,de neki is valamilyen gombaölő krémet írtak fel rá/a neve most nem jut eszembe/
13. Dorka29 (válaszként erre: 11. - Herengtimea)
2008. szept. 27. 22:24

:)))

Tanultam gépelni, de ez csak egy kattintás volt, mert a neten találtam meg a gyógyszerismertetőt, szóval csak idemásoltam.:)))

2008. szept. 27. 22:23

Én nekem általában Ősszel és télen reped ki...

A Pimafucor nagyon jó rá 2-3 nap és elmúlik.(én rendszeresen használom)

DE hallottam olyat is hogy ha valaki beteg lesz akkor is kirepedhet a szája...Viszont ezzel nagyon kell vigyázni mert nekem volt olyan hogy kirepedt ,nem foglalkoztam vele és egyik napról a másikra totál vörös volt az arcom...És kis hólyagocskák jelentek meg rajta...:(

11. herengtimea (válaszként erre: 9. - Dorka29)
2008. szept. 27. 22:21

jesszus volt kedved ennyit írogatni,de egy biztos:

te tanultál gépelést,ugye?

2008. szept. 27. 22:18

Itt a link is, ez az előbb lemaradt:



[link]

2008. szept. 27. 22:16

Megtaláltam a gyógyszerismertetőt:


Összetétel:

Hatóanyag:

hidrokortizon, mikronizált 10,0 mg,

natamicin 10,0 mg,

neomicin 3500 NE (nemzetközi egység) 1 g krémben.

Egyéb összetevők:

propil-parahidroxibenzoát, metil-parahidroxibenzoát, vízmentes trinátrium-citrát, makrogol-sztearát 100, szorbitán-sztearát, cetil-észter viasz, "Emulgade F special", decil-oleát, tisztított víz.

A gyógyszer leírása:

A gyógyszer világos, könnyen kenhető és vízzel lemosható krém. A belső oldalán védőlakkal bevont alumínium tubusba töltött Pimafucort krém 15 g tömegű. A tubus egy Pimafucort krém feliratú, fehér/szürke/sárga színű dobozban található.

A gyógyszer bőrgyógyászati kombinált készítmény (gombaellenes, antibiotikus és kortikoszteroid).

1. MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ ÉS HOGYAN FEJTI KI HATÁSÁT A PIMAFUCORT KRÉM?

Jellemző tulajdonságok

A készítmény három aktív hatóanyagot tartalmaz:

- hidrokortizon, gyulladásgátló és viszketést gátló tulajdonsággal;

- neomicin, amely több baktériummal szemben aktív;

- natamicin, amely aktív a gombával, különösen az élesztőgombákkal szemben.

A készítmény olyan esetekben alkalmazható, amikor másodlagos bakteriális vagy gombafertőzésre kell gyanakodni, kortikoszteroid-érzékeny bőrbetegségek esetében.

A Pimafucort krém heveny, vagy kevésbé heves lefolyású bőrbetegségek, a hajas fejbőrt és szőrös bőrfelületet érintő vagy a bőr hajlataiban megjelenő bőrpanaszok kezelésére javasolt.

2. TUDNIVALÓK A PIMAFUCORT KRÉM ALKALMAZÁSA ELŐTT

A készítményt olyan bőrelváltozások kezelésére szánták, amelyek másodlagosan baktériumokkal vagy gombákkal fertőződtek. A Pimafucort krémmel történő kezelés rendszeres orvosi felügyeletet igényel, amelynek során ellenőrizhető a bőrrendellenesség gyógyulása.

Ne alkalmazza a Pimafucort krémet:

- Ha túlérzékeny (allergiás) a hidrokortizonra, neomicinre vagy a készítmény bármely egyéb összetevőjére. (Natamicinnel szembeni allergiát idáig még nem tapasztaltak.)

- Vírusok vagy paraziták által okozott bőrgyulladások kezelésére.

- Nem szabad továbbá sebekre, fekélyekre felvinni, valamint kortikoszteroid által előidézett bőrpanaszok (pl.: száj körüli bőrgyulladás, stria vagy a felhám elvékonyodása) kezelésére használni. A készítmény nem alkalmazható közönséges akne vagy rosacea (arc bőrének gyulladásos bővérűsége), a bőrerek törékenysége illetve bizonyos fiatalkori bőrbetegség (juvenilis plantaris dermatosis) kezelésére.

- Neomicinnek vagy egyéb aminoglikozid antibiotikumnak ellenálló baktérium által fertőzött bőrön.

- A készítmény nem vihető bele olyan fülbe, ahol a dobhártya átfúródott, és nem vihető fel nyálkahártyákra, valamint a szem környékére sem, hogy elkerüljük annak esetleges kötőhártyára kerülését.

A Pimafucort krém fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

A készítmény hosszan tartó, nagy felületen, és/vagy gyermekeken való alkalmazásánál, záró kötés használatánál fokozott elővigyázatosság szükséges.(lásd 4. Lehetséges mellékhatások pontot)

Terhesség, szoptatás

Terhesség és szoptatás alatt a készítmény orvosi felügyelet alatt használható.

A készítményt szükség esetén terhes és szoptató nők is alkalmazhatják. A készítmény hosszan tartó alkalmazását szoptató nők mellén kerülni kell.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

Nincs hatással az említett képességekre.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A PIMAFUCORT KRÉMET?

A Pimafucort krémet mindig kezelő orvosa utasításainak megfelelően használja. Általában kis mennyiséget kell felvinni a sérült területre, naponta 2-4 alkalommal. A kezelés időtartama a legtöbb esetben kevesebb mint 14 nap.

Ha az előírtnál több Pimafucort krémet alkalmazott:

Hosszan tartó alkalmazásból eredő általános nemkívánatos hatások - különösen nagy felületeken, fedő kötés alkalmazásakor vagy gyermekeknél - elméletileg lehetségesek, de ilyen eseteket ezzel a készítménnyel kapcsolatban még nem írtak le. Az ilyen általános hatások közé tartozik az ödéma, a szomjúság és gyakori vizeletürítés, fáradtság, kimerültség, és étvágycsökkenés.

Ha a Pimafucort krémetegy gyermek véletlenül lenyeli, orvoshoz kell fordulni.

Előfordul-e a Pimafucort krémmel együtt alkalmazott más gyógyszerrel kölcsönhatás?

Jelenleg nem ismert olyan gyógyszerkölcsönhatás, mely a Pimafucort krémnél előfordulna, ezért más gyógyszerekkel egyidejűleg is alkalmazható.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

A készítmény általában jól tolerált, azonban nem kívánt hatásokkal számolni kell.

A kezelés kezdetén enyhe súlyosbodás előfordulhat. Ez nem teszi szükségessé a kezelés leállítását.

Általában a mellékhatások kialakulásának kockázata növekszik a kezelés időtartamával, zárókötés alkalmazásával, arcon, bőrhajlatokban, nemi szervek tájékán vagy hajas fejbőrön történő használattal. A készítmény hosszan tartó vagy nagy mennyiségű gyógyszerrel történő használata eredményeként az alábbi hatások merülhetnek fel:

a bőr elvékonyodása, körülírt bőrvérzés, hajszálértágulat, stria (csíkok), acne rosacea, a bőr elszíntelenedése, szőrzettúltengés, szájkörüli bőrgyulladás.

Hidrokortizonra vagy neomicinre való túlzott érzékenység is kialakulhat.

A hosszan tartó kezelés szemen zöldhályogot vagy szürkehályogot okozhat.

Átfúródott dobhártyájú fülben való alkalmazás fülkárosodásokat okozhat.

Ha az itt felsorolt nemkívánatos hatásokon kívül egyéb szokatlan tünetet észlel, ne használja tovább a krémet és értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

5. TÁROLÁS

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 25 °C tárolandó.

A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

8. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Herengtimea)
2008. szept. 27. 22:15

:))


NEm tudom, hogy gombás fertőzés-e, csak azért gondolom, mert a betegtájékoztatóból erre emlékszem.

2008. szept. 27. 21:56

hát ez érdekes.gombás fertozés?

hát már mindenhol ott vannak nemcsak a tányéromban?

6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Herengtimea)
2008. szept. 27. 21:53

A párom sem fogzik már rég.:) Az orvos azt nem mondta, hogy mitől van, de az előbb írt szer egy nap alatt helyrehozza neki.


Ha a kisfiadnál nem is, nálad talán szintén beválna.

2008. szept. 27. 21:51
az lehet,hogy a fogzástol,és akkor nekem mitol van?mert most egyszerre o vele nekem is berepedt,már nagyon rég nem volt nekem sem,talán utoljára gyerekkoromban,pedig már nem jonnek a fogaim inkább mennek...
2008. szept. 27. 21:50

A kislányomnak még nem volt, viszont a páromnak rendszeresen előfordul. A bőrgyógyász Pimafucort nevő krémet írt fel neki. A leírásban főleg gombás típusú fertőzésekre ajánlják.


Vényköteles és nem tudom, hogy kisbabáknak lehet-e adni.

2008. szept. 27. 21:48

Szia!

Az én kisfiamnak is volt kisebb korában,szerintem a fogzástól lehetett!A dokinéni is ezt mondta!Én betadinnal kenegettem neki!

2008. szept. 27. 21:44
Kisfiam most náthás,kohog.Lehet hogy ez osszefugg azzal,hogy mindkét szája széle berepedt?Kíváncsi vagyok minek a jele ez,vagyis mitol van,nekem is sokszor volt kiskoromban.
2008. szept. 27. 21:42
Kisfiamnak berepedt a szája sarka, mitol van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook