Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen eljárás az emlőcitológia? fórum

Milyen eljárás az emlőcitológia? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 29. 21:45
Köszönöm szépen mindenki hozzászólását! Valószínűleg kelleni fog, nőgyógyászati javaslatra. Bár a rák gyanúját már nyáron sikerült kizárni, de nálam minden lehetséges...
7. 2d539db31c (válaszként erre: 2. - Dc5cb2df36)
2008. szept. 28. 15:29
Én is csak kellemetlenek éreztem. De a vizsgálat eredménye sokkoló volt. Ha szükség van rá, meg kell szúratni magad,csak így tudják feketén-fehéren kimutatni a daganat milyenségét.
6. 584e02e271 (válaszként erre: 3. - Aludanyi)
2008. szept. 28. 13:23
Bocs, véletlenül pufika62-nak címeztem, amit neked akartam írni...szóval neked szól.
5. 584e02e271 (válaszként erre: 4. - 62ffba3b4b)
2008. szept. 28. 13:21

Ha lehet, ne csináltasd meg.

Nem szabad, okozhat bajt is.

Nekem volt 2004-ben a János Kórházban tűbiopsziám, nagyon megijesztettek, hogy műtét is kell.

Aztán nem akartam beletörődni és elmentem a Szabolcs utcai kórházba, ahol Dr. Forrai Gábor megvizsgált és majdnem kiabált, miért engedtem meg, hogy hozzám nyúljanak, amikor "csak" hamartoma problémám van.

A Jánosban meg már rögtön műtétet javasoltak (cseresznye nagyságú árnyékot mutatott a gép),

és egész más diagnózist írtak be.

Szóval azt mondta a Forrai doktor, nem szabad tűbiopsziát csinálni, csak nagyon nagy baj esetén, mert számos problémát elindíthat a mellben...megsértett sejt burjánzása stb.


Ha lehet kerüld el.

Dr. Forrai Gábor most a volt Róbert Károly úti Hondvéd kórházban dolgozik én novemberben megyek hozzá ellenőrzésre.


Vigyázni kell minden vizsgálattal, ami már beavatkozásnak minősül a szervezetbe...inkább több helyen is ellenőriztesd.

4. 62ffba3b4b (válaszként erre: 3. - Aludanyi)
2008. szept. 27. 22:26
Rajtam is végeztek ilyen vizsgálatot, nem kell befeküdni, kb. 5 percig tartott. És olyannyira nem fájt, hogy én mégcsak kellemetlennek sem nevezném.
2008. szept. 27. 22:10

Köszi szépen Atiz!


Ezt elvégzik szakrendelés keretében is, vagy be kell hozzá feküdni?

2008. szept. 27. 21:01
Az emlőbe egy tűt szúrnak és azzal vesznek mintát. Megvizsgálják, hogy az adott minta tartalmaz-e rákos sejteket. Nem fáj, inkább kellemetlen.
2008. szept. 27. 19:48
Milyen eljárás az emlőcitológia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook