Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen az injekciós fogamzásgátlás? fórum

Milyen az injekciós fogamzásgátlás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
111. Lirgyria (válaszként erre: 110. - Lucus26)
2016. ápr. 21. 23:47

40 eurót? 2000 ft a 3 havi adag, a tiéd aranyból volt? 😃 vagy nem ugyanazt kaptuk?


Szerencsére nekem bevált.

110. Lucus26
2015. aug. 29. 00:27

Sziasztok!

22 éves vagyok és két héttel ezelőtt kaptam meg az első szurit,előtte voltam vérteszten.A dokim azért ajánlotta,mert a mellékvesekéreg hormonszáma a szervezetemben túl magas.Azóta nem jött meg a menzeszem,felvagyok puffadva,a melleim majd szétfakadnak a fájdalomtól és a kétszeresére duzzadtak.Ami mégis a legnagyobb probléma a számomra az,hogy rettentően kedvetlen vagyok és a szex utáni vágy nullára csökkent.Remélem ez az állapot rosszabodni nem fog.Egy dologban biztos vagyok,a következőre már nem megyek el.Akármennyit is szenvedek menzesz előtt,ez nem éri meg.Nem fogom tönkretenni a szervezetemet ...és 40 eurót fizettem a három hónapért.

109. bery7
2012. máj. 28. 21:39

Ezt az injekciót felírja bármelyik nőgyógyász? És ösztrogén mentes?

Nekem jóindulatú májdaganatom van, nem szedhetek gyógyszert, de a pasikra nem merem bízni védekezést,és 100%-ra akarok menni.

Van vki aki hasonló cipőben jár mint én és már próbálta? Gyereket kb 3-5 év múlva szeretnék,addig csak helyreáll a szervezetem ha esetleg beválik.A kilóknak én még örülnék is világéletemben vékony voltam.Esetleg privibe vki tudna ajánlani orvost Bp-en?Előre is köszi!!

2012. máj. 26. 01:54

Hát, nincs az a pénz, amiért én ezt beadatnám magamnak. Kanadában már betiltották, mivel bebizonyosodott, hogy súlyos és tartós egészségkárosító hatása van (kivonja a kalciumot a csontokból, meg egyéb "apróságok").

A barátnőm 2-3 alkalommal adatta be magának, és egy csomó foga tönkrement. Először hónapokig egyáltalán nem volt vérzése, utána meg folyamatosan volt...

2012. máj. 24. 17:52
Sziasztok. Én már lassan 2.szuri végén vagyok.Az első után csak pecsételő vérzésem volt.A második után 3 hétig nagyon erős,darabos vérzésem volt,ami már csökkent,de még nem az igazi.Még mindig meg-megvan görcsökkel kísérve. Néha már feladnám,de ha már idáig eljutottam,végig csinálom.4 hét múlva kell a 3.szurit kapnom,azután már nem jöhet meg. A szurival mesterséges klimaxot csinálnak.A természetes klimax előtt is sajnos ezek a tünetek.Én reménykedek benne, hogy nekem már jobb lesz.)) Remélem,hogy nektek is:))
106. 937a2a883a (válaszként erre: 101. - 0ae50a5e6b)
2012. máj. 14. 21:12
Hormonbomba és nagy mellette a teherbeesés aránya (jóval nagyobb,mint óvszer vagy fogamzásgátló mellett)
105. beanadt (válaszként erre: 99. - Mercy76)
2012. máj. 14. 13:16
hűű, akkor gyorsan elvetem még a gondolat csíráját is hogy kipróbálom... sajnálon h így jártál :)
104. ogrené
2012. máj. 14. 13:15
Szia sajnos nekem nem jött be végig véreztem a 3 hónapot!
103. Evici85 (válaszként erre: 101. - 0ae50a5e6b)
2012. máj. 14. 13:09

szia!

barátnőm ilyen fajta fog.gátlót használ, neki bejött. 3 havonta megy a nődokihoz szurira:)

102. nagymaya (válaszként erre: 101. - 0ae50a5e6b)
2012. máj. 14. 13:09
Szia! Megbízható, de a lehető legkárosabb fogamzásgátló eszköz.
2012. máj. 14. 13:03
Sziasztok, injekciós fogamzásgátlásról van valakinek tapasztalata?megbízható?Köszönöm
2012. ápr. 14. 19:04
egyik barátnőmnek írta fel pont a héten az orvosa,mert a fogamzásgátló sajnos nem vált be neki. mindenképpen hosszú távon érdemes beadatni magadnak az injekciót minimum 2évig.utána előfordulhat,hogy eléggé megkeveredik a ciklusod :/
2012. ápr. 9. 16:29

Sziasztok!

Februárban adattam be az injekciót magamnak.1 hónapig semmit nem éreztem..majd következett az állandó szédülés,és már 4 hete vérzek,a dokim szabin van így a háziorvosom vérzés ellen felírt ergam cseppet 2x5 öt,meg valami doxy... nevű gyógyszert,ez sem igazán hat.Elvagyok keseredve.Ahogy olvasgatom itt a fórumot nem nagyon várhatok egyenlőre javulást.Az tuti hogy májusba nem adatom be ujra ezt a borzalmat..Sírni tudnék..

2012. jan. 12. 18:57
Nekem anno azt mondta a dokim, hogy az injekciós fogamzásgátló bizonyítottan csontritkulást okoz, ezért nekem nem javasolta (balesetem volt, és ez nagy kockázatot jelentett számomra).
2012. jan. 12. 18:52

Tapasztalatok érdekelnének :-) kinek, hogy vált be.

Fogamzásgátló tablettáról fogok áttérni injekcióra!:)

96. Lara1984 (válaszként erre: 2. - E7a6785cc7)
2011. dec. 16. 00:11
Hogy milyen az injekciós fogamzásgátlás? Átrendezi a nö ruhatárát (+ 1-2 konfekcióméret) & hormonháztartását!
2011. nov. 10. 21:22

Megfogadtam,hogy ezt tutira meg írom,hogy ha van esze Valakinek nem adatja be Magának. Én Negatív

tapasztalatokkal szolgálhatok. Én is azt hittem,hogy

ha meg szünteti a mensest az milyen jó lesz.

De szerintem a természetet nem szabad befolyásolni.

Elég kevés infóval tájékoztatnak az injekcióról.

Igazukat van nem az Ő Feleségük vagy a Lányuk szenved.A további mellék hatásoktól.

2011. júl. 4. 20:43

Üdvözlök mindenkit.

21 eves vagyok es a menstruaciommal semmi gondok nem voltak ... amig be nem adattam az injekciot.

Majus 19.-en kaptam meg es azota vezek. Sokkal erzekenyebb es talan negativabb is vagyok, az elet- es szexkedvem is igencsak csökkent. Mar alig varom, hogy leteljen a 2 honap, ami meg hatra van (bar azt is hallottam, h fel evbe is telhet, amig kitisztulok).

Utalom ezt a helyzetet, mert imadom a szexet es a nyar most kezdodik ... en meg verzek, folyamatosan.

Ahogy letelik a 3 honap, rohanok kivizsgaltatni magam, mert sok nonek csisztaja lett az injekcio miatt.

En azon a velemenyen voltam, hogy oke, probaljuk ki, mert mig sajat magadon nem probalod ki, nem tudhatod, hogyan hat.

Nos, en mindenkinek azt ajanlom, h ne vallalja be. Megha nincs is semmifele mellekhatasa egyeseknel, kesobb csisztak es akar daganatos betegsegek is jeletkezhetnek.

Ez egy nagy adagu sokk a szervezet szamara.

Atkozom a napot, amjikor beadattam!

Üdv.,

Anita

2011. jún. 24. 12:32

Sziasztok.

Leirom en is a tapasztalatomat. Nem azert hogy barkit lebeszeljek rola (biztos minden szervezet maskepp reagal), hanem hogy tobb velemeny alapjan tudjatok merlegelni.

En is beadattam 3 honapja. Az elso 2 honap tunetei: iszonyat migrenes fejfajas, allando hangulat valtozas, neha rosszullet, szemkaprazas. :((( nagyon nem voltam jol. Verzesem egyaltalan nem volt, majd a 3.honapban megjott es nem is maradt abba egesz mostanaig. :( Ugyhogy a kovetkezo "adagot" koszonom, nem kerem.

Ja, es hiztam kb 5-6 kgt, ugy hogy nagyon odafigyeltem, hogy mit ettem, nem fogyoztam, mert az nekem nem az erossegem, de szules utan vagyok 10 honappal es igencsak van rajtam plusz kg.

92. 4b291d7667 (válaszként erre: 91. - 099c0bed40)
2011. jan. 25. 12:54

Kedves öregnéneőzikéje!

Sajnos beadadtam magamnak egy hónapja a szurit,mert az orvosom rábeszélt azóta folyamatosan barnafolyásom van,mit tehetnék?Orvos?Köszönöm a választ előre is.

91. 099c0bed40 (válaszként erre: 88. - Bella99)
2010. dec. 25. 14:53

Egyéni hogy kinek válik be és kinek nem, sajnos a nagy többség az utóbbi kategóriába tartozik.

Ezzel persze nem lebeszélni szeretnélek, csak arra hogy gondold át mielőtt beadatod.

90. 099c0bed40 (válaszként erre: 89. - Angel's7720)
2010. dec. 25. 14:52
Legyen vele szerencséd!
89. angel's7720 (válaszként erre: 1. - E7a6785cc7)
2010. dec. 23. 09:36
sziasztok Én januárba megyek és kiprobálom! én csak jot hallottam rola azoktol akik eddig kiprobálták!
2010. nov. 13. 11:18
Sziasztok! Nekem a doki említette ezt, és azt mondta, hogy egy hetem van dönteni. Nem tudom milyen.... Ha tudtok segíteni, van jó vagy rossz élményetek ezzel kapcsolatban, ide küldjétek:koborcica@citromail.hu Köszi!!!
2010. nov. 6. 11:12
Sziasztok! A nőgyógyászom nem világosított fel kellőképpen és utána járás nélkül bevállaltam a Depo Provera injekciót. Meg sem jött. Azt állítják 3 hónapig biztos nem esek teherbe. Szerintem utána is kicsi a valószínűsége. Olyan hormonbombát kaptam, ami tényleg sosem ürül ki! A szervezetünk 28 napos ciklusra van beállítva és ezek 3 hónapra ellőtték!!! Migrénes és pánikbeteg vagyok. Az orvos tudta, mégis ajánlotta. Előtte spirálom volt, sokat szenvedtem attól is, de inkább az, mint ez! NE vállaljátok be!!! Felborítja az egész hormonháztartást, ki tudja milyen mellékhatásokkal! Én nagyon bánom, hogy figyelmetlen voltam és újabb bizonyíték, ne higgy az orvosoknak...
2010. júl. 8. 12:36

Hali.látom nem vagyok egyedül.én egy hónapja kaptam az első szurit de azóta van barna folyásom:(:( ilyenkor nem is lehet szeretkezni? meg kell várnom hogy kimenjen a szervezetemből? menjek vissza a dokihoz?

Köszi Anita

85. lany01
2010. júl. 5. 23:03
2 honapja kaptam meg az elso foggamzasgatlo inekciom... de azt hiszem soha tobbe nem fogom alkalmazni. 1 honapja verzek, nagyon erosen. ezen kivul mas tunet nem jelentkezett, de alig varom hogy leteljen a 3 honap. Persze ez nem mindenkinel mukodik igy...
84. dorotheaas (válaszként erre: 23. - Technokol.rapid)
2010. márc. 29. 03:57

Én 2 éve használom és szépen lassan, fél év alatt múlt el a menstruációm.Változó, hogy kinek múlik el teljesen, kinek pecsétel. Nekem elmúlt 1 évre, most pecsétel, de nem hiszem, hogy tartós lesz.

A dokinál , akihez árok úgy van, hogy 6000 és ebben benne van a vizsgálat is. Tehát kb. annyi lehet az ára amit lejjebb írtatok, 3 hónapra.

2009. máj. 8. 17:27

Sziasztok!

Én már több mint 5 éve használom a Depo-t, persze orvosi felügyelet mellett. A nőgyógyászom természetgyógyász és általános orvos is. Én a rendes bogyótól voltam rosszul, magas lett a vérnyomásom, de ehhez hozzáadódott a stressz is. Akkor kaptam a szurit - nem véreztem, egyszer volt pecsételő vérzésem, az első hónapban, amikor a gyógyszer szerint megjött volna.

Nem érzek semmi kellemetlen mellékhatást, nem híztam, nem fáj a fejem.

Minden gyógyszerről lehet rémhíreket hallani, de rá kellene jönni végre, hogy orvoshoz is kell menni és nem csak úgy felirtani ismerőssel a dolgokat, vagy várni, hogy a raklapról vagy a kocsiból kiessen. Mindenki különböző és nem mindenkire hatnak ugyanúgy a gyógyszerek.

Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mi lesz, ha abbahagyom, de úgysem szertnék babát még pár évig.

Mindenki döntse el, hogy szeretné - e vagy sem.

82. tyúkocska (válaszként erre: 81. - Vapi)
2008. dec. 2. 16:00
Remélem nálam nem alakult ki meddőség, bár tartok tőle. Kb fél éve dolgozunk az új baba-projekten, de még semmi.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook