Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elliptikus trénert vagy szobakerékpárt vegyek? Melyik hatásosabb egy fogyókúrában? fórum

Elliptikus trénert vagy szobakerékpárt vegyek? Melyik hatásosabb egy fogyókúrában? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 10. 10:03

Az elliptikus gép nagyon "hamis", mert három módon is átver minket. Először is, a pulzusod könnyedén felmegy rajta magasra. Másodszor, elkezdesz izzadni. És harmadszor, a gép arról tájékoztat, hogy szörnyen sok kalóriát elégettél (annak ellenére, hogy a számláló valószínűleg nem pontos, ahogy az a CBS tv csatorna beszámolójából is kiderült).


Miért is nem működik az elliptikus gép (hatásosan)? Azért, mert egyszerűen nem végzel annyi mechanikus munkát, mint egy szobakerékpáron, vagy futás közben. Magyarul könnyebb és kevésbé hatásos. A pulzusod felnyomása nem a kulcstényező a zsírégetésben.

17. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2008. dec. 8. 20:35

én jártam ill járok terembe is.

de mivel vidékről jövök fel pestre ebben a rossz időkben nincs kedvem hozzá - pedig hiányzik!

ezért vettem szobabringát és twist steppert ,,,

ha jobb idő lesz megyek a terembe is - meg a meló miatt nem tudtam rendszeresen járni azért is vettem.


nekem a bringa nagyon formált, meg a stepper....

a bringát is lehet folyamatosan ilyen meg olyan nehézségi fokra állítani és akkor nem izmosodik nagyon az ember.


nekem bejött a bringa.

na meg a futópad - de azt azért nem veszek...:)

16. enci2
2008. okt. 26. 13:50
Elliptikus tréner sokkal jobb, felviszi a pulzusodat a zsírégető tartományba, a biciklivel több gond is van, ha erős fokozatra tekered izmosítja a lábad, ha gyenge fokozaton van, akkor meg úgysemtudod addig tekerni, hogy a pulzusod a megfelelő tartományban legyen.
15. emagdi
2008. okt. 26. 10:49

szerintem inkább egy konditerembe vegyél bérletet, és ott minden gépet tudsz használni:)))


(egyébként szerintem nagy eséllyel fél év múlva már úgyis csak porfogónak fogod használni, bármit is veszel. szerintem egyfajta dolgot csinálni unalmas.)

2008. okt. 26. 10:26
Sziasztok! Eladnám az elliptikus trainer-em alacsony áron! Méri a távot, az időt és mutatja az elégetett kalóriát!(A pulzust is mutatta, de sajnos már nem működik rajta, nem tudom miért!) Én nem használom és csak a helyet foglalja! Akit érdekel, írjon nekem: tappancs09@citromail.hu!
2008. okt. 7. 15:09
azt elliptikus, én is azt veszek csütörtökön.Mivel nekem sokat fáj a térdem a szobakerékpár nem jó, amúgy az elliptikus az egész testet megmozgatja! Én is azt mondom, hogy érdemes komolyabbat venni, amit használni is fog az ember. Én a decathlonba fogom venni, most nagyon akciós ott minden!
2008. szept. 27. 19:14
Elliptikus. Én imádom, de egy lusta dög vagyok! Nagyon jó kis gép!
2008. szept. 27. 15:32
nekem is elliptikus van, középárfolyam,de olcsón vettem: a régi tuljadonosa lusta volt hozzá... (mostanában én is...)
2008. szept. 26. 16:08

Köszi mindenkinek a választ !

De szívesen fogadom a további véleményeket is....

2008. szept. 26. 16:06
elliptikus, szerintem akkor el is lett döntve! :)))
2008. szept. 26. 15:49

Elliptikust. Nekem is az van, de próbáltam már kodniteremben mind a kettőt. A különbség köztük kábé annyi, mint a teológia és a geológia között: Ég és Föld...


De szerintem érdemes beruházni egy komolyabb darabba. Vagy legalább kérd ki egy hozzáértő véleményét egy sportboltban. A teszkós játék-sporteszközök szerintem nem alkalmasak a rendszeres... vagy inkább semmilyen használatra sem.


Van valakinek tapasztalata olyan elliptikus géppel amelyik 25 ezer forintos és úgy néz ki, mint egy átbuherált szobakerékpár? Én inkább tettem mellé még egyszer annyit és évek óta egy használható komoly gépem van...

2008. szept. 26. 15:38
Unalmas leszek, de szerintem is elliptikust. :o)
2008. szept. 26. 15:34
Elliptikus.Nekem is az van,jó lenne ha néha használnám is...
2008. szept. 26. 15:33
én is elliptikust vennék.
2008. szept. 26. 15:30
én is elliptikust vennék
2008. szept. 26. 15:30
Elliptikus
2008. szept. 26. 15:29
Elliptikust...
2008. szept. 26. 15:28
Elliptikus trénert vagy szobakerékpárt vegyek? Melyik hatásosabb egy fogyókúrában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook