Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetek ha a tanár végig pofozza a fél osztályt, köztük az én gyerekemet is, mert az egyik tanuló felidegesítette? fórum

Mit tehetek ha a tanár végig pofozza a fél osztályt, köztük az én gyerekemet is, mert az egyik tanuló felidegesítette? (tudásbázis kérdés)

1 2
43. nana00
2010. jún. 3. 15:56
Nálunk is volt hasonló. Gyerkőc késett pár percet, mert szünetben nagydolga akadt a wc-n. Tanár ajtóban várta, naplóval jól fejbekólintotta. Bement az igazgatóhoz és az o.főhöz, szóltam, hogy következő esetnél én is így intézem a dolgokat. Előtte beszéltem a többi gyerekkel is, mert nem akartam igazságtalanul vádaskodni. Mindannyian azt mondták, mint a gyerekem.
2010. máj. 29. 16:44

Ennek mostanában leginkább a fordított verzióját hallani, amikor az osztály veri a tanárt.

Én is pedagógus vagyok...elég furcsának találom a helyzetet. Volt rá példa, hogy engem is az őrületbe kergettek a srácok, de a testi fenyítés soha meg sem fordult a fejemben.

A helyzetnek mindenképpen utána kell járni, de mindkét oldalt meghallgatva. Tapasztalatból írom, hogy a gyerkek nagyon hajlamosak túlozni (szándékosan nem céloztam hazugságra), és nem ritka, hogy összebeszélnek. Egyébként ilyenkor az igazság könnyen kideríthető: a gyerkeket egyesével kell kikérdezni egy zárt helységben, keresztkérdéseket feltenni, ugyanezt az aktuális pedagógusnál is. Akinek vaj van a fején, belezavarodik...

2010. máj. 29. 16:42

Vicc: Mi a különbség a pedagógus és a pedofil között?

Az, hogy a pedofil szereti a gyerekeket.

2010. máj. 29. 16:27

Bármit megtehetsz, de ha törvényellenes, akkor bezony vállani kell a következményeit :-)

Mondjuk adhatsz neki nyilvánosan ugyanannyi pofont, amennyit a gyerekeknek kiosztott, aztán beperelhetitek egymást :-DDD

39. szenyó (válaszként erre: 34. - 39f5f6877d)
2009. jan. 11. 21:16

Ezt nem hiszem el.

Merre van ez?

Magyarországon?


Sok-sok képzett pedagógusnak nincs állása...


De ha lenne, sem verné a gyerekeket.

Amíg a gyermeknek dolga van, nem ér rá rendetlenkedni.:))


---> Órán tanítani kell, közte pedig nevelni.

Aki nem odavaló, azt kirúgni. Sokan állnak sorba helyette a munkáért.

38. salabakter (válaszként erre: 30. - Tóthkatalin)
2009. jan. 11. 08:45
Ott voltál,és láttad?Nem lehet,hogy a gyereked is enyhén szólva nem mond igazat?Mert az a tanár,aki mindig végigveri az osztályt,rég nem volna a helyén.
2008. okt. 3. 16:20

Amúgy meg ha magamra gondolok, én nem voltam elkényeztetve. Egyedül kellett eljutnom idáig ahol most vagyok, nekem nem voltak szüleim akik elkényeztessenek. Én úgy gondolom nem lettem volna se jobb se rosszabb ha ütnek vernek a szüleim vagy a tanárok.

Szerintem szülői háttér nélkül kevesen jutottak volna el odáig hogy 5-ösre végezzenek el egy sulit, és megalapítsa a saját önálló életét ( lakás, család, munka ) Lehettem volna trehány is mondván úgysem szídnak le a szüleim, de nem így lett. Akár kurva is lehetnék és drogozhatnék .... Szóval szerintem aki kicsit is akar, és belegondol hogy nem csak máról holnapra kell élni az jó ember lesz akkor is ha nem verik.

36. d9d8721118 (válaszként erre: 28. - 2d539db31c)
2008. okt. 3. 16:14
Én nem azokra a mai diákokra gondoltam, hanem a kisiskolásokra. Azok még nem így járnak, és én sem ... Akik most középsulisok, más a helyzet. Sok kiscsajt látok akik elég érdekesen néznek ki, de én nem erre a korosztályra gondoltam...
35. filmes
2008. szept. 30. 22:21

Tanintézmény=tanerő.

Iskola=pedagógus

Jó iskola=tanár

Jobb iskola=tanítók

Illúzió=olyan pedagógus képzettségű tanerő, aki tanári végzettséggel sem restell tanítani.


Ezt gondolnám én.

34. 39f5f6877d (válaszként erre: 33. - Tóthkatalin)
2008. szept. 30. 21:50
Ez felénk is így van, de nálunk nincs ilyen jellegű probléma a pedagógusokkal. Nálunk nem tudnak nevelni és tanítani sem, mert 14 tanárból csak háromnak van képzettsége, a többi csak valakinek a valakije és ezért benyomták.
33. tóthkatalin (válaszként erre: 32. - 39f5f6877d)
2008. szept. 28. 15:15
Ezt én mind megértem, csak akkor nevelje az én gyerekemet ha ő szorul rá,akkor szerintem is rendben van, de azért mert a másik hülyesége miatt elszáll az agya.Beszéltem a tanárral mint már írtam, és nem mi voltunk a hunyók.Amúgy felénk nem igen szeretik ha napi szinten zaklatjuk őket a "kérdéseinkkel"
32. 39f5f6877d (válaszként erre: 30. - Tóthkatalin)
2008. szept. 27. 22:07
Amikor mi jártunk suliba mi is kaptunk ha nem volt kész a lecke, ha nem köszöntünk elég hangosan, ha becsaptuk az ajtót, ha.......... De ez mind hozzátartozott ahoz hogy meg tudjuk mit lehet és mit nem. Mégsem szaladt fel egyik szülő sem leütni a tanárt. Jó volt az akkori pedagógiai szigor. Csak hát a mai elkényeztetett gyerekre már az eső is akkor eshet ha előtte engedélyt kér. Ja és még otthon is megfenyítettek bennünket plusszba. És lásd itt vagyok, becsületben és munkában élem az életem. Nem beszélek csúnyán, megadom a tiszteletet. De ez elmondható a mai diákokról? Őszintén? És én még mai napig tisztelem ezeket a tanárokat és köszönöm nekik hogy igy neveltek. Ja és az én gyerekem is kaphat tenyerest és szigort nem fog belehalni.
31. pintyőke72 (válaszként erre: 25. - Filmes)
2008. szept. 27. 21:28

mi tuti képben vagyunk, napi szinten megkérdezzük őket,hogy mi volt a suliban, és ODAFIGYELVE meghallgatjuk a választ. A nagy egyetemista és tőle is ugyanúgy: mikor van zh, tanult-e eleget, szüsége van-e rá,hgy kikérdezzük, stb.


Tényleg, arról miért nem a hírt a tv hogy a tanár is veri a gyereket? Hol itt az igazság?

2008. szept. 27. 21:00
EZ A TANÁR NEM CSAK MOST ELŐSZÖR ÉS AZ ÉN GYEREKEMMEL HANEM RÉGÓTA TÖBBEL IS.KIT AZÉRT VERT MEG MERT NEM VOLT KÉSZ A LECKE KIT ,AZÉRT MERT NEM JELENTKEZETT,KINEK A SZÜLEIT SZIDTA HOGY MILYEN HÜLYÉK ÉS A TÖBBI ÉS A TÖBBI.BESZÉLTEM IS VELE ÉS AZT MONDTA VELÜNK KONKRÉT BAJA NEM VOLT DE ÍGY SIKERÜLT.
29. 39f5f6877d (válaszként erre: 28. - 2d539db31c)
2008. szept. 27. 20:08
Pontosan!!!!!!!!!!!!
28. 2d539db31c (válaszként erre: 27. - 39f5f6877d)
2008. szept. 27. 19:31

Egyetértek minden szavaddal. Annyit tennék hozzá, hogy én már nagyon régen voltam diák és most hogy végig gondoltam, emlékeimben a szigorú -uram bocsá

körmöst, pacsit adó- a tananyag ismeretét, és a normális viselkedést megkövetelő tanár maradt meg. A többi arca a ködbe vész.

27. 39f5f6877d (válaszként erre: 26. - D9d8721118)
2008. szept. 27. 18:41

Szegény diák.. Feszült és ideges. Úgyan már! Régen is kellett tanulni és mégsem történtek ilyenek. A tanár is lehet feszült és ideges vagy Ő nem?

Az iskola már nem is iskola. Régen hol engedtek talpig sminkbe kint cici kint bugyi ruhában. Most ha nme az van amit a nagyszájú diák akar a tanár a hibás. Ő elmodhatja a nevelőt minden tróger ge..nek. Mert sajnos ez mai fitalok körében már olyan szó minz másnak a szia! Ne sajnáljuk már annyira a diákot akit csak úgy lehet megbuktatni ha anyuci vagy apuci beleegyezik, mert a bukás sérti az önérzetet. No comment! Egyébként a diáknak az dolga hogy az iskolában legyen. Neki ez a munkahelye!

2008. szept. 27. 16:00

Elbeszélgetnék a tanárral...

A tv-ben leginkább azt lehet hallani hogy egy diák veri meg a tanárt. Azt miért nem ha fordítva történik? Életem során nekem is voltak fura tanáraim, de mi soha nem mentünk panaszkodni ha bajunk volt. Letudtuk hogy ő úgyis kihúzza magát a dologból. Nemrég jártam suliba, de ami ma megy az iskolákban az botrány.

Nem elég hogy szegény diák megszakad annyit kell tanulnia, még reggeltől estig iskolában van. Én nagyon örültem hogy végeztem és végre dolgozhattam. Reggel 7-től este 6-ig óráim voltak. Tanulni kellett mint állat, állandóan szinte havi szinten vizsgáim voltak. Csoda ha a diák feszült és ideges????

Persze azért általános suliba biztos nem igy megy, de szegény kicsiket sem irigylem, sokszor majd megszakadnak a táskától :(

A tanárokról meg inkább nem mondok semmit, ők külön faj ....

25. filmes
2008. szept. 27. 15:59
Szerintetek minden szülő "képben van" arról,hogy gyereke hogy tanul: este, fáradtan is igaziból kérdezitek meg? És elmondja? Mert ez ugyancsak megér egy misét...
24. daroki (válaszként erre: 23. - Macs77)
2008. szept. 27. 15:52

Azért szigorú egy tanár mert rossz jegyet ad???Atyagatya,hova jutunk?:D

Az a gyerek aki nem tanul,az megérdemli a rossz jegyet!

23. macs77
2008. szept. 27. 15:49

Csak egy történetet szeretnék leírni - igaz nem pofozkodós. Volt gimiben egy szigorú német tanárnőm. Úgy "belénk verte" a németet (nyelvtan, szókincs), h 2,5 év után nyelvvizsgát tettem, érettségi után külföldön is boldogultam nyelvtudásommal, és term. itthon német szakot végeztem. A mai napig az ő "alapozásából" élek!

Ezt a tanárnőt 1-2 éve bepanaszolták a szülők az igazgatónál, h túl szigorú (!!), mert mindig szódogákat irat és - mivel a diákok nem tanulnak - rossz jegyeket oszt. Mi vaaan????

A pofozkodást term. én is elítélem, nem helyénvaló egy pedagógustól/nevelőtől, de a tanári szigor igenis kell.

22. filmes
2008. szept. 27. 15:31
Akitől én kaptam körmöst, azt megkönnyeztem mikor meghalt.
21. 39f5f6877d (válaszként erre: 8. - Pintyőke72)
2008. szept. 26. 22:49
Sajnos a mai gyerekek viselkedése is hagy némi kivánni valót maga után. Amikor én iskolába jártam kaptam tenyerest, körmöst és lásd itt vagyok. Nem haltam bele, csak max tanultam belőle. Az a baj, hogy a nevelő már nem nevelő mert nem nevelhet. Csak sajnos a szülő sem teszi meg. Azelőtt mikor hallottál ennyi kiskorú bűnözőről. Hát ez az eredménye annak,hogy a tanárok csak azt tehetik amit a szülő éppen megenged nekik. De akkor miért nem tanítja otthon a szülő a gyereket és nem kell tanár. Vagy nekik nem jár a tisztelet?! Egy napra próbáld ki milyen nekik és utánna ítélkezz!
2008. szept. 26. 22:17
Szólj az igazgatónak..........
19. filmes
2008. szept. 26. 20:27
Bingo!! :-)
18. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - A1baa7edcc)
2008. szept. 26. 20:26
Reszben.
17. a1baa7edcc (válaszként erre: 16. - Filmes)
2008. szept. 26. 20:25
Annak tanultam...
16. filmes (válaszként erre: 14. - A1baa7edcc)
2008. szept. 26. 20:24
Szerintem te tanár vagy, vagy annak kéne lenned. Kiítram a témában egy szavazást, mert kiváncsi lettem.
2008. szept. 26. 20:23

Nálunk konkrétan az az erősen középkoru alsós tanitónéni akki anno kulcsomókat dobált és füleseket osztogatotta "mi időnkben"(30as korosztály),most a mosani kicsiknél már finomitott,merthogy az állásával játszana,most csak megcsipkedi az arcukat és meghúzza a fülüket...erősen de közben mosolyog hozzá és nem feltünő....

Időnként megértem,mert borzasztóan nehéz sok gyerekkel,mitahogy visszagondolva mi sem voltunk szentek sem kisiskolás sem gimis korunkban...az efféle erőszakot akkor sem fogadom el tanártol,viszont diáktol sem!

14. a1baa7edcc (válaszként erre: 13. - Filmes)
2008. szept. 26. 20:18

Jelenleg sajnos ez a helyzet. Tenyleg sok gyerek biztos nem mondja el otthon, hogy kiprovokalta maganak a fenyitest, mert a tanar is ember es elofordulhat, hogy mar kinjaban nem tudja magat visszafogni. Elkepzelhetoen itt az egyik gyerek felhuzta a tanart a tobbi meg kirohogte es amiatt adott nekik statarialisan, de sajnos ez ennek a szakmanak a buktatoja.

Az en idomben elofordult, hogy a tanar megbubolta a rosszalkodo gyereket, de nem panaszkodtunk rola otthon, mert otthon is az volt az elv, hogy a tanarnak mindig igaza van. Ma mar nem szabad a gyerekhez hozzaerni es a szulok is kevesbe nevelik... de a tanarnak arra kell gondolnia, hogy az elet majd felpofozza az ilyen gyereket, ha nem is azonnal es ott. A munkahelyevel jatszik, ha nem tudja magat turtoztetni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook