Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol nélkül a munka világában fórum

Angol nélkül a munka világában (beszélgetős fórum)

1 2
2008. nov. 28. 08:49

sziasztok, én angol tanárnői végzetséggel talán tudok egy két tanácsot adni.


magánora - csoport, mindkettő jó, de nem biztos, hogy ugyanannak a személynek. a nyelvtanulás képesség, főleg az idő előrehaladtával változik, van akinek könnyebb másnak nehezebb, emiatt lehet valaki simán veszi azt a tempot amit egy csoport munka kér, van aki meg mindenen át kell rágja magát, de erre viszont a csoport nem ér rá, ilyenkor kell magántanárt keresni. na meg persze azok akik nem mernek mások előtt megszólalni ne is menjenek csoportba, hisz a nyelvtanulás egyik legfőbb alapja, hogy beszéljünk.


szerintem sokan egyet értenek abban, hogy csak tanárral, órán nem lehet megtanulni egy nyelvet, meg lehet a nyelvtant, meg szavakat stb, de a tv, rádió, cd-k, könyvek nagyon sokat segítenek, sőt, szertintem a legtöbbet.


a másik meg hogy egy diák, vagy egyetemista, akinek az agya még mindig a tanulásra van kódolva sokkal hamarabb felfogja a dolgokat, mint az aki már nem tanul.

2008. nov. 28. 08:43
Az én gerekeimnek kötelező volt az iskolában az angol és a német. A kisebbik lányom és a fiam már az ovodában tanulták az angolt játékosan, de hatásos volt.
47. Joys
2008. nov. 7. 14:34

Egyet tanácsolok minden fiatal szülőnek, angolra feltétlenül taníttassa a gyermekét, mert e nélkül ma nem lehet boldogulni a világban.


Természetesen németet és más nyelvet is tanulhat, de az angolt ne hagyja ki.

46. Joys
2008. szept. 30. 17:12

Az orosz nyelv jelentősége lassú ütemben nő, de a tény tagadhatatlan, hiszen Oroszország növekvő mértékben vesz részt a világkereskedelemben.


A munkahelyeken érthetően, az angolt nyelv ismeretét kérik számon, hiszen ezt a világ minden részén beszélik, újabban már Kinában is több tízmillió iskolás tanul angolul.


Éppen ezért változatlanul azt tanácsolom mindenkinek, főként a mai fiataloknak, hogy ezzel a nyelvvel kezdjék az idegen nyelvekkel való ismerkedést.

45. a74de3d08a (válaszként erre: 42. - Mh07)
2008. szept. 29. 10:50

én is oroszt tanultam.

létezik, persze, csak munkahelyen általában inkább az angolt kérik.

44. a74de3d08a (válaszként erre: 43. - Mh07)
2008. szept. 29. 10:49
igen, ez nekem sem tetszik. :-(
43. mh07 (válaszként erre: 40. - A1baa7edcc)
2008. szept. 29. 10:32

Ne értsetek félre nem a világ fejlődésével van problémáma, csak azt tolerálom nehezen, hogy angol nyelvtudás nélkül ma már bevásárolni sem egyszerű!

Több országban keményen szankcionálják ha valaki nem az adott ország nyelvén reklámozza termékeit.

42. mh07 (válaszként erre: 34. - A74de3d08a)
2008. szept. 29. 10:27

Csak azt szerettem volna ezzel érzékeltetni, hogy az angolon kívül is létezik idegen nyelv.

Anno mi még oroszt tanultunk az iskolában. A szüleink magán tanárt fogadtak, hogy németet is tanulhassunk. Nem is nézték jó szemmel a faluban.

41. Agines
2008. szept. 29. 10:19
Az orosz? Nagyon sok helyre nem kell az orosz....viszont egyre több helyre keresik, több helyre, mint pár éve.
40. a1baa7edcc (válaszként erre: 32. - Mh07)
2008. szept. 28. 19:51

Szomoru, hogy a vilag fejlodik... egyebkent a magyarok angol nyelvtudas teren abszolut el vannak maradva a kornyezo orszagok lakossagahoz kepest.

Mi van az orosszal??

2008. szept. 28. 13:03
nyitottság a világra!
38. Joys (válaszként erre: 37. - D88030a7e1)
2008. szept. 28. 09:59

Ez nagyon helyes követelmény, egyetértek vele.


Ha hagyjuk elmenni magunk mellett a világot e tekintetben is, menthetetlenül lemaradunk!


Még szerencse, hogy ezt Magyarországon is végre felismerték!

37. d88030a7e1 (válaszként erre: 32. - Mh07)
2008. szept. 26. 12:13

Az a szomorú, hogy nálunk ez nem alapkövetelmény.

Csak finn és kínai mintát tudok mondani, de ott már az ovódások is anyanyelvi szinten beszélnek és a takarítónők is tudnak veled kommunikálni.

Valamint a tévéműsorok is angol nyelven mennek hazai feliratozással.

A legtöbb fejlett országban követelmény, hogy mire elvégzed az iskolát minimum két nyelven beszélj.

36. Joys (válaszként erre: 35. - Joys)
2008. szept. 26. 12:01

Aki tanul, NAPONTA foglalkozzon ezzel. Ha nem tud többet, csak egy órát tegyen rá-de azt minden nap!

Az is hasznos, mert a szisztematikus gyakorlás beivódik a vérébe!

35. Joys (válaszként erre: 18. - Agines)
2008. szept. 26. 11:56

Hogyan lehet hatékonyan angolul tanulni?


A legoptimálisabb, ha van lehetőséged ezt idegennyelvi környezetben megtenni./Legalább 10-12 hónapig./

Ha nincs, járj itthon tanfolyamra, hallgass sok kazettát, cd-t és olvass minél többet idegennyelvű szöveget, pl. könyvet,újságot.

A legfontosabb: ne szavakat magolj, hanem kommunikálj és kommunikálj, minél többet!

És legyen egy kontrollod, aki ellenőríz, korrigálja a hibáidat.


Én az utóbbi utat jártam, bár lehetőségem volt egy időt külföldön is eltölteni.


Lomb Kató, a neves szinkron-tolmács-sajnos, ma már nem él- szavait idézem:

"Az idegen nyelv az egyetlen, amit még rosszul is érdemes tudni."

34. a74de3d08a (válaszként erre: 32. - Mh07)
2008. szept. 26. 11:55

> Egyébként ifjú titánok nem kell elfeledni, hogy

> volt olyan időszak is hazánkban amikor még oroszt > tanítottak.


ez most hogy jön ide?

2008. szept. 26. 11:47
Tudásbázis - Kreatív vagy relaxa angol nyelvtanulás otthon?
32. mh07 (válaszként erre: 29. - 1e8f358d6a)
2008. szept. 26. 11:44

Elég szomorú, hogy kishazánkban ma már nem az a lényeg, hogy tud-e az illető helyesen beszélni az anyanyelvén!

Egyébként ifjú titánok nem kell elfeledni, hogy volt olyan időszak is hazánkban amikor még oroszt tanítottak.

Jó magam tanultam oroszt 8 évig, németet 4 évig, angolt 3 évig.

31. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 17. - Agines)
2008. szept. 26. 11:41

Kapcsolatokat magyarországon magyarul is tudsz, csak hozzáállás kérdése!


Angolt meg ha napi egy órát szánsz rá, meglehet tanulni!


Erre is több féle módszert találtak már!

30. Joys (válaszként erre: 26. - Agines)
2008. szept. 26. 11:33

Ha már kérdezted, egy jelentős, külföldi tulajdonú hazai cégnél tartott előadáson hangzott el /két mondat között/, magam is jelen voltam.


A téma persze nem ez volt.

29. 1e8f358d6a (válaszként erre: 28. - D88030a7e1)
2008. szept. 26. 11:26
ez így van. Az angoltudás ma már kb. annyira alapkövetelménnyé vált, mint az, hogy tudod használni a Microsoft Office csomagot.
2008. szept. 26. 11:21

Természetesen én is tanulok folyamatosan, de a tudásom még kevés ahhoz, hogy mondjuk egy interjún élből tudjak válaszolni.

Diplomát is csak akkor kapok, ha megvan a nyelvvizsgám így aztán most bele kell húznom. De sajna addig esélyem sincs, mert az én szakmában mindenhol alapkövetelmény.

És ma már hiába nem használod a munkád során ez amolyan szűrőszint is a munkáltatók részéről.

27. 1e8f358d6a (válaszként erre: 23. - Agines)
2008. szept. 26. 11:04

Szia! Még akkor is a magántanárt javaslom, ha lenne is időd tanfolyamra járni. Bár én soha nem jártam angol tanárhoz, se tanfira, sok ismerősöm tapasztalata az, hogy a magántanár sokkal hasznosabb!

Egyébként nem kell ennyire kétségbe esni, ha nem tudsz angolul, kellő szorgalommal simán felhozhatod magad középfokra.

26. Agines (válaszként erre: 15. - Joys)
2008. szept. 26. 10:49

Ez az idézet egy ön-menedzselő tanfolyam anyagához tartozik vagy gyereknevelési segítség volt a téma, amihez tartozik?


Igen, lehet, hogy türelmetlen is vagyok. O(

25. Joys (válaszként erre: 16. - A74de3d08a)
2008. szept. 26. 10:42

Igen, ezek minimális követelmények, lehetne még bővíteni jó néhánnyal, de úgy vélem, ez sem kevés.


Komoly, kitartó erőfesztéseket igényel, de megéri!

24. a74de3d08a (válaszként erre: 23. - Agines)
2008. szept. 26. 10:39
magántanárt nem tudok sajnos, de vannak szombati tanfolyamok is, én is most fogok menni szombatonként 9-13 óráig, mert nem érek rá hétközben.
23. Agines (válaszként erre: 21. - A74de3d08a)
2008. szept. 26. 10:36
Nem, nem a kudarcélmény miatt, hanem nem tudom megoldani a rendszeres bejárást az órárakra. :O( Ezért gondoltam,hogy jobb megoldás a magántanár.
22. Agines (válaszként erre: 19. - A1baa7edcc)
2008. szept. 26. 10:32
Nem! Inkább azt, hogy tudjam másképp látni, mint a saját negatív látókörömből, amit a sok negatív tapasztalattal alakítottam ki magamban. :O)
21. a74de3d08a (válaszként erre: 18. - Agines)
2008. szept. 26. 10:27

miért nem tudsz tanfolyamra eljárni?

mármint úgy értem, hogy az időd nem engedi, vagy ilyesmi, vagy a sok kudarcélmény miatt nem vagy képes rá?

20. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - Agines)
2008. szept. 26. 10:25

az angol sajnos manapság elég fontos.

kapcsolatok meg nem feltétlenül szükségesek. anélkül is lehet boldogulni, csak persze nehezebben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook