Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első babámat császármetszéssel szültem, hány év múlva jöhet a második? fórum

Ha az első babámat császármetszéssel szültem, hány év múlva jöhet a második? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 13. 07:53
A lányomnak két évre jött a kislánya,de én is császárral szültem nekem ő 7 évre jött a bátya után.
2008. szept. 12. 10:24
Nekem az unokatestvérem 21 hónappal az első császárja után normális óton szülte meg a másodikat. Pedig az első az kapkodás és életmentés miatt hosszanti, csánya vágás volt. Igaz az is, hogy az utána következő két gyereket már programozott császárral hozta a világra, azt hiszem, elvékonyodott a méhfala. A másik unokatesóm is az elsőt császárral szülte, a másodikat - szontén 21 hónap múlva rendese, és az utána következő kettőt is simán. Úgyhogy nyilván egyéni adottságok is számítanak. De úgy tudom, azért két évet érdemes várni a következő gyerekkel - mármint a megszületésének az időpontjára értem a két évet. De minden orvos már mond.
40. 14775640c4 (válaszként erre: 39. - Tigris777)
2008. jún. 17. 14:30

én is császárral szültem az első után 7 a második után 4 nappal hazajöhettem, amugy nem telt bele még egy hét miután hazamnetem már szaladtam is. mellesleg egész életem végigsportoltam talán lehet azért. már szinte nem is látszik a heg és nekem is hamar regenerálódott. de amúgy embere válogatja,de az tény a sportnak van hozzá némi köze. erősebb ellenállóbb az aki sprotolt. tapasztalat:)

aztán hogy miért viszket belül?

passz..

szerintem kérdd meg a babád vakarja meg belül:DDDDD

2008. jún. 16. 19:40

Sziasztok!

Én megszeretném kérdezni, hogy 15 hónapos a kisfiam és 13.hetes várandós vagyok!A Kisfiút császárral szültem minden rendben volt a sebemmel is!És most hogy szerintem nő a pocim olyan mintha belül viszketne!Létezik ez?És hogy vajon hogyan birja ilyen rövid időn belül a hasfalam!Mindig is sportoltam ke,ény volt a hasfalam mindig csak azt nem tudom hogy tudott-e ilyen rövöd idő után regenerálodni rendese!Köszi a válaszokat előre is!

2008. máj. 20. 19:04
Helló,nekem két lányom van az első most 7 éves,a második 16 hónapos.Mind a kettőt császárral szültem .Az elsőt mert probléma adódott,a második pedig az orvos tanácsára programozott császár volt.Az első után,nekem elég gyenge és érzékeny volt a hasfalam.Mindenképpen jó ha legalább másfél év múlva, vagy később vállalod a másikat.Annak a hegnek regenerálódnia kell.Még egy hirtelen terhelés megviselheti a hasadat és csúnya lehet utána.Ez az én véleményem.Puszi
37. 512009e634 (válaszként erre: 34. - Renata80)
2008. máj. 20. 18:11
Ha nem lesz semmi olyan probléma, ami veszélyeztetné a babát, vagy téged, akár spontán is szülhetsz. Az elsőt én is túlhordtam, de indítás előtt 1 nappal megindult. Szűk volt a medencém a babához képest, magasan, egyenesen feküdt, nem tágultam, rövid volt a köldökzsinór. A második csak 20 dekával volt kisebb, és sikerült simán. Bár császárra készültünk, de mikor megindult a szülés, közölték, hogy menni fog simán is. És úgy is lett :)
2008. máj. 20. 18:06
A fiaim közt 18 hónap van. Az első császáros volt, a második simán. Nem volt semmi gond. Az én dokim azt mondta, legalább 1 év legyen köztük.
35. vicky_
2008. ápr. 15. 13:24
Az én lányaim között 2 év 2 hónap van, az elsőt császárral szültem, a másodikat simán. Minden rendben zajlott.
2008. ápr. 15. 13:20

Sziasztok!

Renáta vagyok és volna egy kérdésem azokhoz akik első babájukat császárral szülték és a másodikat spontán.2007 február 6-án született lányunk Bogi túlhordás után megindították a szülést,de nem tágúltam eléggé és a pulzusa 80 alá esett többször és gyorsan megcsászároztak.Most 11 hetes terhes vagyok (21 hónap lesz majd közöttük)szülhetek spontán?Nagyon szeretnék!

2008. márc. 15. 07:42
na hát a testvérem az elsőt császárral a másodikat simán szülte! 2 év van köztük!!!! egyébként is legkésőbb a 6. hónapra ha nem volt begyulladva minden sebnek teljesen regenerálódnia kell!!!( egy szülésznő tanonc)
2008. jan. 8. 18:07
2-3 év, minél több idő telik el a császár után, annál nagyobb az esélye a természetes szülésnek.
31. beva71 (válaszként erre: 30. - 4c479026c9)
2008. jan. 8. 17:38
Szia! Nekem 3 fiam van császárral 1 1/2, 3 és 7 évesek. Szeretnék 1 4. kislányt is. Ja és37 éves vagyok...
2007. dec. 16. 16:08

Nekem mind a 4 gyerekem császármetszéssel jött a világra. Az első három-Dani, Mónika, Bius- 5 éven belül született, Dani után Moncsi 3 évvel, utána Bius 2 évvel később.

Peti a legkisebb, Bius után 7 évvel.

Szerencsére nem voltak a terhességek alatt különösebb problémáim.

2007. dec. 12. 17:00
Az én két gyerekem között 21 hónap van,az első éppen 1 éves volt amikor teherbe estem. A másodikat simán szültem.
28. ALLICS
2007. dec. 10. 14:51
Hát ajánlott min.1 évet várni.
27. Krysty
2007. aug. 27. 14:29
Én is császárral szültem és 2-3 évet mondott az orvosom.
26. Suhi
2007. aug. 27. 12:16

sziasztok!


Anyukám egész életében a szülészeten dolgozott, úgyhogy azt mondom ami náluk ajánlott volt.


Ha az első gyermek császárral született, s utána SPONTÁN szülést szeretne az anya, akkor 2 évet mondanak, de ez ahogy már lentebb írták a méh szöveggyógyulása miatt változhat. Ezt ultrahanggal vizsgálják. Van aki már 1-1,5 évvel tud spontán szülni, valaki 4 év után se.

A császárműtét annyival rosszabb, hogy mivel hasi műtét a többszörös műtét esetén nől az összenövések esélye.

25. maca29
2007. jún. 15. 13:52

Én is úgy hallottam, hogy 1 év.

A barátnőm császárral szülte az első gyermekét, majd 1,5 évvel utánna császározták újból a másik babával, azt mondták neki, hogy a szövetgyógyulás miatt.

24. win (válaszként erre: 21. - 3cbdff671e)
2007. máj. 17. 09:04
Köszi!:)
2007. máj. 16. 20:05

Nagynéném mindhárom gyerekét császárral szülte, és gondolkoznak a negyedik babán is. a két nagyobb unokatesóm közt egy év a korkülönbség. néném hege elég vékony volt, ezért két héttel hamarabb szült.

Szerencsére mindannyian egészségesek.

2007. máj. 16. 19:59
Nálunk is átlagosan 1 évet ajánlanak a dokik ,hogy várni érdemes a teherbeeséssel császár után.De egy lánynak,akivel a tavaly együtt szültünk,az elsô babájánál kétszer "császárolták"a 9 hónap alatt.Valami gond van a méhével,nem tudom mi a szakkifejezés rá,ô úgy mondta,hogy kétszarvú méhe van.Ami azt jelenti,hogy más a formája,és túl kicsi.Az UH úgy mutatta ki,mintha méhen kivüli terhesség lenne,emiatt megmûtötték.Akkor derült ki,hogy mi van,és a magzattal nincs semmi gond.Visszavarták,rendesen kihordta a babát,és 9 hósan császárral szült.Ez 9 éve volt,most a második babát is császárral szülte,rendes idôre szült,de a méhe miatt a baba csak 1950 gramm volt,de amúgy minden rendben volt.
2007. máj. 16. 16:00

Az elsőnél azért volt szükség a császárra, mert egyrészt hiába volt fejvégű a gyerek, de nem illeszkedett be rendesen, aztán 5 óra alatt 5 majd 2 perces fájásokkal semmit (szószerint semmit) nem tágultam és végül a gyereknek a fájásoknál drasztikusan leesett a szívhangja. Végül ez döntött az azonnali császár mellett. Ő nem volt nagy, normális súllyal született viszont a 42.hétre.

A másodiknál tudtuk az alábbiak miatt, hogy császár lesz.

A második után tényleg rosszabb volt, de nem a műtét miatt, hanem mert az utófájások minden szülés után rosszabbak. Olyan erős méhösszehúzódásaim voltak utánna, hogy azzal simán megszülhettem volna.

20. win (válaszként erre: 19. - Win)
2007. máj. 16. 14:29
Ja, és azt elfelejtettem: indítottak vagy programozott császár lett?
19. win (válaszként erre: 18. - 3cbdff671e)
2007. máj. 16. 14:28

Igen, azt tudom! Mármint hogy igazából a méhösszehúzódások, amiket nem biztos, hogy jól bír a heg. (Van ismerősöm, aki másodjára hüvelyi úton szült, de úgy hogy a doki azt mondta neki a kitolásnál, hogy ha 30 percen belül nincs baba, akkor megint császár.)

Bár aki császáros volt, az -elvileg- a következő terhességnél veszélyeztetett terhesnek minősül automatikusan, mert már a terheség alatt is lehet hegszétválás.


Az első baba is ilyen nagy volt? A 2. császárod után valóban rosszabb volt?

18. 3cbdff671e (válaszként erre: 17. - Win)
2007. máj. 16. 14:24

A 40.hét elején voltam, mikor azt mondta a doki, hogy ez már nem hegvastagság, hanem vékonyság és mivel nagy a baba (4020grammal született) nem kockáztatunk.

Szerintem a hegre a szülésnél lévő nagy összehúzódások lehetnek inkább hatással, mint maga a terhesség.

17. win (válaszként erre: 16. - 3cbdff671e)
2007. máj. 16. 14:18

Aha! Tehát, ha valakinek jók a szövetgyógyulásai, akkor egy elég erős heg esetén, akár kis idő elteltével is szülhet hüvelyi úton?


És nálad mit mutatott a heg? Vékonyodott folyamatosan?

16. 3cbdff671e (válaszként erre: 15. - Win)
2007. máj. 16. 14:11

Nem tudom szakszerűen leírni, de valami olyasmi, hogy a méhen levő előző vágás mennyire bírja a terhelést.

Nálam kb. a 8.hónaptól ultrahanggal nézték a hegvastagságot, hogy nehogy véletlenül annyira elvékonyodjon, hogy baj legyen belőle.

15. win (válaszként erre: 14. - 3cbdff671e)
2007. máj. 16. 14:00
Miért indokolja a kis korkülönbség ismételten a császárt?
2007. máj. 16. 13:30

Sziasztok!

Nálam a két császár között kereken 1,5 év volt vagyis 9hónapos volt a fiam mikor újból terhes lettem és a doki nem dorgált meg érte. Igaz már az elején megmondta, hogy mivel viszonylag kevés idő telt el ezért szinte biztos, hogy császár lesz az is.

2007. máj. 16. 12:10
Nekem 2 évet ajánlott az orvos, de az ismerősöm fél évvel a császár után újra terhess lett és gond nélkül kihordta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook