Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Oxigénnal dúsított víz. mely megvéd a szabadgyököktől fórum

Oxigénnal dúsított víz. mely megvéd a szabadgyököktől (tudásbázis kérdés)


2007. nov. 21. 11:18
A napokban láttam h Szentkirályinak van már oxigénnel dúsított víze, kb 200 ft körül van az ára! Nálunk CBA-ban láttam, utána meg Corában is.
20. zsuzso58 (válaszként erre: 19. - Zsuzso58)
2007. nov. 21. 01:51
Bocsi, most néztem csak meg, HMG már nem található az oldalon, így reagálni sem tud. Nem baj, ha magára ismer, legalább elgondolkodhat, ha képes rá. Mindenesetre, el tudom képzelni, az áltudálékos, mindenben kötözködő hozzászólásai miatt állt le ez az egyébként nagyon érdekes témájú fórum, amely sok embernek segíthetett volna.
19. zsuzso58 (válaszként erre: 17. - 0565efa6e6)
2007. nov. 21. 01:33

Lehet, hogy reklámnak számít, de ideírom: [link]

Mielőtt hülyeséget írna valaki, előtte próbáljon utánanézni a kérdésnek. Googleban ez a kérdés 1mp alatt kiderülhet....

A párom végigcsinált tavaly egy ivó és fürdőkúrát is ezzel a vízzel, egy tumorműtét után. Aki ezzel viccelődik, az próbálja ki! Senkinek nem kívánom ilyen ok miatt!

A műtét után két és fél hónap múlva már dolgozott. Azóta sem volt táppénzen, pedig az operáló orvosa most ősszel abban a hitben volt, hogy már rokkantságin van!


Egyébként nem az a kérdés, hogyan hat, hanem hogy mire és mennyi idő alatt...

18. dori79
2007. máj. 19. 22:28
a családban már használják
17. 0565efa6e6 (válaszként erre: 16. - Cukilany)
2007. ápr. 13. 17:39

Az oxigénhiány viszont csak átmeneti.

Nem valószínű, hogy használ, a leírtak miatt.

Ha olyan mértékű lenne a hatása a vér oxigénszintjére (legfeljebb közvetve lehet), akkor az valószínűleg hipoventillációban (a légzésszám jelentős csökkenése, mivel a vér oxigéntartalma magas) jelentkezne (ami viszont a vér [kismértékű] savadosásához vezetne [mivel a ritkább lélegzetvétel miatt a szén-dioxid - ami szénsavként van nagyrészt a vérben - csak kisebb mértékben jut ki a tüdőn keresztül].


Pl. ezért sem valószínű. Valamint megisznak x litert, és akkor utána egész nap magas vérükben az oxigénkoncentrác? Ugyan már, ezt azért nem etessék már meg velünk!


Összegzés: hagyjátok a francba (akinek valamilyen tüdőprobléma miatt rossz az oxigénfelvétele, annak jobb az oxigénterápia, de ezt az orvosa úgyis elmondja)!:-)

16. cukilany (válaszként erre: 15. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 13. 13:33
Igen, csak azért adtam meg a forrást is, ami sportminisztérium kiadványa és sportolókra értik a leírtakat, tehát azokra, akik oxigénhiánnyal nap mint nap szembesülnek. De használ-e annak, aki csak úgy issza, nemtom...
15. 0565efa6e6 (válaszként erre: 14. - Cukilany)
2007. ápr. 13. 12:24
Szia! A megterhelő mozgás során természetesen nő az oxigénigény (ennyire nem vagyok műveletlen:-). Viszont sehol nem írtam, hogy a tüdő minden körülmények között elégséges, erről szó sincs (a tüdőtérfogat, a vitálkapacitás a döntő). Csak azt írtam, hogy akármennyi oxigén is legyen a vízben, nem mérhető össze a tüdővel.
14. cukilany (válaszként erre: 10. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 13. 01:53
Hát... úgy egy órás intenzív futás után nekem kivörösödik az arcom és kapkodok a levegőért és ez szerintem igenis oxigénhiányra utal, sőt biztos. Olyankor ittam ilyen vizet, de hogy hatásos volt-e vagy sem nemtom, viszont úgy rémlik, hogy 120-150 Ft környéki áron vettem 1,5 l-t, tehát kb mindegy volt sima ásványvizet, vagy oxigénes vizet iszom-e. De 800-t, annyira még nem hiszek benne...
2007. ápr. 12. 19:14
Mellesleg a szöveti oxigénellátottsának sok köze nincs a szabad gyökökhöz.
12. 0565efa6e6 (válaszként erre: 6. - Cukilany)
2007. ápr. 12. 19:13
Ez az üzlet.
11. 0565efa6e6 (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 19:12
Föl tud szívódni a bélrendszerből tudtommal, de valószínűleg semmi jelentősége. A bélhámsejtek meglehetősen jól vannak ellátva kapillárisokkal (oda szívódnak föl az anyagok, mint a szőlőcukor, aminosavak stb.).
2007. ápr. 12. 19:11

Egyszerű kamu nagy valószínűséggel.

A légzéssel alapvetően elég oxigénhez jutunk, mivel a vér csökkenő oxigéntartalma az inger a légzésre. Még több liter ilyen víz - ha tényleg több molekuláris oxigén is van benne feloldva, amit én nehezen tudok elképzelni - oxigéntartalma is elenyésző a légzéshez képest. Az öxigénellátottság relatív hiánya tudtommal főként csak a bőrt érinti (a hámban nem futnak kapillárisok, az alatat lévő kötőszövet táplálja), erre ott van a bőrlégzés.

9. cukilany (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 18:07

Ezt találtam:

(forrás: [link]


Óriási áttörést jelent a sportolók folyadékfogyasztásában az a magyar találmány, melyet Life O2 néven hoznak forgalomba, és egészségügyi tisztaságú molekuláris oxigénnel dúsított forrásvizet takar, mely egy speciális technológia révén hétszer több oxigént tartalmaz a többi palackozott ital oxigén szintjéhez képest. És ez már korántsem mindegy a teljesítmény szempont-jából, ugyanis az oxigén a tápcsatornából közel tízszer olyan gyorsan szívódik fel, mint a tüdőn keresztül belélegezve. A Life O2 rendszeres fogyasztása - helyes életmód és táplálkozás mellett - megszünteti a szervezet relatív oxigénhiányos állapotát, kedvezően hat a keringési és emésztési folyamatokra, oldja a szellemi és fizikai fáradságot és hozzájárul a túlsúly megelőzéséhez is.

Sportolókon végzett mérések kimutatták, hogy az oxigénnel dúsított ivóvíz növelte a vizsgáltak teljesítőképességét, csökkentette a terhelés maximumában mért pulzusszámot, és miközben a teljesítmény nőtt, a vér tejsavszintje mérséklődött. A Life O2 fogyasztása után szinte minden sportolónál megfigyelhető volt a vérben az oxigén parciális nyomásának emelkedése.

2007. ápr. 12. 16:06
Szerintetek komolyan van jelentosege, hogy a gyomorba juttattok-e oxigent vagy sem?
7. cukilany (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 12. 15:24
Nem, nem szóda. A szódát széndioxiddal (CO2) dúsítják, ezt pedig oxigénnel (O2).
2007. ápr. 12. 15:22
Life O2 víz is ilyen, az asszem olcsóbb, és nekem úgy rémlik régebben Kaisers-ben is kapható volt, meg Tesco-ban is és az nagyságrendekkel olcsóbb is volt, mert vettem belőle, de ennyi pénzt tuti nem fizettem volna egy ásványvízért.
2007. ápr. 12. 15:15
Ez nem szoda veletlenul? :)
2007. ápr. 12. 14:59
KAQUN a neve,és ma vettem egy Bio boltban. Elég drága, mert a 1.5 l 850.-Ft. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e hatása.
2006. okt. 12. 21:26
Ha jól tudom a DM-ben lehet kapni, 1,5 l-es kiszerelésben, épp ma néztem,akciós. Nem kóstoltam még.
2006. aug. 24. 12:16
Ki tudja, hogy mi annak a víznek a neve., amit oxigénnal dúsítanak, sokkal többel mint az általános ásványvizeket. Nagyon jó hatással van a vérkerinésre,agyra és talán rákmegelőző hatása is van.Hol kapható, mennyiért, van-e valakinak róla tapasztalata, vagy csak átverés az egész?Hogy ne reklámozzunk, emilemre küldd el, ha tudsz valamit erről a vízről.
2006. aug. 24. 12:09
Oxigénnal dúsított víz. mely megvéd a szabadgyököktől

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook