Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISVAKOND Bébiétel Receptpályázat fórum

KISVAKOND Bébiétel Receptpályázat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: KISVAKOND Bébiétel Receptpályázat

13. scorpiolady (válaszként erre: 12. - Bb2f4e28dd)
2008. okt. 5. 10:08
Köszi a választ, de légyszi a krumplis és paradicsomos kérdésre is válaszolj ha tudsz!! Tényleg érdekel, mert táblázatot talál az ember egy hegyre valót, de azt hogy mit miért sorolnak az adott kategóriába, azt nemigazán. Persze azt tudom hogy a tejtermékeket, gluténtartalmú ételeket miért kell bevezetni akkor amikor, de a fent említett zöldségeket nem. Előre is köszi!
12. bb2f4e28dd (válaszként erre: 10. - Scorpiolady)
2008. okt. 5. 01:02

Kedves ,,gyakorló anyuka", engedtessék már meg neke, hogy 3 gyerekkel több gyakorlatom és tapsztalatom legyen, mint neked :-s


A táblázatot szakemberek találták ki, _valódi_ szakemberek, nem elavult tudással.


Minden mást már leírtam. Aztán azt adsz a gyerekednek, amit akarsz, mit érdekel engem, gyakorló anyuka.

2008. okt. 2. 13:48

Kedves Kismamák!

A bébiétel receptpályázatot új támogató is megtalálta. Várom a további recepteket. Küldjétek be minél többen kicsinyeitek kedvenceit. Üdvözlettel: Rita

10. scorpiolady (válaszként erre: 7. - Bb2f4e28dd)
2008. szept. 30. 20:35
Szia, megnéztem a táblázatodat és mint gyakorló anyuka, nem szakember eléggé elcsodálkoztam rajta, pl. a burgonya miért is hét hónapos kortól adható? És a paradicsom miért csak egy éves kor után? A fiam szereti a paradicsomos ételeket, kb. hetente egyszer kap is, persze nem nyers paradicsomot. Szerintem a te híres táblázatod eléggé el van fuserálva, bocs hogy így fogalmazok, de olvastam más oldalakon is táblázatot, szintén azt állítják szakember csinálta és egész máshogy néz ki, akkor most mi van?
2008. szept. 30. 14:57

Kedves Kismamák!

Ezúton szeretnék minden érdeklődőt tájékoztatni, hogy aktualizáltam kissé a táblázatot (ám a saját tapasztalataimat bent hagytam). Várom a recepteket és a kis maszatos fotókat. Üdvözlettel: Rita Konyhája

2008. szept. 26. 09:42

Ja, és a Zsuzsi nevű anyuka az is én vagyok, írtam Neked Hozzád.

Légy szíves ne támadásnak fogd fel, hanem ha valóban segíteni szeretnél másoknak az oldaladdal (és ezt nem kétlem!), akkor fontos, hogy korszerű infókat nyújts.

7. bb2f4e28dd (válaszként erre: 6. - Kiradahatir)
2008. szept. 26. 09:35

Rita, szerintem megtehetnéd, hogy frissíted azt a táblázatot. Ha még egy szoptatási tanácsadónak sem hiszel, akinek ez a szakmája, és nem 5 óra szoptatást-újszülött táplálást hallgatott az orvosi egyetemen, hanem többezer órás gyakorlatot tud a háta mögött, akkor sajnálom.

Nem korrekt a táblázat, javítanod kéne, mert árthatsz vele.

2008. szept. 26. 09:12
Kedves Jamina! A kiírási oldalra már válaszoltam egy Zsuzsi nevű édesanyának és LLL szoptatási tanácsadónak. Ott is leírtam, hogy szaklapból, gyerekorvosi, és védőnői ajánlások alapján lett az a táblázat összeállítva, nem pedig az én kitalálásom. Természetesen vannak más vélemények, ezeket el kell fogadni. Egyetértek Hoxá-val: ebben a kérdésben mindig lesznek nézeteltérések. Gondolom (az oldalad alapján), hogy Te is LLL tag vagy, így egy teljesen más álláspontot képviselsz. Ez természetes. A pályázat nem a szoptatás ellen van, hanem segítséget kíván nyújtani másoknak az otthoni főzéssel kapcsolatosan. Jó munkát és szép napot kívánok: Rita (Rita Konyhája)
2008. szept. 25. 19:15

Az a baj ezzel a receptversennyel, hogy most sokan odakattintanak, a versenykiírás szerint az ottani táblázatot veszik alapul a besorolásban, miszerint hány hónapos babának ajánlott a recept.


Hiszem, hogy nem szabad szó nélkül hagyni az ilyen önjelölt táblázat-készítőket, mert igenis árthatnak.

2008. szept. 25. 19:14

Akkor tessék, egy abszolút korrekt és naprakész táblázat szakembertől:

[link]

3. Hoxa
2008. szept. 25. 19:11

Kedves Jamina!

A receptversenyről jelentettem meg egy rövid hírt.

Anno az 1 hónapos gyerekemnek az orvos javasolta a narancslevet, ebben sosem lesz világméretű egyetértés, vagy sablon, sajnos, mert így örök tanácstalanságban, kavarodásban lesznek az anyukák. :(

Hoxa

2008. szept. 25. 19:02

Nagyon sajnálom, hogy közösséget vállaltál ezzel az oldallal, Hoxa, azt is megmondom, miért.


Az a táblázat, amiben a babaétrend szerepel havi lebontásban, rendkívül rossz. Már eleve az, hogy 3!!!! hónapos kortól ajánl hozzátáplálást -aztn irtó korán paradicsomot, narancsot -mindkettő nagyon allergén.


,,Az első falatok, és azt követően az új ételek bevezetésének üteme természetesen függ attól, hogy hány hónapos kortól kezdjük el a hozzátáplálást. Más a helyzet, ha a mamának nincs anyateje, és más, ha van. Ha nincs, akkor természetesen korábban kapja meg a baba az első falatokat, és valószínűleg korábban is eszi a „komolyabb” ételeket. Botond fiam esetében nem volt hiány anyatejben, mégis öt hónaposan elkezdtük a gyümölcs, majd két hétre rá az első főzelékek bevezetését. Sokak szerint ez felesleges (ha van tej), de mivel kisfiúnk sóvárogva nézte az ételeket, amiket ettünk, így döntöttünk és Botond megkapta az ő első, igazi falatjait."


Tel van tévhitekkel, félrevezető infókkal, amik egyáltalán nincsenek összhangban a védőnői vagy WHO-s ajánlásokkal.

1. Hoxa
2008. szept. 25. 17:03
Keressük a legmaszatosabb kisbaba kedvenc ételét.

Számomra a főzés egyet jelent a családom és önmagam gondoskodásáról. Mondhatnám úgy is, hogy a főzés a szeretet egyik megnyilvánulása.
Meggyőződésem, hogy a friss, magunk által ellenőrzött, és válogatott alapanyagokból készülő ételekkel egy teljesebb, boldogabb, és talán hosszabb élet kapuja nyílik meg számunkra.
A RITA Konyhája weboldalt is azzal a céllal hoztam létre, hogy bátorítsam – főleg a fiatal – nőket a főzésre. Ezen belül is az egészséges ételek készítésére.

Ugrás a teljes írásra: KISVAKOND Bébiétel Receptpályázat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook