Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bichon bolognese imádók ide fórum

Bichon bolognese imádók ide (beszélgetős fórum)


1 2
51. EniEni
2012. márc. 6. 10:47
Tüzel a fajtatiszta bolognese kutyusom és kan fajtatiszta kutyust keresek hozzá. Budapesti lakos vagyok, még kb. egy hétig aktuális a dolog.
2012. jan. 18. 19:58

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív még a fórum, de mennyibe kerül egy ilyen kutyus?Mennyi idő után lesz szobatiszta?

Előre is köszi

2011. dec. 31. 22:56
Mindenkinek Békés Boldog Új Esztendőt kivánok,föleg az aranyos kis kutyusoknak.Az én kisFannikám nagyon boldog ,egészséges,remélem a tietek is.Sziasztok!
48. csi23 (válaszként erre: 47. - Berna83)
2011. jún. 16. 22:41
Jajj ezt nem tudtam. Így megértem az aggódalmad de nem tudom hogy ebböl Alfinak nem-e lesz hátránya. Nekünk a dokink azt mondta az első 3 oltás legyen meg mindenképp, de az utcára csak az összes oltása után vihetem. Hát Döme reakciója is teljesen megérthető és szerintem ez nála elég sokáig fog tartani. Neveléssel eltudja majd fogadni Alfit de mindig is félteni fogja a helyét és párszor biztosan összeverekednek majd a főnöki poszton. Vigyázz nagyon mind a kettőre! Elvileg Döme nem fogja megharapni amíg kiskutya, de szerintem Döme irántad érzett rajongása miatt lehet oda harap. Hát Dömpike nagyon nagyon nehezen tanulta meg a szobatisztaságot, sőt még néha most is bepiszkol. Állítólag fajta jellemző. Amúgy nagyon könnyen taníthatóak csak ez a szobatisztaság nehéz volt. Sok sikert a drágákhoz :)
47. berna83 (válaszként erre: 46. - Csi23)
2011. jún. 16. 17:55
Végülis Alfi lett a neve. Ezen én is sokat morfondírozom, hogy jót teszünk-e, hogy bezárjuk. De ennek az egésznek van egy előzménye, hogy a mostani yorkink előtt is volt egy yorki kutyusunk, akit nem zártunk be és sajnos 10 hetesen meghalt. Bár az állatorvos nem tudta megmondani, hogy mitől halt meg, lehet, hogy valami születési rendellenesség, vagy túltenyésztés eredménye, nem tudom. De azóta félek, hogy ismét ez történik. A yorkimat is bezártam, hogy nehogy fertőzést kapjon az utolsó oltásig. Ez kb. egy hónap, ugye jól tudom? Egyébként a yorki kutyusom neve Döme. Lehet, hogy mégis kiengedem, sajnálom szegényt, hogy oda be van zárva. Egyébként a Döme eddig még nagyon nem fogadta el Alfit. Már kétszer majdnem megharapta, morog rá. Azóta mióta itt van az új kutya olyan, mintha depressziós lenne, letört, kedvetlen. Ez el fog múlni? Vajon majd elfogadja őt? Egyébként Dömper szobatiszta már? Könnyű volt rászoktatni?
46. csi23 (válaszként erre: 45. - Berna83)
2011. jún. 15. 13:49

Szia!

Ez tök jó hír hogy már meg van a picinyke! :)

Nekem a Mörfi név nagyon tetszik. Ez teljesen normális viselkedés hogy Ő most ennyire harap hiszen ideges mert be van zárva és a megszokott helyről is el lett hozva és fel sem tudja fedezni az új környezetét. Nah meg ott a másik kutyus is aki szabadon járkálhat már. Nekem Dömper a mai napig harapdál feszegetí a határait. Mi úgy oldottuk meg hogy kint levettük a cipőnket gyakran fertőtlenítettünk, és hála a jó égnek semmi baja nincs. Erős egészséges gyönyörű kiskutya. Nem akarok véletlenül sem beleszólni, mert az állatorvos ezt jobban tudja de én biztosan nem tudnám bezárva tartnai. Főleg úgy hogy most elég nagy szüksége lenne a gazdira és arra hogy megtanulja felfedezni a környezetét. Én már ilyen idősen elkezdtem tanítani a picikémet. Persze csak a dicsérő szavakkal és max fél óráig tanultunk játék közben. Jó kutyusozást!! :)

2011. jún. 13. 15:17

Már hazahoztuk a kis kutyust, de jó nevet egyszerűen nem tudunk kitalálni. Ezek közül gondolkozunk eddig: Teffik, Manó, Cukor, Merphy (hú, nem tudom, hogy írják, ejtsd mörfi). Egyébként azt ajánlotta a tenyésztő, hogy amíg nem kapta meg az utolsó oltását, kerítsük el, így most 1 nm-es területen van szegényke, nem tudom, jó lesz ez így

? Mert míg megkapja az utolsó oltást az kb. egy hónap.Nem lesz baj, hogy ennyit ilyen kis helyen van? A lakásba pedig azért nem engedhetem el, mert bármiféle fertőzést bevihetünk a cipőnkkel. A másik kérdésem, hogy szerintetek hogy lehetne a harapásról leszoktatni? Mert ha kiveszem a ketrecéből az első dolga rögtön harapni, amit csak ér, a ruhám, kezem, karom, mindenbe beleharap és nem is kicsit, teljesen erősen, picik a fogai, de így is fáj. Tudtok erre valami módszert?

44. csi23
2011. jún. 13. 14:00

Szia!


Hát igen egyedül nem túl jó beszélgetni. Dömper lett mert úgy eltudja magát dobni mintha 100 kilós lenne, közben pedig csak 2,5 kiló. Hm elhiszem hogy várod már a kis jövevényt. Mi is szeretnénk majd Dömpi mellé egy kiskutyát kb 2 év múlva addig benő remélem a feje lágya. Igen ismerős ez a leghűségesebb társ, nekem is ilyen a kis törpe. Mi a 13 kerületben lakunk és sajnos itt rengeteg a felelőtlen kutyagazdi ezért gondoltam arra hogy kutyatali :) Nekünk sajnos nem olyan önfeledt a séta mert mindig figyelnem kell mikor jönn épp olyan kutya aki már az utca végéről megtámadná a kicsit. Mindenhol ott hagyva a kutyapiszok én meg nem győzök az enyémre rászólni hogy nem szabad sajnos :S

43. berna83 (válaszként erre: 42. - Csi23)
2011. jún. 3. 13:04

Szia!


Én jövök, amikor csak tudok, csak magammal nem igazán jó beszélgetni. A kutyatali jó ötlet. Dömper? Nagyon jó név. Miért ezt kapta? Nagyméretű talán? Én jövőhéten hozom haza a bolimat, már nagyon várom. Van egy yorkim is, ő az én leghűbb társam, aki mindig figyel rám és mindig mellettem van.

42. csi23
2011. máj. 31. 22:17

Sziasztok!


Már 5 hónapja én is csatlakoztam a bichon havanesse imádók közé. Szerelem volt elsőre a kiskutyám és az én kapcsolatom. Nem akartam őt ott hagyni és könnyeim hatására beadta a derekát a párom is. Kaptam egy igazi barátot egy csodálatos kiskutyát. Volt már elég sok kutyám de Ő becsületes nevén Dömper más. Mintha szimbiózisban élne velem. Nem szeretnétek egy kicsit megújítani ezt a fórumot és többet látogatni? És talán megbeszélhetnénk néha kiskutya találkozókat is.?

2011. máj. 22. 21:29

Sziasztok!


De kár, hogy ilyen halott ez a fórum. Már csak két hét és hazahozzuk a bolognese kutyusunkat. Találtunk egy megbízhatónak tűnő tenyésztőt, aki törzskönyv nélkül, de HDC származási lappal és tenyésztői garanciával árulja a kutyusait. Budaörsön van. Ha esetleg ráismer valaki erre a tenyésztőre és van, aki tőle vett kutyust szívesen venném, ha írna, érdekelne, hogy milyenek a kutyusok, akiket ő eladott. Egyébként nagyon szimpatikus embernek tűnik, sok jó dolgot olvastam a honlapján.


Azt olvastam, hogy ez a kutyus nem hullajtja a szőrét, illetve, hogy nem allergizál. Ennek mennyi az igazságtartalma? Mert a kutyakozmetikus csaj, akihez a yorkinkat szoktuk vinni, ő váltig állította, hogy ez a kutya vedlik. Ugye, rosszul tudja?

2011. febr. 28. 18:32

Sziasztok!


Bolognese kutyust szeretnék venni anyukámnak. Esetleg tudnátok abban segíteni, hogy mire kell odafigyelni, esetleg tudnátok megbízható tenyésztőt ajánlani, akár priviben is? Lesz a lakásban egy yorki kutya is, de ő az én kutyám, úgy tervezem, hogy ő velem, a bolognese az anyukámmal fog aludni. Szerintetek jól ki fognak jönni? Az nem gond, ugye, hogy nem egy szobában fognak aludni?

39. Kata=)
2011. jan. 18. 17:39

Sziasztok!

Bolognese kutyusom,Lili újból tüzel..(sokkal kissebb mint egy átlagos bolognese 9dkg-mmal született)


A segítségeteket szeretném kérni ..

a kérdéseim a következők lennének:

szerintetek, kitudja-e hordani a kiskutyákat?

és szerintetek,lehet-e baja ha nagyobb kannal párzik?

válaszotokat előre is köszönöm:) üdv:Kata

38. marianna52 (válaszként erre: 37. - Wiksy)
2010. nov. 8. 18:05
Hello ! Az én kiskutyám 9 hónapos,de volt már bolonese kutyusom,aki 5 évesen meghalt,ne kérdezd miért,mert nem todom.Viszont azt tudom,hogy az ő fajtájuknak nincs könnycsatornájuk,igy ezt elég nehéz tisztán tartaniA borvíz jó ,csak naponta kétszer kell a szeme környékét lemosni.Türelem,hidd el sikerülni fog,hisz én is ezt teszem.Nagyon aranyosak ez legyen a legnagyobb problémád.Nagyon sok örömöt és boldogságot tudnak szerezni Neked,és kivánom,hogy nagyon-nagyon sok évig legyetek együtt:Üdv Marianna
37. wiksy
2010. okt. 28. 19:27

Sziasztok!

Nekem egy Bogi nevű Bolognesém van, aki 7 hónapos.

A szőre fésülését nagyon okosan tűri, de a szeme ápolásával hadi lábon állok. Ezért szeretném a ti segítségeteket kérni.Már próbáltam speciális szem környék ápolóval meg bor vizzel de eggyik sem tudja eltűntetni az elszíneződést, pedig már 10 hetes kora óta ápoljuk.Az étkezéssel úgy állok hogy a száraz tápot időnként akarja csak meg enni amúgy konzervet fogyaszt de persze az emberi ételt is szívesen megenné.Nagyon szeretem és ő is nagyon hálás.Egész nap vele vagyok kivéve ha iskolába vagyok de ha haza érek egyből le viszem, utána pedig játszok vele.Már viszonylag szoba tiszta.Sokan azt mondják hogy el lett rontva mert velem alszik az ágyba.Ha le kell mennie azt úgy jelzi hogy ott ül az ajtó elött.Várom a segítségeteket előre is:Köszönöm

36. vitkit
2010. júl. 31. 11:00

Szia Pamacsgazdi

Nekem két kis bolognesem van,Blanka és Bence.Mindkettő elmúlt már egy éves.Én két dolgot emelnék ki,amivel meggyült a bajom.Az egyik a fencsijük,a másik a szemük.Mindíg figyeld a fencsijét,mert nagyon hamar beszőrösödik nekik,és nem tud így székletelni.Kis ollóval mindíg nyírd.A szemük "csipásodik",de a patikában lehet kapni bórvizet,ami egyébként egy nagyon olcsó és jó dolog,amivel szépen át tudod neki törölgetni.Nálunk ez volt a legfontosabb,ezek voltak a problémák!

Sok boldogságot a kutyushoz!

2010. júl. 22. 13:21

Fogok kapni egy pici hat hetes bolognese kutyust a nemét még nem tudom.Kezdő kutyatartó leszek úgyhogy jól jönne a segítségetek.ha bármiben tudtok segíteni a bolognesekkel kapcsolatban akkor írjatok privit vagy írjatok itt a fórumon.

Pápá!

2010. jún. 18. 11:45

sziasztok!


a szukának nem kell elleni 1x az életében,ezt már a Magyar Állatorvosi Kamara is megírta egy hívatlos,a neten fent lévő nyilatkozatában.


én nem értem ,hogy ha valaki állítólag szeret egy fajtát akkor miért pározata hibás,méreten aluli kutyával,miért akar tőle mindenáron kölyköt szűrések,minden nélkül..


a tenyésztés kicsit több mint két egyforma fajtájú kutya összerakása..


a bolognese már így is túltenyésztett lásd túl kicsi,nem hófehér,patellás kutyák,és ez a z ilyen hobbi almok miatt van....


bolognese kutyákat ma már tömegesen dobnak ki,kölyköket is..


könyörgöm ne szaporítsatok!!

2010. ápr. 26. 16:11
Sziasztok!Nekem van egy gyönyörű Bolognese fiú kiskutyám 2006-ban született,és szeretném pároztatni,egy szép kislánnyal.Ha valakit érdekelne,akkor nagy szeretettel várja a kiskutyám.
32. Kata=)
2010. ápr. 11. 17:25
Hát próbálkozok vele,de senkinek sincs ilyen pici kan kutyusa..:(
31. marianna52 (válaszként erre: 30. - Kata=))
2010. ápr. 9. 15:31
Igyekezz találni egy kis kan kutyust,legyen kis kölykei szeretett kis kutyádnak,nehogy baja legyen.Szia:Marianna
30. Kata=)
2010. ápr. 6. 18:18

Sziasztok! nekem is bolognese kutyám van és imádom!! kislány és 2éves.

őt szeretném majd bepároztatni,de nincs megfelelő kutya hozzá....ő az átlagos méretű bolognese kutyáknál sokkal kissebb..ha valakinek van 'kicsi" bolognese kutyusa,és válalkozna rá hogy pénzért,illetve kiskutyáért fedezteti a kutyámat az ő kan kutyájával írjon..köszi!

2010. ápr. 2. 19:51
Miért nem írtok ezen az oldalon?Nekem március 27-én halt meg agyönyörű kis kutyám hirtelen az okát nem tudom,de Ő itthon van nálunk elhamvasztva.5 éves volt és gyönyörű szép ,ez a legkevesebb,hogy nem hagytam a klinikán.A férjem vett nekem egy másik kicsi 2 hónapos bolognese kiskutyát,de ő még kicsi buta.Én is az vagyok,mert elfelejtettem hogyan és mit kell csinálnom,hogy neki jó legyen,de még óriási a bánatom.Írjatok!Köszönettel:M.
2010. jan. 28. 18:01
Sziasztok! Nem tudom, hogy él-e még ez a fórum, de azért felteszem a kérdésem. Én máltai bichont szeretnék venni, és a román határhoz közel lévő tenyésztőket keresek. Ha tudtok segíteni, kérlek írjatok privátban! Előre is köszi!
27. 93515c3d87 (válaszként erre: 26. - Melcsykhe)
2009. szept. 18. 10:52

Szia!

Sajnos nem tudok neked ajánlani senkit :S

Én a kutyusom itt Pesten vettem a hirdetést pedig az egyik oldalon találtam. Egyébként, ha megbízható helyről szeretnél vásárolni kutyát, akkor a tenyésztőket ajánlom :) Ők sok mindenben tudnak a későbbiekben is segíteni :)

Üdv.: Linda

2009. szept. 18. 09:16

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy nem-e tudnátok ajánlani valakit, akitől lehetne venni bolognese kutyust, és megbízható is, és nem is kerülne nagyon sokba?! Válaszokat előre is köszönöm!

25. Nevice (válaszként erre: 24. - 93515c3d87)
2009. aug. 23. 20:04
Bizti aranyos azokkal a kis foltokkal :) igen tudtam hogy ő kell... pedig mindig azt mondtam hogy nem akarok fehéret hanem krém színűt vagy foltosat erre mikor megláttam őt nem érdekelt hogy a testvérei krém színűek :D
2009. aug. 20. 20:56

Az én kutyusom Fredi :D Krém szinű de van a fején egy kis barna folt és a lábán is :D

Nagyon aranyos volt biztos a kuyusod, gondolom mikor megláttad rögtön tuttad ő kell :)

23. Nevice (válaszként erre: 22. - 93515c3d87)
2009. aug. 20. 12:27

Szendi... mert amikor megláttam olyan kis szerény volt és félt szegénykém.. az összes többi virgonckodott de ő csak ült és nézett rám... amikor meg felvettem szegénykém elkezdett sírni :) meg tudtam volna akkor zabálni :) ő volt a legszebb mind közül... ő fehér volt csak a két fülében van krém színű folt de a többi mind krém színű volt :)


És a tied neve? meg milyen színű ?:)

2009. aug. 19. 21:21
:) Hogy hívják?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook