Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen zenét tudnátok ajánlani, ami a vajúdás és szülés alatt halkan szólhat? fórum

Milyen zenét tudnátok ajánlani, ami a vajúdás és szülés alatt halkan szólhat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 18. 01:08
Aki szereti George Michaelt,annak mindenképpen az Ő számait ajánlom.A bársonyos hangja,és ahogyan énekel nagyon megnyugtató és relaxáló tud lenni!Imádom a pasit,és a hangját.
2010. jan. 17. 20:31
Nekem, hogy az orvosom szavaival éljek "Eddás szülés"-em volt. Eddát hallgattam, éjjel kerültem a szülőszobába, és mikor reggel kislányom (aki az Edda nevet kapta) megszületett, pont az Éjjel érkezem című dal szólt. Így is lehet. :)
30. misz
2009. szept. 8. 22:39

Én sokat hallgattam kismamaként a Babazene CD-ket. Be is vittem őket a szülésre, de ahogy jöttek a fájások már nem esett jól semmilyen zaj. Örültem, ha élek. Bár voltak pillanatok, amikor nem örültem annak, hogy még élek. :DDD


Szép és könnyű szülést kívánok! :)


És gratula az új babának. :)

29. Banocska (válaszként erre: 28. - Ildenc)
2009. ápr. 15. 21:15

gratula nektek!!!


ha még esetleg valaki idetéved akit érint:

én is zenével szültem, és még annó amikor az esküvőnkre kerestem olyan "vonuló" zenét, zongorásat, találtam nagyon sokat, lehet boltban is kapni cdn, meg letölteni is lehet.

Ezek tulajdonképp ismert zeneszámok feldolgozása zongorán, alapvetően ugye lassú, de dallamos zenék, engem nagyon megnyugtatott, terhesség alatt is sokat hallgattam, és akkor is jó volt, és azóta is van hogy apával este ha nyűgös, sötétben táncolnak rá, és egyből elalszik...


én alapvetően azokat a zenéket szerettem a szülőszobán is amiket ismertem, tudtam énekelni, az oldotta a feszkot :)

28. Ildenc
2009. ápr. 15. 19:46

Sziasztok!

Végül is megszültünk.

Rádiót hallgattunk közben és nekem nagyon jó volt a változatos zene.( nem roxy, vagy egyéb...)

Sláger, Juventus.

2008. nov. 9. 02:08
Richárd és Johan Strausz))
2008. nov. 8. 23:27

Amit szívesen hallgatsz.


Én pl Queen, Dire Straits, ilyesmik.

25. Ildenc (válaszként erre: 24. - Juccogo)
2008. nov. 8. 23:25

Köszönöm a pozitivitásod!!!

:)

Jó ezt olvasni!

Végre!


Természetesen a naplómban mindenről beszámolok majd!

2008. nov. 8. 22:12
Szia! Ha még aktuális: Én zenére szültem és nagyon jók a tapasztalataim. Már a babavárás alatt sokat hallgattam zenét- a kedvencemet a francia R&J-t, és relax közben pedig az álomszép babazenét. Mind a kettőt bevittem szülésre, végig szóltak, és nagyon nyugtatott engem is és szerintem a babát is. Nem volt könnyű szülés, de végig jó volt a szívhangja, és rajtam is sokat lazított. A kislányom pedig a mai napig, ha nyűgösebb és meghallja ezeket a zenéket sokkal nyugisabb lesz. Ha a zene elér hozzád, akkor el fog érni a babádhoz is. Nálunk nagyon jól működött és tudom, hogy a következőt is így szeretném világra hozni. Sok sikert Neked és remélem majd beszámolsz róla, hogy milyen volt :)
23. Ildenc
2008. okt. 27. 18:48

Ahogy közeledik a nagy nap, egyre inkább veszítem el az érdeklődésemet a zenék iránt.

Lehet, hogy nem is lesz belőle semmi.


Van valakinek pozitív tapasztalata?

2008. okt. 1. 21:33
Nálunk egyik szülésnél sem volt zene, de vhogy nem is hiányzott.
21. Pné Veronika (válaszként erre: 20. - Ildenc)
2008. okt. 1. 21:16

Nem a zene választással volt a baj, hanem magával a ténnyel, hogy zenélés van közben.

Talán velem lehetett a baj, mert a szívem mélyén éreztem, hogy gond lesz, (lánykám 61cm és 4600g volt születésekor), így hiába próbáltam, nem tudtam ellazulni tőlük. Pedig előtte mindig jók voltak...

Viszont a párom egy ideig "le volt kötve", szegény próbálkozott, hátha valamelyikre "rákapok"... :-)))

Végül a császár után odavitték hozzá a lányunkat és kettesben "zenéltek"... :-)

Így mégis volt értelme az egésznek, sőt, azóta is imádnak együtt zenézni.

20. Ildenc (válaszként erre: 19. - Pné Veronika)
2008. szept. 29. 10:48

Mi volt a baj?

Zavart a zene?

Rendes a párodtól, hogy időt szánt rá és összeállította neked.

Más lett volna az ízlésed?

:)

19. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Ildenc)
2008. szept. 26. 17:42

Szia.


Vangelis, Enya, Kenny G., Chris Rea.


Igazság szerint a párom válogatta nekem össze őket, lehet ez volt a baj... :-DD

18. Ildenc (válaszként erre: 17. - Macs77)
2008. szept. 25. 10:35

Neked is ajánlanám Lisa Gerrard-ot.

Hallgatsd meg tőle a : Now we are free című számot!

Bele fogsz szeretni.

A youtube-on megtalálod.

17. macs77
2008. szept. 25. 10:05
Vmi szép klasszikusat, de az első gondolatom nekem is Enya volt! Bár lehet h szülés közben egyáltalán nem lesz kedvem majd zenét hallgatni, ki tudja... :)
16. Ildenc (válaszként erre: 14. - Alexa77)
2008. szept. 25. 09:58

Szió!


Gondoltam rá, hogy esetleg minden zavarni fog.Ez a zene is csak csendben, éppen hogy hallhatóan fog szólni. Ha pedig zavar, akkor kikapcsolom.

De meg akarom neki adni a lehetőséget.

Hátha.

:)

15. ipi
2008. szept. 25. 09:41
Tibeti harangok, nekem ez volt, bár alig hallottam, nekem minden 2 perces pihenő mély álom volt... :-)))
2008. szept. 25. 08:29
Másik kérdés, hogy te szeretni fogod-e. Én csöndre és beeléfordulásra vágytam, fel se merült bennem, hogy zenét hallgassak. Persze ez én vagyok, lehet, hogy neked jól fog esni. Csak ne lepődj meg akkor sem, ha egyáltalán nem akarsz zenét hallgatni.
13. Ildenc (válaszként erre: 11. - Virág3)
2008. szept. 25. 08:27

Szió!


Ezt mi is használjuk, csak mi kiválasztottunk egy nagyon kellemes kis felhúzhatós játékot, ami csodálatos zenét játszik.

Ezt meghallgatjuk naponta többször úgy, hogy a pocakra teszem és hagyom had járjon le.

Ezalatt érzem, hogy a babám aktívabb lesz.

Már megismeri a zenéjét és ficereg ha hallja. Utánaolvastam és emlékezni fog rá a születése után és megnyugtatja majd az ismerős dallam.

A típusával kapcsolatban, hogy szereti e, vagy sem valóban nem lehet eldönteni. Viszont ők inkább az ütemeket halják, ami kicsit hasonlít a pociban lévő zörejekre-szívdobbanás stb.

Szerintem nem dönthetsz rosszul, ha olyan zenét választassz, ami nem szedi le a vakolatot a falról.

:)

12. Ildenc (válaszként erre: 10. - Beszter3)
2008. szept. 25. 08:22

Szió!


Köszi az ötletet, Enya több számát is beválogatom majd.

2008. szept. 25. 08:05

Szisztok!

Ezzel kapcsolatban... Én, bár még van hátra addig néháby év, eldöntöttem, hogy amint megtudom, hogy babát várok, kiválasztok egy számot, amit a terhességem alatt nagyon sokszor hallgatok, hiszen a kicsi is hallja, erre a zenére szülök, és ezután is sokat hallgatnánk, pl. szoptatás közben. Szerintem ez a dal kihatna rá sokáig. Szerintem szép dolog, de a barátom erre azt mondta, hogy mi van, ha a babának nem tetszik ez a szám? És jogos a kérdés...vajon ezt honnan tudjuk meg?

Egyébként én is Enya-ban gondolkodok, de Ákos neve is femerült bennem.

2008. szept. 25. 07:49
Szia! Mindenképpen valami "női" zene a jó vajúdás alatt! Én dúlaként Enya balladai válogatás albumát használom! Eddig minden kismamám szerette!:)
9. Ildenc (válaszként erre: 6. - Pné Veronika)
2008. szept. 25. 07:29

Szió!


Erre én is gondoltam, hogy idegesíteni fog, de hátha!


Milyen zenéid voltak?

2008. szept. 25. 07:28

Bízom benne, hogy kapok valami jó kis tippet.


Volt valakinek zenés szülése?

Természetesen a saját hangját kivéve?

:)

7. Ildenc (válaszként erre: 5. - Ancy)
2008. szept. 25. 07:27

A Vangelis tuti befutó-ki nem hagynám!

:)

Biztos kisebb gondom is nagyobb lesz annál, hogy milyen zene szól. Lehet hogy észre sem fogom venni, de hátha jó hatással lesz ránk.

2008. szept. 25. 07:26

Szia!

Amikor a kislányom született, mi is kiválasztottunk egy rakás szép,lassú,megnyugtató zenét, de mire odakerültünk, addigra még a legkisebb, legszebb "muzsika" is idegesített.

Végül zene nélkül voltunk, és sajnos a kislányom is császárral született meg... :-(

5. ancy
2008. szept. 25. 07:23
Nálunk nem nem volt zene egyszer sem ,de ezeket biztos vittem volna.A Vangelist mondtam volna még,de láttam az már van.:)
4. Ildenc (válaszként erre: 3. - Ancy)
2008. szept. 25. 07:14

Én is ilyen lassú megnyugtató zenékre gondoltam. Csak reméltem hátha valakinek van már tapasztalata és bejáratott, jól bevált szülő zenéje.

:)

3. ancy
2008. szept. 25. 07:07
Csak olyat ami megnyugtat.Delhusa,Zorba tánca,Gregorians Voyage.Meg te tudod neked mi a jó.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook