Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hét éves fiam nem akar szótfogadni, rendet rakni. Mit tegyek? fórum

Hét éves fiam nem akar szótfogadni, rendet rakni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 27. 23:29

Kösd össze a kezeteket és a lábatokat (jobbkéz- bal kézzel, jobb láb-bal lábbal) a többi kéz-láb szabad Egy időre és csináljatok mindent együtt. Az összekötött kezet nem szabad használni!!! figyelj hogy az erős keze legyen szabad (kezesség) Csak játékosan!!!

Építsetek várat... stb. vigyázz rengeteg lesz a nevetés és lehet, hogy elég sűrűn kell majd játszani...Pakoljatok el mielőtt levennétek a kötést. Észrevétlenül szokik hozzá hogy el kell pakolni amit elővett :)


Egy biztos, hogy ha van egy szabály azt nagyon tartani kell, mert próbálják tágítani a határaikat...

2010. okt. 27. 21:13

Az én fiam is 8 éves, egyre többet felesel, ellenkezik. Gondolom ez a kiskamaszkor kezdete.

Elég következetes embernek tartom magam, de időnként ráhagyom, hagy kiabáljon-nekik is szükségük van a feszültséget kiadják magukból. A suliban nem tehetik meg, viselkedniük kell, úgy gondolom inkább velem ellenkezzen mint a tanárral, de a tiszteletet megkövetelem.

2010. okt. 27. 20:58
Nagyfiú létére sírva fakad, ha olyat kérek tőle amit nem akar megcsinálni.
39. Nanaki
2010. okt. 27. 20:58
Az enyém még hallgat rám, de egyre nehezebb. Kezd nagyfiús lenni. Vagy az osztálytársak hatása?
38. andix (válaszként erre: 37. - Kis Cidri)
2010. okt. 27. 20:51
Én is így vagyok.:(
2010. okt. 27. 20:47

Sziasztok

A nagy fiam másodikos, egyáltalán nem hallgatja meg amit mondok neki. Mások is vannak így?

36. kacago325 (válaszként erre: 25. - 78826dc958)
2010. ápr. 14. 16:43
Hú,le a kalappal előttetek,gratulálok!Bár csak már mi is itt tartanánk!
2010. ápr. 14. 16:40

Mikor a fiam kicsi volt, az elején mi is együtt pakoltuk el a játékait. Azt látta, hogy a mi szobánk is meg az egész lakás mindig rendben van, ezt szokta meg. Mikor már 3-4 éves volt, amíg én vacsora után mosogattam, vagy a fürdővizet készítettem neki, neki kellett elpakolni a játékait. Volt, hogy elsimlizte a dolgot, mentünk be a fürdőszobából és ráléptem valami szúrósra, vagy kisautóra, vagy... Na, akkor mondtam, ami nem lesz a helyén legközelebb, az megy a kukába.

Aztán egy darabig elpakolt, de a következő széthagyásos akciónál fogtam egy nejlon zacsit, beleraktam a szemetes edénybe, és szó nélkül belerámoltam a játékokat, amik a földön hevertek szana-szét. Aztán kivittem a szemétledobóba. De nem dobtam ki. Csak kint hagytam.

Mire visszajöttem, már sírt, miért dobtad ki? Mondtam, a múltkor megbeszéltük... De aztán megigérte, mindig összepakol ezután, csak hozzam valahogy vissza. Úgyhogy visszahoztam a kincseket.

Onnantól ha mentünk fürdeni, előtte csak szóltam: tedd el légyszives a játékaidat - soha nem kellett veszekednem vele.

Ma már 22 éves, külön lakásban lakik. Magára mos, vasal, takarít. Nem olyan minőségben mint én, de nem teszek megjegyzést ha felmegyek hozzá. Igaz, nagyon nehezemre esik hallgatni :)))

2010. ápr. 14. 16:12
Náluk bevált ötlet amit szeret azt vond meg tőle és amennyiben nem segít pl: nem tv-het, számítógépezhet stb.
2009. máj. 6. 09:49

ÜLJETEK LE ÉS MOND A SZEMÉBE NYUGOT HANGON HA NEM TART RENDET AKKOR TE ŐSZE SZEDED A JÁTÉKOKAT ÉS NEM ADOD ADIG VISZA AMIG NEM PAKOL ŐSZE.IGY MEG TANULJA A DOLGAIT ELPAKOLNI HA NEM FOGAD SZOT LEGYÉL KŐVETKEZETES ÉS BÜNTESD MEG PL:NINCS TV

SZÁMITOGÉP VAGY AMIT SZERET JÁTCANI A LÉNYEG AZ HOGY AMI BÜNTETÉST ADC AZT TARSDBE

32. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Supin)
2009. máj. 3. 14:32
Én sem azt irtam,hogy minden frankó amit mondott!
31. supin (válaszként erre: 30. - F8db0709b8)
2009. máj. 3. 11:18
Ja ! De minden pszihológus mást mond.
2009. máj. 3. 09:28
Sziasztok!Én beszéltem egy gyermek pszichológussal!Azt mondta,hogy egy ennyi idős gyerektől,nem lehet elvárni,hogy rendet tartson,vagy elpakoljon!Ilyenek az átlagos 6-7éves gyerkőcök:)Játékosan kell velük együtt pakolni!Nekem bevált!:)
2009. máj. 3. 09:08

Helló!

Az én fiam 8éves,de 3éves korától nem volt vele ilyen probléma.Kicsinek közöltem vele,amit nem pakol el,az kidobom a kukába.Először volt hogy megengedtem hogy kivegye és vissza hozza,de azután azt sem!!!Aminek nem volt helye,azt vitték a szemetesek!!!Ma már az állat tartást gyakorolja,van itt kutya,teknős,nyúl,papagály,gekkó.amihez felnőtt segítség kell,megkapja,de ha nem látja el az állatait,akkor megígértem hogy ELAJÁNDÉKOZOM őket!!!azt is amit a saját pénzén vett,és azt is amit ajéndékba kapott!!!Szomorú leírni,de a 8éves fiamal tized annyi probléma sincs ilyen téren,mint a 27évés páromal....

28. 78826dc958 (válaszként erre: 27. - Supin)
2009. máj. 3. 06:58
Köszönöm!Próbálom jól nevelni!Remélem sikerülni fog!
27. supin (válaszként erre: 25. - 78826dc958)
2009. máj. 2. 18:32
Nagymami vagyok már. Így lehet véleményem mások dolgairól is,szerintem. Nagyon tetszik a nevelési módszered. Csak dicsérni tudom.
2009. máj. 2. 17:23
nálunk még most is ez a helyzet, pedig 11 éves a fiam. Amikor kicsi volt, együtt pakoltunk el minden este. (mert napközben ugye nem érdemes) Most itt van a 17 hónapos kislányom is, és egy szobában vannak. Most az egyik sarok az egyiké, a másik a másiké. Sajnos sokszor rendetlenséget hagy itthon a fiam. Volt egy időszak, 7-8 éves korában, hogy leszórtam mindent a földre, mert olyan nagy kupi volt a polcon és az asztalán. Akkor nekiállt (először velem) rendet rakni. Azután többször is megcsináltam ezt, majd már egyedül rakott rendet. Most már nem tudom leszórni a földre a cuccait, mert itt van a testvére is. Én elnézem pár napig a rendetlenséget, és ő mondja már, hogy borzalmas, nem talál meg semmit, és nekiáll pakolni. Igen, ő egyedül. Én már nagyon ritkán teszek rendet a cuccai között. Esetleg akkor, ha portalanítok, de azért a ruháit nekem kell még elpakolnom. De már annyira nem vészes. Szerintem pár napig, de 1 hétig is meg lehet csinálni azt, hogy nem veszel tudomást a rendetlenségről. Majd utána ő fogja észrevenni, ha valamilyét nem találja meg.....pici fiad fog rendet tenni. Ez csak egy tanács a sok közül. Remélem, valamit segítettem.
2009. máj. 2. 17:06

Szerintem csak szigorral lehet elérni.Persze nem dúrván!!

Nekem azt mondták a barátnőim hogy szerintük szigorú vagyok.De amég az én 6 éves fiam elpakol és összehajtja a ruháit és ha eszik elpakolja a tányért sőt be is áztatja,addig az övék nem csinálja ezt meg.

Nem szoktam megütni.Ha nagyon kiakaszt rákiabálok,de próbálom jól és következetesen nevelni.

Ha volt energiája szétpakolni legyen a rendrakáshoz is.Eleinte ott álltam,segitettem neki és mutattam mit hova és hogyan.Mostmár egyedül csinálja én csak a végeredményt ellenőrzöm.

Amég nincs rend addig nincs tv,vagy játék.

Reggel mielőtt megyünk oviba összerakja az ágyneműt és letakarja a kis plédjével.

Egyedül fürdik és elrakja a szennyest.

Próbálom rendre tanitani.

Ha levesszük a cipőt annak is megvan a helye.

A lényeg,hogy nem csinálom meg helyette.Mert ha tudja,hogy ugyis megcsinálja valaki helyette akkor vissza fog éni vele.Okosak ám nagyon!!!

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - 52fd553855)
2009. ápr. 23. 08:24
Nem bántom a lányomat,de ez a szitu eléggé elkeseritö!Most már köszönni sem köszön:(
23. 52fd553855 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2009. ápr. 22. 09:23

Szia.Ebben a cipőben járok csak duplán.Nem akarlak elkeseriteni,de ez csak a kezdet.

11 éves és egyre trehányabb .A 6 éves is ezt látja és detto.Az anyai pofon csak olaj a tűzre.

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Efa181b264)
2009. ápr. 22. 06:23

Szia!Én elkezdtem idöben,mert 2 évesen összehajtogatta a ruháit mikor levette,a szennyest is kivitte,össze is pakolt!Mióta bekerült középsöbe semmit nem csinál,állandó könyörgés a napom,hiába büntetem,hogy nem kap semmit,nem érek el vele semmit!Nem pakol,szobájába nem lehet bemenni,szal kész vagyok!És velem is nagyon csúnyán beszél!Nem ütöm,mert azzal nem nevelem,de lehet ráférne egy anyai jó nagy pofon!Talán észhez térne!

Az oviban sem ezt tanulják,nekem azt mondták,ez a kis kamaszkor!

21. cel
2009. ápr. 21. 22:45

Bár meglehet, jó régi az utolsó bejegyzés, de ugye nincs tiltva a reagálás:)

Mi esetünkben heteken, mit heteken, hónapokon keresztül kértem a fiamat, hogy a szennyes holmiját a szennyes tartóba tegye, ne a szobájában tárolja mert nem fogom összeszedni és kihordani. Arról már korábban letettem, hogy takarítsak helyette. Nos úgy gondoltam, hogy én kértem, előre szóltam: Ami a szennyes tartóban van mosom, ami nincs az bizonyára tiszta. Amikor már nem volt mit felvennie, akkor kezdte keresni a cuccait: Hol vannak a mosott ruhák? Nem láttuk ezt a nadrágot, azt a pólót? Nem fiam, nem volt mosásban, a szennyes tartó meg üres, keresd csak szépen meg. Azóta igaz, hogy kupi van a szobájában, de a szennyesek kint landolnak ahol kell.

2008. dec. 13. 11:08
Annyira szeretem ezt az oldalt. Csomó érdekes embert lehet megismerni, pld. eddig nem gondoltam, hogy egy anyának ilyen szigorúan kéne fegyelmeznie, zsarolni a gyereket meg hasonlók. Eddig azt hittem csak az én édesanyám ilyen szigorú velem, 20 éves vagyok, és a szigorsága ellenére egyszerűen nem tudom komolyan venni, ha ordibál csak nézek hogy most mi a baj, ha sír már azt sem hat meg. Szóval szerintem nem megoldás ha szigorú vagy a gyerekeddel, attól még nem fog rendet rakni, vagy ha igen akkor úgy hogy megtöröd, de az talán még rosszabb következményekkel járhat mint nálam.
2008. szept. 27. 14:22
Erre én is kiváncsi lennék, mert a nagyfiam 19, a középső 16,5 és még mindig nem jöttem rá a titokra! Ha azt mondom, hogy nem mész sehova, mert budi van a szobádba, akkor nagyjából összepakol, de a rend csak néhány órán keresztül tart. Azt mondja, hogy önvédelemből inkább ne menjek be a szobájába, mert ő nem venné a lelkére, ha felidegesíteném magam!!!!!
2008. szept. 27. 13:50

Nem. Majd kb 17 évesen amikor tudatosul benne, hogy milyen ciki és mennyire gáz, ha a barátai elmennek hozzá és megszólják a rendetlenséget amiben él.

Nem beszélve a csajokról.

17. frutty (válaszként erre: 3. - Ae12cc5be5)
2008. szept. 25. 21:58

szia!

mi,probáltuk ugyis,1én raktam a szekrénybe,1 őtetbe.

de asztán,rájött,asztán nem csinálta.

most,a suliba vann ezzel a,pakolással gond.

fogg,ő változni?szerintetek?

16. ae12cc5be5 (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2008. szept. 25. 18:03

Hello!


Az a helyzet, szoktuk együtt is csinálni, az jól működik, csak jól jönne az az idő is nekem, rengeteget dolgozom. Van amikor csak egyszer kell elmondanom, és megcsinálja olyan szépen, ahogy még én sem tudnám.

De ha épp nincs kedve, akkor csak körbetöröli a polcon a dolgokat, trehány mód, és a tekintetével ölni tudna. Szépen el szoktunk beszélgetni, hogy nekem sincs ám kedvem vasalni, teregetni stb., de ha minden kedv kérdése lenne, már éhen haltunk volna.

Ha pedig hagyom a rendetlenséget (csináltam már), tuti beállított a barátnőm a kisfiával, és jót égtem. Na persze utána megmagyaráztam neki a helyzetet.

2008. szept. 23. 21:38

Ez nagyon érdekes,mert az Én kislányom mindenben ellent mondd!Mindenért hisztizik,de,hogy rendet kell raknia azt tudja,pedig még csak 3éves lesz,és beteg is.Mi első perctől kezdve játékosan,versenyezve pakolunk :D Tudja,hogy a vödörbe valók az építőkockák.Felemelem neki,és bele dobja játékosan.Vagy mondtam már neki olyat is-Hogyha gyorsan összepakolunk akkor mehetünk az udvarra.Akkor,menjünk tá-tá?Elkészülni,Ő már mondja is,hogy vigyázz és már bele is dobot egy kockát :D Olyan ügyesen emeli és viszi a helyére.Versenynek érzi,és játékos kötelességnek.Meg addig nem is kaphatott új játékot,míg másik széjjel volt.Ezzel is megtanulta szerintem,hogy elpakoljuk és vehetjük elő a másikat akkor.Vagy nincs másik,kivártam.

Sok sikert és kitartást,Én tudom,hogy milyen nehéz is az.A lányom igazán feladja számomra a leckét,bár Ő beteg is,tehát vele megint másként kell. :D

14. efa181b264 (válaszként erre: 2. - Frutty)
2008. szept. 23. 21:25

Szia!

Távol álljon tőlem, hogy megbántsalak, de ha egy hét évesnek könyörögni kell, hogy tegyen maga után rendet akkor valamit nagyon elszúrtál.

Egy 7 éves már egy öntudatos kisember és ha eddig nem voltál vele következetes vért fogsz izzadni mire át tudod állítani arra, ami lássuk be tök normális dolog lenne, hogy pakoljon el maga után.

Bárki adhat jó tanácsot de meglátásom szerint a tisztaságra és rendre nevelést már kb 1 éves kortól el kell kezdeni.

Aki ezt elmulassza az nagyon kemény meló elött áll, mert nincs rá semmi garancia, hogy a kényelmes semmittevős életvitelt kemény munkává kell átváltoztatni.

Mondom ezt úgy, hogy nem ismerlek benneteket és bár kemények lehetnek a szavaim kérlek ne vedd személyeskedésnek, én ÁLTALÁNOSSÁGOKRÓL beszélek nem konkrétan rólatok.

Akik előttem szóltak mindenki igazat mondott de mivel nem vagyunk egyformák ebben a kérdésben csak akkor fogsz tudni előre lépni, ha átgondolod, hogy hol veszítetted el az irányítást.

13. spinneli (válaszként erre: 10. - Ae12cc5be5)
2008. szept. 23. 20:45

kicsit morbid, de lehet össze lehet kötni más tevékenységekkel, gondolok arra, hogy hagyd a kupit, ne tegyél rendet, és ha sírás lesz a kedvenc piros pulcsi után, hathatósabban el lehet magyarázni miért fontos a rend, amit egy ilyen nagylánynak már egyedül illik tartani.

Én nem raknék rendet helyette.

Egyébként hogy osztottad ki a feladatot, mert működhet úgy, hogy te csinálod ezt a sarkot, én meg ezt...stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook