Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válóper!Aki már túl van rajta.Mire számítsak? fórum

Válóper!Aki már túl van rajta.Mire számítsak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2045. f8db0709b8 (válaszként erre: 2042. - Margaret Margret)
2018. aug. 16. 06:51
Sztem ez nem így működik...qva jó ügyvédje lehetett..
2044. f8db0709b8 (válaszként erre: 2039. - 686d634128)
2018. aug. 16. 06:50

Ha dns bizonyítja,hogy nem ö az apa,miért kéne fizetnie?

Pereld be a vérszerinti apát gyt ügyben!

2043. BAFVera (válaszként erre: 2042. - Margaret Margret)
2018. aug. 16. 06:23

Szia!

Ez hogy a fenébe történhetett meg? Nem is értem ezt a magyar jogrendszert....

2018. aug. 15. 12:56
Én semmi jóra nem számíthattam. Nem elég hogy én voltam a megcsalt feleség, még a férjem képes volt kihajítani engem a Dózsa Györgyi úti lakásomból. Hála a lányomnak, most Dunakeszire költöztem a fogyatékos fiammal, aki csak az írásnak él. A férjem és az én nevemen volt a régi lakás, de mégis megszerezte a szemét!
2041. BAFVera
2018. aug. 15. 12:37

Sziasztok!


dr. Marinics Rolandról (Hegedűs és Marinics Ügyvédi Iroda)van valakinek tapasztalata?

2040. PatBp
2018. jan. 2. 08:36
Üdv! Az alábbi kérdésem lenne válással, illetve vagyonmegosztással kapcsolatban: 15 év házasság után, be szeretném adni a válópert. Jelenleg van egy lakásom, ami csak az én nevemen van, a feleségem mint adóstárs szerepel, illetve be van jelentve a lakásba. A lakást, illetve a részleteit kizárólag én fizetem. Kérdésem, hogy válóper esetén a feleségem igényt tarthat-e a lakás felére, vagy nem?
2017. jún. 29. 18:24

Infirmáció kedves tagoktól...


Férjemmel jelenleg válunk. A válási keresetlevelet pár hete adtam be. 2 gyerekünk van. egy 7 éves és egy 5 hetes. Több mint 7 évig voltunk házasok. 7 évvel ezelőtt is már együtt voltam a férjemmel,de közben volt egy futó kalandom. Nem mondtam el a páromnak,mert nem szerettem volna ha elválnak útjaink. Pár hónapra rá terhes lettem. Mivel egy időben voltam együtt a párommal is és a futó kalanddal is,így 50-50% volt az esély,hogy ki az apa. Ezt a félelmemet nem osztottam meg a párommal.A férjem a 7 éves gyereket sajátjaként nevelte 7 éven keresztül.Közben a gyermek 5 éves korában apasági dns teszttel kiderült,hogy nem a férjem az apa. Ennek ellenére továbbra is házasokként éltünk,sajátjaként nevelte a gyereket továbbra is,és közben terveztük a második gyermeket,amyely idén májusban született meg. Sajnos a férjem megismerkedett egy nővel és márciusban elköltözött. A gyereket telefonon hívta,illetve látogatta amikor tudta. Pár napja hívott a férjem,hogy ő nem fog más gyerekére gyerektartást fizetni,és ehhez elég csak egy dns tesztet csináltatnia és leírnia,hogy mivel nem ő a gyerek apja nemis fog fizetni semit sem. A kérdésem az lenne,hogy ez így megy? Ilyen egyszerűen el lehet ezt intézni,hogy eddig az apja volt,meg kellett neki a gyerek,mostmár,hogy új kapcsolata van már nem kell neki,mert fizetnie kellene? Válaszát,segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.

2038. Lazaanya
2017. márc. 24. 11:43
Sziasztok! Április 5.-én lesz a tárgyalásunk Gyulán. Én 300 km-rel arrébb lakom. Én vagyok a felperes. Egészségi állapotomra hivatkozva és anyagi helyzetemre, mivel gyerektartást nem kapok, kértem a Gyulai Bíróságot, hogy a meghallgatásom Balassagyarmaton történjen. Ma az a végzés jött, melyben írják: tájékoztatja a felperest (azaz engem) hogy a bíróság a tárgyalásról való távolmaradását kimentettnek tekinti, későbbi meghallgatásáról külön határoz. Van esélyem, hogy Balassagyarmaton legyen a tárgyalás, ahogy kértem?
2016. ápr. 5. 23:58

Sziasztok, olvasom itt a horror történeteket és el vagyok képedve.

Én az ügyvédemmel nagyon meg voltam elégedve.A volt férjem az elején egyáltalán nem akart egyezkedni, de nagyon jól elmagyarázta, hogy miért lesz jobb mindenkinek, aztán szinte már az exem kérte h egyezkedjünk :) Így nem kaptam idegösszeomlást, a kezdeti állapotokhoz képest viszonylagos nyugiban lezajlott az egész. Tényleg ajánlom mindenkinek, Dr. Tokár Tamásnak hívják.

Amúgy tök hasznos összefoglalót is írt: [link]

Kezdő válóknak,váláshoz készülődőknek kötelező olvasmány :)

2015. ápr. 13. 06:42
otthon az ugyved lehuzott lovevel,de semmitsem csinalt..........ennyit errol.
2035. 31bc25d879 (válaszként erre: 2034. - Zsizsim)
2015. ápr. 12. 19:34
Hát, nem tudom, még ilyen indokkal nem találkoztam. Egy bírót nem lehet helyettesíteni?
2034. zsizsim
2015. ápr. 12. 18:27

Sziasztok tapasztaltak!

A barátom most válik a nejétől. Legalábbis nekem ezt állítja. Elvileg megegyeztek mindenben és már az utolsó idézésre kellett menniük.

Csakhogy elmaradt a válás, a barátom azt mondja azért maradt el mert beteg lett a bíró és ez miatt elnapolták.

Jelenleg én még titok vagyok az életében és nem vagyok otthon a témában.

Ha megbetegszik a bíró akkor tényleg elnapolják a tárgyalást vagy csak nekem adta ezt be és valami más van a háttérben?

2033. mumster (válaszként erre: 2032. - Bársonyfüles)
2013. márc. 31. 15:26

Válás után a kb. 280 napon belül született gyermeket a volt férj nevére anyakönyvezik, kivéve ha új házasságot kötött a szülésig az anya.

Nem vihet el ilyen pici babát, illetve pontosítok, ha nincs gyermekelhelyezési határozat és be van írva apaként, akkor bármikor, bárhova elviheti vagy egyszerűen nem viszi vissza. Utána valószínűleg neked adnak majd igazat, hogy nem tehetett volna ilyet, de ezt majd csak a bírósági határozat mondja ki, az meg nem két nap.


Általában úgy szoktak megállapodni, hogy az anya lakásán, anya jelenlétében van a láthatás 3 éves korig, heti-kétheti pár óra. Utána elviheti hetente-kéthetente 1-2 napra.

Érdemes tudni, ha nem látogatja rendszeresen a gyerkőcöt, azt dokumentálni kell és jelezni a gyámhivatal felé. Kérheted is ilyen esetben, hogy változtassák meg a láthatást és azt is kérheted, hogy hosszabb kimaradt idő esetén csak felügyelet mellett, rövidebb időre, elvitel nélkül találkozzanak. A cél, hogy a gyerkőc hozzászokjon ezalatt és csak utána vigye el.

2013. márc. 30. 19:29

Ha válóper lezárulta után születik meg az elvált házaspár közös gyermeke,akkor a gyerek milyen státuszba kerül,azaz köteles-e az anyuka az apa nevére íratni a gyereket?

Ha igen,akkor egy olyan pici babát elvihet-e az apa,főleg úgy,hogy szopizik még.Mi az a kor,amikor a gyereket már elviheti az apa láthatásra és mennyi időre?

2031. dodop
2011. szept. 26. 09:34

Akinek már van tapasztalata, kérem segítsen:

A férjemmel az elmúlt időben nagyon megromlott a viszonyunk, sokszor veszekedünk, van 2 kisgyermekünk és nem szeretném hogy ebbe a környezetbe nőjenek fel.Egyre boldogtalanabb vagyok, mindenbe beleköt. Közös a házunk, a hitel az én nevemem van, az autó az övén. A 2 gyerkőccel a szüleimhez tudnék menni. Ő azt mondja, hogy bármikor elmehetek, de gyerekek nélkül. Én viszont nem megyek nélkülük. Mire számíthatok válás esetén? Ha most elköltözök a gyerkőcökkel, akkor azt később megbánhatom a tárgyalásnál? Így hogy az én nevemem van a hitel,átírható-e az övére, és hogy fizetne ki? A bíróság tuti nekem (anyának) ítélné a gyerekeket?

2030. 2cb29de033 (válaszként erre: 2026. - Nagyati)
2011. máj. 29. 12:08

Hát mindenképpen valahová! Rendőrség nem foglalkozik ilyenekkel, tudod amíg vér nem folyik... :(

Ügyvéd foglalkozik, csak nyilván nem mindegy hogy kéri a fizetségét, de ő segít! A bíróság sem foglalkozik semmi körülménnyel, semmi okkal, ők csak arra törekednek, hogy ti megállapodjatok, ha sikerül, akkor két tárgyalás után elválasztanak titeket, és kötelezik a feleséged, amire kell, ha nem sikerül megállapodnotok, újabb időpontot tűznek ki.....

Sajnos tapasztaltam, hogy hogy működik, attól függetlenül, hogy meg tudtunk állapodni, nem volt egyszerű. :S

2029. Noarashi (válaszként erre: 2028. - Nagyati)
2011. máj. 29. 11:28
nem vagyok ügyvéd, de sztem ha a lakás te részed neki adod, akkor gyerektartásra már nem követelhet jogot. Szóval ezért kell ügyvéd, mert jó ügyvéddel kicsit megszorongathatod ezt a drága asszonyt meg a pasikáját.
2028. nagyati (válaszként erre: 2027. - Noarashi)
2011. máj. 29. 11:25
Igen ezzel tisztába vagyok. De sajnos az én türelmem is véges.Ő elmenni nem akar a gyerekekkel,sem eladni nem akarja a házat. Ha itt is hagynám a házat nekik,a gyerektartást is követeli.Ezt mind azért csinálja hogy kikészítsen a pasijával. Lehetséges ez???Ehez mind joga van?
2027. Noarashi (válaszként erre: 2022. - Nagyati)
2011. máj. 29. 10:22

Mindenképp keress fel egy ügyvédet! Olyan nincs hogy közös tulajdon csak az övé marad. Akkor a te részed köteles lesz kifizetni. A gyerektartást meg nem ő,hanem a bíróság fogja megállapítani.

Erőszakkal ne lépj fel,mert megint csak te húzod a rövidebbet.

2026. nagyati
2011. máj. 29. 10:18

szia


Szerinted ügyvédhez, vagy bíróságra érdemes menni ezzel a problémával?

2025. 2cb29de033 (válaszként erre: 2024. - Nagyati)
2011. máj. 28. 19:38

És akkor ez így lesz, míg Világ a világ?

Ha beadod, és azt mondja, hogy ott marad a lakásban, kötelezik a kifizetésre! Gyerektartást azt persze kell fizetned, feltéve, ha a gyermek láthatásában is meg tudtok egyezni!

2024. nagyati (válaszként erre: 2023. - 2cb29de033)
2011. máj. 28. 19:12

szia.


Na igen kemény!!

Azért nem adom be, mert ő kijelentette hogy nem fog elmenni a lakásbol a gyerekekkel,el sem akarja adni.

Aranyos nem?Én elvileg nem tehetek semmit.Én elmennék itthagynám a házatis nekik ,de ő gyerektartást is követeli.

2023. 2cb29de033 (válaszként erre: 2022. - Nagyati)
2011. máj. 28. 19:04

SZia.

Jujj, ez nagyon kemény... :S Elvileg közös a lakás, megteheti, mivel 50 % az övé... :S annyit tudsz tenni, hogy türelemmel végig várod a válást. Ezek után mire vársz, miért nem adod be a válópert?

2022. nagyati
2011. máj. 28. 18:43

Sziasztok


Abban kérnék segítséget hogy,a feleségemmel válófélben vagyok(még nincs beadva a válóper).közös a lakás amiben lakunk.Van 2 gyerekünk.Ő bepasizott, és idehozta a lakásunkba a pasiját.Aki tegnap itt is aludt.A rendőrség szerint nem tehetek semmit. Jogi úton? vagy mit lehet ilyen helyzetben tenni hogy ,ezt a pasit ne hozzhassa a közös lakásunkba???

Hihetetlen de megtette. Nem merek a srác ellen erőszakosan fellépni mert a végén én nekem kell elmenni.Mi a leggyorsabb út ennek a problémának a megoldásához????

2021. amandaH
2010. szept. 26. 09:17

Idézést kapsz, mert válóperre a feleket személyesen idézik. Minden más iratot, felhívást a jogi képviselőnek kézbesítenek. Az első tárgyaláson nemcsak a felperest hallgatják meg, hanem mindkét felet (kivéve ha nagyon elhúzódik a tárgyalás, de ez nem jellemző).


ToDó-nak: visszaküldheted még a tárgyalás előtt kitöltve, de magaddal viheted a tárgyalásra is, az a lényeg, hogy legkésőbb a tárgyaláson odajusson az iratokhoz. Nem kell lefénymásolni. Valószínűleg a statisztikai lap kitöltéséhez való adatokat kérték (személyi szám, hány gyereked született, milyen iskolát végeztél stb.), mert ha elváltok, egy óriási lepedőt tölt ki a bíróság és elküldi az anyakönyvvezetőnek és a statisztikai hivatalnak.

2020. Niki1 (válaszként erre: 2018. - Nikkkancs)
2010. szept. 21. 06:57
Szia! Elméletileg mindenből kapnod kell! Ha nem akkor kérd az ügyvédtől.
2019. 2cb29de033 (válaszként erre: 2018. - Nikkkancs)
2010. szept. 20. 13:35

Szia.

Szerintem kapsz iratot, mindenről kötelesek adni!!! Szerintem... :)

2018. nikkkancs
2010. szept. 20. 11:45

Sziasztok!


Érdekelne hogy ha valaki beadja a válást, de mindent az ügyvédje intéz, attól még a kérelmező is kap valami iratokat nem? Az első tárgyaláson amikor csak felperest hallgatják meg akkor adnak valami iratot? Köszi a választ!

2017. 2cb29de033 (válaszként erre: 2016. - ToDó)
2010. aug. 10. 07:44

Szia.

Hát akkor inkább küldd vissza, ha azt írják. :) Fénymásold le, és az eredetit elküldöd, a másolatot meg vidd magaddal a bíróságra. :)

Amúgy tényleg nem annyira vészes az idő..

2016. ToDó (válaszként erre: 2014. - AmandaH)
2010. aug. 9. 18:42

Ma megjött a levél. A nagy nap október 18. Végülis, nem is olyan rossz (a beadáshoz képest fél év). Sokkal könnyebb így, hogy már tudom.


Mellékeltek hozzá egy adatlapot, amire az van ráírva, hogy 8 napon belül visszaküldendő, de legkésőbb a tárgyalásra vigyem. Most akkor melyik az igaz?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook