Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt Hatvaniak? fórum

Vannak itt Hatvaniak? (beszélgetős fórum)


2022. nov. 10. 13:52
Sziasztok, Újhatvan Béke úti részén néznénk meg egy házat, érdemes vagy inkább ne is próbálkozzunk? Elég sok a problémás ember arra felé, úgy hallottam 🙄
2013. máj. 24. 11:58
igen!!:)
2010. dec. 21. 17:00
Újhatvanban lakom "már" három éve. Nekem tetszik! Egyébként pesti vagyok, majd 4 évet falun éltem. Szerintem Újhatvan a város és a falu előnyeit is hordozza. Mostanában rengeteget fejlődött, üzletek, utak, stb. terén, viszont a falu "mindenki ismer mindenkit" jellegzetessége is megvan.
2010. ápr. 20. 18:29
Én csak ott születtem.
15. Fibs
2008. szept. 25. 09:51

Mi is a Rákóczi úton lakunk, illetve szüleim még ott laknak, de nagyszüleim is ott laktak. Igen, a szervíz út az pont az előző kereszteződésig tart mint ahol mi lakunk, előttünk már "csak" a biciklisút van...:)

És valóban iszonyú nagy a forgalom, sztem senkinem nem érdeke (legalábbis a városvezetésének nem) hogy az újhatvaniak ne fulladjanak meg a bűztől és ne repedjenek szét a házfalak és nem utolsó sorban, hogy át lehessen menni a másik oldalra. Katasztrófa hogy én a babakocsival most nyáron volt hogy 10 percet vártam míg a forgalom átengedett, mert hogy vki megálljon és átengedjen az nem csak itt, Pesten, hanem Hatvanban is luxus. Mint ahogy zebrát felfesteni vagy jelzőlámpát feltenni is az. (jó tudom drága és most nemrég a Bajcsy útnál - több baleset után - megcsinálták, de kinntebb is laknak emberek, úgy gondolom a biztonság fontos szempont. És sok gyerek lakik arrafelé (is).

Na ebbe sorry, nem akartam belemenni, mert amellett h szűlőváros elég sok hiányossággal rendelkezik, de mint fentebb említettem ez nem a város hibája...(vezetőség...blablabla - de biztos nekik is nehéz és nincs pénz) Ja és a csatornázásról meg már végképp nem beszélek.....szüleim...na ők tudnának! :)


Azért szeressük Hatvant! :)

2008. szept. 25. 07:59

Keresztszüleim Újhatvanban laknak,a Rákoczi u-on,

ott borzaztó nagy forgalom van,ugyan feléjük,azon az oldalon van szerviz út,és fák tompitják a zajt,szürik meg a levegőt.Azon csodálkozom,hogy a

város nem tereli el az M-3 autópályára a teherautó

forgalmat,borzaztó a dübörgés,még éjjel is.Ezen a

részen kisebbséget kevésbé látni,ill.van pár utca,

ott elég szép házakban vannak,persze a jellemző

környezetet kialakitják....

13. Fibs (válaszként erre: 6. - 5bb06a6572)
2008. szept. 25. 01:51

Tényleg furcsa, hogy nincsennek itt a Hoxán hatvaniak?


Gyerünk-gyerünk! ;P

12. 3a74c1d759 (válaszként erre: 10. - Fibs)
2008. szept. 24. 12:20

Az utolsó soroddal nagyon egyet értek. Bár én laktam Újhatvanban is, a belvárosban is, de azt hiszem Újhatvanba nem mennék vissza már lakni, mert mindenért bejártunk. Én is Bajzás voltam, és a buszozás...hát nem vált jó emlékké.

De az utóbbi pár évben sok fejlődés van, a programok is megsokasodtak, ezek valahol már hagyománnyá váltak.

2008. szept. 24. 12:09
biztos de én nem vagyok az
10. Fibs
2008. szept. 24. 11:59

Nos, ez nagyjából így igaz.

Valóban sokat feljődött a város, bár az hogy Újhatvan olyan nagyon messze van a belvárostól ez majdhogynem kettéválasztja Hatvant. Én a Bajzába jártam és ott is érezhető volt, hogy ő újhatvani, ő meg városi, de spec. ez engem nem zavart.

Azt egy kicsit sajnálom, hogy nem igazán van élet, legalábbis az én meglátásom szerint, persze változgatott azóta, de hogy most otthon voltunk semmit nem tapasztaltam, pedig hétvége volt.

Az hogy Újhatvan annyira nincs fejlesztve, nincs közösségi hely...stb. sorolhatnám még, de ez már picit politika és ebbe ne menjünk bele, nem hiszem h bárki is kíváncsi lenne erre.

Ám bármi is van, azért szivesen megyünk haza, mert valahogy Hatvan maradt az a város, ahol igazán otthon érzem magam. :)

9. 3a74c1d759 (válaszként erre: 8. - 5bb06a6572)
2008. szept. 24. 11:02

Én is csak most értékelem a várost, hogy 1 hónapra falura kellett költöznünk, mert még nincs kész a lakásunk, és nagyon hiányzik, pedig sokszor voltam elégedetlen. De hát itt születtem és nem tudom el tudnék -e más városba költözni, max. ha muszáj lenne, de falura sosem, pedig nem egy nagy város.

Igen, szépen fejlődik, csak egy a baj vele, hogy a központban, a város szívében nagyon sok a kisebbség, mondhatnám úgy is, hogy ott él a legtöbb, és ez megnehezíti a lakosság hozzáállását, nézeteit.

8. 5bb06a6572 (válaszként erre: 7. - 3a74c1d759)
2008. szept. 24. 10:21

Tudod jópárszor jártam Hatvanban rokonoknál,és itt

a Hoxán láttam néhány alkalommal,hogy lokálpat-

rióták városukról jókat csevegnek,az összetar-

tozás érzését kelti az emberben. Én Pesti révén

ilyet csak "legkedvesebb" vidéki városommal próbáltam kiprovokálni,nem sok eredménnyel.Pedig elmondhatnátok,hogy mennyire fejlődik a város,lesz

hamarosan TESCO,vagy alig van munkanélküli Hatvanban,stb... Legalábbis ilyesmiket hallottam.

2008. szept. 24. 09:28

Lehet, hogy ebben az időben sokan dolgoznak, nem???

Amúgy ha még kíváncsi vagy valamire, nyugodtan kérdezz, bár nem írtam de én itt születtem, itt élek...:(

2008. szept. 24. 07:13

Te jó ég !

Hatvan egy cca. 25 ezres város,és csak ilyen kevés

HOXA-s van ?Azt gondoltam,hogy keresztapúék városából többen fognak reagálni....

5. Fibs
2008. szept. 23. 23:56

Tök jó!


Egyedül vok itt hatvani!!! :))))))

4. Fibs
2008. szept. 23. 11:46

Itt lennék hatvani, barátnőm (Bettyboop) szólt.

Bár kicsit csalás, mert 4 éve Pestre költöztünk, de gyakran járunk haza, addig meg ugye (25 év) ott éltünk. Most 7végén is otthon voltunk.

Újhatvani részen lakunk.


ÉS Pompor kérdése: Nos, attól függ, az újhatvani rész 56 km-nél kezdődik, de az óhatvani tuti megvan 60km. :)) (elég hosszúra "nyúlt" a város)

2008. szept. 23. 08:41
Én ismerek egyet, mindjárt szólok neki, hogy nézzen be ide... :)
2. 3a74c1d759 (válaszként erre: 1. - 5bb06a6572)
2008. szept. 23. 08:29
Nem egészen, kicsit kevesebb...
2008. szept. 23. 07:56
Hatvan Budapestől 60 km-re van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook