Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kibicsaklott a bokám, nagyon fáj és dagad, mit lehet vele tenni? fórum

Kibicsaklott a bokám, nagyon fáj és dagad, mit lehet vele tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
32. Dodi44
2017. okt. 14. 22:32
Santitani.
2017. okt. 14. 18:23
Látom, még tag vagy! Rendbe jött a bokád?
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Ritkó)
2017. okt. 14. 18:22

Úgy pár év elteltével kérdezem:

Ha mondjuk elszakadt egy ínszalag, arra miért hatna az izomlazító?


Az akkor eltelt hetek alatt nem lett volna idő útba ejteni egy balesetit?

29. Ritkó
2009. jún. 1. 19:48

Már 4 hete hogy kificamodott a bokám, de még mindig fel van dagadva és fáj.

Valami jó krémet tudtok ajánlani?

Már a múltkor nem fájt egyáltalán, de most hogy jött a kicsit hűvösebb idő, megint fáj. Ezt most már mindig így meg fogja érezni a bokám?

Valami izomlazító krémet használjak? Most vizesruhával bekötöttem, hátha használna.

28. a74de3d08a (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2008. okt. 1. 21:44
polcold fel, és borogasd.
27. spatifillum (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2008. okt. 1. 16:55

Jobbulást!

Nem tehetsz mást, csak pihentetni a lábad.

Sovány vigasz, de majd elmúlik(nehezen és még sokáig érezni fogod).

26. MelisUK (válaszként erre: 24. - Spatifillum)
2008. okt. 1. 15:32
Bele se merek gondolni, h milyen szörnyű lehetett neked, hisz még ezt is nehéz elviselni, ami velem történik, ma is minden lépésnél fájt a lábam a tegnapi megerőltetés végett... És most, h csak itt ülök a gép előtt, így is érzem a tompa de folyamatos fájdalmat.
2008. okt. 1. 15:31

Múlt hétfőn történt a balesetem, ma szerda van és még mindig a rögzítőben kell lennem, mert tengap már nem is fájt, így bátrabban lépegettem, majd estére nagyon megfájdult. Szóval úgy döntöttem, hogy ha elmúlik a fájdalom, azután is még egy hétig hordani fogom a bokarögzítőt, biztos ami biztos. Sajnos a vietnámi balzsamom csak az első alkalomra volt elég, utána eukaliptusz olajoztam, azóta rendeltem piros tigris balzsamot, most azzal kezelgetem.

Állatorvos ismerősöm szerint ha lemegy a duzzanat, onnantól kezdve vérbőség fokozó kencékkel kell kenni és melegen tartani, előtte pedig természetesen néha-néha jelegni kell.

2008. okt. 1. 14:37

Mázlista vagy, Melis!

Velem is történt már hasonló baleset. 2 hétig fekvő gipszem, 4-6 hétig járógipszem volt. Táppénzen voltam:(

Kolléganőm azért látogatott meg, hogy ellenőrizze, nem szimulálok-e:S

2008. szept. 23. 16:23
Végül jegelve volt 2 alkalommal a lábam, áztattam hideg vízben is, majd bekentem vietnámi balzsammal és eukaliptusz olajjal. Reggelre kissé nehezen, de lábra tudtam állni, tusolás után újra bekentem eukaliptusz olajjal, föl a zoknit és a bokarögzítőt, így simán még dolgozni is tudtam. A párom levitt kocsival, haza pedig a főnököm hozott. A lényeg, h tudom végre használni, de még nem vettem le a rögzítőt, nem tudom, h milyen lehet, mennyire lila. A tengap tényleg szörnyű volt, de mára sokkal jobb. Szerintem nem komoly, ha már ma lábra tudtam állni, de lehet, h csak az eukaliptusz segített.
2008. szept. 23. 10:02
Remélem megoldódott, vagy elmentél orvoshoz. Mint írtam a sürgősségin ellátnak, akkor is ha nincs biztosításod.
21. 372f7e7275 (válaszként erre: 7. - Aniani63)
2008. szept. 22. 21:34

A bokarögzítő tényleg jó,tartja is,bár nekem kidagadt belőlle a lábam:((viszont valószinüleg azt tennének rá egy röntgen után,szóval érdemes beszerezni ha tudsz gyógyszertárbol vagy hasonló helyröl.


Ezt már nem neked mondom csak téged olvasva jutott eszembe,bocsi a kattintásért:)

Én is jártam így már,és gipszelni akarták bár nem tört el de megvétóztam mert már 9hós terhes voltam és maradtunk a bokarögzítőnél...

20. erikpipi (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2008. szept. 22. 20:44
Sürgősségi ellátást kapsz.
2008. szept. 22. 20:29
mar reg meg kellett volna nezetned. Nekem ugyan igy egy kis apro felrelepessel (rosszul leptem le a jardarol) elszakadt az inszalagom. Vegighuztam meg 7 orat a suliban, aztan hazabuszoztam (senki nem adta at a helyet holott le kellett vennem a cipöm es ez marcius vege volt) hazaerve oriasi boka, ugy ereztem mindjart szetesik ugy lüktet. Irany a sürgössegi. Azonnal röntgen - mivel kesön mentem meg kellett sulyokkal huzatni amibe majd belehaltam ugy fajt. Vegeredmeny orias lecseszes a dokitol es egy szakadt szalag. Szoval a parod meg vigyen csak el, ha nem akarja hogy nagyobb baj legyen. Lehet meguszod es csak nagyon meghuzodott de lehet szakadas, töres, akar mi!!!
2008. szept. 22. 19:42
Mindent elmondtak előttem, orvos mert lehet, hogy tényleg nagyobb a baj mint látszik. Nekem ugyanigy eltört a bokám felett éppen. Szintén lépcső, dagadás, fájdalom stb. A röntgen a biztos, megmutatja mi a baj. Orvos tudja mit kell csinálni. Én is mielőbbi fájdalom mentes napokat kivánok, teljes felgyógyulást.
17. aniani63 (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2008. szept. 22. 19:10

Na, azért is írtam ami,mert én is így voltam.A sötétben két lépcsőfokot egyszerre léptem,kiment a bokám,ültem vagy 20'-ig,mert valósággal sokkot kaptam!Megröntgenezték,gipszet akartak,de nem engedtem,mert azt az első balesetemnél nagyon megszenvedtem :(

Én nem gagyizom ezeket a diclo.krémeket,de azok sztem csak utógondozásra valók.

16. aniani63 (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2008. szept. 22. 18:57
Gondoltam,hogy más,sőt még azt is,hogy talán ott már kicsit fejlettebb,mit a gipsz.Esetleg patikában vagy olyan gyógyellátós boltban kellene néznetek azt a bokarögzítőt,mert azzal esetleg még dolgozni is tudsz.
2008. szept. 22. 18:54
Egyébként amikor kibicsaklott, akkor borzasztóan fájt, még sosem éreztem ilyet. A sírást alig bírtam visszatartani. Sehogy se volt jó, akárhogy is mozdítottam. Kb 5-10 percig ültem a lépcsőfordulóban, körülöttem pedig hevert a rengeteg törölköző és ágynemű, amit elejtettem.
14. MelisUK (válaszként erre: 12. - Aniani63)
2008. szept. 22. 18:52
Igen, biztos jobb lenne a doki, csak sajnos itt, ahol én élek, más a betegellátás. Itt pl. nincs körzeti orvos, csak kórház és eddig még nem regisztráltam magam, mert ahhoz, h ingyenes legyen az ellátás, ahhoz dolgozni kell, én meg múlt héten kezdtem dolgozni, szóval még lehet, h nem is látnának el, mert nem vagyok regisztrálva... És az az igazság, h én képes lennék minden kis baj végett a kórházba menni, a párom nem lenne hajlandó elvinni, biztos vagyok benne...
2008. szept. 22. 18:51

Phenylbutazonnal kenni és vizes ruhával borogatni.

Természetesen nem árt ha orvos látja (rtg stb...)

12. aniani63 (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. szept. 22. 18:48

Bocsi,de tapasztalatból mondom,mert én sem szaladok,ha baj van,de jobb,ha még ma megnézeted.Már csak a magad megnyugtatása végett is.Én is így kezdtem-már kétszer is-,aztán rájöttem hiba volt az időhúzás a házi praktikákkal.

De Te tudod,nem tolakodásként forszírozom.

2008. szept. 22. 18:42

"1. MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ ÉS HOGYAN FEJTI KI HATÁSÁT AZ DICLAC 5% GÉL?

Egyes mozgásszervi betegségek (reumás eredetű elváltozások, izom-, szalag-, és ínsérülések) kezelésére, felületes vénagyulladás külsőleges, kiegészítő kezelésére szolgáló fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő készítmény."


Ez van a Diclacról írva, remélem, h jó is lesz. Apum mindig a derekára használta, ha fájt neki.

2008. szept. 22. 18:39
Köszönöm a jó tanácsokat, aranyosak vagytok, h ilyen gyorsan írtatok is. Találtam egy Diclac gel nevű kencét itthon, izületi fájdalmakra és gyulladásra való, van gyógyszerem is belőle, kipróbálom ezt. Mellette pedig időközönkét jegelni fogom, már a párom tett is be jeget a fagyasztóba, mikor hazajött. Neki már sokszor bicsaklott ki a bokája, mivel régebben gördeszkázott, így ő mondta a hideg vizet is és hogy majd jelelnem kell. Remélem, h mihamarabb rendbe jövök, mert holnap reggel dolgoznom kell menni, nem maradhatok ki, mert egyedüli házvezetőnő vagyok egy hotelban...
2008. szept. 22. 18:34

Addig is amíg eljutsz az orvoshoz: 1 liter vízben oldj fel 3 evőkanál kamillát. Forrald fel, önts bele 1 evők. 20%-os ecetet, 1 evők. tengeri sót, öntsd szét 4-5 műanyag pohárba, tégy mindegyikbe egy kiskanalat, dugd a fagyasztóba. Így lesz kéznél mindíg ütésre, rándulásra, gyógyjeged. Ha megfagyott

fogd a kanál végét és kenegesd a fájós részt.Ha végeztél tedd vissza a fagyóba. Többször fehasználható. Min.3, de max.5 percig csináld. Jegelni,hűteni végtagot ez a max.,mert utána megfáznak az izületek.

Jobbulást!!

2008. szept. 22. 18:34
Ha van otthon fájdalomcsillapító kenőcsöd(pl. Flektor vagy Fastum),akkor kend be,rá a hidegvizes borogatás,felpolcolni és fájdalomcsillapítót bevenni,ha van.(pl Voltaren,Algopyrin,Cataflan).És tényleg csak akkor kelj fel,ha nagyon szükséges,de szerintem a legjobb lenne orvoshoz menni,mert kiderülhet,hogy nagyobb a baj,pl.szalagszakadás vagy húzódás.Minden jót és mielőbbi gyógyulást!:)
2008. szept. 22. 18:33

Hát,nagyon sajnállak-volt benne részem anno-,tudom mit érzel!

Mihamarabb baleseti,nincs mire várni,meg kell röntgenezni.Sajnos akkor is be szokták gipszelni,ha nincs törés,bár ha rendes az orvos beszéld meg vele,hogy vállalsz egy bokarögzítőt.Azzal nem olyan rossz,mint a gipsz.

A legjobbakat Neked!

6. daroki (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2008. szept. 22. 18:33

:(Ilyenkor mindenképpen ajánlatos pihentetni és nem megerőltetni,de amint írod,ez nem is sikerül.

Akkor holnap keress fel egy orvost!

2008. szept. 22. 18:31
Ma történt a baleset, elestem a lépcsőn. Kb 1,5 órán belül itthon voltam és azóta ázott a hideg vízben, de nem akar jobb lenni. Még haza is tudtam gyalogolni, de most már lábra se tudok állni, csak ugrálok, ha át kell mennem egy másik helységbe.
2008. szept. 22. 18:29

Borogatni,felpolcolni és azért egy orvosnak megmutatni sem ártana,ha 1-2 napon belül nincs javulás.

Mielőbbi gyógyulást!

2008. szept. 22. 18:28
Szegényke, menj orvoshoz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook