Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül ha valaki lakberendezővel dolgoztat? fórum

Mennyibe kerül ha valaki lakberendezővel dolgoztat? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 16. 06:11

Sziasztok!


Én lakbert tanulok, most taposom a 2. szemesztert. :)Szóval a zsenge, lelkes elsőéves. De nagyon lelkes! :) A szekrénytologatásról annyit, h gépészettől üvegművészeten, színtanon át stílustervezésig elég sok témát érint a tanfolyam, persze fontos ebből jót választani. Nekem sikerült: rengeteg előírás, ergonómiai kérdés stb. kerül elő, és ha a kezdeti lépésektől kerül a lakberendező a képbe, akkor bizony beleszól a gépészeti tervezésbe is: vizes kiállások stb. Én nem a legcsengőbb hangon reklámozott sulikba mentem, és azt kell mondjam, a 2,5 év alatt, amiből 2 évig heti 3x van órám este 5-8-ig, majd záró konzultációs szemeszterben heti 2 (ebben maximálisan ez a suli nyert, ennyi óra más képzéseken nincs!), nem kevés fontos apróságot fogok még megtanulni (miért ne fusson pl vízcső olyan falban, ami fürdőt választ el lakóhelyiségtől, ill. ha nincs más megoldás, hogyan védhetjük ki a penészedést, színek terén miért kerüljünk bizonyos kontrasztokat, konyhaergonómia stb.), tehát messze nem csupán bútortologatás szerencsére. Ha csak az lenne, nem szeretném ennyire... :):):) Nyilván a 6-8 hónapos 100 teljesen más témájú tanfolyam közt hirdetett gyorstalpalók heti 1 órával 80-130 000-ért nem érnek semmit, tehát érdemes szűrni... Krea pl. művészetben erős, ha a szépség mellett élhető lakást szeretnél, nem biztos, h onnan érdemes tervezőt választani, bár erről is megoszlanak a vélemények. Ugyanakkor az én stílustervező tanárom ott végzett, jó is a témában, de konkrét praktikus lakber kérdésekben az iskolavezető hölgy a nyerő, érdemes belelapozni a Fürdőszoba c. könyvébe (L. Bea)...

2008. szept. 23. 14:06

Itt is kaphatsz segítséget:

[link]

2008. szept. 23. 07:37

Nekünk lakberendező segít a most épülő lakásunk berendezésében. Úgy általában a lakberendezők egyáltalán nem a saját stílusukat rakják bele, az az első dolog, hogy leültök megbeszélni mit szeretnétek. Katalógusokat mutat, miben mi tetszik, így könnyen belövi melyik stílus jöhet nektek számításba.

Azután ha már ez tiszta, neki lehet állni a berendezésnek. Nálunk még a burkolat kiosztási terv van porondon, készek az álmennyezetek, lassan festés következik. Eddig 40 rugó a számlánk( 90 négyzetméteres lakás) . Kiszállási díj 7000, plusz ha megbeszéltek óradíj 5000 ft. Ettől vannak drágábbak, és olcsóbbak nyilván.

8. e71af41436 (válaszként erre: 2. - 8da8a563b7)
2008. szept. 22. 17:10
egy jó lakberendező nem a saját stílusát"rakja bele".Ha valaki profi,akkor előtte igyekszik megismerni a megrendelőt,beszélget vele,kérdez és ajánl.
2008. szept. 22. 15:54
Én lapozgatom az újságokat és vagdosok. Néha megveszek egy pár lakberendezős újságot, és szeretem nézni a TvDeko-t.
2008. szept. 22. 14:50

Akit én ismerek 30 ezerért tervez / helyiség

ebben a bútorok megtervezésétől kezdve ( ha asztalossal akartok egyedit gyártatni pl.), festék, tapéta, textilek, egyszóval a tervezett berendezésitárgyak és anyagok beszerzési helyének felkutatása, és ha jól emlékszem kézi látványterv. Ha komolyabban érdekel rácsörgök a csajszira és konkrétan rákérdezek.

5. hugi7705 (válaszként erre: 4. - Fe6fe7671f)
2008. szept. 22. 14:31
Te igy jártál? Szegény. Én igazán sajnálom. Csak a falak színeit szeretném ha segítene. A többit én megoldom. Megkeresem amit írtál. Köszönöm a hozzászólásodat!
4. fe6fe7671f (válaszként erre: 3. - Hugi7705)
2008. szept. 22. 14:11
Erre meg ott a net. Keresd meg úgy, hogy kiegészítő szín - és biztos be fogja hozni neked. A lakberendező is ez alapján dolgozik, és súlyos 100 ezrekbe kerül, mire átrakja a szekrényedet a jobb oldalról a balra és vetet veled két függönyt és egy szőnyeget. Kirak három dísztárgyat, és otthagytad a két éve spórolt pénzedet.
3. hugi7705 (válaszként erre: 2. - 8da8a563b7)
2008. szept. 22. 14:06
Szia köszi a hozzászólásodat. Nekem meg vannak az elképzeléseim, csak nem tudom milyen "kiegészítő" színeket használjak az egység érdekében.
2008. szept. 22. 14:04
sokba. én biztos nem csináltatnám, nem a pénz miatt. mert a lakberendező a saját stílusát rakja bele. az nem az én lakásom lenne, ha más rendezné be.
2008. szept. 22. 13:30
Mennyibe kerül ha valaki lakberendezővel dolgoztat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook