Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudom, hogy adhat téves eredményt a terhességi teszt, de ez gyakorlatban is igaz? Tapasztalatokat kérek! Köszi fórum

Tudom, hogy adhat téves eredményt a terhességi teszt, de ez gyakorlatban is igaz? Tapasztalatokat kérek! Köszi (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. febr. 18. 16:42

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Most egy kicsit elszomorodtam:(:(


Igen készült már kép,de még akkor csak 12hetes volt babó. Akkor is a doki alig akart képet adni..de adott:):) Ott még csak 5cm hosszú volt.

És most lesz dvd is róla. Szerintem minden nap megfogom majd azt nézni.. És remélem kapok képet is.Bár sztem 10ezer ft-ba belefér ez is. Egyre izgatottabb vagyok ahogy rágondolok.És babó is:))

2009. febr. 18. 16:14

Itt vagyok!

Nem mentem orvoshoz, mert reggel megjött. :(

Úgy örülök,h neked lesz babád. :) Én is nagyon kiváncsi vagyok már a nemére. Készült már róla ultrahangos kép?

2009. febr. 18. 15:39

Szia lizi.

Most már biztos voltál dokinál,legalábbis remélem. Írd meg mi újság,mert már megöl a kíváncsiság....


És hogy velem mi újság van....hát telhetne az idő,várom már az uuh-t,de nagyon,Főleg h végre kiderül a babó neme is.Már csak 2hét.jah és annyira jó h már lehet látni ahogy bokszol a kis drága a hasamban.Nagyon eleven,főleg este:):)


Írjál Lizi!!!!!

2009. febr. 17. 07:20

Szia!


Még most sem jött meg. Holnap megyek az orvoshoz.

Veled mi újság Ááncsi?

121. Ááncsí (válaszként erre: 120. - E5f926c705)
2009. febr. 13. 10:00

Kár hogy ez negatív lett, de attól független még lehet ott a baba.

Szerintem mindenféleképpen menj el dokihoz,hiába ez neg lett.

Ha esetleg mégis ott a baba, majd írd meg!!Sok szerencsét!!!

2009. febr. 13. 09:36

Megcsináltam a tesztet és negatív lett. Kicsit szomorú vagyok. fe lehet ez a legjobb megoldás most. De kicsit hiányérzetem van. De ha jövőhéten sem jön meg,akkor el fogok menni a dokihoz.

A viktória nagyon szép név, meg a Dániel is. A Dani nekem mindig is tetszett,csak páromnak az a vezetékbneve.

2009. febr. 13. 07:28

Nah jó hosszú lettem..:):)De imádok beszélni:):)

Azt elfejtettem,h igen már gondolkodt5unk neveken.már akkor amikor kiderült hogy van min:)

MInd2n kislányt szeretnénk jobban,de ha fiúcska lesz,az se baj.

lány: viktória,bernadett(mondjuk ez már annyira nem tetszik,mert nem nagyon lehet becézni.

fiú: máté, dániel.

Még eddig csak ennyi,majd most ha 5.én meglátjuk a nemét akkor konkrétabban gondolkodunk...

118. Ááncsí (válaszként erre: 115. - E5f926c705)
2009. febr. 13. 07:24

Remélem amint meglesz az eredmény írsz!!!!mert már nagyon kiváncsi vagyok!!!

Amúgy amikor én megcsináltam a tesztet(szept 22.én hétfőn),már 2hete késett.Mondjuk nálam ez nem egyszer előfordult,de mintha éreztem volna,mert barátomat kérdeztem már egy héttel ezelőtt h mi lenne ha lenne baba?!?!

Szerdán mentem dokihoz,aki megvizsgált,és vizeletből másnap kiderült h tényleg van baba. Akkor még be voltam pánikolva.Mikor eldöntöttük h megtartjuk,el kellett menni védőnöhöz,aki adott terhesgondozási kiskönyvet,amit ott kitöltöttünk. Aztán vissza a dokihoz,akkor volt nekem az 1.uh,akkor 21*21mm-es volt a baba.Onnantól kezdődnek a vizsgálatok,ált vér és vizeletetből.Ált havonta kell menni védőnőhöz.De ha megkapod a kiskönyvet,sztem lesz benne egy lista amin rajta lesz,h mikor milyen vizsg lesz.Legalábbis nekem volt.Amúgy a védőnőtől is bármit megkérdezhetsz majd,hisz ő azért van.

És én is szívesen segítek mindenben.

117. mel81 (válaszként erre: 111. - E5f926c705)
2009. febr. 12. 18:44

Csinálj még egy tesztet, de ha van csík az biztos terhesség. Ha kimutatta a teszt a HCG hormont, akkor az biztos. Az lehet, hogy még nem mutatja ki a hormont, de mégis terhes vki. Ha pozitívat mutat, az biztos.

Általában már nem csinálnak vérvizsgálatot (legalábbis nálunk), de ha elmondod miért kell, akkor szerintem megcsinálják. Ha 6 hetes vagy, akkor ki kell mutassa az UH a babát.

2009. febr. 12. 18:21
Én úgy tudom, hogy tévesen csak negatív lehet, a pozitív sosem téved...
2009. febr. 12. 17:50

Végül csak ma vettem meg a tesztet, és holnap reggel fogom megcsinálni. Fáj a hasam és a derekam,de ez annak is lehet a jele,h meg akar jönni. Már 1 heze késik.

Természetesen megtartanánk, fel sem merült az,h elvetettnénk. Nem tudom a sulival mi lesz, azon majd gondolkozom akkor ha kiderül,h babát várok.

na majd ha terhes leszek,nekem nagyon sok segítségre lesz szükségem,mert fogalmam sincs,h milyen vizsgálatok szükségesek.

A neveken gondolkoztatok már?

114. Ááncsí (válaszként erre: 113. - E5f926c705)
2009. febr. 12. 16:08

Látom tegnap írtad, hogy ma csinálsz még egy tesztet, várom az eredményt!!!!:)

Amúgy szerintem mindenféleképpen menj el dokihoz,akár mi is lesz az eredmény,mert ha már egyszer megjelent a 2csík,akkor az már jelenthet valamit. Remélem ha meg van a 2. eredmény is majd megírod! Egyébként jól vettem ki a szavadból,h megtartanád a babát?? És akkor halasztanál??


Sajna még nem tudjuk a nemét,mert amikor 1hónapja volt a 20hetes uh-m,akkor a kis szégyellős csöppségem csak a popsiját mutatja. De pont ma kaptunk időpontot márc 5.re 3d-s uh-ra,na ott már nem tud elbújni:):)Már nagyon várom.

És az eredményedet is!! Írj,mert már nagyon kiváncsi vagyok.

2009. febr. 11. 15:44

Köszi szépen!

Én meg diploma előtt állok, azaz még van 1 évem. Holnap csinálok mégegy tesztet, és ha az is pozitiv,akkor megyek az orvoshoz.

És tudod már a baba nemét?

2009. febr. 11. 14:49

Szia Lizi.

Ha pozitív teszted lett,mindenképp menj el dokihoz. Az a biztos(abb).

És igen,van más módszer is uh.on kívül, pl vizelet vizsgálat, vagy ha a nődokid megvizsgál,lehet lesz uh is.Én mikor először mentem akkor nem volt,csak akkor amikor már biztos volt h megtartom.

Nekem is a suli miatt nem volt biztos h megtartom a babát,mivel idén lesz a szakvizsgám.

De már 25hetes kismama vagyok,és nagyon bolgod,h így döntöttem.

Amúgy nekem később jelentkeztek a tünetek,mint h megtudtam ababát.


De a lényeg,mindenféleképpen menj el dokihoz. Sok sikert!

2009. febr. 11. 09:25

Sziasztok!

Én nagyon tanácstalan vagyok ebben a témában. Nem tervezünk még babát. Február 6án kellett volna megjönnie a mensziszemnek, de ma 11-e van és még semmi. Ma reggel csináltam egy tesztet, ahol megjelent egy vastag piros csík és egy halvány csík. Később megnéztem , akkor már csak a vastag csíkot lehetett látni. Menjek el orvoshoz?

Csak UH-val lehet megállapítani a terhességet? Vagy van más módszer is rá. Pl. vérvizsgálat vagy ilyesmi. Mert ha terhes is vagyok, akkor sem vagyok még 6 hetes, pedig nekem tudni kellene , h most mi van, mert akkor nem kezdem el ezt a félévet a suliban, vagy kikérem az egyéni tanrendet és azt meg péntekig le kell adni.

Amúgy nincs semmi arra utaló jel, h terhes lennék, esetleg az, h reggelente hányingerem van és nagyon fáradékony vagyok.

110. c5a4b06b72 (válaszként erre: 2. - Csillus78.06.27)
2008. okt. 6. 08:59

Szia Csillus!Én erre csak annyit tudok neked mondani,hogy mi nagyon vártuk a pocaklakót és amikor megcsináltam az első tesztet az negatív volt,két hét múlva a második pozitív

(elég halvány második csikkal),majd az ultrahangon kiderült,hogy az első teszt keményen csalt,mert negatív volt és ehelyett a pici ember akkor már egy hónapos volt!Ennyit a tesztekről.

109. tundicicca (válaszként erre: 108. - Ááncsí)
2008. okt. 6. 08:53

Nahát,akkor gratulálok nektek!

Azon meg ne félj,hogy a szüleid mit szólnak,ha most még háborognak,de ha megpillantják,onnantól kezdve nem tudod levakarni őket magatokról! :)))

Hidd el,tapasztalat! :)

Aztán majd néha írj a fejleményekről! :)

Sok boldogságot!

2008. okt. 6. 07:38

Szia

A végeredményt csak a végén:)

Beszéltünk apumékkal,nem nagyon örültek neki, a suli miatt.Mikor mondtam nekik,h beszélek majd osztályfőnökömmel,megváltozott a véleményük.Úgy láttam rajtuk,h szeretnék a babát.Ez volt pénteken,(26.-án) Vasárnap már amikor csak én voltam,barátom nem,már nagyon ellenezték h megtartsam,a korom,a suli, btom multja,stb..jött a sok kifogás.Össze is vesztünk,mondtam h én akarom a babát,és csak a sulin múlik.

A múlthéten voltam bent,beszéltem az oszt.főnökömmel,ő meg másik 5 emberrel,akik engedélyezték.CSak írni kellett egy kérvényt az igazgatónőnek,meg írtuk, odaadtuk,ő is engedélyezte,úgyh májusban lesz meg a baba.:)

Nagyon örülök,h sikerült mindent elintézni,már apumék sincsenek ellene,annyira.De ez nem érdekel.

Btommal már a neveken is gondolkodunk:)Nagyon boldogok vagyok!

2008. okt. 5. 18:27

Ááncsí!

Mi a helyzet?Dűlőre jutottál már?!

Mit szóltak apudék?

2008. szept. 25. 18:20
Hát,az egyszer biztos,hogy egy gyerek eltartásához nem elég ez az összeg!Nekem is soron kívül utalták,amikor lejárt a TGYÁS-om!
105. Anett83 (válaszként erre: 104. - F9a0a36712)
2008. szept. 25. 15:00
Nekem aztr mondta az ügyintéző,hogy nem gond,hogy késve adtam be,hamarabb utalják,mint normál esetben.Úgy értem,hogy a gyest (és a családit) minden hónap 4-én utalják.Nekem 25-én lejárt a gyed.30-án vittem a papírt és azt hiszem 2-án kaptam meg a pénzt.
104. f9a0a36712 (válaszként erre: 103. - Anett83)
2008. szept. 25. 14:52
Azt te hogy csináltad?
103. Anett83 (válaszként erre: 102. - F9a0a36712)
2008. szept. 25. 14:50
Én is a gyed lejárta után 1 héttel voltam a MÁK-nál,beadtam a kérelmet és soron kívül utalták azt az egy hetit.
102. f9a0a36712 (válaszként erre: 101. - Anett83)
2008. szept. 25. 14:43
Nekem a GYED-em járt le, csak még nem kaptam meg az első GYES-t. Utólag kiderült, hogy a GYED lejárta előtt is beadhattam volna az igényt. Már mindegy.... GYES sincs, fűtés sincs.... ha lesz fűtés, talán lesz GYES is. Én a családi pótlék összegét általában rögtön ott is hagyom a DM-ben. :-(
101. Anett83 (válaszként erre: 100. - F9a0a36712)
2008. szept. 25. 14:15

Sziasztok!

Én most vagyok gyesen a kisfiammal.

családi pótlék:12200Ft

gyesem auguszt:25795Ft

Összesen :37995Ft


Hát ennyi a havi pénz,amit a kicsi után kapok.

100. f9a0a36712 (válaszként erre: 99. - 372f7e7275)
2008. szept. 25. 13:53
Valahogy így, kb. ennyi. Én még mindig nem kaptam meg az első GYES-t, nem tudom, mi a pontos összeg.
2008. szept. 25. 13:34
Akkor 38ezer cakkompakk...
98. tundicicca (válaszként erre: 96. - 372f7e7275)
2008. szept. 25. 13:33
A családi az 12200 Ft!
97. tundicicca (válaszként erre: 95. - F9a0a36712)
2008. szept. 25. 13:33
Nincs az 29000 Ft se,én is azt kapok,valami 25800 ft,ennyit érünk az államnak...:(
96. 372f7e7275 (válaszként erre: 95. - F9a0a36712)
2008. szept. 25. 13:32
plussz családi pótlék egy gyerekre nemtudom 12ezer körül de nem vagyok képben...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook