Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudjátok milyen időlözönként és hol kell(ene) átnézetni a mikrót a sugárzás végett? fórum

Nem tudjátok milyen időlözönként és hol kell(ene) átnézetni a mikrót a sugárzás végett? (tudásbázis kérdés)


21. gyöngyszemü (válaszként erre: 20. - Ksmoni)
2008. okt. 1. 23:14
Szivesen, remélem tudtam segíteni!! :-)
20. ksmoni
2008. okt. 1. 21:48
gyöngyszemű,köszi az infokat!!!!!!!
19. c42a13b98c (válaszként erre: 18. - Gaba23)
2008. szept. 27. 21:50
:-)))
18. Gaba23 (válaszként erre: 14. - Jeannie)
2008. szept. 27. 21:48
De ugye csak a mobilnak kell bekapcsoltnak lennie, a mikrónak NEM ????!!!! :-)))
2008. szept. 27. 21:01

Had' segítsek!


VAN ALAPJA!!!

A mikrosütő és a mobiltelefon elég közeli frekvenciákat használ, mindkettő mikrohullámú tartományban működik.

Nem a hang a lényeg, hanem, hogy a mobiltelefon megcsörgetéséhez az kell, hogy eljussanak hozzá a mikrohullámok. Ha pl. alufóliába tekered a mobilt, akkor NEM CSÖRÖG.

Ha a mikroban lévő telefonhoz bejutnak a hullámok, akkor az azt jelenti, hogy ki is jutnak.

De ha így is van, akkor se történik katasztrófa, ugyanis nem olyan energiájú a sugárzás, hogy kárt okozhatna. Egészen pontosan az ilyen frekvenciájú sugárzásoknál napjainkig SEMMILYEN egészségre káros hatást nem igazoltak a kutatók. És mivel a térősség a távolsággal egyenesen, az energia pedig négyzetesen csökken, ezért annyit érdemes megtenni, hogy amikor melegszik bent a kaja, akkor nem állunk oda és nem nézzük ahogy forog...;-)

De még ha oda is áll valaki, akkor se éri nagyobb sugárzás, mint ha mobiltelefonál! (És arra sincs bizonyíték, hogy káros lenne!)

Továbbá az sem igaz, hogy az ételben bármi károsodást okozna a mikrohullámú melegítés. Nem többet, mint a tűzhelyen történő melegítés, ami a hőhatáshoz kapcsolódik(fehérje-kicsapódás, vitaminok csökkenése).


Szóval emiatt senki ne hívjon szakembert, ne vegyen mindenféle(esetleg kamu) műszereket és ne is dobja ki a mikróját!

Ha más ok miatt elromlik a mikró, akkor a vásárlásnál viszont érdemes két mobilt vinni és elvégezni a próbát...bár azért elképzelem az eladó arcát, ahogy odamegy valaki a kiállított készülékekhez és sorra mindbe berakja a mobilját, megcsörgeti, majd fülel...;-)))


És most nyomás kipróbálni az alufóliásat is:-)))

2008. szept. 27. 19:33
Nekem is úgy mondták.gözöm sincs hogy van e alapja. De valami csak van ha melóhelyen kicsöng, itthon meg nem. Passz
15. gyöngyszemü (válaszként erre: 14. - Jeannie)
2008. szept. 27. 16:50
Ez tök hüleség! Bár kiprobáltam és kijött vagyis hallani lehetett a hangot. Nekünk pedig a mérő szerint jó a mikrónk!
2008. szept. 26. 21:24
Tegyétek be a bekapcsolt mobilt a mikróba, és csörgessétek meg. Ha elkezd csörögni a tel, akkor kiengedi a sugárzást. Ha nem csörög, akkor okés. Telcsinek semmi baja nem lesz. Én próbáltam, melóhelyemen, ott elég gyanús volt a mikró. Csörgött a telcsi. Otthon is kipróbáltam, és ott meg nem csörgött ki. Nekem is úgy mondták ezt.
13. gyöngyszemü (válaszként erre: 12. - Ksmoni)
2008. szept. 26. 16:56
Szióka megkérdeztem. Most látom hogy Egri vagy. Hát ő itt vette Pesten az Oktogonon valami Conrád üzletbe, 1 ezer pár százba került. Sajna ennél többet nemtudok max nézelődök a neten ilyen ügyben.( Az van a kis készülékünkre írva hogy:Microwave leakage monitor.)
12. ksmoni (válaszként erre: 11. - Gyöngyszemü)
2008. szept. 25. 09:57
de rendes vagy,köszi előre is:)))))))))))))
11. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - Ksmoni)
2008. szept. 24. 22:12
Szia! Sajna nemtudom nem én vettem, megkérdezem a rokon srácot hogy hol és mennyiért vette. Valószínű nem volt drága! A héten megtudom!
10. ksmoni (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2008. szept. 24. 10:02

szia!

És ezt a mérőszerk.holés mennyiért vesztegetik?:)

2008. szept. 23. 23:49
Nekünk van mikró sugárzásmérőnk, lehet kapni, akkora mint egy mobil teló, vagy mint egy távirányító. Odatartom néhanapján a mikróhoz, körbe vezetem az ajtaja mentén ha kileng a mutató a zöldön túl akkor baj van. De szerencsére még a megengedett határon belül mozog.Nem érdemes ilyen "szakembert" hívni!!
8. ksmoni (válaszként erre: 7. - Pintyőke72)
2008. szept. 23. 12:37
köszi.Mindenképpen megteszem.
7. pintyőke72 (válaszként erre: 6. - Ksmoni)
2008. szept. 22. 18:20
nem sima műszerész.Spéci volt a pasas. De ha hívsz egy javító szogálatot, mondd meg nekik,hogy nem rossz a mikród,csak sugárzásmérést szerenél végeztetni. Ők biztosan tudnak neked ajánlani valakit,ha esetleg ők maguk nem is foglalkoznak ezzel.
6. ksmoni (válaszként erre: 4. - Pintyőke72)
2008. szept. 22. 17:29
Kik vizsg.be? Sima műszerészek?
5. zsuzska76 (válaszként erre: 4. - Pintyőke72)
2008. szept. 22. 08:53
Köszi a tanácsot!
4. pintyőke72 (válaszként erre: 3. - Zsuzska76)
2008. szept. 22. 08:50
tuti találtok a gugliban ha beírjátok a keresőbe. Nekem is bevizsgálták a régit, házhoz jöttek, talán 6-7 éve már, és akkor fzettem kb, 7 ezret. Meggondolandó, mert ma már egyszerűbb készülékek nem is kerülnek sokkal többe, mint a régi bevizsgáltatása.
2008. szept. 22. 08:47
A mikróval én is hadilábon állok, ha csak nem muszáj, nem olyan a kaja, nem használom. Én is hallottam, hogy káros, miénk is 8 éves. Én ki is megyek a konyhából, kisfiamat is kihivom ha megy. Tényleg irjon, aki tud valamit.
2008. szept. 21. 23:22

lehet,hogy beképzelem magamnak,de ha csak elé állok a mikrónk elé,megfájdul a fejem.8 éve használjuk. Vhol olv.,hogy időközönként át kell nézetni.

na jó,de hol?

2008. szept. 21. 23:20
Nem tudjátok milyen időlözönként és hol kell(ene) átnézetni a mikrót a sugárzás végett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook