Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fürdető fotel vagy fürdető háló, melyik a jobb, biztonságosabb? fórum

Fürdető fotel vagy fürdető háló, melyik a jobb, biztonságosabb? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Alexa77 (válaszként erre: 30. - Madyson)
2008. szept. 23. 09:49
Még azt akartam mondani, hogy biztosan rengeteg dologgal leszel még így, hogy vajon kell-e... Mindig hallgass az ösztöneidre, azok megsúgják. Nekem is rengeteg dolgot mondott a védőnő, hogy kell, aztán még jó, hogy nem vettem... Csomó dolog van, amit ráérsz akkor is megvenni, ha megszületett a babád és kiderül, hogy valóban szükséges.
32. pmjudit (válaszként erre: 30. - Madyson)
2008. szept. 22. 22:02

Semmi sem nyújt nagyobb biztonságot a babának, mint a saját édesanyja!

Én sem voltam vmi profi az első gyerekemnél, de megoldottam, ugyanúgy mint a többi millió édesanya. Te is meg fogod tudni oldani.Sokkal egyszerűbben és természetesebben fogod csinálni, mint ahogy most gondolod.

Eleinte úgyis kevés vizet teszel majd a kádba és gyorsan végzel a fürdetéssel - nem a bányából jön a baba, hogy egy óráig kelljen sikálni. Mire pancsolni akar, addigra már Te is profi leszel, sőt egyedül fog ülni a picid!

Ne aggódj, menni fog! Jó egészséget!

31. Alexa77 (válaszként erre: 30. - Madyson)
2008. szept. 22. 21:53
Úgysem teszel sok vizet a kiskádba, pláne az elején. A popsija le is ér a kád aljára, csak a buksiját kell tartanod, az meg úgy nem is nehéz. Esetleg eleinte csúszósnak érzed. Amíg meg nem szokod, segíthet egy textilpelus. És ne aggódj, még soha senki nem fojtotta vízbe a saját gyerekét, ha nem direkt akarta. Nem olyan ördöngösség fürdetni, na meg kezdetben, ha bizonytalan vagy, segíthet a párod is. Menni fog! Boldog babavárást!
2008. szept. 22. 21:46
Köszi a véleményeket,hozzászólásokat,pont azért tettem fel itt a kérdést, mert bízom mások tapasztalatában és nem akartam felesleges dolgot megvenni.Első babámat várom és félek a fürdetéstől,hogy nem jól fogom majd, vagy kicsúszik a kezemből szóval félek hogy elrontok valamit!A hálóról meg a fotelről mindenhol azt lehet olvasni, hogy milyen biztonság érzetet ad a babának.Nem akartam hülye kérdést feldobni,de ha a bababoltban érdeklődöm úgy is rám sózzák valamelyiket,gyakorló anyukák pedig csak jobban tudják mint egy pénz orientált eladó!
2008. szept. 22. 19:57

Azért találnak ki ilyen felesleges dolgokat, mert nagy üzlet a kisbaba és mindenki a legjobbat akarja neki. Tehát ezt is megveszi.


Na ilyenre sosem költenék, pedig a legdrágább, legminőségibb dolgokat vettük meg a gyerekeinknek, de én meg tudom tartani a babámat a kádban.

Szerintem felesleges ilyet vásárolni.

28. 372f7e7275 (válaszként erre: 27. - Jázminka)
2008. szept. 22. 17:11
én simán kimostam,csak ő használta,érzékeny bőrü gyerek volt a kicsi de soha semmi baja nem volt tőle....és nem azért használjuk mert nem tudjuk anélkül vagy akkora ördöngösség megfürdetni egy gyereket....
27. Jázminka (válaszként erre: 24. - AnciPanci)
2008. szept. 22. 17:10

Én nem használtam semmit,nem is volt rá szükségem,mert ez a szakmám...

Nem is akarok én itélkezni sem,de a szivacsot nem lehet kitisztítani rendesen,benne maradnak és még szaporodnak is a kórokozók. Engem ez nyomasztana...

26. e71af41436 (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 22. 17:01
még élnek így emberek :)ők az amisok :DDDDD
25. 372f7e7275 (válaszként erre: 24. - AnciPanci)
2008. szept. 22. 16:18
erre gondoltam én is csak nem tudtam a nevét...én imádtam mert a gyerkőc is
2008. szept. 22. 16:15

Mi is anatómiai szivacsot használtunk...és használunk a mai napig! Sokkal biztonságosabban érzi magát a bébikém, és én is nyugodtabb vagyok! És mivel a szivacs vastagsága növekszik a lábától a feje felé, így biztos nem kerül a feje víz alá!!!

Próbálkoztam én is az "anyai kezeimmel", de úgy ficánkolt!!! És egyébként is...4 kg-al született, most 10! Kényelmesebb így!

23. lolli
2008. szept. 22. 15:44
Én nem szeretnék ítélkezni senki felett, biztos vannak dolgok, amiket én megveszek, más meg hülyeségnek tart, csak erről a kérdésről ez ugrott be elsőnek.
22. Hoxa
2008. szept. 22. 11:56
Szerintem attól is függ, mekkora gyerekről beszélünk. Újszülöttnél nyilván kézzel fürdet az ember és baromi lelkesen görnyed. :) Később már praktikus dolgokat be lehet vetni. Jó dolog a két kéz, pótolhatatlan is, de ha valaki könnyíteni szeretne dolgokon, még nem kell ítélkezni felette.
2008. szept. 22. 11:49
Ha a gyártót kérdezed, akkor mindkettő elengedhetetlen, ha a tapasztalt anyukákat, akkor a kezed a legbiztonságosabb és egy kis törcsi, amin támaszkodik a babapopsi.
2008. szept. 22. 11:46
Ott a két kezed, és a kád aljába egy pelus vagy törcsi:)
2008. szept. 22. 07:31

Sok mindenben jó, hogy fejlődött a világ, bármegjegyzem, nekem tetszenek a gőzmozdonyok! :-)) Viszont van szerintem jó pár túlkapás, amit azért találtak ki, hogy jó sok pénzt kicsaljanak az emberektől. Babacuccokban különösen igaz ez, mert a lelkiismeretes szülő rengeteg dolgot hajlandó akár erőm felül is megvenni, amire azt mondják neki, hogy ez kell a babájának.

Anya még a hokedlira tette a kiskádat, úgy fürdetett, én már vettem kádállványt, mert annak a magassága kényelmesebb és nem kell hétrét görnyednem a fürcsihez. De valahogy más segédeszközt nem nagyon tudok elképzelni. Mint ahogy szuperul megvagyunk sterilizáló, mellszívó, légzésfigyelő és hasonlók nélkül is. Nem érzem szükségét. De ezzel senkit nem akarok megbántani, mert lehet, hogy valaki ezek használatával nyugodt, a nyugalom pedig a legfontosabb, amire az anyukának és babájának szüksége van. Én így működöm, de tisztelem, ha valakinek más a véleménye.

18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Szanád)
2008. szept. 21. 23:30
Éltek emberek úgy is, hogy hónapokig zötyögtek egy gőzmozdonyon,vagy hetekig várták a postavonatot. De engem megnyugtat, hogy felpattanok egy repülőre és néhány óra múlva egy másik kontinensen vagyok. Vagy hogy elküldök egy e-mailt és egy perc múlva már olvassa is a cimzett :DDD
17. dus
2008. szept. 21. 22:33
Én nem használtam egyiket sem! Kaptam fürdető fotelt, de a fiam üvöltött benne, nem érezte magát biztonságban! Ez volt az első héten, aztán feladtam és a két kezem tartásában fürdettem! Tettem alá egy vastagabb törölközőt, hogy ne csúszkáljon a vízben, de ennyi! Amióta tud ülni, a nagy kádban fürdetem, de törcsi nélkül. Semmi gond nincs.
2008. szept. 21. 20:56
viszont a fürdetőhálót nem ismerem:(
15. szanád (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2008. szept. 21. 20:30
nem fogom , de azért esetleg majd lebeszélem róla, ha hülyeségeket akar megvenni... )))
14. e71af41436 (válaszként erre: 13. - Szanád)
2008. szept. 21. 19:29
ha a lányod megveszi majd ezeket a dolgokat a leendő gyermekének,majd ne hülyézd le érte :DDDD
2008. szept. 21. 19:18

Miket kitaláltak már !!!

Annak idején csak a két kezem volt és szerintem jó volt.

Manapság annyi hülyeséget kitalálnak..és aki befolyásolható az meg is veszi.....

a lányom 17 éves múlt , amikor ő született szinte csak textilpelenka volt, betétpelenkát aztán már lehetett venni , de a nadrágpelus is akkor jött be de iszonyú drága volt, nem volt pl. tejpép sem,megmindenféle fürdető, kenőcs , krém stb....

és azok a gyerekek is felnőttek....

12. 372f7e7275 (válaszként erre: 11. - Alexa77)
2008. szept. 21. 18:59
egyedül fürdetni egyszerübb volt úgy,amellett hogy természetesen ott voltam és fogtam:)
2008. szept. 21. 18:57
Nekem jobban tetszik az apa/anya keze megoldás. Valahogy személyesebb, a fürcsi meg nálunk egy kedvenc program, amiben jó osztozni a kismanóval. De persze ez az én véleményem, nekünk ez bevált, de lehet, hogy másnak más a jó megoldás.:-))
2008. szept. 21. 17:19

Én egy vastag anatómiailag formázott szivacsot használtam újszülöttkorában,sőt a nagy kádban is később azt raktam alá,még amikor már ült is szerette,kényelmes volt....sok minden van ami megkönnyiti a dolgunkat és kényelmesebbé teszi az egész családnak a fürdetést,akkor miért ne használjuk?

Nagyanyánk is megoldotta a dolgokat mosószappannal és kézi mosással,a mai embernek mosó-száritó-mosogatómasinája is van már....akkor miért ne tehetné könnyebbé a babadolgokat is egy pár apró trükk,amik nem is drágák...az én szivacsom pl 1200ft körül volt most sem lehet sokkal drágább és el sem lehetett használni,koptatni...

9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 21. 17:12

Basszus, ez jól elirtam :))

Érthetően: olyan mintha egy fotel háttámláját félig hátrahajtanád fekvő helyzetbe.

bocsi :o)

8. Hoxa
2008. szept. 21. 16:50

Ha már tud ülni, én ajánlom a fürdőgyűrűt is. Nagyon jó kis találmány.

Nekünk nem volt előtte más, és tény, hogy leszakad az ember dereka. Az én fiam ráadásul sokáig szeret fürdeni.

Most a második gyereknél feltétlenül beszerzek valamit erre a célra én is. Igaz, én is enélkül nőttem fel, de nekünk még fürdőszobánk sem volt anno, akkor most ezen elv szerint azt se használjam? :))))))

7. dee
2008. szept. 21. 16:41

Nekünk egy szivacs "fotel" volt a kis majd a nagy kádban addig, míg nem ült egyedül a kisfiam.

Ő is nagyon szeret fürdeni, pancsolni.Így nekem szabad volt mind2 kezem, könnyebb volt így fürdetni.

6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Mohonc)
2008. szept. 21. 16:13

nem kötelező megvenni, mi is felnőttünk nélküle. de fárasztó 20 percig egy kád fölé hajolva egy 6-9 kilós gyereket tartva.


ez egy műanyag kis szerkentyű, amit beraksz a kádba, belerakod a manót és hagyod pancsolni amig kedve van. olyan, minta egy háttámláját hátrahajtanád félig fekvő helyzetbe. Főlag akkor jó, ha nagyméretű, pl. kerek a fürdődkád.

2008. szept. 21. 16:07

Hát én nevelgetek 3 gyereket, szerintem tiszták, de gőzöm sincs mi ez!!

Lehet, hogy az egyszerű módszerek használhatóbbak. Csatlakoznék az anya, apa kezé-hez. :)

2008. szept. 21. 16:04
a fürdetőhálót nem ismerem. A fürdetőfotel nagyon jól jön, amikor a saját kádját már kinövi, és a nagy kádban fürdik. Nagyobb biztonságban érzi magát, főleg ha szereti a vizet, imád pancsolni és szivesen marad a vizben 15-20 percet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook