Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 90 napos diéta leírása fórum

A 90 napos diéta leírása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A 90 napos diéta leírása

1 2 3 4
2006. aug. 9. 13:57

Igazándiból a hasnyálmiríggyel kapcsolatos egészségügyi problémára -úgymond- hajlamosnak kell lenni. Ahhoz, hogy magától kialakuljon, igen durva dolgokat kell véghez vinni. (pl. szűztea-kapszula ugyebááár ;), vagy mályva tea és barátai.)

Azért, mert én minden nap más típusú kajákat eszek meg, nem kellene, hogy bajom legyen. Sőt! Éppen ez a lényege az egésznek, hogy az ember nem eszik-iszik össze-vissza mindenfélét, hanem csak kategóriánként étkezik, és azt is egy rendszeren belül teszi.

Általában a boxolók is ezt a módszert használják, hogy versenyre elérjék a kívánt és előírt testsúlyt, az egészségük megőrzése mellett!!! - ami nem mellékes szempont a mi esetünkben sem.

17. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - 70d2828e34)
2006. aug. 9. 11:57

Ha belegondolsz a szénhidrát hízlal nem a protein... Ha dögivel eszel szénhidrátot, az életben nem fogsz lefogyni és örülhetsz, hogyha nem hízol meg nagyon. Gondolj bele, a kenyér: ch, a csoki: ch, a krumpli: ch, a tészta: ch.

A zöldség is ch, de abban van rost, így az nem üres, fölösleges szénhidrát.


Ha megfigyeled a Norbi diétát, akkor azokat a kajákat lehet enni korlátlanul, aminek minimális a szénhidrát tartalma.

Nem azért támadják, mert Atkins koppintás, hanem mert nincs orvosilag alátámasztva, tehát előbb jött ki, mint az megalapozott lett volna. Személy szerint én már kezdek Norbitól hányni... nem akarok megbántani senkit, de a duci-tréning még elment, de az Update már nem. Sajátjának vallja a módszert, holott már előtte többen lehúzták belőle a saját hasznukat. Tegye, ha jónak látja, de aki végiggondolja, ennyi erővel Atkinsezhet is.


a 90 naposhoz sem láttam még orvosilag igazolt dolgot, így ezt is lehetne támadni, de mégsem egy ember gazdagszik meg belőle, ezért szerintem nem is piszkálják a dolgot. Erre a módszerre is sok rosszat hallottam, pl hasnyálmirigy működési elégteéenséget és társait.

2006. aug. 9. 10:47

Nekem az nem volt tiszta az Atkins-féle módszerben, hogy eleinte teljes mértékben meg kell vonni a szervezettől a szénhidrátot, majd fokozatosan visszahozni. Én ezt mindig is fordítva képzeltem el. --> elkerülendő a jojo effektust.


Abban igazad van, hogy a Norbi-féle diéta némely pontajiban hasonlít az Atkins-re. Ezt lehet ugyan támadni, de valahol abba is gondoljunk bele, hogy ebben a témában már "nincs új a nap alatt". Magyarul: nem igazán tudsz olyat mondani, amit előtte még nem mondott ki senki.


Ami tény, az tény: a szénhidrát hízlal.


A 90 napost értem... :))) Egyszerű és nagyszerű.

15. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - 70d2828e34)
2006. aug. 9. 09:10

Roston alapuló étrend. Hát, a rost az az emésztésben kap igen magas szerepet. Kimutatták amerikai tudósok, hogy az elhízott és a normál súlyú emberek étrendjének alapvető különbsége a rostfogyasztásban van. Aki elhízik az üres szénhidrátok miatt hízik meg (csoki, kenyér, krumpli), illetve a rosttalan étkezések miatt.

A rostnak azért van nagy jelentősége, mert mivel a szervezet nem emészti meg (nem csak nehezebben), így elősegíti az emésztést (magyarra fordítva a mindennapi megfelelő székletet), salaktalanítja a szervezetet, teltség érzést okoz fölös kalóriák, és szénhidrátok nélkül. Ugyan a szénhidrátokhoz tartozik, de ha olvastad Atkis Papa könyveit, akkor tudod, hogy a rost nem számít bele a napi szénhidrát bevitelbe.

Tehát a fogyókúráknak rostgazdagnak kéne lenniük ahhoz, hogy sikeresek és eredményesek legyenek hosszú távon.

Magyarul: jóval több hüvelyes, és egyéb magas rosttartalmú kaját kell enni. Bab, kukorica, borsó, barnarizs (hántolatlan).


Atkins diéta értelme, lecsökkenti a szénhidrát bevitelt (ugyanis a szénhidrát hízlal, nem a hús), ezáltal a szervezetnek másfajta energiafelhasználásra kell kapcsolnia, ami fogyáshoz vezet.


Norbit nem akarom bántani, de a diétája Atkins alapbú, illetve még némi testkontroll. Szóval, ha Norbi diétában látod a rációt, akkor máris érted az Atkins diétát. Különben pont ezért támadják, mert nincs tudományos magyarázata a diétájával kapcsolatban. Fogyási eredmények igen, de orvosok által igazolt tudományos akármi nincs. Végül is az eredmény a lényeg. Nekem biztosan nem felelne meg, mert már kicsit derótom van az Atkins diétától, és Norbi diéta kísértetiesen hasonlít hozzá, és nekem nincs erre időm, hogy azon agyaljak melyik kaja milyen kódú, meg ugye az életvitelem sem megfelelő hozzá. Ha 10-ig lehet bármit enni, akkor máris meg vagyok lőve, hisz van, hogy jóval később kelek...

Most 90 naposozom (ennek érted a lényegét amúgy?) rosttal dúsítva (napi 30 g). Igaz most "szabit" vettem ki, hogy pihenjen a szervezetem, de majd ezen hét után belehúzok ismét, még szeretnék 15 kg-tól megszabadulni - igaz akkor sem leszek csonti, de már jobban fogom érezni magam :).

14. 70d2828e34 (válaszként erre: 13. - 4726e582cf)
2006. aug. 9. 08:47

Hát igen... Annak, aki több műszakban nyomja az ipart, kissé másképp alakulnak a dolgok. :((( Van valami táblázat, amely az emberi test biológiai aktivitását jelzi, a felkeléstől számítva.

Ezt anno a középiskolában egy rendőr szemléltette nekünk víztetvek segítségével. (szegények...) Egy apró edénykébe víztetveket úsztatott, majd adott nekik 1-2 csepp kávét (majd egy másik alkalommal alkoholt)... Pár perc múlva jelentkeztek a hatások (a tetvecskék felpörögtek), majd az ellenhatások (kimúltak :((( ). Mindezt lefordították emberre, és kiderült, hogy mivel számolhatunk 1 kávé, vagy 1 deci alkohol elfogyasztása után--> felpörgünk, majd nagyon fáradnak fogjuk érezni magunkat. Valamint elmondták, hogy kávé, alkohol nélkül a szervezet minden egyes nap „regenerálja” önmagát, és szépen lassan aktivizálódunk, majd csak később fáradunk el. Egyetlen gond az egésszel, hogy mire aktivizálódsz kávé nélkül, már rég elkéstél a munkából. :)


A roston alapuló étrend pontosan mit takar??? Állítólag a rostos dolgokat a szervezet sokkal nehezebben emészti meg… Vagy rosszul tudom?


Atkinshez pedig annyit, hogy megvettem az összes regényét (oldalszámát tekintve, csak regénynek tudom nevezni)… Hmmm… Abban az ominózus velvet cikkáradatban olvastam, hogy S. Norbi update-jében nem látják a rendszert… Nos, én meg Atkinsében nem látom, de lehet, hogy én vagyok a nehéz felfogású. :))

13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - 70d2828e34)
2006. aug. 8. 12:42

Aha értem mit mondasz, de képtelen lennék betartani az időpontokat.

Reggel 6????? jaj, van, hogy 11-kor kelek, ha délutános vagyok, akkor megy a kávé, persze ilyenkor a gyümi kimarad :((, de mivel nem vagyok gyümölcsös, így éppen elég a gyüminap.


Életformának valami hasonlót tervezek. Szerencsére a páromnak vannak erre ötletei, így az lesz, hogy főként roston alapuló étrend lesz, pláne, ha együtt fogunk élni :).


A hús. Nekem Atkins után éppen teljesen nagyon jó, hogy nem kell annyi húst enni :). Kimondottan el tudnám hagyni :).

2006. aug. 8. 12:37

Én még régebben olvastam egy könyvben a 90 naposról. Ott jópár oldalon át taglalták a lényegét.

Emlékeim szerint ott meg volt határozva az étkezések pontos időpontja is.

Reggel 6 körül kávé max. 1,5-ös tejjel (bár abban nincs meg a felszívódó Kálcium, így sok fantáziát nem látok benne), majd 2 óra múlva reggelire gyümölcs.

Ebéd 11.00 és 12.00 óra között naponta változó típusú étellel.

Vagyora 16.00 órakkor, ugyanaz, mint ebédre. Utána vége a lakmározásnak.


Valahol hallottam azt is, hogy 18.00 óra után már nem nagyon kéne enni, mert nehezebben emészt a szervezet.


A rendszerességet az időpontok betartásának szempontjából értem.


Életforma??? Nos, ebben biztosan igazad van...

Életformának valami ésszerűbb kell, mert ezt nyilván a végtelenségig nem szabad csinálni. :)


A húsról viszont szívesen "leszoknék". Innen nézve nem is lenne nehéz, bár ki tudja... Valahogy úgy kellett volna megszületnem, és lehet, hogy akkor nem is hiányozna. ;)

11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - 70d2828e34)
2006. aug. 8. 12:26

Egyszerű a történet, agyban kell eldönteni, hogy diétázik az ember, és akkor (legalább is nálam így történt) nem kíván meg semmi olyat, amit nem szabad enni.


Életformának a 90 napos nem jó :(, ah, nem jut eszembe mit mondtak erre, hogy miért nem :(((.


Engem nem tanít rendszerességre, mert soha nem voltam rendszeres. Ennek ellenére működik :).


További sok sikert a 90 naposhoz :). Nekem egy kóra alatt 15 kg ment le, most pihi van (megemelt kalória szint) és majd aztán újrakezdem :).

2006. aug. 8. 12:22

Én azt vettem észre ebben a diétás módszerben, hogy rendszerességre "nevel". Megvan a reggeli-ebéd-vacsi és vége.

De valahol igaz is: nem kell folyton nasizni. :)


Igazándiból az én célom nem konkrétan az, hogy fogyókúrázzak, mert az valahol az agyban is egy úgynevezett kényszerképzetet teremt, így, ha azt mondom: éppen "fogyókúrázom", akkor az a fejemben úgy jelentkezik, hogy "most nem szabad ennem ezt, vagy nem szabad ennem azt", és ilyenkor olyasmit is megkívánok, amit egyébként nem.


Az én célom konkrétan a diéta, és az, hogy egészséges életmódra szoktassam magam.


Sokan beszélnek itt önfegyelemről + satöbbi. Szerintem meg éppen ezzel rontják el sokan az egészet. Az erőltetett önfegyelem ellenoldalaként folyton ott motosztkál a rögzített szabályok megszegése is.

Szerintem, ha a fájdalom az agyban kezdődik, akkor a dolgok kontollja is ott bujkál valahol. Gondoljunk a fakírra, aki folyton azt mondja, hogy a tűszúrás nem fáj, és a teste is így reagál a szögeságyra. -- Azaz sehogy. Meg se kottyan neki. :)


Ha azt mondom: egészséges akarok lenni, ezért minden nap mást eszek, és naponta max. 3X étkezek, cukor, liszt és zsír nélkül, akkor máris könnyebb az egész. :)


Lényegében a fogyás nem célom, sokak szerint nem is kell, és a párom is ilyennek szeret. Dehát én is csak nőből vagyok és minden leadott gramm jól jön. :)

2006. aug. 8. 11:55
Én is 90 naposozok a párommal együtt. Naygon jó, 2 hét alatt 3 kg az eredmény.
8. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - 70d2828e34)
2006. aug. 8. 11:07

Sza!


Van egy másik fórum, ugyan most kicsit csendes, de ott üzenget mindenki a 90 naposok közül. :) Egész nap :)). "Kérdése és válaszok a 90 napos diétával kapcsolatban"


Várunk szeretettel :).

2006. aug. 8. 08:21
Nálam működött már tavaly ilyenkor (-15 kiló), és épp most ugrottam neki újból. Hát hajrá nekünk. :)
2006. júl. 27. 15:50

Szió!



Ehhez a 90 naposhoz keresek üzengető társat, akivel tudok kommunikálgatni nap közben...


Köszi

2006. júl. 17. 13:34
ja és még az érdekel h méregtelenít ezzel a szervezet? nem értek hozzá...
2006. júl. 17. 13:33

sziasztok,


a lényeg h tuti a 90 napos "diéta"

befegyelmezi az étrendemet

és érzem h könnyebb vagyok

melegszívvel ajánlom a fogyni vágyóknak


csipetke

3. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - Lyantschy)
2006. máj. 15. 13:20
Szia, nekem könnyűnek tűnik, így hogy szinte mindent ehetek, persze nem egyszerre, de ehető :).
2006. máj. 15. 10:55
Ezzel a módszerrel fogytam 90 nap alatt 15 kilót. Nagyon jó, de csak az próbálja ki, aki tényleg komolyan szeretne fogyni és van akarata ( nem könnyű, főleg eleinte ).
1. Hoxa
2005. okt. 20. 12:09
Ez a fogyókúra megváltoztatja a szervezet működését, így garantálja, hogy súlyunk nem növekszik újra. A diéta 90 napig tart. Bár első olvasatra kicsit bonyolultnak tűnhet ez az étrend, de egy hét után már hozzá is szokunk. A négynapos szakaszokból álló diéta során protein, keményítő, szénhidrát és gyümölcsnapok váltakoznak. A sorrendet nem szabad megváltoztatni.
Fontos, hogy az étrendben semmit sem szabad átugorni. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely a gyümölcsnap után következik. Ekkor egész nap csak vizet fogyaszthatunk, majd a proteinnappal folytatjuk. Kávét és teát bármennyit ihatunk, de szigorúan tej és cukor nélkül.
A diéta befejése után ugyanúgy ehetünk, mint korábban, egy feltétellel: a reggeli még 90 napig csak gyümölcs lehet. Ha ebben a 90 napban még 3 kilót leadunk, akkor biztosak lehetünk abban, hogy megváltozott szervezetünk működése.

Ugrás a teljes írásra: A 90 napos diéta leírása
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook