Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 90 napos diéta leírása fórum

A 90 napos diéta leírása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A 90 napos diéta leírása

1 2 3 4
2011. okt. 23. 06:33
Sziasztok! Én mára tervezem az "indulást", ugyanis már álmomban se találok magamnak ruhát a boltban.Szóval elég! :) Szülés után vagyok, és szerintem közel 20 kg-tól kéne megszabadulnom..húú ezt még leírni is rémísztő...A pozitívum, hogy kb 5 éve megcsináltam a diétát egy barátnőmmel, és baromira bevállt, sose voltam annyira elégedett magammal, mint akkor. És ahhoz elég volt kb 45 nap. (-12 kg) Ha valaki csatlakozna, csak szóljon:)
2011. szept. 25. 21:01
holnaptól kezdem sok sikert mindenkinek:)
106. brndt (válaszként erre: 105. - Med288)
2011. szept. 23. 17:19
Szia! Én félévig csináltam 4 évvel ezelőtt és 18 kg-ot fogytam, jó keményen edzettem mellette minden nap 2 órát. Durva is volt, de lement, de sajna szépen a 4 év alatt vissza jött 8kg most azzal küzdök már nincs sok hátra, de nekem bevált.
105. med288
2011. szept. 2. 21:02

Bárki is írta ezt a cikket, kb annyit tud a szervezet működéséről, meg az emésztésről, mint egy pár gumicsizma. :)

"A gyomor, ha étel kerül bele, mindig az éppen szükséges összetételű és kémhatású gyomornedvet választja ki."

Egy középiskolás is tud olyan alapvető dolgokat, hogy a gyomorban csak a fehérjék emésztése történik a pepszin nevű enzim segítségével, és a ph mindig savas. Ez arra való, hogy biztosítsa a pepszin enzim működési optimumát...

"Hagyományos étkezési szokásaink szerint jóformán mindig olyan ételek kerülnek össze, melyek egymással ellentétes kémhatású gyomornedveket igényelnek, így semlegesítik egymást."

Ezen már végképp nem tudom, sírjak e vagy nevessek... A szénhidrátokat a nyál, a hasnyál, és a bélnedv enzimei emésztik... Nem az amihez a gyomornak éppen kedve szottyan.

"A szénhidrát egyszerű, a keményítő összetett cukor."

A szénhidrát egy gyűjtőnév, sokféle vegyület tartozik bele, a keményítő pedig egy poliszacharid, mely glükózból épül fel. A keményítő is szénhidrát.

"Keményítő az összes zöldség, a burgonya. Szénhidrát a tésztafélék, a rizs, a cukor, a csoki, az aszalt gyümölcsök és valamennyi üdítő. "

Keményítő van a búzában is, ezáltal a liszben, és a kenyérben is... A termésekben, gumákban van többnyire keményítő, mert ez a növények tartaléktápanyaga...

"Fontos tudni, hogy a zöldségek emésztése nem igényel sajátos emésztőnedveket, semleges, savas és lúgos közegben egyaránt lebontódnak. "

A zöld növényi részekben főleg cellulóz található, mely az emberi szervezet számára emészthetetlen, az egészség megőrzése szempontjából fontos ezen növényi rostok fogyasztása.



Ennyit erről a tudományosnak tűnő maszlagról... Eddig ki akartam próbálni ezt a diétát, de látom, hogy milyen tudományosan alaptalan hókuszpókusszal van "alátámasztva", nem túl bizalomgerjesztő. Továbbá az ilyen rövid időn belüli, ekkora mértékű fogyás - nem tudom sport mellett-e - nem feltétlenül egészséges... Velem is megesett, hogy alig ettem a vizsgaidőszakban, és 3 hét alatt 8 kg-ot fogytam, de mindet izomból, és szépen vissza is jött minden.

Persze, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szeretne fogyni, de talán kevesebb evéssel és több sporttal ugyanezt el lehet érni a szervezet kizsákmányolása nélkül :)


Mindenkinek sikeres fogyást kívánok!

2011. aug. 22. 10:44

Sziasztok,

én mostanában akarom elkezdeni ezt a diétát. Van még valaki? :-)

2011. jan. 31. 13:38
Sziasztok:) én ma 11-napja kezdtem el ezt a diétát:77.2Kg voltam akkor ma reggel pedig:72.6Kg vagyok. A munkahelyemen rajtam kívül még négyen fogyiznak ugyan így.Nekem is mind annyi mindenkinek a gyümölcs nap a legrosszabb,de csinálok turmixokat 100%-os gyümölcslével keverve és így kibírható.A többi napokon nagyon finom ételeket főzök az aznapi előírásnak megfelelően.A férjem szerint nagyon látványos a fogyásom és anyukám is mondta tegnap hogy nagyon sok ment le a hasamból ami a lényeg!!!Szerintem az a lényeg hogy legyen kitartása mindenkinek és akkor menni fog elvégre itt nem kell éhezni csak másképp enni!!Mindenkinek nagyon sok fogyást kívánok és sok-sok kitartást Margó
102. Gigi90 (válaszként erre: 99. - Judit7307)
2010. aug. 31. 09:16
woow, 1 hónap alatt 7kg ??? :) az szép :)
101. Syrylla
2010. febr. 28. 21:29

Kedves Csipkerózsika!

Szeretnélek megkérni, hogy küld át nekem is légyszíves a rövid és egyszerűbb változatát a 90 napos diétának. A párom szeretné elkezdeni...lehet, hogy nekem is később kapóra jön, bár egyenlőre szóba sem jöhet a diéta. Kb 2 hét mulva fogok szülni de később lehet, hogy hasznát vennémí! Előre is köszi. Gabi email: syrylla@gmail.com

100. mamamia75 (válaszként erre: 50. - Csipkerózsika)
2010. febr. 28. 17:35

Hello!

Elküldenéd nekem is a te leírásodat?Nagyon köszönöm.hajdunepanett@citromail.hu

2010. febr. 1. 15:55
Sziasztok!Én január 4-én kezdtem a fogyit és már -7kg-mal vok kevesebb mint amikor elkezdtem.Már érzem a ruháimon azt,hogy lassan lógni kezdenek.Nem baj legalább a régiekbe majd beleférek.Kitartást kívánok mindenkinek meg magamnak is:)
98. janko777 (válaszként erre: 50. - Csipkerózsika)
2010. jan. 17. 09:02

Kedves Csipkerózsika!

Ramóna vagyok és én is szeretnék nekiállni a 90 napos diétának. Légyszíves küldd el nekem is a te leírásodat a janko777@freemail.hu címre.

Előre is köszönöm.

Üdv: Ramóna

97. bareva (válaszként erre: 50. - Csipkerózsika)
2010. jan. 15. 14:46

Kedves Csipkerózsika,

Én is szeretnék kapni egy e-mailt a te változatodról. Légyszi küld a bar.eva@mkb.hu ra.

előre is köszi.

Én 4-e óta csinálom. Érzem, hogy már annyira nem feszül a nadrág rajtam, de a mérleg sok különbséget nem mutat.

2010. jan. 9. 17:37
BOcsi el írtam ajálom és kell :-DDDD
2010. jan. 9. 17:36
Sziasztok!Én a diétától fogytam -45kg.Mindenki aki fogyni akar ajlom.ÜDV:Csak ki tartás el!!!
94. OlgaLaci (válaszként erre: 93. - Ritu71)
2009. dec. 3. 11:32
Nem tudom,de én keményítőnapon szoktam enni,ráadásul a barnarizst.Nagyon szeretem! :-)
93. Ritu71
2009. dec. 2. 12:53
Sziasztok nekem az a problémám hogy az egyik rendszer szerint a rízs keményítő napra van sorolva míg máshol meg azt olvasom hogy szénhidrát napon lehet enni akkor most mi az igazság? segítsen nekem valaki előre is köszönöm.
92. Dorkinc (válaszként erre: 91. - OlgaLaci)
2009. nov. 27. 08:09
én is az ilyeneket szeretem olvasgatni! :) de sajnos olyanokat is írnak h visszajöttek a kg-ok. :(
91. OlgaLaci (válaszként erre: 90. - Danesz)
2009. nov. 27. 07:07

Gratulállok!

Akár törlöd magad akár nem,köszi a jó pozitív tapasztalatot!Muszály ilyen jókat olvasni,hogy kitartsunk!

90. Danesz
2009. nov. 24. 16:32

Üdv!


Én pasi vagyok, és csak azért regisztráltam, hogy elmondjam a tapasztalataim, azután törölöm is magam szerintem.

Volt egy kis pocakom és leginkább engem zavart. Öltözködéssel lehetett is takarni. 175cm vagyok, és 81.9kg voltam amikor elkezdtem a diétát. Már a nadrágok szorítottak, és nem volt kedvem (pénzem) ruhatárat cserélni.

Elkezdtem a 90 napos diétát amit be is tartottam. Én szeretem a szénsavas üdítőket, de azokat is mellőztem valamint minden édességet.

Protein napon nem feltétlenül úgy csináltam mint írták, ha ebédre húst ettem, nem kívántam vacsorára is azt, ettem tojást, sajtot egyebet. Az ebédhez kapcsolódó leves is elmaradt, nem akartam mindig ezért levest főzni, 1-2 tasakos levest megettem. Többnyire fejes-salátával ettem a húst, néha barnakenyérrel. Egyszer rántott halat is ettem.

A keményítőnap elég rossz, mert csak zöldség van aznapra, margarinban pároltam párszor karfiol-zöldbab-répa-hagyma négyest, az borsozva fűszerezve elég jól megpárolódott, de uncsi tud lenni, ahogy a krumpli is, rizset nem is ettem, hisz mivel...??! Ezen a napon a lapcsánka a legjobb.

Szénhidrát napon tészták mindenféle szósszal, vagy pizza jó volt. Sajtot is tettem rá néha. A csokoládét mindig kihagytam.

Gyümölcs: no comment

Egyszer ettem gyümölcsnapon egy lángost, meg 1-1 nap csíptem valamiből amit megkívántam (egy falat volt) de nem kevertem máskor.

Egy víznapot tartottam, 1 hónap után, igaz paradicsomlevet is ittam nem csak vizet, de a gyümölcsnap rosszabb volt.


Most ott járok, hogy 7 hete csinálom, és le fogok állni, mert már ~9 kiló lement (azaz 72-73 között vagyok), pedig nekem 74-75 az ideális. 2 nadrágom kivételével a többi lötyög.

Szóval nekem bejött, bár néha kívánós voltam, sok sikert másnak hozzá!

Amúgy diatetikusok nem ajánlják :-)

2009. okt. 15. 11:52
Sziasztok csajok! Én 2-3 éve csináltam és nekem bejött,nagyon hatásos és a víznapot is ki lehet bírni,igaz elég kemény gyümi nap után.Én két alkalommal csináltam és ajánlom mindenkinek.Most lehet újra elkezdem,mert a kg-ok visszajöttek:(
88. genia
2009. szept. 23. 14:58
Sziasztok en3 napja kezdtem a dietat bizom benne vegig fogom csinalni.Agyban en meg most is 56 kg vagyok csak az a franya merleg mutat 70 et mar 6 eve utalom is rendesen,a magassagomhoz nagyon sok.159cm vagyok.Homokora tipus azt mondjak teltkarcsu vagyok,en tulsulyosnak neveznem magam.Barki segitseget szivesen fogadom.Esetleg van valaki aki ugyanennyirol indult,vagy most kezdi?
2009. aug. 21. 10:06
Sziasztok! Én egy hete csinálom a kúrát. Szerintem az a jó benne, hogy ha nem tartod be 100%-ig, akkor is használ. Én az 1 hét alatt már 2 kg-t fogytam, és a testzsírom is 2%-ot csökkent, pedig szénhidrát napon nemcsak este ettem csokit, és volt, hogy keményítő napon is melegszendvicset vacsiztam. Viszont a délig gyümölcsevést és a gyümölcsnapot teljesen betartottam, szerintem ezek dobják meg ezt a diétát. És az még benne a jó, hogy akkor is fogysz, ha nem mozogsz. Én a héten egyszer voltam úszni. Mondjuk tény, hogy az elején könnyebben mennek a kilók. Én 160 cm vagyok és egy hete 64 kilóról indultam. Most még a 62-t se érem el, de még messze a vége. Kitartást mindenkinek!
86. Miaaaa
2009. júl. 21. 14:15

Sziasztok!

Ma kezdtem a diétát. Az egyik barátnőm ajánlotta, hogy párosítsam lúgosító bázisporral. Erről szeretném a véleményeteket kérdezni. Nem szeretnék többet ártani magamnak, mint használni.


Másik kérdésem pedig az lenne, gyümölcs csak délig fogyasztható, vagy ha nagyon éhes vagyok pl. fehérjenpaon ehetek délután is?


Ha valakinek van pontos, jó leírása mit-mivel-mikor...kérem küldje el a zitukaaaa@gmail.com címre.


Válaszokat előre is köszönöm.

Mia

85. malya71 (válaszként erre: 83. - Tkgabi)
2009. jún. 23. 17:58
Én is így vagyok a diétával, jókat eszem. Pl keményítő nap jó sok zöldséget megpárolok jó fokhagymásan,és ezt eszem a rizzsel. Vagy épp szénhidrát napon tarhonyával,vagy tésztával.Hatalmas adagokat:D
84. tkgabi
2009. jún. 22. 23:23
Ja,és víznapot én nem tartottam,mert az nagyon durva!
83. tkgabi (válaszként erre: 80. - GINA24)
2009. jún. 22. 23:21

Sziasztok!


Hátha segít az én sikerélményem.Én is 60 kg voltam terhesség előtt mindig,majd terhesség alatt sikerült 88kg-ra feltornáznom magam,és szülés után hiábavalónak bizonyult a kalóriacsökkentés,na,meg a mozgás,maradtam 78kg.Sőt,a télen magas vérnyomásom kezdődött.

Nemrég fejeztem be a 90 napost,és 9 kg-mal lettem könnyebb,sokkal jobban érzem magam,és jobban is nézek ki.Ami a lényeg:nem éheztem,maximum gyümölcsnapon,de akkor,ha nem bírtam,ettem egy kis földimogyorót,mazsolát,kesudiót(Csemege-mix néven kapható),és az is gyümölcs.Így a savam sem vacakolt.Fehérjenapon a megengedett 1 szelet kenyér ment délben is,este is.Volt,mikor húst,tojást,sajtot együtt ettem,pedig elvileg ki kell választani az egyiket.Keményítőnapon zöldségleves rántás nélkül,krumpli minden megengedett formában,bab-,lencse-,sárgaborsófőzelék étkezési keményítővel sűrítve,párolt zöldségek.CH napon volt,mikor délben is ettem édességet(tejcsokit),és este is,szóval betartottam a szétválasztást,de minden létező ételt megkóstoltam,amit aznap lehetett.Persze,fokozatosan csökkentettem,de azért a csokiadagomat nem hagytam ki soha.Így is menta dolog.Rendbe jött a vérnyomásom,és ami nagy szó,minden reggel tudtam WC-re menni.Most is reggelre csak gyümölcsöt eszem,mert állítólag még 90 napig érdemes ezt betartani.

Szóval nem nehéz,csak legelején,majd ösztönösen rájössz,mit hogyan készíts,hogy betartsd a szétválasztást is,de ne is éhezzél,és amit megkívánsz,pár napon belül megkaphatod.

Kitartást,sok sikert!

2009. jún. 22. 21:33

Sziasztok!

A 2.napon túl vagyok!!!

Nem olyan rémes,csak ma kicsit éhes vagyok így estefelé.Úgyhogy ettem 1/4 cikk dinnyét.

Várom a holnapot,ehetek egy kis sütit :)

81. malya71 (válaszként erre: 80. - GINA24)
2009. jún. 22. 19:01

Szia:)

Mindent bele Gina,én már régóta ezzel a diétával fogyok, sikeresen.Ha adhatok tanácsot ne mini adagokkal kezdj, fokozatosan vegyél vissza az adagokból. Ha hirtelen akarsz keveset enni hamarabb meginogsz.Én a víznapot eddig soha nem csináltam végig, egyszerűen nem megy, inkább két gyüminapot tartok, nekem így is jó:)

Sok sikert!:)

80. GINA24
2009. jún. 21. 00:42

Sziasztok kedves diétázók!


Örömmel olvasom a sikereiteket, ami nem kis dolog ennyit leadni, elérni a célt amit oly sok ember szeretne.

Engem is érdekelne a 90 napos diéta..egy kicsi levagyok hangolva és félek is, hogy fog-e menni..már kipróbáltam nagyon sok mindent, kissebb-nagyobb csalódások hátán..bogyók, teák stb..

Most nagyon megdobott ezek az igazi eredménybeszámolók, és szeretném én is kipróbálni..

60 kg, voltam 5 éve, ennyiről kezdtem a terhességet, de kaptam egy csúnya betegséget terhesség alatt, amivel sajnos nagyon sokat felszedtem...(117) Már rendben vagyok de sajna a súly az ami megmaradt, és hiába küzdőm vele semmi esélyem a fogyásra, pedig nem lenne hátrány..márcsak egészségügyi szempontból..

Ha van valakinek valamilyen tanácsa vagy ötlete szívesen fogadom, még ha sikerélmény is, akkor is!

Holnaptól 9o nap...

Köszönöm, hogy elolvastad

2009. jún. 20. 19:57

Sziasztok!

Én új vagyok itt,soha nem próbáltam a 90 naposat,de annyi pozitívat írtatok róla,hogy én is írtam "Csipkerózsikának"...

Ha elküldi,belefogok.

35éves,170cm és sajna 85kg vagyok. 2 éve még 62kg voltam!Ne kérdezzétek,mi történt,nem tudom...

Remélem,sikerrel járok a 90 napossal.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook