Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1956. kate29
2021. dec. 31. 11:23

Sziasztok!


Olvassa valaki ezt a fórumot? Segítséget keresek!

1955. Napsugár8 (válaszként erre: 1954. - Adri45)
2021. szept. 12. 13:37

Milyen idős a fiad, és mit tud már megcsinálni önállóan?

Ha már dolgozol, akkor gondolom túl van a 3 éves koron, de nem mindegy, hogy most milyen idős, mi mindenre lehet megtanítani arra az esetre, ha te valami miatt nem vagy vele.


Ha ezeket sorba tudnánk szedni, akkor már egy bizonyos mértékű biztonságban tudhatnád őt, és ennyivel nyugodtabb lehetnél vele kapcsolatban.

Kezdjük el itt: milyen idős, miket tud már, milyen lakásban éltek (szomszédok, emelet, kertes ház) iskolai barátok...

1954. Adri45
2021. szept. 12. 10:40

Sziasztok, végső elkeseredésemben regisztráltam itt... 7 éve gyógyszer nélkül valahogy sikerült kikeverednem a pánikbetegségemből. Azt hittem vége... fél éve újra kezdtem szédülni, de mivel éppen a klimax is aktuális, nem gondoltam azonnal erre a lehetőségre. A hónapok alatt mindenféle tünetet produkáltam. ( autópálya- nem bírok vezetni- pedig ez lenne a munkám napi szinten) magas pulzus és 150es vérnyomás szinte a semmiből.. a legrosszabb, hogy teljesen egyedül vagyok a még nem önálló fiammal, bármiféle segítség nélkül ( szüleim meghaltak, rokonaim 400 kmre, a fiam apja tavaly lelépett, nem lehet rá számítani. ) szóval a legnagyobb félelmem, minden este, hogy mi lesz a fiammal, ha történik valami

. .. nem tudok aludni sem pár hete, mert éjjel többször felriadok, hogy éppen kiugrik a szívem. Persze még jobban panikolok, mert ha mentőt hívok, mi lesz a fiammal?? Van itt valaki, aki így ezt őrület nélkül túl élte és valamit tud ajánlani, hogy éjjel legalább aludni tudjak?? 🙏

Következő héten van időpontom egy pszichiáternél, nagyon bízom benne, hogy kapok valamit.

Minden segítő mondatért hálás köszönet előre is🤗

1953. Manószálló (válaszként erre: 1948. - Damianmode)
2021. szept. 8. 12:17
Koszi a valaszt, en is valahogy igy gondoltam, minden jot Neked!
1952. Manószálló (válaszként erre: 1949. - Regin_a)
2021. szept. 8. 12:15
Sok-sok almatlan ejszakat okott a nyugdij kerdese hidd el, tudod milyen rossz erzes, hogy csak akkor van penzem, ha adnak?? Sajnos egyaltalan nem latom a kiutat ebbol az evek ota tarto helyzetbol, azert irtam mar ide is. Pszichologus, pszichiater megvolt, ertek amennyit ertek.
1951. Manószálló (válaszként erre: 1949. - Regin_a)
2021. szept. 8. 12:10
Kisse nyers a stilusod, de azert koszi a felvilagositast. Nem vagyunk egyformak (szerencsere) orulok, hogy Neked sikerult jobbra forditani a sorsod.
1950. Regin_a (válaszként erre: 1943. - Livike21)
2021. aug. 24. 14:15

Én nem szednék begyógyszert ilyen betegségre, vagy minek is nevezzem."


Hm! Közben hasonlóval küszködsz. Ha nem akarod lerakni a púpodat , cipeld tovább

1949. Regin_a (válaszként erre: 1945. - Manószálló)
2021. aug. 24. 14:12

Ha gyógyszer ellenére ilyenócskán vagy akkor gyógyszert kell cserélni és nem rokkantságira menni

Tényleg behéz , és milesz később,mi lesz a nyugdijkorhatár esetén? Szinte semmi nyugdijat fogsz kapni

Jahohgy az messze van? Dehogy is, nagyon is közel

Én még a szocializmusban elmehettem volna rokkantságiba de nem tettem,mert azért is kimászok ebböl a szemétségböl

És milyen szerencsém volt,nemmagas,de vaón nyugdijam

Kedves ismerős együtt dolgozott a férjével otthon. Mama, leszázalékoltatunk és nemkell érted járulékokat fizetni

Szintén olyan pánikos tünetei voltak a feleségnek

Éltek is nem rosszúl, mert jó szakmája volt a férjnek

Egy napon kitünt hogy daganat és három hónapon belűl el is temettük

Most ott az özvegy 30ezer környéki pénzzel,középkorú fia hasonlóan leszázalékolva kábszer miatt. Az idősebb családos fia tartja el mindkettőjüket

Ilyet akarsz? Ha igen akkor tanulmányozd át a vonatkozó trv-t

[link]

Szoval tessék gyógyszert cserélni. Ezt tettem, tették velem is és igaz hogy nem vagyok 100as de élek,kijárok az utcára, ellátom magam, intézem a dolgaimat

1948. Damianmode (válaszként erre: 1945. - Manószálló)
2021. aug. 19. 21:26
Szia! Szerintem nem sok esély van rá. Manapság a féllábú, félkezű embereket is munkaképesnek ítélik sajnos.
1947. Bless the child (válaszként erre: 1946. - Erz123)
2021. aug. 17. 20:02
Minek irattad ki, nem mondtad, hogy mellékhatást okozott? Vannak a citalopramnal sokkal korszerűbb készítmények. Mindenképp kell jelezni, hogy neked az nem volt jó
1946. Erz123
2021. aug. 17. 19:33

Sziasztok!

Ha még erre jár valaki.

Citapramot szed,szedett valaki?

Régen...kb.húsz évvel ezelőtt én Seroplamot szedtem, aminek ugyanaz a hatóanyaga mint a Citapramnak és vagy attól vagy egy másik gyógyszertől (nevét már nem tudom) bevérzések lettek a bőrömön, a vérképem sem volt jó és meg is híztam. Akkor magamtól abbahagytam a gyógyszert. Most viszont úgy érzem nem bírok gyógyszer nélkül működni, de félek elkezdeni szedni a fenti mellékhatások miatt. Volt valakinek hasonló? Ha elkezdem szedni, akkor első néhány héten durva mellékhatások várhatók?

2021. aug. 9. 17:45
Sziasztok! Regota, evek ota panikbeteg vagyok, evek ota gyogyszert szedek. Sajnos nem dolgozom, nem tudok itthonrol hosszabb idore kimaradni, max. 1 ora hosszara, de ha rosszul vagyok meg annyira sem.Az lenne a kerdesem, hogy van vki kozuletek, aki szinten ezzel a betegseggel leszazalekoltak? Fizetnem kell a TB-met, es a nulla forint jovedelmembol ez nem megy konnyen....van ra esely, hogy megkapom a csokkent munkakepessegu statuszt?
1944. nopanic80
2021. aug. 9. 00:14

Sajnos "nagy öreg" vagyok a témában, ezért az a szerény véleményem, hogy van az a pont, ahol a betegség mélységeiben küszködő emberek képtelenek felállni és "kikerázva" az utcára menni és csinosnak gondolni magukat. Nem tudom, miből adódik, de jómagam mindig természettudományos szempontból tekintettem a dologra és hormonzavarnak fogtam fel. Még a legdurvább tüneteknél is. Épp ebből adódik az is talán, hogy a Seroxat majd a Rexetin nagyon zökkenőmentesen és gyorsan segítettek nekem. Szerencsém volt. Hálát adtam a sorsnak, hogy van rá gyógyszer. Az ókorban még nem volt; ez nem civilizációs betegség.

19 voltam az első rohamnál. Jött az EKG, vizsgálatok, stb. Minden negatív. Egy rossz pszichiáter a nyugtatóival... Kábultság, de a rohamok nem kerültek el. Anyukám egy pszichésen nagyon stabil ember, végig mellettem állt és végül ő vitt el egy jó ideggyógyászhoz. A doki felírta a Seroxatot, mellette a nyugtatót, amit nem is szedtem és egy hónap múlva nullára csökkent a rohamok és a tünetek száma. Pedig volt bőven: megőrüléstől való félelem, szédelgés, homályos látás, agórafóbia, stb. Gyakorlatilag nem mentem ki kíséret nélkül az utcára.

Most 41 vagyok. Az eltelt 22 év alatt eleinte betartottam a fél évig szedős dolgot, valamikor egyszer orvost váltottam (nyugdíjba ment) és gyógyszert is. Közben figyeltem magam, megtanultam a mechanizmusukat, éreztem, mikor felezhető, nagyon lassan abbahagyható majd mikor kellett, újrakezdés jött. Ez van.

Szedtem 1 évig, aztán 3 évig nem, majd újra, mikor kellett. Tudtam, hogy kell, mielőtt megint átvenné az uralmat. Most épp másfél éve nem kellett, de most úgy alakultak a dolgok, hogy megint szükséges lesz sajnos. Sokat vezetek, nem fér bele a szédelgés meg az autópályától való rettegés, ami szintén régi tünetem.

Nálam is gond a kezdés, amit nem nyugtatóval hanem némi szíverősítővel küzdök le. Tudatosan csinálom, szabit veszek ki arra a másfél hétre.

Soha senki nem vett észre semmit a dologból. Mikor elmesélem valakinek, nagyon csodálkozik rajta.

Ami a mellékhatásokat illetve, nekem a legzavaróbb a szexuális probléma. Ezt rögtön javul, amint csökkentem a dózist (miután tünetmentes vagyok persze). Ez többnyire legkésőbb a 3. hónap végére bekövetkezik. Utána maximum 3/4 vagy fél a dózis. De, mint már mondtam, ez személyes tapasztalaton alapul és egyáltalán nem biztos, hogy másnál is így működik. A Seroxattól nem is volt szexuális zavarom, csak az meg annyira levitte a pulzusomat, hogy ezért kellett a csere. Mondjuk a pulzuscsökkenésből se éreztem sokat: egy vizsgálat mutatta ki.

A hozzászólást segítő szándékkal írtam. Nem vagyok orvos és nem dolgozom semmiféle gyógyszercégnek sem.

1943. Livike21 (válaszként erre: 1942. - Nóri 666)
2021. ápr. 20. 00:34
Én nem szednék begyógyszert ilyen betegségre, vagy minek is nevezzem. Szerintem az csak rosszabb. Ne a gyógyszer folyásolja be a kedved, a kedéjed, az érzelmeidet. Nem tudom mit lehetne tenni, de a gyógyszerről egyszer lekell állni és akkor mi lesz? Erre nem gondol a doki? Akkor meg majd gógyszerfüggőségre fog felírni valamit? Szerintem probáld kibeszélni magadból vagy egy jó barátnőddel járj el sétállni, öltöz fel csinosan, emelt fővel sétállj végig a parkba, az üzletben. Én úgy tudom leküzdeni amikor kilépek a házból. Elmondom magamnak, hogy nem vagyok olyan csúnya, igenis szép vagyok, és nem foglalkozom a körülöttem lévő emberekkel, ha nevetnek rajtam próbálok nem figyelni rá, csak arra, hogy emelt fővel magabiztosan menjek végig.
1942. Nóri 666
2021. márc. 22. 13:02
Sziasztok! Voltam pszichiáternél.Escitil antidepresszánst szedem egy hete.Mondta,hogy az elején erősödhetnek a tünetek plusz emejges bármi.Hát nálam minden játszik eddig csak néha jöttek a rosszullètek,de most mintha mindig szoronganék elönt a melegség zsibbadás furcsa érzés ami eddig nem is volt.Mondta a dokim tartsak ki ,mert sajnos hetek mire javulás várható.Már voltam úgy a napokban nem veszem be többet. Más is volt hasonlóan? Ki akarok tartani de nagyon nehéz ezzel.elni
1941. Livike21 (válaszként erre: 1936. - Nóri 666)
2021. márc. 4. 16:31
Szia. Igzad van, ez a betegség szó szerint belülről tesz tönkre. De azóta van ez mióta volt egy epilepsziás rohamom. Voltam pszihologusnál, de nem tudom, mert nekem nem használt. Vagy csak nem értette a dolgát.
1940. Livike21 (válaszként erre: 1937. - Klfrkl)
2021. márc. 4. 16:28
Az a baj, volt egy epilepsziás rohamom a kislányom születése után fél évvel, és azóta vagyok ilyen. Azóta félek elhagyni a lakást, bepánikolok, ha kikell mennem, szédülök kint.
1939. Livike21 (válaszként erre: 1938. - Klfrkl)
2021. márc. 4. 16:26
Azóta vagyok ilyen mióta elöszőr volt egy epilepsziás rohamom. Azóta ez a betegség rettegésben tart. Azóta vagyok ilyen, azóta vannak ezek a tüneteim.
1938. klfrkl (válaszként erre: 1935. - Livike21)
2021. márc. 3. 15:27
Saját magad zárod be agyban. Nekem is ez van, csak erőlködök meg csinálom. Egyébként a PANDÉMIA IS TESZ RÁ EGY JÓ NAGY LAPÁTTAL!!!! Rengeteg a pszichés beteg, több főorvosnál voltam már de mindegyik mondja. NAGYON SOK MÁR MOST A PSZICHÉS BETEG !!! Üdv: Norbert Írj Livike21 ha szeretnél szívesen beszélgetek veled is.
1937. klfrkl (válaszként erre: 1935. - Livike21)
2021. márc. 3. 15:24
Szia Livike21. A szédülés, kettős látás nem pánikbetegség. Az hogy nem mersz kimenni a házból az viszont már pánik. Kevert szorongásban szenvedsz, komoly baj, de ki lehet jönni csak piszkos nehéz, én tudom. Menj el pszichiáterhez de viszonylag normálisat keressél, aki nemcsak gyógyszert ajánlgat, hanem egyéb terápiát is.
1936. Nóri 666 (válaszként erre: 1935. - Livike21)
2021. márc. 1. 23:09

Szia Livike21!

Fordultál már szakemberhez? Mindenképp ajánlom így nem èlhetsz!

Én sokáig azt hittem majd jobb lesz magamtól is, de ez egy alattomos betegség belülről tesz tönkre!

1935. Livike21 (válaszként erre: 1930. - Szőkelédi)
2021. márc. 1. 20:34
Úgyan így vagyok ín is. Sehova nem járok. A 4 fal közé zár be ez a betegség. Ha tudom, hogy kikell mennem majd a lakásból, akkor már olyan gyomorgörcsöm van, szédülök, de úgy, hogy kettős látásom van, úgy érzem valami húz le,hirtelen melegség önt el. 5 éve van. Mindig egy élettel teli lány voltam. Most meg, egy semmire való, önbizalmam sincs, pedig ahhoz képest ahogy kinézek ez régen nem zavart. Most az is zavar, ha valaki néz. Meg akarok gyógyúlni, újra olyan mosolygos, jó kedvű, önbizalommal teli lány akarok lenni.
1934. Damianmode (válaszként erre: 1909. - Petdal)
2021. febr. 28. 16:04
Szia! Engem minden alkalommal amikor rohamom van, elfog ez a "megőrülök" érzés. Azzal nyugtatom magam, hogy eddig sem őrültem meg és ez után sem fogok. Remélhetőleg. :)
1933. Damianmode (válaszként erre: 1910. - Arteika)
2021. febr. 28. 16:02

Szia Arteika! Hihetetlen, de a tüneteid pontosan megegyeznek az én tüneteimmel! :(

Már évek óta nem volt pánikrohamom, de ma sajnos megint előjött. Érthetetlen mitől, mert úgymond "minden rendben van velem".

1932. szőkelédi (válaszként erre: 1926. - Adrimar)
2021. febr. 24. 23:40
Dolgozni én sem járok . Itt az isten háta mögött semmi sincs. Itthon dolgozom ,meg a faluba itt-ott mindig van valami , helyettesítés, beugrós munka stb.
1931. szőkelédi (válaszként erre: 1929. - Adrimar)
2021. febr. 24. 23:35
Nincs rá taktika 😔 18 évig éltem gyógyszerrel,a fiatalságom ráment. 24 évesen kerültem bele.2 évig gyógyszer nélkül próbáltam,aztán csak mindig lejjebb. De utána már jobb volt,kaptam kedélyjavitót, mellé rivotrilt...így neveltem fel a 2 fiam jóformán egyedül. Később jobbra fordult az életem alábbhagyott a roham a szorongás. Hosszú -hosszú évek kellettek hozzá.46 vagyok most . Nem akarok senkit elkeseriteni ,de ahogy Regin_a is írta ,ez egy szemét betegség. 😔 Talán ,mivel már nem érdekel mások véleménye, könnyen leépítem a mérgező embereket,nincs megfelelési kényszerem,ez is sokat segít. De még mindig nem vagyok elég bátor sokmindenhez.
1930. szőkelédi (válaszként erre: 1929. - Adrimar)
2021. febr. 24. 23:22
Bárcsak tudnám a megoldást 😔, én még könnyen vagyok ,nincs kicsi gyerekem. Férjem dolgozik ,jól megvagyunk . Lehetőségekhez képest jól élünk , mindenünk megvan. De mégis nekem ez kevés. Nem járok egyedül sehová,így itthon elvagyok. Ezért írtam ,hogy sehogy sem tudom leküzdeni....így nem tudok másoknak segíteni,hisz magam is segítségre szorulok,ha utazni kell. Ezért érzem magam egy senkinek/semminek. Mások elmondása szerint talpraesett vagyok , ügyes. De ez a sz@r belülről tesz tönkre. Csak a nagyon közeli ismerősök tudják ,hogy milyen az állapotom. Vagy jól megjatszom magam ,vagy nem tudom,
1929. Adrimar (válaszként erre: 1928. - Szőkelédi)
2021. febr. 24. 17:40
Én csak azt szerettem volna kérdezni, hogy volt-e valami taktikád, hogy valamennyire élhető lett az életed?
1928. szőkelédi (válaszként erre: 1927. - Adrimar)
2021. febr. 24. 17:15
Hát ez jó vicc 😆😀sehogy ! Természetesen nem a betegeken viccelődöm.. Évek teltek el mire egyáltalán kikeveredtem belőle,aztán jött a leszokás a gyógyszerről. 2017 szeptember óta nem szedem. Teljes agymosás talán használna.. biztos,hogy egy jó pszichológus sokat segített volna ,de egyedül kellett megdolgozni mindenért. Sz@r ez úgy ahogy van.
1927. Adrimar (válaszként erre: 1923. - Szőkelédi)
2021. febr. 24. 16:15
Hogyan tudod elengedni a szorongást, a félelmet?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook