Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás implantátummal fórum

Szoptatás implantátummal (beszélgetős fórum)


2015. júl. 28. 23:10

Sziasztok! Én most egy kicsit elkeseredve írok.= éve lesz , hogy van inplantátumom, előtte két fiút szültem. a harmadik gyermekemet vártam a dokit meg is kérdeztem , hogy lehet? nem lesz semmi gond?

Szülés után a belövelés fájdalmasabb volt, de utána szépen beállt és több mint 3 évig szoptattam.Most kb. egy éve ,hogy abbahagyta.És most érdekes dudor lett a mellemen körben bekeményedett, ultrahang nem tudta teljesen kimutatni, hogy mi a gond,de hogy az implantátummal azt igen.még nagyon az elején járok a dokival csak eimelben tudtam konzultálni,Ő azt írta , hogy a mell mirigyem a szoptatástól elhalt....egy csöppet el vagyok keseredve.nem akarok senkit megijeszteni lehet csak én vagyok ilyen szerencsés... vagy járt valaki még így?

26. biabogi (válaszként erre: 17. - Annelly)
2015. jún. 18. 13:49

Optikai gyönyöröket???

Szerintem senkinek sincs joga ítélkezni senki felett. Természetesen mindenki vállalja a felelősséget, és van olyan is biztos aki meg is bánja, DE az előnyöket és hátrányokat jó előre ismerni, és jó ha gondol az ember a későbbiekre is, pl. az itteni témára, a szoptatás témakörére gondolok.

25. radirroni (válaszként erre: 24. - Fecbb24fe2)
2012. márc. 29. 19:09
És a szoptatás után volt szükség korrekciós műtétre, lett baja az implantátumos cicinek? Mert most én is emiatt bizonytalanodtam el, mert gondolom fogok szülni pár éven belül.... de akkor is szeretnék csináltatni...
2009. febr. 20. 19:45
én implantátummal szoptatok, több, mint 5 hónapja. nekem semmi zavart nem okozott, a 3 naptól már egész sok tejem volt. PLUSZ: császáros voltam...
2008. okt. 31. 12:18
Sziasztok!Nekem 7. éve van inplantátumom, és mivel szinte egyáltalán nem volt mellem, csak a legkisebbtől egy mérettel nagyobb méretet raktuk be, hogy ne legyen feltünő, ill a bőr nyúlása ennyit engedett meg méretben. Ez is nagyon feszes lett, a mai napig keményebb a mellem tapintása, mint, a természetes. Lehet, hogy emiatt volt, de nekem a tejtermelődés első pár napja nehezebb volt, mint maga a szülés! Pedig az sem volt ám könnyű, reggel 8-kor elfolyt a magzatvíz, este 8ra lett meg a baba. 3xfél liter oxitocinnal sikerült annyira kitágítani, hogy sikerüljön, akiknek indított és száraz szülésük volt, tudják, mennyire gyötrelmes. Mégis, ott tudtam, hogy előbb-utóbb valahogy csak meg lesz a baba. Viszont a tejtermelődés beindulásával olyan kőkemény lett az amúgy is feszes mellem, hogy nagyon meg voltam ilyedve és nem tudtam mit tegyek! Féltem, hogy begyullad(t), vágni kell, szerencsére nem lázasodtam be. Masszírozni kellett iszonyúan, elkezdeni kézi fejővel pumpálni, aztán nagy nehezen megindult a tej. Maga a szoptatás alatt nem volt különösebb probléma, tényleg tudtam szoptatni, tej is volt bőven, de az első napok iszonyúak voltak. Rengeteget sírtam bent a zuhany alatt kőkemény mellekkel, a mai napig nem merem rászánni magam a 2. gyerekre, valahol emiatt is! Talán előbb el kellett volna kezdenem masszírozni és fejni, de akkor még nem tudtam, nem volt tapasztalat. Talán már nagyon bedurrant, mire észbe kaptunk! Még a szoptatásról annyit, hogy a kemény mellett a bimbóval nem lehet olyan jól a pici szájába adni, mint a természetes mellet. Nehezebb vele szoptatni, de lehet ill. a bimbókiemelők is segítenek. Én nagyon akartam szoptatni, rengeteg szoptatós teát is ittam és lehet, hogy a túl akarás miatt is volt ez. Minden esetre sikerült és a kislányomna nem kellett nélkülöznie az anyatejet:) Senkit nem akarok elrettenteni, minden eset más, és a természetes mell is begyulladhat, abban is kemények a tejjel teli mirigyek, stb, viszont azt én nem tudom, hogy milyen!
2008. szept. 20. 10:17
Elnézést, elírtam egy szót. Nem szoptatás után hanem alatt gyulladhat be az emlő.
2008. szept. 20. 10:16

A fórum indítója vagyok.

Igazság szerint én azok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek ezzel kapcsolatban VAN tapasztalatuk. Jó-vagy rossz egyaránt érdekel.

Az hogy mi minden történhet (begyullad az emlő, stb) szoptatás után, bármilyen meglepő Kedves annelly, tisztában vagyok vele. Mint írtam van egy 8 éves kisfiam, akit szoptattam.

Úgyhogy megköszönve az eddigi hozzászólásaidat, ha nincs ezzel kapcsolatos tapasztalatod, tedd meg nekünk hogy megkímélsz a felesleges hozzászólásaidtól.

20. virgilius (válaszként erre: 13. - Szabinka03)
2008. szept. 19. 20:55

Implantátum nélkül is nagyon sokszor fordul elő mellgyulladás a szoptatás alatt, ha a tej pang és nem tud rendesen kiürülni.

Ha nekem implim lenne, akkor ha lehet, kivetetném erre az időre, a szoptatás alatt úgyis megnő a mell, ha pluszban benne van az impli is, akkor sanszos, hogy nagyon megnyúlik a bőr és utána nem megy vissza.

Egyébként anatómiailag lehet úgy is szoptatni, ha benn marad, legalábbis sokaknak sikerült már.

19. 867f9adc74 (válaszként erre: 17. - Annelly)
2008. szept. 19. 20:48

Implantátummal ugyanúgy lehet szoptatni, mint nélküle.

Nagy butaságokat írtál, már bocsánat..

18. idnus (válaszként erre: 17. - Annelly)
2008. szept. 19. 20:43
Sok mindent kitalált a természet, ami ellen mi emberek harcolunk, pedig lehet megvan a jó oka. Betegségek, melyek a természetes szelekciót hivatottak szolgálni. Megmentünk olyan gyerekeket, akiket a természet alapból kiszelektált volna. Beleavatkozunk az állatok, növények génállományába, hogy hasznot hozzanak nekünk , szimplán többet termeljenek, mert különben nem tudnánk ennyi embert élelmezni. Meddő párokat segítünk hozzá, hogy gyermekük legyen, pedig lehet a természet okkal tette őket meddővé. Ezek után azt hiszem a szilikon, mint természetbe való beavatkozás csak kisebb bűne az emberiségnek..
17. annelly (válaszként erre: 14. - 372f7e7275)
2008. szept. 19. 20:22
Én sajnos ezt nem tudom csak úgy nem állítani. A természet szerintem jól kitalált mindent, megvan az oka annak, hogy olyan a női mell, amilyen, még akkor is,ha ronda. És azt tartom igazából helytelennek, hogy ha valaki ebbe a rendbe belepiszkál, csak azért, hogy optikai gyönyöröket okozhasson saját magának, akkor nem ám, hogy ő maga viselné a következményeit, elképzelhető, hogy egy kisgyermek fogja. Akit abszolút nem érdekelne, hogy lóg-e vagy sem. És utánna meg jön a pánik, hogy ugye nem lesz baj? Hát azt mondom következetesnek kellett volna lenni.
16. idnus (válaszként erre: 12. - Annelly)
2008. szept. 19. 20:20

Nem ilyen egyszerű ez a kérdés. Én azt gondolom, hogy ez a műtét a szélsőségeknek van. Akinek nagyon nincs semmi, akinek nagy mértékű asszimetriája van és természetesen a rekonstrukció, de ugye ez nem a szépészeti kategória. Azzal én sem értek egyet, hogy kis formás melleket csak azért, hogy nagyobb legyen megműttetik és tegyük be a lehető legnagyobb implantátumot felkiáltással mennek konzultációra. De egy mellprobléme nagyon meghatározó tud lenni egy nő életében, és itt nem arról beszélek, hogy minden nő egy számmal nagyobbat akar, hanem ahogy már mondtam, a szélsőségek. Amikor meghoz valaki egy olyan döntést, hogy műanyaggal fog rohangálni ezentúl a testében.

Azt hiszem a lelki egészséggel és kiegyensúlyozottsággal rengeteget adhat egy anya a gyerekeinek. Egy boldog szexuális élet a szülők között is rengeteget számít.

így nem szabad hirtelen kijelentéseket tenni, mert nem minden fekete vagy fehér. Ez inkább az ész kérdése.

15. vviki2 (válaszként erre: 13. - Szabinka03)
2008. szept. 19. 20:18
Mellgyulladás elég gyakori szilikon nélkül is! Szerintem nem akadályozza, de tapasztalatom nincs.
14. 372f7e7275 (válaszként erre: 12. - Annelly)
2008. szept. 19. 20:05
Én sem vagyok szilikonpárti,de nemhiszem hogy ez a legrosszabb dolog amit tehetünk magunkkal...én nem szándékszok és most azt mondanám nem is akarok...soha...viszont megtanultam azt is hogy effélét előre nem állitok mostmár semmiröl....
2008. szept. 19. 20:03

Olyat hallottam, hogy az egyik leányzó implantátummal vállalt babát, és a szoptatásnál a mell begyulladt! Így nem tudott szoptatni!

Előfordulhat ilyen, vagy ez csak ijesztgetés?

Tud valaki valamit?

12. annelly (válaszként erre: 8. - Ea19b3e51c)
2008. szept. 19. 19:48
Egyáltalán nem vagyok vele kibékülve! Szerintem egyik nő sincs. De van annyi eszem, hogy nem rohangálok műanyagokkal a testemben, mert ez valahol nem természetes dolog. Valahol...
11. Sylvee12 (válaszként erre: 10. - Szabinka03)
2008. szept. 19. 19:45

Szia!

Ugyanebben a cipőben járok én is. Pont emiatt nem javasolt nagyobb implit a doki. De lehet vele nyugodtan szoptatni. Legfeljebb, ha nagyon megereszkedik, korrekció.

2008. szept. 19. 19:36

Sziasztok!

Nekem most lesz mellműtétem, és még nem szültem, de szeretnék.

Elvileg sem a szoptatásra, sem pedig a magzatra nem veszélyes.

Sokat keresgéltem én is utána, és valahol azt olvastam, hogy előfordulhat, hogy a szoptatás után, egy korrekciós műtétre lesz szükség. Ez gondolom egyénfüggő.

2008. szept. 19. 19:17
Ez a kérdés engem is érdekel.Nem azért mert van vagy lesz implantátumom,csak kiváncsi vagyok:)))
8. ea19b3e51c (válaszként erre: 2. - Annelly)
2008. szept. 19. 19:07

Biztosan ki vagy békülve a melleiddel, és mondjuk nem tüntek el, nem ereszkedtek meg csúnyán a szoptatás után... Nem egyszerű, nem olcsó dolog, de bizony a nők többsége nem divatból csináltatja meg, hanem talán az önbizalmát adja vissza... erre nem gondoltál?!

Egyébként ugyanúgy lehet vele szoptatni, annyi a különbség hogy az alakja megmarad:)

7. d0759ec0b9 (válaszként erre: 2. - Annelly)
2008. szept. 19. 18:54
Van már egy 8 éves kisfiam, de most szeretnénk még egy babót.
2008. szept. 19. 18:45
tudok olyat aki szoptatott vele elég sokáig...
5. idnus (válaszként erre: 2. - Annelly)
2008. szept. 19. 18:44

Szia. Szerinted a kommented második részével implantálás után tud valamit kezdeni?


A fórum nyitónak: alapvetően nem akadályozza a szoptatást, főleg ha a bimbóhoz, mirigyekhez nem nyúltak. A mellplasztika fórumon kérdezz rá a lányoknál, hátha van köztük olyan, akinek van ebben tapasztalata. Én leveleztem privátban is és itt is lányokkal, akik szoptattak implantátummal, és nem volt gondjuk.

2008. szept. 19. 18:43

Szoptatott-e már valaki szilikonmellel?


ez a címe, írd be a keresőbe.

2008. szept. 19. 18:42
Egy másik topicban már beszéltek erről és volt ott egy kismama, aki inplantátummal szoptatott és egész sokáig, ha jól emlékszem. Sajna nem tudom, milyen címen futott a fórum, de valamilyen szilikonmell és szoptatás volt benne..
2008. szept. 19. 18:36
Szia! Szerintem a plasztikai sebészt kéne megkérdezni aki betette, de ha nem haragszol meg, az lett volna a legegyerűbb, ha nincs implantátum.
2008. szept. 19. 18:29
Arra keresem a választ, hogy lehet-e, illetve van-e köztetek valaki aki szoptat/szoptatott implantátummal? Az orvosom szerint semmi akadálya,(a babára nézve sem) dehát ugye férfi létére még nem próbálta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook