Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a siesta cipőről? fórum

Mit gondoltok a siesta cipőről? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. tfazek
2010. márc. 12. 11:13
Én az 1 éves fiamnak hosszas gondolkodás után végül is a puhatalpú, nagyon hajlékony elefantent vettem meg egy szintén hajlékony talpú shooshoo-t. Ezt jobbnak találtam mint a merev talpú siestát. Csak egy vélemyén
33. Ata06
2010. márc. 3. 11:06

Nekem már nagyok a gyerekeim. A fiam mindig siestát hordott, ennek ellenére a bokáján jár!

A lányom döntött sarkú cipőt és ő is a bokáján jár!

Szerintem ez genetika! Ha valaki hajlamos rá, bármit adhattok rá, úgy is lúdtalpas lesz!

Talán a legjobb, ha sokat van nyáron-kavicson, homokban -mezitláb! A betonon és a lakásban nincs értelme, csak felfázik! Az ugyanis nem dolgoztatja a talp izmokat!

2008. okt. 24. 20:02
Az a véleményem hogy jó cipök meg szépek is de horror ára van.Szerintem ennyit azért nem ér meg.10-12ezer ft-ért láttam.
2008. okt. 24. 19:52

Régen nagyon jó strapabíró cipők voltak a Siesta termékei. Mára sajnos a legtöbb modell Kínából és távol-keletről érkezik csak átcímkézik, azoknak távolról sincs köze az egészséges gyereklábak kialakulásáshoz.

Csak azt nem értem, hogy akkor miért olyan drágák.

Én csak olyan Siestáért adok pénzt, amelyikben nincs benne, hogy "made in China" vagy "made in Vietnam".

2008. szept. 27. 20:16
mi végig siestát vettünk, bár már 9 éves. Sajnos már nincs. Semmi negativ tapaswztalat nincs vele, teljesen jó a lábnak. Kinait csak nyáron vszek, általában papucsokat!
29. lily3
2008. szept. 26. 22:43
Az enyém is végig ebben járt és lúdtalpas.A szomszéd gyerek kínaiban jár és semmi baja.Én sem értem.Viszont szépek és bírják sokáig, ellenben az olcsó cipőkkel.
2008. szept. 26. 21:20

Tény, hogy jól néz ki, de állítólag sokat is árt. Én azt hallottam, hogy mivel nagyon megtámasztja a láb izmait, az nem fog megerősödni, metz nincs hozzászokva.

Egyik ismerősöm csak azt vett eddig a 3 éves fiának. Legyen az bakancs, szandi, cipő, még otthoni játszósnak is. Lehet persze hogy nincs összefüggés, de most voltak a gyereknek ortopéd cipőt csináltatni, olyan lúdtalpa van.

27. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Naposcsibe)
2008. szept. 26. 20:45
De jó! Nagyon köszönöm, tudom is, hogy melyik az az utca.
26. Naposcsibe (válaszként erre: 25. - Dorka29)
2008. szept. 26. 19:49

Szia Dorka!

Találtam egy Omker üzletet Pécsett,(így kell írni?) és azt mondták ismerősök h ott lehet kapni döntött sarkú cipőt,azt hiszem Dr.Leót.Bemásolom a címet,és akkor telcsin tudsz érdeklődni,hogy igaz-e.Én sajnos Pesten dolgozom,így itteni címeket tudnék többet,de remélem ez is segítség. 7622, Nagy Lajos király útja 10/a.

Nyitvatartás: H-P 8:30 - 17:00 Sz: 9:00 - 12:00 Elit

Tel: (72) 516-412 Fax: (72) 516-413 Mobil: (30) 627-8006

25. Dorka29 (válaszként erre: 24. - Naposcsibe)
2008. szept. 25. 08:58
Nagyon szépen köszönöm!!
24. Naposcsibe (válaszként erre: 22. - Dorka29)
2008. szept. 24. 21:39

Találtam egy linket a neten,ezt bemásolom,itt lehet rendelni is:

[link]


Ezen árak is vannak fenn.,aztán ha tudok bővebbet,akkor írok!

23. Naposcsibe (válaszként erre: 21. - Dorka29)
2008. szept. 24. 21:19
Utána járok hol kaphatóak ezek a márkák vidéken,és ahogy megtudtam vmit,írok!Pesten tudok több üzletet is,de hátha forgalmazzák felétek is!Igyekszem holnap,de legkésőbb jövő hétre kideríteni neked.
22. Dorka29 (válaszként erre: 21. - Dorka29)
2008. szept. 24. 20:31

Jaaa, most olvastam vissza, hogy az a hozzászólásom nem is "ment át"!


Szóval igen, a szolgáltatás, + a cipők.:)

21. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Naposcsibe)
2008. szept. 24. 20:29

Hát ez az! Vidékről lenne szó.:) Kaposvár, Pécs, esetleg Szekszárd, Baja jöhetne szóba.

De most nem a vizsgálatra gondoltam, hanem arra, hogy ezekban a boltokban kaphatóak-e azok a cipőmárkák, amiről írtál?


Elnézést, hogy félreérhető voltam.

2008. szept. 24. 19:37

Drága, de én is azt veszek a fiamnak. Valaki írta hogy apró gyerekeknél még nincs ludtalp, ezt mondta az ortopéd orvos is, ehhez képest a bölcsis doki közölte a két éves gyerekre hogy van egy pici ludtapja, szóvan én már nem tudok kiigazodni.


Nekem tetszik hogy van nagy választék, és nagyon jól néznek ki. Van másik gyerekcipő márka, a supy de nekem azok a cipők elég ormotlannak meg kicsit ortopéd cipő kinézetünek tünnek. Annal nagyobb a boka része, meg talán az anyaguk is keményebb mint a siestának.

19. Naposcsibe (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2008. szept. 24. 19:31
Melyik kerület érdekel?Utánanézek hol van neked a legközelebbi,ha megírod.A legtöbb helyen meg tudják nézni,persze van 1-2 ici-pici bolt is,ahol erre nincs lehetőség.
18. Dorka29 (válaszként erre: 17. - Naposcsibe)
2008. szept. 24. 08:35
Ha van infód erről: Minden gyse boltban van ilyen szolgáltatás, vagy csak a nagyobb helyeken?
17. Naposcsibe (válaszként erre: 16. - Dorka29)
2008. szept. 24. 07:40
Amikor stabilan jár,akkor már meg lehet nézetni,persze.
16. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Naposcsibe)
2008. szept. 23. 22:38
A járást elkezdő gyerekeket is szokták "csak úgy" vizsgálni, ha egyébként nincs semmi probléma, szervi elváltozás, vagy csak gond esetén lehet, érdemes?
15. Naposcsibe (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2008. szept. 23. 22:21
Alapból egy gyermek sem lúdtalpas..a láb csontosodása 14 éves kor körül fejeződik be,addig,ha szükséges,azt csak segíteni érdemes,(supinációs cipő,vagy ettől olcsóbb megoldás az éldöntött sarokemelő,bár az a bokát nem tartja meg)de ha már a fejlődési időszakban is megtámasztjuk a boltozatait,akkor eltunyulnak az izmok,és a későbbiekben lesz problémája a lábával,derekával,stb.Természetesen ha annyira lúdtalpas a gyermek,akkor lehet lúdtalpbetétet,vagy belső emeléssel ellátott cipőt venni neki,sőt,kell is,de mindenképp érdemes vagy ortopéd orvossal,vagy gyse boltban dolgozó ortopédműszerésszel megnézetni a talp állapotát.Egy ilyen vizsgálat csupán néhány perc,a gyereknek viszont az egész fejlődésére,életére kihatással lehet egy rosszul megválasztott cipő is akár.
14. naildi81 (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2008. szept. 23. 21:25
Az én 1 éves fiam, egyáltalán nem lúdtalpas. Én azt hallottam, hogy ha lehetséges a gyerek mindig mezítláb legyen, mert akkor a lába a természetes terepen fog edződni. Nem kell a betétes cipő sem, így a bokája fog majd "dolgozni" a betét helyett.
2008. szept. 23. 21:00

Én úgy tudom, hogy a ma kapható siesta nem az, ami régen volt. Egész más cég gyártja és nem is olyan jó.

Pécsen egy maszek 4-6 eFt (típustól függ) körül készít méretvétel után cipőcskét nagy színválasztékkal.

12. pmjudit (válaszként erre: 11. - Raistlin Majere)
2008. szept. 20. 10:41

Én úgy tudom, hogy alapból minden gyerek lúdtalpas, a cipő segít ennek korrigálásában.


Mi nem jártunk ortopéduhoz, csak siestában az első pillanattól....

11. Raistlin Majere (válaszként erre: 10. - Pmjudit)
2008. szept. 20. 09:02
Nem a cipőtől lesz lúdtalpas a gyerek, viszont a lúdtalpas gyereknek ártanak a siesta cipők és társai. Kislányom sajnos szintén lúdtalpas és az ortopédus nekünk is a betét nélküli supinált sarkú cipőket ajánlotta. Mi legtöbbször a Dr.leo-t vettük, de sajnos megszüntették a gyártását, most Supi márkájút használunk.
2008. szept. 19. 21:48

A legjobb!


Mi ezt hordjuk.


Lányom már 6 éves első pillanattól Siestában jár, és nem lúdtalpas.

A téli bakancsok garantáltan nem áznak be.


18 hós kisfiam is ezt hordja, bár a nyáron -mivel nem volt megfelelő Siesta a méretében - Cicibant hordott - az is tökéletes.

2008. szept. 19. 21:44
Nincs mit!Ha bármiben tudok,szívesen segítek.
8. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Naposcsibe)
2008. szept. 19. 21:38

Köszi!


Ahhoz képest, hogy már vagy egy hónapja ezzel fárasztom a környezetem... erről még nem hallottam. Mindenképpen betét nélkülit akarok, de akkor figyelek erre a megemelt belső sarokra is.

2008. szept. 19. 20:44
Sziasztok!Gyógyászati boltban dolgozom,elég sok ortopéd orvos véleménye az,hogy amíg kicsi a gyerek,és van rá mód,ne olyan cipőt válasszunk nekik,ami belül betétes,hanem aminek a sarok belső oldala meg van emelve,ez az úgynevezett supinációs cipő.Legyen kérge,ami megtartja a bokát,és a cipő éldöntése munkára fogja a talp izmait,így nem "tunyul" el a láb.Sokat segít ha este tornáztatjuk a lábat,erre vannak különböző gyakorlatok is.Cipőmárkák amiket tudok ajánlani:Szamos,Supi,Salus.Ezek 7-10 ezer Ft körül vannak.Remélem tudtam segíteni.
6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Vviki2)
2008. szept. 19. 20:32
Én is ezt hallottam, ezért is nem akarok betétes cipőt, de most a hirtelen jött hideg miatt kénytelen voltam venni valamit, nálunk meg mást nem kaptam, mert nincs nagy kínálat.
5. vviki2 (válaszként erre: 4. - Dorka29)
2008. szept. 19. 20:24
Nekem azt mondta az ortopéd orvos, hogy felejtsem el a harántemelt cipőket, a lényeg, hogy "kérge" legyen, azaz a sarokrész legyen elég merev, hogy tartsa a bokáját! Én hallgatok rá, mert a lányomat is ő kezeli a gerincével, s elismert szakember :-))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook