Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt milyen vitamint javasoltok? fórum

Szoptatás alatt milyen vitamint javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 20. 16:32
Köszi! Én is azt néztem ki, meg nagyon sokallom az Elevit árát, viszont a terhesség alatt kb 4 hónapig szedtem, amíg tartott a doboz. De a szoptatás alatt gondoltam, hogy kellene valami, főként a fogaimat féltem, emiatt is. Örülök, hogy már nem hullik a hajad!
15. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 12. - Szonja85)
2008. nov. 18. 20:54
Én indítottam ezt a kérdést, végül az Eurovitnél kötöttem ki, de csakis a mérete miatt, mert olyan aprócska a többihez képest. Úgy vettem észre, hogy már nem hullik annyira a hajam. A kalciumtartalmáról nem tudok semmit.
2008. nov. 18. 12:05
Köszi. Valami specko kalcium?
13. erika85 (válaszként erre: 12. - Szonja85)
2008. nov. 16. 16:31
Szia. En Elevit-et szedek es kulon napi 500 mg kalciumot is, az elejen napi 1000 mg-ot szedtem kulon, de szerintem eleg az 500 is.
2008. nov. 16. 13:46
Eurovit-et szedi valaki? szerintetek abban elég kalcium van a fogak helyes karbantartásához? Köszi.
11. Sznebk2 (válaszként erre: 10. - 92ba3c78f9)
2008. szept. 19. 19:31
Feltétlenül! Amúgy is itt az őszi fáradtság ideje, a trutyis hideg, jön a rossz idő... Úgyhogy hajrá, pótoljuk a vitamint, amennyire csak tudjuk!
2008. szept. 19. 15:35
Köszönöm a hozzászólásokat! Mindenképp nekikezdek valamilyen vitaminkúrának, úgy érzem, le vagyok robbanva.
9. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 8. - Raistlin Majere)
2008. szept. 19. 15:34
:)))
2008. szept. 19. 13:16

Szoptatás alatt nekem is rettenetesen hullott a hajam, már elkezdett a homlokom felfelé nőni :-) Az orvos írta fel a MaltoferFol-t, ami vas és a felszívódását segítő folsav kombinációja. Hetek alatt elmúlt a problémám, hajam újra megerősödött.

Egyébként tök igazságtalan a természettől, hogy mondjuk nem éppen a lábszőre hullik ki az embernek, hanem a haja :-(

7. Sznebk2 (válaszként erre: 6. - Carmen23)
2008. szept. 19. 13:05
Most koncentrálj a szoptatásra, aztán ráérsz újra szép lenni! :) Le fog menni. Én nem szedtem bogyókat a szoptatáshoz, viszont ikerkisfiaim vannak és bőven szopiztak, fél évig csak anyatejet, aztán sokáig más mellett. Szopiztak, így volt tej is. Sok folyadék, stb. Csak ügyesen!
2008. szept. 18. 23:07

Sziasztok!


Ez engem is erdekelne..4honapja lessz lassan, hogy szoptatom a kislanyomat szerencsere.Mar szules utan elkezdtem egy bogyot szedni, az orvosom ajanlotta, tejbelovellest segitte allitolag, azota is szedem.Lehet,hogy ennelkul is lett volna, hisz sok esetben apro dolgok miatt megy el a tej, ahogy a kornyezetemben eszrevettem..Meg iszok mellette teat is, de nem tudom ,hogy otthon is lehet ekapni ,e a HUMANA-tol veszem, sajnos az otthon dolgokat nem ismerem..Meg vasat szedek,terhesvitamint mar regota nem...Viszont en 57kgval kezdtem a terhesseget, a vegen lettem 69..Szules utan 59kg lettem, de aztan itthon ujra felszedtem ahelyett ,hogy fogytam volna,igy most 63vagyok sajnos... :( Igaz, hogy sokkal jobb etvagyam van, mint szules alatt..Azzal vigasztalnak, hogy szoptatas utan lemegy majd, hat en mar nem hiszem,.Annyira zavar..

2008. szept. 18. 22:57
Mi az az FLP? :S Sose hallottam.
2008. szept. 18. 22:29
igen FLP:!!! mindenképpen. Nayon jó szoptatáshoz a teája. Babának is lehet adni, nem lesz hasfájós. Neked viszont v. a Natur mint v. Forever Ca-t, illetve bőr miatt A-betacare-t javasolnám. Mindegyik jó áron van, korrekt mennyiségben. Ha kevés lesz a tejed- esetleg - arra is nagyon jó a teájuk! Biztosra mehetsz! sok sikert. Ha tudok segiteni a beszerzésben, irj bátran. Örülök, ha segithetek!Sok boldogságot, örömöt!
3. Sznebk2 (válaszként erre: 2. - 92ba3c78f9)
2008. szept. 18. 22:24
Nyugodtan szedd a terhesvitamint, amit előtte is. Abban minden benne van. Az általad említett termék viszont minden esetben kiváló az immunerősítésre. Akár a hajad, körmöd, akár a gyomrod, illetve a pici szempontjából is. Szóval vagy ez, vagy az, de mindenképp a sok folyadék, a pihenés (lehetőség szerint)és a változatos étrend a kulcsa az egészségnek. Sok boldogságot a picihez! :)
2008. szept. 18. 22:20

8,5 hónapja szoptatom a kislányom. A szülés után kb. 1 hónappal lement rólam minden súlyfelesleg. Mostmár 1-2 kg mínuszban vagyok. A 3. hónap óta hullik a hajam, és bármit teszek, folyton töredezett a hajszálak vége. A bőrömön is észlelek változást.


Terhesvitamint nem szeretnék szedni. Esetleg valaki próbált FLP terméket szoptatás alatt?

2008. szept. 18. 22:17
Szoptatás alatt milyen vitamint javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook