Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 vetélés után, ha mind a 3 az orvosok szerint a véletlen műve és nincs semmi kimutatható bajunk a férjemmel, mikor lehet újra próbálkozni? fórum

3 vetélés után, ha mind a 3 az orvosok szerint a véletlen műve és nincs semmi kimutatható bajunk a férjemmel, mikor lehet újra próbálkozni? (tudásbázis kérdés)


17. monoka
2013. aug. 26. 11:24
sziasztok azt szeretném kérdezni hogyha kiderül h terhes vagy de nm tudod h ikrek aztán elvetélsz lehetséges h a másik megmarad?
16. szorsolya (válaszként erre: 15. - Katinkababa)
2013. jan. 4. 15:31

Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy ki a dokid, aki komolyan is vesz :)

Most keresgélek harmadik vetélés után.

Köszi

2012. dec. 6. 12:36

Szia!

Én a 23. héten veszítettem el a babámat, előtte az első gyerkőcöm is koraszülött lett. Az orvosom szerint mindkettő a véletlen műve... Én ebben viszont nem hittem, s kerestem egy másik orvost, aki komolyan vett. Fény derült a problémára, ami nagy valószínűség szerint mindkét végkifejletnek az oka volt. Szóval ilyen előzmények után én már kicsit kutakodnék...

Ami a várakozási időt illeti, a fél év a biológiai minimum ilyen esetben. Nekem inkább egy évet javasoltak, mert egy ilyen idős terhesség után 9-11 hónap alatt regenerálódik teljesen a szervezet, áll helyre a hormonrendszer. Mi kivárjuk az egy évet és reméljük, ezúttal szerencsénk lesz. Nektek is minden jót kívánok, legyen a következő év a tiétek.

14. tatum (válaszként erre: 1. - Kislibu)
2011. okt. 28. 21:25

Szia!

Nekem is volt egy spontán vetélésem ,illetve egy elhalt terhességem, amit elkapartak!

Nekem is azt mondta a doki ,semmi gond, van ilyen,hogy véletlen több vetélés van minden ok nélkül!

Ebbe nem nyugodtunk bele és magánorvoshoz mentünk, és kiderült a vetélések oka! A 3 terhességemből van egy kislányom aki november 9-én lesz 3 éves! Szerintem ezt is érdemes átbeszélni a pároddal ,hogy tényleg úgy gondoljátok ,hogy 3 vetélés egymás után csak a véletlen műve!Bocsánat, nem akarlak ezzel megbántani ,mert az is lehet ,hogy "csak"tényleg a véletlen műve!Szerintem több orvos véleményét is kikérheted!Tiszta szívemből kívánom,hogy sikerüljön egy egészséges kisbabát a világra hoznod!(Ja most nézem ez már régi topik!)

13. peterelemer (válaszként erre: 12. - Peterelemer)
2010. nov. 23. 11:49
Bocsánat! Nem a topik indítójáról van , lett volna szó hanem egy hozzá szólóról!
2010. nov. 23. 09:58
Vetélés vagy abortusz történt ezt te magad sem tudod hisz: Fórum - Terhesen egyedűl a harmadikkal itt abortuszról beszélsz!
2009. aug. 1. 12:17
nekem decemberben volt egy spontán vetélésem most hétfőn 10 én lesz egy müvi befejezéssel csak a petezsák fejlödött elvagyok keseredve.
2009. márc. 26. 09:13
Minden vetélés után fél év a leg ideálisabb idő az újra kezdéshez.puszi sok sikert.
2008. szept. 17. 22:29

Köszi mindenkinek az eddigi tanácsokat! Megfogadom őket, és én is bízom benne, hogy ezúttal már minden rendben lesz. Minden doki mást mond, de az egy évet én is sokallom. Szerintem kb. 5-6 hónapot várunk, aztán kezdjük újra.


Az AVIVA tornát egy hónapig csináltam már, és aztán teherbe is estem, és akkor már nem folytattam, de most újra kezdem majd.


A Jónás-naptárnak majd utánanézek, még nem találkoztam vele.


Köszi még egyszer, jó látni, hogy másnak már sikerült, akinek hasonló gondja volt, ez ad reményt, hogy egyszer majd nekünk is sikerül! ;-)))

2008. szept. 17. 21:55
nekem 2 vetélésem volt és a haramdik majdnem elment, bár nekem kis terhességeim voltak 12 alattiak, egyik után se volt kaparás, ergám cseppeket kaptam és mindig sikerül kitisztulni, így mi negyed évente próbálkoztunk. Anno azt mondta a doki ha van kaparás is akkor kell 6 hót várni. Olvastam a történeted, nagyon sajnálom ami történt, de én az egy évet sokallom.
2008. szept. 17. 21:35

Kislibu!

Nagyon sajnálom, ami veled (veletek) történt!

Igazából nem vagyok otthon (szerencsére) ebben a témában, de én úgy tudom, hogy min. 3 hónapot érdemes várni egy vetélés után az újabb terhességgel. Ha biztosra akarsz menni, akkor talán még + egy-két hónap. 1 évet szerintem nem kell várnod, de talán ezt inkább az orvosoddal beszéld meg.

Sok sikert a továbbiakban és remélem hamarosan már boldog anyuka leszel!

2008. szept. 17. 20:47

Kedves Kislibu!

Nekem 8 vetélés után született egy egészséges kisfiam.Ne add fel,egész biztos lesz,még szép egészséges kisbabátok.Sajnos a 8 vetélés közt nekem is volt egy iker terhességem.Ők a 24. héten mentek el.Javasolnám azért,hogy egy kicsit pihentesd a szervezeted.Minden terhesség hormonváltozásokkal jár.Vissza kell térnie a szervezetednek az egészséges hormonszintre.

5. d@nu
2008. szept. 17. 20:23

Kislibu, a Jónás módszerről hallottál már? Szerintem mindegy, hogy hiszel, avagy nem hiszel benne, talán egy próbát megérne, ha felkeresnétek azt a bizonyos dokit, aki ezzel foglalkozik, mert elvileg azt is be tudja a módszerrel határolni, hogy mikor foganhat egészséges gyereketek.

Ez volt itt az utolsó cikk a témában, ha még nem olvastad, szerintem vedd fel a kapcsolatot az írójával. :)

[link]

2008. szept. 17. 20:12

Kedves Kislibu!


Mindenek előtt - javasolom szíves figyelmedbe, egy korábbi - hoxán megjelent - cikket:


"(Mozgás és fitness) Az Aviva-módszer".


Ez egy hatásos, eredményes dolog. Bízom benne, hogy segít.


Üdv

apokrif

2008. szept. 17. 20:10

Szia!


Sajnos nem tudok tanácsot adni, nem vagyok tapasztalt ilyen témában, de nagyon megrendített a történeted. Iszonyatosan sajnálom, és szívből kívánom, hogy minél hamarabb legyen egy egészséges kisgyereketek!

Erőt és kitartást kívánok hozzá!


üdv


pulykapipi

2008. szept. 17. 19:54

A legutóbbi vetélés a 22. héten volt ikrekkel, valószínűleg a túl sok magzatvíz indította be a méhszáj tágulását; előtte 1,5 évvel volt egy 12 hetesen kimutatott rendellenesség a babánál (fél arca hiányzott), azt el kellett venni; még korábban 3/4 évvel pedig egy 5 és fél hetes spontán vetélés.


Nincs semmi szervi, hormonális, stb gondunk. Nem akarok megint egy évet várni. Szerintetek mikor próbálkozzunk?

2008. szept. 17. 19:52
3 vetélés után, ha mind a 3 az orvosok szerint a véletlen műve és nincs semmi kimutatható bajunk a férjemmel, mikor lehet újra próbálkozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook