Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsééég! Herpesz és terhesség... fórum

Segítsééég! Herpesz és terhesség... (beszélgetős fórum)


2020. jan. 1. 09:37
Sziasztok!!! Nem tudom, nézi e még valaki ezt a fórumot, azért leírom. :) 39 évesen, harmadik terhesség, kB 16 hetesen kijött egy herpesz a számon. Tudni kell, hogy kiskorom óta szenvedek a herpesz től. Ahogy elmúlt az egyik, kijött a másik. Nagyon fájdalmas volt és borzasztóan csúnya. Utoljára akkor jött így ki, amikor az első gyermekem megszületett. Vettem rá mindenféle kencét, próbáltam mindent. KB 2 hónapig folyamatosan herpeszes voltam. Nagyon nagyon féltem, hogy a Babuci aki valami baja lesz. Védőnő, doki, mindenki nyugtatott, hogy nincs hatással a terhességre. Rengeteg olvastam a témában. Minden nap úgy feküdtem le, hogy be kentem a számát fogkrémmel, hogy még véletlenül se jöjjön ki, vagy ha igen, akkor is hátha le szárítja. :) utána már csak 3-4szer jött ki, de a folyamatos herpesz nagyon ijesztő volt. Megszületett a kisfiam, egészségesen, úgyhogy tényleg semmi hatása nincs a terhességre. :)
2013. ápr. 7. 20:38
Sziasztok!igen a magzatba is ott a vírus!én úgy tudom!
19. G.
2009. máj. 4. 09:52
Fokhagyma!!!!!!
18. mimi02
2009. márc. 17. 08:56
Sziasztok!20 hetes terhes vagyok,es kijott eleg csunyan a herpeszem a szamon.Ti mit tudtok rola,van hatassal a gyerekre?Elegge aggodom,az elozo terhessegnel ugy emlekszem kijott,de nagyon enyhen,szinte alaig es az elejen,de ez most nagyon csunya,korabban nem is volt ekkora...
2009. febr. 24. 11:29
Utálom a herpeszt,már 20 éve a társam.Ilyenkor 1 hétig ki sem mozdulok otthonról.Nekem a Herpesil jött be,éjjel-nappal a számon van,nem folyik le róla mert sűrűbb mint a Zovirax.De így is kell egy hét mire elmúlik.
16. G.
2008. dec. 17. 15:17
Bioptron lámpa.Csodát tett.
2008. dec. 17. 09:32

szia :)


Huh már jó rég nem voltam erre :)


Meg vagyunk, köszönöm szépen, 4 hete volt AFP-m, meg utána az UH és szerencsére minden rendben van.

20 hetes kis elevenség :)

Most egy iszonyat erős náthával küszködök, szóval sok orrfújás = .... hát majd meglátjuk :) még nincs jele szerencsére :)

2008. dec. 12. 02:41
Mi újság azóta Veletek?
2008. szept. 19. 10:42

huh, hát tegnap elhatároztam, hogy rámegyek egy picit a természetes alapanyagú kenceficék vadászatára mert ilyen szempontból nem voltak túl készségesek a gyógyszerészek.. Mondjuk sokáig nem is kellett keresgélnem, mert voltam terhesvitamint venni, és a gyógyszertárban a kezembe nyomtak egy katalógust. És abba találtam is árban csökkenő sorrendben (amúgy még mindig olcsóbbak mint bárhol, én csak itt vásárolok) szóval:

Epavir kapszula, Herpesil gél (Naturlandos) és a Richtofit.Mostmár mondjuk egész szép a nózim. Meg jól is vagyunk:)

12. G. (válaszként erre: 11. - Angel85)
2008. szept. 19. 06:25
Na,én is fostam,hogy baj lesz ezért választottam a Richtofit herpeszkrémet.Csak gyógynövény.Vagy még javasolni tudom,hogy nézz körül valamelyik természetgyógyász oldalon.Ők mit ajánlanak.Engem is érdekel,ha megtudsz valamit,megosztod?
2008. szept. 18. 15:21

sziasztok:)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Hát tegnap bevettem egy csomó c-vitamint és a mai nap már nem is volt olyan csúnya. Mondta a gyógyszerész, hogy nem baj a krém, mert nagyon kicsi szívódik fel, de még sem merem. Marad a fogkrém, meg a vitamin. A só az elég brutál :)

köszönöm mindenkinek még 1szer! :)

10. G. (válaszként erre: 1. - Angel85)
2008. szept. 17. 17:15

Én végig küzdöttem a herpesszel a terhesség alatt.Fertőtlenitettem és Richtofit herpeszkrémmel kentem.

Semmi bajod ,bajotok nem lesz,csak kellemetlen...

2008. szept. 17. 16:56
nekem is volt annop terhesség alatt, Zoviraxot használta, és nyugodtan lehet, nem lesz semi baja a babónak!
2008. szept. 17. 16:55

Szia!

Próbáld ki a herpesz tapaszt,szerintem nagyon jó,csak a felrakást kell kitapasztalni, hogy ne gyűrődjön.Egyébként nagyon higiénikus,és alatta nem is nagyon látszik.

7. dtrr
2008. szept. 17. 16:50

Sziasztok!

Nekem is volt hasonló problémán az első harmadban, azt mondták a patikában, hogy csak gyógynövényes krémet használjak.Richtofit.

2008. szept. 17. 16:46
én zoviraxot használtam a terhesség első harmadában. én is aggódtam, de az orvos azt mondta, hogy nyugodtan használjam, mert nem kerül be a vérkeringésbe.
5. csacsa (válaszként erre: 1. - Angel85)
2008. szept. 17. 16:24

Szia ,


En most vagyok 32 hetes es en sem usztam meg a herpeszt. Ugy a 11. heten jott ki a szamon. En 90%-os alkohollal leszaritottam. Persze a babanak semmi baja nemlesz tole, de a legtobb herpeszkremet nem lehet hasznalni. Ezert is maradtam az alkoholnal, az csak felszinileg szarit.

2008. szept. 17. 15:26

Szia!


Valóban igaza van krenának, ha egyszer volt herpid, az örökre ott marad :( csak nem mindig jön elő...

Nyugodj meg, semmi baja nem lesz a picinek!

Én is babát várok, s természetesen én sem úsztam meg herpi nélkül, zovirax volt itthon. A tájékoztató az áll h orvossal meg kell beszélni a kezelést, nos az volt válasza h használhatom, de én akkor már jócskán elmúltam 12 hetes. A Te esetedben nem tudom mi a teendő, nem javaslom h kend be anélkül h orvossal v védőnővel megbeszélnéd, esetleg a patikában is tudnak segíteni. Akár telefonon is érdeklődhetsz. Ha kibirod várni amíg magától is elmúlik, akkor kezelheted pl fogkrémmel :) Ez hűsíti a kellemetlen bizsergést és segít h ne terjedjen tovább. Ha nagyon jól bírod a fájdalmat tehetsz rá sót, az leszárítja, de csúnya seb marad a helyén és elég fájdalmas - ősrégi megoldás :P


Mielőbbi jobbulást! :)

2008. szept. 17. 15:26
Szerintem nincs hatással a picire a pocakodban.Konzultálj az orvosoddal!
2008. szept. 17. 15:10

Szerintem az orvosod kérdezd meg, ő tudni fogja, hogy mit használhatsz terhesség alatt is.

Egyébként nem hiszem, hogy baja lenne a babának, hiszen aki egyszer herpeszes lett, annak az már soha nem kerül ki a szervezetéből, mindig ott van, max nincs látható jele. És mivel elég sok embert érint a herpesz, szerintem nem befolyásolja a terhességet, különben nem sokan szülhetnének...

2008. szept. 17. 15:07
Sziasztok! 7 hetes terhes vagyok, és a hideg idő miatt sokat fújkáltam az orromat...és sajnos kijött az orrom alatti herpeszem (max 1 évben 1szer január körül szoktam megkapni...) nyugtassatok meg, hogy nem lesz semmi baja a picinek...ill. szeretném megkérdezni, hogy milyen készítményt használjak. Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook