Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek lehet bajom ha most kihagyom 1 hónapig a fogamzásgátlót úgy, hogy az orvosnak nem szóltam? fórum

Szerintetek lehet bajom ha most kihagyom 1 hónapig a fogamzásgátlót úgy, hogy az orvosnak nem szóltam? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 18. 19:30
Nem hiszem hogy baj lenne én is volt amikor szüneteltettem a szedését és nem volt probléma belőle.
2008. szept. 18. 15:24

Sziasztok!

Én 18 éves korom óra használok fogamzásgátlót, soha nem tartottam szünetet és semmi bajom nincs.

Annyi volt az össz szünet, hogy született egy kisbabám.

3 különböző fogamzásgátlót használtam és az elsőtől bizony nekem is gombás fertőzésem volt, fél év után rájöttem, mert mensikor mindig elmúlt (ugye mert akkor nem szedtem) az orvosnak nem is mondtam, hogy mire gyanakszom, ha neki ennyi idő után se volt gyanús, akkor nehogy én oktassam ki. Egyszerűen csak irattam másikat, azóta nem volt ilyen gondom. És szünetet se tartottam a kettő között. Szerintem ahhoz, hogy kiderüljön, hogy a gyógyszer miatt van- e gombád, elég az egy hónap.

De orvost tuti váltanék! Azért két és fél év kicsit sok!

2008. szept. 18. 11:36
Hmmm... szerintetek a szervezetem, mennyi idő után érzékeli,hogy nem kapja már a gyógyszert?
17. supin
2008. szept. 17. 17:08
Ja! De csak akkor ha nem szexelsz!!
2008. szept. 17. 15:26

[link]


Utalok fenti fórum 21. hozzászólásomra.

Egyébként orvosként mondom: nem igaz, hogy nincs összefüggés a gyakori hüvelyi fertőzés és a tabletta között. Nekem is volt.

2008. szept. 17. 14:58

Ó,ne szomorkodj!

Streptococcus ellen van ellenanyag,de vágj bele!

Volt egy osztálytársem ,neki is ilyen gondja volt,azt mondta már neki a doki,hogy az egész méhe,mindene csupa gomba,rajta már csak az ima segít... kipróbálta a holttengeri sót-abban ült naponta,és bár nem kevés idő volt a kezelése,de meggyógyult.+kandida diéta.Azóta lett már egy kislánya is,pedig szinte biztosra mondták neki az ebből kifolyó meddőséget.

Biztosan nagyon rossz neked,de legalább törődsz magaddal.

Meg lesz az eredménye,ne add fel!!!

2008. szept. 17. 14:32

Voltam.. kiderült,hogy van. Kaptam már mindenféle kúpot, meg szájon bevevős gyógyszert. de 1 hónap és visszatért.. most meg kb 1 hónapja közölte az orvos hogy háááát ez bizony Streptococcus.. ami nagyon nehezen kiölhető =/ csodás =/ Miután abbahagyta? Áhh én felkötöm magam ha ezekután mégbetegebb leszek.. komolyan mondom =/

amúgy a vérképemmel minden rendben volt/van. csak a pajzsmirigyem rosszalkodik.. de állítólag nem vészes. Szóval.. kis beteges vagyok =/ Nah most jöttek a rossz érzések.. :'(

2008. szept. 17. 14:26
Értem.Szerintem csak véletlen egybeesés lehet.Voltál már kandida szűrésen?Vérképeddel rendben van minden?Szerintem vizsgáltatsd ki magad.A családban van egy "kislány" aki a gyógyszereket nem szedheti,és hüvelyfilmet írt fel a doki neki védekezésre.Próbálj ki valami mást,de ha valóban úgy érzed,hogy a bogyó miatt van legalább negyed év szükséges,hogy valóban meggyőződj erről.Egy hónap az kevés.
2008. szept. 17. 14:25

Egy hónap szerintem kevés, ahhoz helyreálljon a hormonháztartásod!

A kozmetikusom is most panaszkodott, hogy tönkrevágta teljessen a szervezetét a fogamzásgátló.

Miután abbahagyta azután jelentkeztek a problémák.

11. pamacska (válaszként erre: 10. - Jázminka)
2008. szept. 17. 14:18
Hát nálam azóta van baj amióta szedem.. folyamatosan visszatér a gomba, gyenge az immunrendszerem, állandóan beteg vagyok. Sose voltam ilyen beteges.. csak amióta szedem =/ De hiába mondom az orvosnak, azt mondja hogy nem lehet a fogamzásgátlótól.. =/ Nem dohányzom,utálom, inni se szoktam.. szóval egészségesen élek.. mégis mindig beteg vagyok.. nagyon sokszor feladom, nincs már bennem remény, mert 2.5 éve folyamatosan visszatér a gomba. Több gyógyszert szedtem már eddig mint a családom összetéve =/ Borzasztó. Nah de nem sajnáltatom magam, csak elmondtam,hogy mi van velem.
2008. szept. 17. 14:10

Ha egyfázisú a tablettád (egyszínű) felesleges tartanod.Szünetet csak a többfázisúaknál kell tartani.

Én addig voltam állandóan beteg,amíg dohányoztam.6 éve nem szívom,jó ha évente 2x vagyok beteg.Nálad nincs ilyen gond?

9. Napra_forgó (válaszként erre: 8. - Mtt80)
2008. szept. 17. 14:08

Egyetértek...

Nekem is azt mondta a doki, hogy nem kell szünetet tartani.

A mai gyógyszereknek annyira alacsony a hormontartalma, hogy nincs rá szükség.

Természetesen ez arra az esetre vonatkozik, ha nincs tőle más bajod...

Ha viszont van, szerintem is inkább 3 hónapot szünetelj, az alatt tuti tökéletesen kitisztul a szervezeted.

Mellesleg, szerintem, ha ilyen flegma az orvosod, jobban járnál, ha keresnél másikat, aki lelkiismeretesebb.

8. mtt80 (válaszként erre: 7. - Pamacska)
2008. szept. 17. 14:04

Nekem azt mondta az orvosom, hogy ezeknél a mai modern gyógyszereknél már egyáltalán nem kell szünetet tartani évente. Esetleg 3-5 évente ajánlatos. (Ez egyéntől és gyógyszertől függ.) Mellesleg ezt mondta valamelyik nap az RTL-en is az egyik műsorban a nőgyógyász.

Persze kérdés, hogy milyen gyógyszert szed az ember.


Természetesen bajod nem lesz tőle egyáltalán, ha kihagyod. Viszont ha meg már kihagysz valamennyit, akkor szerintem ajánlatos leg. 3 hónapot.

7. pamacska (válaszként erre: 6. - Kittykiss)
2008. szept. 17. 13:57
Jézus =/ Igazából én milliószor átolvastam a tájékoztatót és mondtam is a dokinak,hogy igencsak abbakéne már hagynom egy darabig és akkor flegmán a válasza az volt.. : "Ha terhes akar lenni.. hagyja" És hogy nem lehet bajom, de én is úgy tudom,hogy igenis nagy baj az =/ Áhh ha most ezekmiatt egyszer nem lehet babám.. fuu.. megölöm :( Köszönöm,hogy egyből írtatok!
2008. szept. 17. 13:54
Szerintem több mint egy hónap szünetet kellene tartanod. 3 év után éppen ideje lenne legalább egy féléves szünetnek. Én nem tartottam 5,5 évig, és bizony meg is lett az eredménye. Azt mondom gondold át alaposan, meg lehet oldani ezt a fél évet, ha akarjátok.
2008. szept. 17. 13:53
1 év után minimum kell tartani szünetet... a tájékoztatóban is ott van
4. csutkababa (válaszként erre: 2. - Pamacska)
2008. szept. 17. 13:48
jesszusom, en fel evente vagy max evente szoktam tartani szuneteket.
2008. szept. 17. 13:48

nem hiszem,hogy lehet bajod, max, terhes lehetsz, ha nem vedekezel mas modszerrel.

en is szoktam tartani szunetet, 3 honaposat is, es semmi bajom .

2008. szept. 17. 13:47
Azért kérdezem mert szeretném megtudni,nem-e a gyógyszer miatt vagyok állandóan beteg.. és 3év után most először hagynám ki kb 1 hónapig. Szerintetek??
2008. szept. 17. 13:46
Szerintetek lehet bajom ha most kihagyom 1 hónapig a fogamzásgátlót úgy, hogy az orvosnak nem szóltam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook