Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után természetesen szülni (esetleg ismét császár)!!! fórum

Császármetszés után természetesen szülni (esetleg ismét császár)!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 13. 08:42
senki?
2011. okt. 7. 09:34
mitöl függ hogy megint csàszàr lesz -e?
2011. okt. 7. 09:32

sziasztok 2010-ben volt egy csàszàrmetszésem 20 ora vajudàs utàn räjöttek hogy térarànytalansàg végett nem fér ki a kiskiràlyfi.most ismét babät värok az orvosom probälkozni akar természetes szüléssel.de mi lesz ha megint nem fér ki

szivem szerint szivesebben bevàlalnàm megint a csàszàrt.nekem a szülés hatalmas trauma volt nagyon fäjt többször eläjultam.horror volt.

82. Studio64 (válaszként erre: 81. - Beuanya)
2010. jún. 21. 21:11

Sajnálom, hogy ilyen felfoghatatlan veszteség ért benneteket, remélem minél hamarabb többszörös anyuka lehetsz.

Nem volt különösebb indoklás. Kevés az idő a két szülés között /2,5 év/ nem kockáztatja az esetleges komlikációkat mert abba az anya és a gyermek is veszélyeztetett lehet. Itt gondolt a méhrepedésre stb. Én elfogadom a döntését, csak fura, hogy sokan simán hagyják szülni az anyukát. Állítólag sokszor sürgősségi császár a vége a 2. természetes szülés próbának és már az is veszélye.s..ahhh...nem is agyalok ezen most egy darabig.

81. beuanya (válaszként erre: 80. - Studio64)
2010. jún. 21. 20:24

Szia!


Először is szeretnék gratulálni a kistesóhoz!

Teljes mégrtékben megértelek az orrlógatás miatt. Én 2006-ban természetes úton szültem, aztán 2009 októberében egy császár, amiben a Kisfiunkat sajnos elvesztettük (nem a császár miatt, az már csak életmentő műtét volt számomra).

Azóta már beszéltem a dokimmal és én sem szülhetek már csak császárral. Nagyon szomorú vagyok, de be kell látnom, hogy nem tehetek mást el kell fogadnom, csak egészséges legyen. Bár én még nem vagyok kismama, sajnos várnunk kell még.

Amúgy mivel indokolta Neked a dokid?

Úgy tudom, ha nincs semmi komplikáció, ha jól halad a vajúdás meg lehet próbálni.

2010. jún. 21. 14:04

Sziasztok,

Látom egy ideje behalt a forum, de azért írok...hátha :O)

Az első babám császárral született/toxémia, téraránytalanság miatt/ és most jövök a dokitól és lógatom az orrom, mert a januárra várt kistesót ő 100%-os progcsászárnak veszi. Állítólag nem engedik, hogy a császáros szüljön mert rengeteg komplikéció felléphet.:(

2009. máj. 24. 17:03
Szia.Nem feltétlenül lesz a második is császár.Barátnőm és a nővérem az elsőt császárral szülte.A másodikat meg természetes úton.Sok mindentől függ meg persze az orvostól is.
2008. nov. 27. 18:30

sziasztok!


Nekem három gyerekem van, mind a három császárral született! Az első fiam 2003-ban, utolsó pillanatban visszafordúlt, ráadúsúl keresztbe feküdt! Mivel nagy baba volt nem forgatták, amit mondjuk nem is bántam! Másodjára ikreket vártam! Egyszersem nézték meg a vágási hegemet, hogy vékonyodott e vagy sem! 35.-ik héten kerültem be a kórházba! Kérdéses volt, hogy császár vagy természetes szülés! A babák vízszintesen feküdtek, jobb oldalt volt mind a kettőnek a buksija! Volt aki azt mondta természetes, volt aki azt bizti a császár! Végül kitűzték a császárt a 38.-ik hétre, de 1 nappal hamarabb megcsinálták, mivel azt mondták a dokik, hogy nagyon kész vagyok! Szerintük már nem bírtam, hát volt benne valami! A két baba összesen 6,25 kg volt és 51 cm-esek voltak! Erről a heg vizsgálatról, most hallottam elsőnek!

2008. nov. 27. 15:20
nekem az első császárom 4 éve volt!Most oktober 17.-én született a kislányom szintén császárral!Megprobáltuk a spontán szülést de mivel teljesen zárva voltam kivül belül,és elvékonyodott a császár hegem 4.1mm-re így hát nem mert kockáztatni az orvosom!Ezért vittek a mütőbe újra!Még a terhesség ideje alatt mondta a dokim hogy a hegvastagság fogja eldönteni hogy spontán vagy császár lesz!Mert ha nagyon vékony a heg akkor megrepedhet és hatalmas problémák lehetnek belöle!
2008. nov. 27. 14:43
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy decemberben szültem császárral és én szeretném a következő bébit és mennyi esélyem lenne sima szüléssel a világra hozni?tudnátok segíteni?
75. annelly (válaszként erre: 74. - Arka)
2008. szept. 24. 18:47
Hú, tisztellek, amiért nem haragszol rá, én tuti sérelmeztem volna (nagy hangon)
74. Arka
2008. szept. 23. 21:29

Szia!


Én a második gyerekemet szültem császárral, az én dokim végig azt mondta, hogy meg fogjuk próbálni simán megszülni a harmadikat. De a végén meg sem próbáltuk, hanem kiírt péntek reggel 9-re. Annak ellenére császár lett, hogy már csüt. éjszaka megindult a szülés és a szülésznő szerint jó volt a méhszájam jól tágultam. Úgyhogy szerintem ez csak szöveg volt. De hozzáteszem én nem haragszom rá ezért.

73. naildi81 (válaszként erre: 70. - Arika)
2008. szept. 23. 21:20
Én is láttam jó pár szülést (én is az eü-ben dolgozom). Az első szülésnél, 17 órát vajúdtam, úgyhogy igazából a nehezét szerintem végig csináltam!? A másodiknál is voltak fájásaim, igaz jóval rövidebb ideig "vajúdtam".
72. Arika (válaszként erre: 71. - G.)
2008. szept. 23. 13:01

De a sima szülésnél volt, de megkérdeztem előre , hogy mit kaphatok és mire számíthatok.


Nálunk császár után általában programcsászár van..(hegvastagság alapján), de EDA-t semmiféleképpen nem szabad adni, mert elnyujtja a kitolási szakot illetve a vajúdást.

A császáros heg miatt pedig ezt nem lehet, mert akkor a heg tovább van terhelve, és az már veszélyes is lehet.


A dokim egyébként undok volt, és nem hitte hogy meg tudom simán is szülni a lányom...igy ő már a kiírás napján megcsászározott volna biztonság kedvéért.De ügyesek voltunk és szeptember 19-én 6:52-kor "ketté váltunk";)

hát utána gyorsan betapintott, kitörölt, és egyetlen belső varratott kaptam, mert valami ér mellett megsérült a nyálkahártya és biztos ami biztos alapon.

Utána meg egy fél órás litániát...hogy milyen ügyes voltam ,meg le a kalappal...de ő ezt nem hitte volna, és stb. stb.

(a másik hogy fél 8 helyett 6 -ra jött dolgozni, és karba tett kézzel nézte végig a szülést...hát ezen meg pláne lehidalt!:D )

71. G.
2008. szept. 23. 12:48

"fájdalomcsillapítót( EDA) a császár miatt nem adnak"

Ezt a mondatot nem igazán értem.Ez már nem a sima szülésnél volt?Vagy még akkor is lógott a császár lehetősége,csak hagytak vajúdni?Vagy én vagyok hülye?

70. Arika (válaszként erre: 69. - Naildi81)
2008. szept. 23. 12:23

Nekem is azért hiányzott, mert nagyon sok szülést láttam...és mivel eléggé empatikus vagyok, nagyon jól tudtam hogy mire vágyom!!!


a másodiknál szerencsére minden jó volt, és sikerült is...

(de azért még van mit javítanom a tökéletes szülésig!;)

szerencse hogy 3-4 gyereket tervezünk kezdetektől fogva!;)

a 4. lesz maga a tökély!:D

2008. szept. 23. 12:13

Sziasztok!


Tőlem egyzer megkérdezte a barátnőm, nem hiányzik e az az érzés amit a sima szülés ad? Mondtam neki, hogy mivel még nem szültem simán, így nem tudom milyen érzés, ezért nem is hiányzik. Persze kiváncsi vagyok, de nem döl össze a világ, ha sosem fogom meg tudni, milyen érzés is az.

68. Arika
2008. szept. 23. 12:06

Sziasztok!


gratula nektek Babások!!;) (kicsit irigy vagyok, de remélem nem sokáig!;)


Szóval:

én 2003 -ban nagyon "rossz " terhesség után, 10 órás vajudást követően, sürgősségi császárral hoztam világra az alig 3 kilós kék-zöld- lila színben pompázó kislányom!

a szülés-egy katasztrófa volt és az utána következő napok, hetek is...


A "mondat"-hoz hozzátéve, nem ettől lesz anya az igaz , hogy valaki világra hoz egy gyereket sima úton.

DE! mivel munkám kapcsán napi szinten több szülést is láttam már "premierplánban", igenis én is így éreztem, hogy nekem nem adatott meg hogy Igazi Anya legyek, nem tudom hogy ez miylen érzés...stb.

Szóval én saját magam is elítéltem.


Szerettem volna kezdetektől kistesót, de tudtam hogy azért hogy tuti legyen a sima szülés, várnom kell.

Mi több mint 3 évet vártunk a teherbeeséssel, és a nagy lányom 4. szülinapja után 2 hónappal megszületett a majdnem 4 kilós "pici " lányom teljesen természetes úton, gátmetszés nélkül!!


a sima szülés is fáj!!! baromira!! aki nem ezt mondja az hazudik, szerintem...

(annak ellenére hogy, tudom magamról hogy a fájdalomküszöböm nagyon magas!)

és azt hozzá teszem hogy a szülést követő 2 hét sem leányálom...

de az biztos, hogy sokkal jobb a császárnál!


Nálunk ugy működik a dolog, hogy a hegvastagságot a 36-dik héten megnézik, és ha 5 mm -nél kisebb, akkor nem engedélyezik a sima szülést.

Az enyém 6 mm volt, és 2 hét mulva meg 5,8 mm. szóval elvi akadálya nem volt, de a dokimmal alkudozva kiírás után 2 nappal a listán voltam mint programcsászáros.

Én minden praktikát bevetettem amit csak a neten meg lehet találni...és igy kiírás napján ( 09.19.-én) megszületett a lányom!

fájdalomcsillapítót( EDA) a császár miatt nem adnak, de lehet kérni egy kis "lazítot" popsiba...ami szuper, de nagyon gyors a hatása...és igazság szerint ki is üt egy kicsit.

Nálam is ez volt a helyzet!(majd a harmadiknál már ezt sem kérek!)

a betapintás nekem nem volt kellemetlenebb mint egy nőgyógyászati vizsgálat mondjuk az utolsó héten.

kérdezte a dokim, hogy altasson -e el, de én nem kértem mert eszem ágában sem volt 1-2 órát aludni, egy 2 perces vizsgálat miatt.



ha van kérdésetek szivesen válaszolok én is!;)


(ja a barátnőm 3-t szült, császár, sima , császár mintában:) )

67. halimo (válaszként erre: 66. - Bb52f751dd)
2008. szept. 20. 11:12
Remélem beindul majd szépen a szülés!!Annó elfojt a magzatvíz,de fájásaim nem voltak és már 8 cm-re kitágultam mire beértünk.De mivl faros volt az én kis bubikám nem vártunk semmire egyből írány a műtő.Lehet ha mégis császározni kell akkor én is jobban élem majd meg,mint az elsőt.
66. bb52f751dd (válaszként erre: 65. - Halimo)
2008. szept. 20. 11:04

Szia!Drukkolok,hogy sikerüljön! :)


Nekem a sima szülés utáni kellemetlenségek elenyészőek voltak,a császár utáni állapothoz képest!

Szerencsém volt,hogy spontán beindult a szülés,mert ha nem indult volna meg a kiírt napig,akkor megint vágtak volna...Sajnos a harmadik bébimnél már így jártam,hogy egy terheléses vizsgálat után bejelentették,hogy másnap reggel műtenek (ha addig nem indul be) :((

De egyébként már a második császárt is sokkal könnyebben éltem meg,mint az elsőt.Fizikálisan is,meg lelkileg is :)

65. halimo (válaszként erre: 60. - Bb52f751dd)
2008. szept. 20. 10:54

Szia!!


ÉN is így szeretném átélni a császár utáni szülést.Ezért is szeretnék simán szülni,hogy utánna könnyeb legyen.

64. naildi81 (válaszként erre: 63. - Annelly)
2008. szept. 19. 22:03
Terhesség elején Rennie-t szedtem gyomorégésre. Nekem nagyon bevált. VAgy megettem egy-két keszet, de azután gyorsan előjöttek újra a panaszaim.
63. annelly (válaszként erre: 62. - Naildi81)
2008. szept. 19. 21:59
Háh a savlekötőt én úgy ittam terhesen,mintha legalábbis a legfinomabb nedű volna:) Hogy szülés előtt is kaptam belőle az már mindegy volt. Igaz, rossz az íze, de meg lehet szokni, főleg ha áldásosnak érzed a hatását:)
62. naildi81 (válaszként erre: 57. - Annelly)
2008. szept. 19. 21:39

Az első szülésemnél kaptam beöntést, mert sima szülésnek indultunk. Nem mondom, hogy olyan rossz volt, de mivel ápolóként dolgozom, igaz a mondás adni jobb, mint kapni.

Tavaly pedig nem erőltették, így nem is kértem. Ami újdonság volt az a savlekötő. 7 éve az még nem volt. Borzalmas íze van szerintem.

61. naildi81 (válaszként erre: 46. - Mókicaaaa)
2008. szept. 19. 21:36

Helló!


éudtam sokáig, hogy hármat. De mikor tavaly Szabolcs született, volt egy csajszi akinek már a negyedik császára volt. És nemrég beszéltem egy nőgyógyásszal, aki meg azt mondta, hogy vagy egy ismerőse 5 gyereket szült és mindet császárral. Igaz nem itthon, hanem amerikában.

Mindenesetre én megelégszem három gyerkőccel is.


NEkem szerencsére egyik műtét után sem akadt probléma a sebemmel. A második is ugyanott van ahol az első. és így egy év után már szinte észre vehetetlen.

2008. szept. 19. 20:35

Sziasztok!

Én is simán szültem az első császár után. Szerencsére minden rendben zajlott,a görcsök beindultak spontán,reggel 6-tól éjjel 11.20-ig tartott,és még ezek után is azt mondom,hogy sokkal kevesebb a kellemetlen élményem a sima szülésről,mint a császárról...

Nekem nagyon nagy élmény volt!És tényleg úgy volt,hogy amikor kibújt,az egész szenvedést elfelejtettem.Engem úgy feldobott az élmény,hogy rögtön azt mondtam,hogy nem biztos,hogy nem szeretnék több gyereket....ellentétben a császár után...

59. annelly (válaszként erre: 58. - Halimo)
2008. szept. 19. 19:51
Én már kaptam amúgy gastroenterológián a laktózérzékenységem miatt, nem volt olyan vészes, de nagy pocakkal azért más. Lehetett volna fogadásokat kötni, hogy hány méter hiányzott a budiig:)
58. halimo (válaszként erre: 57. - Annelly)
2008. szept. 19. 18:50
Nekem sem volt részem benne hál isten,nem mertek adni.
57. annelly (válaszként erre: 56. - Halimo)
2008. szept. 19. 18:39
Nálam annyira siettek, hogy még beöntésre sem hívtak meg, de ezt mondjuk nem sajnálom.
56. halimo (válaszként erre: 55. - Anyóka4)
2008. szept. 19. 15:50

Biztosan sokat számít az,hogy volt már előtte sima szülésed.

Nekem ilyen tapasztalatom nincs.

Hajnal fél2-kor elfojt a magzatvíz,bementünk,felvettek(8 cm -re ki voltam tágulva nem volt egy fájásom sem),előkészítettek,be a műtőbe és 3:55-kor már megvolt Emma Bubikám.se vajudás semmi,de tágulás az volt és ez jó jel a dokim szerint.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook