Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha valaki Gyes alatt esik teherbe és szül, a szülés után lehet terhes gyermekágyi segélyt igényelni, s ha igen, ezt mi alapján számolják? fórum

Ha valaki Gyes alatt esik teherbe és szül, a szülés után lehet terhes gyermekágyi segélyt igényelni, s ha igen, ezt mi alapján számolják? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 20. 12:34
Egyértelmű,hogy gyest!Mert nem volt munkaviszonya!!Legalábbis nem írtad,hogy lett volna...
2009. okt. 2. 13:10

sziasztok,


nappali tagozatos 17 éves lánynak most születik gyereke,mit fog kapni?gyest vagy gyedet?

7. halimo (válaszként erre: 6. - Kitta73)
2008. szept. 17. 11:22

Én a gyed lejárta után vettem ki a szabimat az volt 2 hónap,közben folyósították a gyest is mert az jár munka mellett is.Lejárt a szabi,táppénzre mentem le akartam mondani a gyest.A kincstárból szóltak,hogy ne mondjam le a gyest, hiszen alanyi jogon jár a táppénz mellett is, hiszen én nem passzív táppénzen vagyok hanem aktív táppénzen.Első táppénzes fizetés a béka .... alatti összegnek megfelelő lett.Alig értem utol az illetékest,hogy miért ilyen kevés.

Közölte undórító stílusban,hogy ott rontotta el kedves,hogy igénybe vette a gyest.Ugyanazon a helyen teljesen mást állítottak mint előtte.Így nekem sem a fizetésem alapján számolták a táppénzt hanam a minimálbér alapján,és ennek alapján lesz a tgyás is.Pedig saját magam jártam utánna,kiszámoltuk meg minden és tessék!!!

6. kitta73 (válaszként erre: 4. - Halimo)
2008. szept. 17. 11:02
Engem is átvertek,de a munkahelyemen.Mikor kiderült,hogy terhes vagyok,vissza akartam adni a gyest és kivenni a majd 100nap szabimat,utána meg táppénzre menni.Mert kellett volna a 180 biztosított nap,vagy a táppénz.A munka helyen azt mondták,hogy nem lehet.Most meg kiderült,hogy még is csak úgy kellet volna,főleg hogy a pénzem is jobb lett volna.Csoport vezető voltam és nagyon jó gyedem volt,most meg így minimálbér alapján számolnak el.
5. lufi
2008. szept. 17. 10:59
magyarország.hu itt minden le van írva, csak írd be a keresőbe, hogy terhesség-gyermekágyi segély
4. halimo (válaszként erre: 2. - Kitta73)
2008. szept. 17. 10:56

Jól kérdezd meg mindenhol mert mindenki mást mond.Sőt az illetékes helyen is az egyik ügyintéző ezt mondja a másik meg azt.

Engem kicsit átvertek a kincstárban,pedig rengeteget jártam utánna ,hogy hogy lenne a legjobb.Ez igencsak dűhítő!!!

2008. szept. 17. 10:54

Szia!!!

Azt nem tudom,hogy így lehet-e igényelni de ha igen akkor a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a lesz a tgyás.

Én is hasonló cipőben járok,csak annyi különbséggel, hogy én(kislányom 2,5 éves)(jövö hónapban érkezik a második babánk)visszamentem dolgozni a GYED lejárta után és most táppénzen vagyok és így biztos igényelhető a tgyás.

2008. szept. 17. 10:48
Én ugyan ebben a cipőben vagyok,és mindenki mást mond.Most azt mondták inkább hívjam fel a tb-t,ők pontosan tudják a jogszabályokat.Hívtam már őket,de nem nagyon akarják felvenni a telefont.
2008. szept. 17. 10:38
Ha valaki Gyes alatt esik teherbe és szül, a szülés után lehet terhes gyermekágyi segélyt igényelni, s ha igen, ezt mi alapján számolják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook