Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Autogén tréning, meditáció, jóga - Tulajdonképpen mi is a különbség köztük? fórum

Autogén tréning, meditáció, jóga - Tulajdonképpen mi is a különbség köztük? (tudásbázis kérdés)


6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - 3aa8631208)
2008. szept. 17. 17:58

Ennél azért többen tudnak hozzászólni, de ez pont nem egy olyan téma, ahol a tapasztalatokat meg lehet osztani, hovatovább én nem is szeretném. Egyszerűen azért, mert minndenkinél más és más. Agykontrollozom, jógázom, meditálok, de nem tudom neked elmondani, mit kell érezned meditáció közben. Nincs két ember szerintem, aki egyformán éli meg. Néha a futástól éppen olyan állapotba kerülök, hogy egy fél órás meditációtól. Milyen ez az állapot? Könnyű, elengedett, felszabadult. A jógától néha energiára kapok, néha a levezető pózban elalszom.


Ne várj tapasztalatokat, próbáld ki. Lesz aki azt mondja, egy idiótaság, mások szerint felemelő. Kinek fogsz hinni? :)

5. cel
2008. szept. 17. 17:25
mocsokmano kimerítően leírta a különbséget, csak ismételni tudnám.
4. 3aa8631208 (válaszként erre: 3. - A7baea197d)
2008. szept. 17. 16:26

Köszönöm a válaszodat!

Úgy látom nem sokan tudnak hozzászólni a témához,pedig szeretném hallani mások tapasztalatát

is.

2008. szept. 16. 17:21
Én mind a hármat... Az autogén tréning elsősorban testkontroll, amellyel, ha megtanulod, befolyásolni tudod tested működését, elsőrangú dolog. A meditáció és jóga tulajdonképpen egy másfajta tudatállapotot eredményez, lelki és testi működésünkre is jótékony, lelki - szellemi edzés, emelkedett állapothoz juttathatja gyakorlóját,kicsit közelebb ekrülhetünk általa önmagunkhoz, sőt hogy tovább menjek, még felül is emel önmagunk korlátain,az ősi jógát arra is használták, hogy megváltozott tudatállapotunkban közelebb kerüljenek istenhez, megértsék a világ működését. Összahangot, harmóniát teremt az ember bensőjében. Rengeteg irányzata van, érdemes tájékozódni, melyik áll hozzád a legközelebb.
2008. szept. 16. 16:00

Tulajdonképpen mi is a különbség köztük?

Ti melyiket alkalmazzátok?

Várom tapasztalataitokat!

2008. szept. 16. 15:58
Autogén tréning, meditáció, jóga

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook