Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet leszokatni az éjszakai felkelésről egy 15 hónapos gyereket? fórum

Hogyan lehet leszokatni az éjszakai felkelésről egy 15 hónapos gyereket? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 16. 14:25

Röviden: Suttogó. Nagyon.nagyon ajánlom a könyveit! Én a lányom 9 hós koráig nem voltam hajlandó semmiféle könyvbeli jótanácsokat elolvasni, de amikor már hulla voltam az állandó éjszakázástól, mégis kipróbáltam a Suttogó-féle ötleteket, és minden bevált.

Nemcsak az alvással, hanem szinte minden problémával kapcsolatban használom.

Egyébként keresgélj a "csecsemők" tudásbázis kérdések között, mert nagyon sok ilyen kérdés volt már, sok okosságot (meg persze hülyeséget) találhatsz.

3. niko76 (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2008. szept. 16. 14:18
köszi
2008. szept. 16. 14:02

Én az enyémet 16 hós korában úgy szoktattam le, hogy kiköltöztünk mellőle, egyedül maradt a hálószobában. Kiderült, hogy ha nem szaladok és veszem el első nyikkra, akkor 3 perc alatt szépen egyedül is visszaalszik. Előtte ő 5x ébredt éjszakánként és mindannyiszor mellre tettem. Így, hogy nem mentem be hozzá, talán 2-3 nagyobb sírás volt, amikor fent volt 1-1.5 órát, de sírt pár percet, aztán lefeküdt, próbált aludni, aztán megint sírt kicsit, megint próbált aludni. Pár nap után már egyáltalán nem kelt fel.


Én egyébként nagyon sírás ellenes voltam, sosem hagytam az elsőt sem sírni, nála az éjszakák valahogy maguktól beálltak. A kicsi viszont születésétől fogva nagyon rossz alvó volt. Így utólag tudom, hogy sokkal jobb lett volna korábban keményebbnek lenni és rendre szoktatni. Én zavartam meg azzal, hogy mindig első nyikkra cicire tettem, ezzel rögzítettem a sok ébredést éjjel. Mióta átalussza az éjszakát, nappal is sokkal kiegyensúlyozottabb. Szóval kitartás, és mindent bele.

2008. szept. 16. 13:54
Hogyan lehet leszokatni az éjszakai felkelésről egy 15 hónapos gyereket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook