Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szombaton elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettámat, rá 24 órára (vasárnap este 8kor) bevettem 2 db-ot.Most mi lesz a következménye? fórum

Szombaton elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettámat, rá 24 órára (vasárnap este 8kor) bevettem 2 db-ot.Most mi lesz a következménye? (tudásbázis kérdés)

27. szikmár (válaszként erre: 26. - D41005143d)
2014. jún. 19. 10:49
....hát...lehet hogy a kérdés óta már 3 éves a picur... :)
2014. jún. 19. 09:27
legy ovatos,mert nalam ugyanez tortent es terhes lettem.
25. Jahoda
2011. máj. 29. 20:25

Sziasztok!

Több mint 2 éve szedek fogamzásgátló tablettát, lassan 1 hónapja történt meg először h egy keddi napon elfelejtettem bevenni, az a nap kimaradt és másnaptól szedtem. Az utolsó szemet következő héten csütörtökön vettem be a levélből. Utána szombaton lefeküdtünk a párommal. Így másfél hét után fenn állhat még a veszélye annak hogy az az 1 szem miatt nem voltam teljesen védett? Kicsit félek, most kellene megjönnie. Valaki tud ezzel kapcsolatban valamit mondani?

2011. máj. 17. 06:46

Sziasztok!

Van egy nagyon nagy problémám! Évek óta szedem a bogyit de ilyen még nem fordult elő velem.

2 hete a péntek és szombati bogyi kimaradt vasárnap bevettem kettőt, de vasárnap már olyan volt mintha megjött volna. Azóta szedem normálisan és most vasárnap óta megint olyan mintha menstruálnék de még van 3 szem hogy abbahagyjam és ténylegesen megjöjjön. Félek hogy nincs e valami gond. Terhes nem hiszem hogy lehetek azóta nem csináltunk semmit párommal simán, nehogy gond legyen.

Azt tudom hogy a gyógyszer miatt van az egész,de ha abba hagyom is ugyan úgy megfog jönni???

ÁÁÁÁ már kész vagyok nagyon :S

2011. ápr. 17. 11:19
Azt kell csinalni, ami a tajékoztatóban van. Van amelyikben ezt írjak, van amelyikben azt. Az enyémben is az van, hogy be kell venni az elfelejtettet is, még akkor is, ha úgy 2-t veszel be egyszerre.
2010. okt. 9. 17:05

Bizony, elég lett volna 1 szem gyógyszer.Nem kell rögtön pánikba esni! Gondolj bele,ha valaki szívgyógyszerből vagy inzulinból duplázna, mert véletlenül kimaradt!

Az viszont igaz, hogy a f.gátló sem ad 100%-os védelmet, a hormontartalom miatt pedig nagyon káros!

21. Ficánka28 (válaszként erre: 18. - 8ef78160df)
2008. szept. 17. 08:39

Szia! Én sem vitázni szeretnék veled... De van egy védekezési mód, amire szinte tényleg mindenki azt mondja, hogy 100%-os. Szóval, nagynénim a 3. szülése után elkötette magát, mivel tudta, hogy több gyereket nem szeretne. És láss csodát, azóta kétszer is terhes lett, persze nem tartotta meg őket... Erre az esetre még az orvos sem talált igazán magyarázatott. :S:S:S


Amúgy meg az én környezetemben is volt olyan, hogy gyógyszer mellett lett valaki terhes. Na, mindegy!

2008. szept. 15. 20:16
köszönöm mindenki hozzászólását, valamennyire sikerült megnyugodnom. Viszont mindenképp egy darabig másképp is fogunk védekezni. A tabletta neve Logest, októberben veszem meg az 5. rendet; a családtervezõ és a doki szerint nagyon jó minõségû és biztonságos. Ma már rendes idõben, 8kor bevettem a bogyót, a tegnapi duplázás miatt pedig nem jelentkeztek mellékhatások sem. Ezentúl jobban odafigyelek, már be is jelöltem a telefonom naptárján, hogy minden nap pontban 8kor figyelmeztessen.
19. 372f7e7275 (válaszként erre: 18. - 8ef78160df)
2008. szept. 15. 11:13
nem akarok vitázni veled,de a doki szerint is előfordul...örülök ha nem vagy meggyőzhető ezek szerint még nem jártál ilyen cipőben és az csak jó dolog....vagyok annyira felnőtt hogy szedtem rendesen ha nem akarok gyereket és abban az időszakban hasam sem ment stb....még arra is figyeltem hányórakor veszem be és effélék....főleg miután már előfordult velem.....
18. 8ef78160df (válaszként erre: 16. - 8565183eb5)
2008. szept. 15. 11:11

Én akkor is azon a véleményen vagyok, hogy ha 100%osan szedjük és odafigyelünk hasmenén, gyógyszer meg ilyenekre, akkor nem lehet senki sem terhes gyógyszerszedés mellett!

Engem nem lehet meggyőzni arról hogy valaki azt állítja hogy gyógyszer mellett lett terhes és ő rendesen szedte!

az ismerősöm is azt állítja, hogy gyógyszer meleltt lett terhes és hogy rendesen szedte és úgy lett babája, előtte meg mesélt ilyeneket, mint amit már írtam!

Nem a gyógszerre kell fogni, hogy nem védte meg ha terhes lett, csak bele kellene gondolni az elmúlt hónapba neki, hogy akkor mi is történt, mire nem figyelt oda...

17. 372f7e7275 (válaszként erre: 16. - 8565183eb5)
2008. szept. 15. 07:14
ja...
16. 8565183eb5 (válaszként erre: 15. - 8ef78160df)
2008. szept. 14. 23:02
Én kiírtam még anno egy szavazást itt a hoxán hogy lettek-e már terhesek gyógyszer szedése melett. Sokan azt jelölték hogy igen.
15. 8ef78160df (válaszként erre: 10. - 8565183eb5)
2008. szept. 14. 22:58

2 vagy 3 nap!

Én úgy gondolom, hgoyha valaki 100%-osan szedi, abból nem lesz baba, hiába van az az 1 százalék vagy még annyi se.

Hiába van a 12 órás "határidő", ha este elfelejtem és csak reggel veszem be, kb 7-8 óra késéssel, én már akkor sem kockáztatok. Lehet, hogy tulságosan is óvatos vagyok, de inkább ilyen legyek, mint felelőtlen...

14. Fibs
2008. szept. 14. 22:44

Volt hogy én is elfelejtettem bevenni és ugyanígy tettem. Semmi bajom nem lett és 100%-os volt a biztonság. Igaz nem akkor kezdtem el szedni először, már pár hónapja szedtem addigra. (Mercilon volt)

A kislányunk tavaly született, de akkor már 2 éve nem szedtem semmilyen gyogyit. :)

2008. szept. 14. 22:39
Mindenestre használat előtt érdemes elolvasni és megjegyezni,vagy eltenni a papirját és megnézni...az enyémen legalábbis le volt irva hogy ha az első nemtomhány napban hagyod ki mit tégy,és így sorban végig a cikluson....tehát hogy hol kell külön védekezés mellé....Ez azért egy olyan bogyó amit érdemes jól szedni!!
2008. szept. 14. 22:32
Én egyszer csináltam ilyet. Az utóhatásokat nem kívánom senkinek. Iszonyú szédülés, hányás... De mivel a végén már nem volt mit kihányni az erőlködéstől bevérzett a szemem alatt.
11. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - 8565183eb5)
2008. szept. 14. 22:21

Hidd el nekem hogy lehet úgy tudom hogy szedtem és két különböző bogyó mellett kétszer lettem terhes....

Érdemes máshogy is védekezni ha valaki nem akar babát és kimaradt a gyógyszer én azt mondom...egyébként is befolyásolhatja antibiotikum,hasmenés,még némelyik fájdalomcsillapitó is a hatását....

10. 8565183eb5 (válaszként erre: 8. - 8ef78160df)
2008. szept. 14. 22:08
Hányat felejtett be venni az az ismerősöd? Hát igaz így nem 100% a védekezés. DE amúgy sem ha rendszeresen szedi valaki. Volt oszt társam ami azt mondta hogy szedte a gyógyszert és úgy lett baba. Bár léehet csak azért mondta hogy szedte hogy ne itélje el senki.
2008. szept. 14. 22:05
Nem mernék kockáztatni,máshogyan is védekeznék az biztos...
8. 8ef78160df (válaszként erre: 6. - 8565183eb5)
2008. szept. 14. 21:42

Volt, hogy már én is kettőt vettem be, mert elfelejtette, egy hétig máshogy is védekeéztünk!

Én ismerek olyat, aki így elfejejtette, és kettőt vett be egyszerre, amíg be nem hozta a lemaradást! 4 éves a gyereke!

Szerintem egy darabig máshogyan is védekez! Bár elvileg egy nap még nem okoz gondot, ennek ellenére én nem bíznám a véletlenre....

2008. szept. 14. 21:26
MIért vettél be kettőt?
2008. szept. 14. 21:26
Én mindig duplázni vagy triplázni szoktam. Van több ismerősöm aki ugyanígy tesz ha elfelejti. Nem tudok egyről sem akinek ez miatt baja lett volna vagy baba lett volna.
2008. szept. 14. 21:24
minden fogamzásgátlón többször is feltüntetik, hogy egyszerre kettőt nem szabad bevenni...
2008. szept. 14. 21:12

Én éppen azt olvastam az enyémben,hogy ha kimaradt egy tabletta akkor azt mindenképpen pótolni kell,amikor észreveszed hogy elfelejtetted bevenni!De volt már úgy hogy kimaradt nálam is egy tabletta,én nem pótoltam,szerencsére nem történt semmi baj.

Biztos nem tesz jót a szervezetnek,hiszen itt nagyon fontos a rendszeres szedés.

2008. szept. 14. 21:01

Ne haragudj de el kellett volna olvasni a "használatiját".

Nagy valószínűséggel nem volt jó ötlet ráduplázni, ellenben kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

2008. szept. 14. 21:00
Szerintem nem szabad kettőt bevenni, legalábbis minden gyógyszer tájékoztatójára az van írva, hogy ha egyet elfelejtesz bevenni, akkor eszedbe ne jusson legközelebb duplázni...
2008. szept. 14. 20:59
Szombaton elfelejtettem bevenni a fogamzásgátló tablettámat, rá 24 órára (vasárnap este 8kor) bevettem 2 db-ot.Most mi lesz a következménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook