Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás szakítás után fórum

Babavárás szakítás után (beszélgetős fórum)


13. hte23
2009. dec. 8. 17:59

Még!


Segitenek a helyes döntést meghozni. És az elsődleges a BABA.

12. hte23
2009. dec. 8. 17:58

Sziasztok!


Nagyon nehéz döntés. Viszont tudom tanácsolni a Bölcső alapitványt. Itt nem csak örökbefogadással, hanem krizishelyzet kezeléssel is foglalkoznak. Sőt elsődleges feladat a BABA MENTÉS.

De bármelyik alapitvány segit biztosan.

Itt most az a legnagyobb segitség, ha valaki szakértő/hozzáértő beszél a leendő anyukával.

Segitenek ugy elfogadni a terhességet a babát, hogy ne érezze azt, hogy nem akarta.


Ezt mint egy öf. szülő irom.

11. f362c2e392 (válaszként erre: 10. - Katácskák)
2008. okt. 26. 22:32

Huu ehez nagyon bátornak kellett lenned:D . Ém úgy érzem hogy ezt nem tudnám megcsinálni vagyis nem biztos hogy képes lennék rá.De ki tudja esetleg még járhatok én is úgy /bár nem szeretnék /.Legalább tud róla vagyis tartja a lányával a kapcsolatot az Apa?

Vagy nem vágyik rá?És elnézést kérek ha sokat és kellemetlen kérdéseket teszek fel .szia .puszi nektek

2008. okt. 26. 02:48
én velem ez történt.. már 26 éves a Angyal Leányom.. Nem bántam meg, hogy egyedül bevállaltam. :) Még tartásdij se kellett ..
9. c301811c11 (válaszként erre: 8. - F362c2e392)
2008. okt. 25. 15:39
Annyira örülök de tényleg remélem,hogy minden rendben lesz.Tudom,hogy nem könnyű én aztán tényleg tudom.Ha úgy érzed segíthetnék neki kérlek szólj!Nekem még 14hetem van a szülésig de tényleg segítek neki ha tudok.Ez egy nagy harc önmagával és nem azért akarta örökbe adni mert nem szereti hanem mert haragszik arra és nagy fájdalma van miatta aki őt cserben hagyta.Majd meglátja mikor megszületik és minden rendben lesz.Tényleg örülök!
8. f362c2e392 (válaszként erre: 7. - C301811c11)
2008. okt. 24. 20:51
szia.bocsi hogy ritkán voagyok elérhető de rengeteg dolgom van mostanában de beszéltem vele és úgy érzem hogy sikerült lebeszélni róla igaz nagyon erőszakosan kellett elrángatni az ultrahangra mert még orvoshoz se akart elmenni de amikor látta aképeket elbőgte magát . De mostmár kb 90 % hogy nem adja örökbe,de még 1 kicsit bizopnytalan igazábol nem sürgetjük de 6 hete van hátra és lassan már el kellene döntenie hogy mit is akar .de szeerintem nagyon hamar dönteni fog .szia és írj nyugogtan majd válaszolok ha tudok .
2008. okt. 23. 20:41
Bocsánat,hogy ide pofátlankodtam.Én a harmadik babámat várom egyedűl.És mindenképpen haza hozom.Életem szerelme hagyott el azért mert terhes lettem tőle.Igazából előtte is egyedűl neveltem két gyerekemet.Igaz a szüleimmel lakom de fizetek érte.Nincs pénzem illetve nagyon kevés de hazahozom és erőt gyüjtök hozzá,hogy felneveljem.Ha valaki én tudom milyen nehéz egyedűl.De kérlek mondjátok meg annak a lánynak aki örökbe akarja adni,hogy míg él bánni fogja.Nem itélem el.Csak ismerek olyat aki évekkel ezelőtt örökbe adta a gyerekét kényszerből és hiába lett azóta két gyereke örök keserüség az élete.Ha segíteni tudok ennek a lánynak lelkileg szivesen megteszem keressetek meg.
2008. okt. 11. 23:14
Szia!Mi van a barátnőddel? Jobban van már? Vagy még mindig örökbe akarja adni a kicsit? Voltatok 4d-n?
5. f362c2e392 (válaszként erre: 4. - Veresné)
2008. szept. 19. 14:46
szia.én úgy tudom aakrták legalábbis a Fiú is azt mondta neki hogy ő is akarta.a Sylvia jobban akarta végig mint a fiú.a család és mi a barátai igyekszünk támogatni de ez nem egyszerű mert nem igazán hagyja ahoz most túlságos is nagy csalódás érte .de igyekszünk támogatni őt amiben csak lehet kitaláltük az anyujával eggyütt hogy elcsaljuk 4d-s ultrahangra a jövő héten hogy az érzelmeit felkorbácsoljuk egy kicsit a kicsi írántmert eddig még sima ultrahangra se ment el és arra gondoltunk hogyha meglátja az ultrahangos képet talán felébredne benne az anyai ösztön.szia és köszi a véleményedet és remélem hogy idővel ő is tisztába jön az érzéseivel kapcsolatban mega picivel kapcsolatban is tisztázza az érzéseit .szia és írok ha megtudok valamit .
2008. szept. 19. 07:29
Szia Gabi!Azt akarom kérdezni, hogy amior kiderült, hogy terhes a barátnőd, akkor mindketten akarták a gyereket?Ha most 26 hetes, akkor van még ideje 1000szer átgondolni a dolgokat.Remélem nem lesz szíve a kórházban hagyni a gyerekét.Nagyon nehéz lehet neki.A család, barátok segítsége nagyon sokat számít.Szurolok, hogy nyugodjon meg végre.Tanácsot adni?Előbb saját magában kell rendbe raknia a dolgokat.Nem vígasztaló, de legalább megszabadult a barátjától, aki hazugságban tartotta 2 évig, meg még amiről nem tud.Sok ilyen történetet lehet hallani.Ezzel még nincs vége a világnak.Biztos, hogy megtalálja idővel a párját is, aki szeretni fogja a gyermekkel együtt.Az idő megold mindent.Tényleg könnyű mondani, de a saját maga és magzata érdekében jobb ha csak előre néz.
3. f362c2e392 (válaszként erre: 2. - Angelika123)
2008. szept. 18. 23:52

Hali.probálom jobb belátásra venni finoman beszélek vele.a szülei is próbálják támogatni de

nem nagyon halgat senkire csak apróbb tanácsokat fogad most meg nagyon rosszul viseli hogy ilyen módon dobták , beszéltem ma a gyerek apjával nem is érdekli a gyerek mert ő nem érzi úgy hogy alig 4 hónap mulva gyereke sőt abban is bizonytalan hogy az övé a gyerek. ma megmutatam neki az én egy két terhes fotómat (ha érdekel a történetem akkor részletesen priviben )biztonsági okokbol jonn lessz ah ott mondom el , teljesen elbőgte magát hát amikor babafotókat mutattam neki "nővérem gyerekéröl"

(ezt is elmondom priviben mert bonyolult ) érzem hogy azesze azt súgja hogy halgasson ránk és a jótanácsainkra de látom rajta hogy a szíve még dühös és depressziós és néha mindn ok nlkül leordít mindenkit aki a közelébe van . de amint elmondtam neki hogy milyen oriási áldozatot hoztam meg más boldogságáért és hogy miken mentem át( még mindig élek mert lehet hogy más rég megőrült volna attol amiket én túléltem ) picit gondolkodóba esett és annyit kért hogy hagyjuk gondolkodni néhány napig mert magányra és nyugalomra van szüksége (remélem nem csinál semmi hülyeséget).nem tudom hogy mit akr de én és a szülei nagyszülei és rokonok barátok próbálunk segíteni rajta de ez még nem lessz egyszerű .szia ésa maint tudok ujabb infót írok .szia és várom válaszodat

2008. szept. 18. 10:49

Szia Gabi!

Nagyon nehéz helyzetben lehet a barátnőd, ami a szülés után szerintem még csak bonyolódik. Addigra tisztázódniuk kellene a dolgoknak, mert ha valaki eleve így indul neki egy baba világrahozatalának, a düh és az elkeseredtség a szülés utáni esetleges lehangoltabb állapotában még nagyobb méreteket ölt. Más lesz az első pár hét után, ahol már a babával kapcsolatos élményekkel gazdagodik, de az eleve elutasítás nem vezet jó eredményre.

Van segítsége? Szülők? Nagyszülők? Akik esetleg mellette állhatnak az első időszakban? Próbáld kicsit lelkisebbre venni a dolgot, hogy ne érezzen dühöt a kisbaba iránt, hiszen ő semmiről nem tehet, ő megérkezett hozzájuk, ők akarták, és egy ártatlan kis életet meggondoltam magam alapon nem lehet már eldobni magától. Próbáld rábeszélni, hogy babaszobán fórumozzon, hasonló helyzetű anyukákkal beszélgessen, bízom benne hogy bíztató szavakat fog kapni. Próbáld rábeszélni 4D- ultrahangra- ha lehet a volt fiújával együtt(végülis ő az apukája a babynek) ,hogy lássák a döntés előtt a kicsi babájukat, aki szopja az ujját, ásít, vagy dörzsöli a szemecskéjét. Óriási élmény, szem nem marad szárazon... Talán mindketten rájönnek, hogy ezért a kicsi babáért felelősséggel tartoznak, még akkor is, ha külön folytatják az életüket.

Ha nem szeretné mégsem megtartani, a lehető leghamarabb cselekedjen-körzetéhez tartozó védőnő elmondja az instrukciókat- , hogy a kicsi baba minél hamarabb nevelőszülőkhöz kerüljön . Mert gondolom nem szeretné gyerekotthonba küldeni, az ügyintézés idejére???


De egy ügyvéd ismerősömtől hallottam, hogy nem olyan egyszerű a babák örökbe adása. Nem úgy működik, hogy szülés után már az új házaspár kapja meg, hanem hosszú idő-néha 1-2 év is eltelik egy kicsi elhelyezése alatt. És addig bizony ha már Ő lemondott róla, otthonban helyezik el. Onnan viszont már nem lesz visszaút...

Jó hosszú voltam, nagyon kíváncsi vagyok mi fog történni. Majd írsz?

2008. szept. 14. 20:42
Sziasztok. Egy ismerősöm helyett szeretnék tanácsot kérni mert ő most eléggé maga alatt van ugyanis élettársával most szakítottak miután lebukott hogy egyszerre járt vele is meg az egyik osztálytársával is 2 éve és a helyzetet bonyolítja hogy 26 hetes terhes . amikor finoman megkérdeztem hogy mi a terve elbőgte magát és azt mondta semmiképpen nem akarja megtartani a picit mert mindig az apjára emlékezteti .Hallottam (akaratlanul ) hogy elég durván beszólt mondván őt nem érdekli a gyerek és az anyja se soha nem is akarta ezt a kapcsoltatot pláne a gyereket. ebben kérnék segítséget hogy miként lehetne kirángatni ebböl a depressziós helyzetböl és finoman rávenni hogy ne adja örökbe a picit mert lehet hogy késöbb megbánja (nekem ez a érzésem hosszú évek baráti kapcsolata alapján). mindenki segítségét előre is köszönöm .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook