Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1555. 55Judit (válaszként erre: 1554. - Peonia53)
2019. jan. 29. 13:22
Okos dolog meghallgatni másokat, én is figyelek. :)) De szem előtt kell tartanunk azt is, hogy ami segít az egyiknek, nem biztos hogy a másiknak is. Ezt az átok csontritkulást is ezer meg egy tényező, anyagcsere folyamatok befolyásolják. Kinek ez, kinek az. Az én étrend kiegészítőmmel kapcsolatban is rengeteg pozitív tapasztalatot olvastam, mégis izgulok nagyon, milyen lesz a vizsgálati eredményem.
1554. peonia53 (válaszként erre: 1552. - .Ági.)
2019. jan. 29. 12:14

Szia Ági!


Anyukád mire szedte a táplálék kiegésztőt. Mely problémákra ajánlatos a késztmény?

1553. 55Judit (válaszként erre: 1552. - .Ági.)
2019. jan. 29. 08:59

Egyetértek.

Nem rég írtam hogy -3.2 volt a legrosszabb eredményem. Korrigálok, megnéztem, -3.5 volt a legrosszabb. Mire eddig eljutottam, rohamosan romlott. "Gyógyszer" -3.2 -nél akartak adni amit 2 szem bevétele után dobtam ki. A cirokalciumot nem bírtam, nagyon durva székrekedést okozott. De nem is bánom, most már tudom hogy az csak felszívódik, de nem épül be oda ahova kell. Nagy része inkább at erekben, szöveti lágy részekben rakódik le.

Következő évnél még romlott 3 tizedet mert csak D vitamint, K2-t szedtem. -3.5-nél egészítettem ki a Varga gombával. Csak -3.2-re javult fel. Most a gombám hamarosan elfogy, de már szedem 3 hónapja a szerves kalciumot. A körmeimen máris érzem hogy történik valami, nem okoz szorulást sem, de vizsgálatig csak 8 hónapi szedés lesz meg, nem lesz 1 év. De szerintem jó lesz csak nagyon drága. Ezért a gombáról le kell mondanom, nem bírok ennyit megvenni, de nem is baj, mert a bokros gomba úgyis csak serkenti a szervezetet a D vitamin termelésre, de azt tudom pótolni ráadásul olcsóbban. No, majd június végén meglátjuk hogy vagyok. :))

A térdeim bedurrantak, erős a kopás, így a trambulinozás szünetel.

1552. .Ági.
2019. jan. 28. 20:58

Sziasztok!

Szerintem az alternatív megoldások a legjobbak. Nekünk nagyon sokat segítettek! Édesanyám letette a gyógyszert is, és 9 éve semmi baja!

🙂

1551. IbolyaIldi (válaszként erre: 1550. - 55Judit)
2019. jan. 26. 09:42
Köszönöm
1550. 55Judit (válaszként erre: 1549. - IbolyaIldi)
2019. jan. 26. 08:05

Döbbenetes mennyit hajlandóak ártani másoknak az orvosok a saját érdekeikben.

Ha valamivel kapcsolatban tájékozódni szeretnék, gyorssegélyként elsősorban Szendi Gáborhoz fordulok.


Ha még nem néztél nagyon utána a téged érintő nagyon komoly témának, a koleszterincsökkentésnek és az ezzel kapcsolatos átveréseknek ami az életedbe is kerülhet de érdekel a dolog, kérlek itt nézd meg a koleszterinnek kapcsolatos valódi okosságokat:

[link]

Tekerjél lentebb az oldalon.

1549. IbolyaIldi (válaszként erre: 1539. - Kori54)
2019. jan. 26. 01:59

Az Atorvox koleszterin csökkentőtől rosszul voltam,pedig csak egy szemet vettem be 2x1 helyett.Abba is hagytam.

A háziorvostól kérdeztem van- e gyengébb olyan készítmény ami leviszi a koleszterin szintet.Azt mondta vegyek be az Atrovoxból 2x 1 felet.Akkor nem leszek rosszul? Bepirosodott a doki arca a méregtől,hogy ilyen butaságot kérdezek(?)Hihetetlen,hülyének nézik a beteget.

1548. 55Judit (válaszként erre: 1547. - Kori54)
2019. jan. 25. 09:46
Igen. Nagyanyáink nem üldögéltek annyit, mint a ma élő emberek. Napkeltétől napnyugtáig mozogtak, izmaik, így a csontozatuk is karban volt tartva. Ahol a testünkön megfelelő az izomzat, ott a csontozat is jó erőben van. Rendszeres izommunkával a csontozatot lehetséges erősíteni. Fel kell emelni a seggünket mert ha nem, valósággal elsorvadnak az izmaink. Főleg amin ülünk, és a körülötte lévők. Így hogy várhatnánk el, hogy alattuk egészséges csontozat legyen?
1547. kori54 (válaszként erre: 1540. - 55Judit)
2019. jan. 24. 18:53
Remélem úgy lesz ! Azon gondolkodom, hogy anyáink-nagyanyáink korában nem mérték a csontok sűrűségét. Édesanyám 89 éves korában nagyot esett az oldalára még sem tört el semmije. Kicsit túl van ez a Dexa misztifikálva, na meg a gyógyszergyárak mellett a vitamin gyártóknak is meg kell élni...
1546. peonia53 (válaszként erre: 1544. - 55Judit)
2019. jan. 24. 18:15

Szia Judit!


Nem ragaszkodom hozzá, egyből megbántam mikor beadták és fájt mindenem. Akkor beütöttem a nevét a számítógépbe és olvastam sok rossz mellékhatást. + idekeveredtem a fórumra.

Már rég eldöntöttem nem lesz következő.

1545. 55Judit (válaszként erre: 1543. - Peonia53)
2019. jan. 24. 18:09
Volt hogy egy időben mi is hordtunk forrásvizet mészkő hegységből, de olyan érzése volt, túl sok lehet benne a szervetlen kálcium. Azóta már tudom hogy igaza volt, és örülök hogy rég nem hordjuk.
1544. 55Judit (válaszként erre: 1542. - Peonia53)
2019. jan. 24. 18:06

És hogy tovább stresszeljelek, azt is írja a gyógyszer tájékoztatója, hogy az után is előfordulhat állkapocs csont elhalás, mikor már nem is használja a beteg a gyógyszert. Tényleg ragaszkodsz hozzá?

Az én értékem -3.2 és ne mertem bevállalni. Bár ez az én életem, a tied pedig a tied. Tudom hogy mindenki maga dönt. :)

1543. peonia53 (válaszként erre: 1540. - 55Judit)
2019. jan. 24. 18:03
Gyönrőhöz közel lakunk, onnan sokan horják forrás vizet a környékbeli községekbe.
1542. peonia53 (válaszként erre: 1537. - 55Judit)
2019. jan. 24. 18:00

Szia Judit!


Osicca nem tabletta ,hanem dec. kaptam egy vénás osicca inj.

Hát nem tudom a szurinál is olvastam a gyomor égést mint mellékhatás előfordulhat.

A dokinak arra fogok hivatkozni, hogy mindenem fájt, derék hát stb. gyomor égés és allergia is olyan volt karom mintha leforráztam volna.

+ fogdoki mondta egyik korona alatt már lát valamit, néha vérzik az ínyem. Nem örült ennek a szurinak. Csak abba tudok bízni, hogy nem kell kihúzni egy darabig.

Dóra

1541. peonia53 (válaszként erre: 1538. - 55Judit)
2019. jan. 24. 17:52
Elég szégyen a gépre fogni, hogy nem jól mér. Miért nincs akkor pénz jobb gépre......
1540. 55Judit (válaszként erre: 1539. - Kori54)
2019. jan. 24. 17:20
Én már annyira komolyan veszem hogy csak szerves, növényi kalciumot szedek be, és november óta desztillált vizet iszom. Előtte ásványvizet ittunk, de kiderült, hogy sokkal több szervetlen ásványt tartalmaz mint a csapvíz. A csapvízben is döbbenetes mennyiségű szutyak van. Mikor legelőször felnyitottam a desztilláló tetejét miután elkészült a deszt víz, nem jutottam hóhoz a látványtól. Le is fotóztam mi maradt az edény alján, ha akarod megmutatom. Döbbenetes. Most nagyon bizakodó vagyok, remélem nyáron kicsivel jobb eredményt látok majd mint tavaly. :)
1539. kori54 (válaszként erre: 1533. - 55Judit)
2019. jan. 24. 17:08
Pont ezért nem viszem túlzásba a kalcium szedést és K2-őt is szedek mellé :) biszfoszfonátot kezdetektől fogva visszautasítottam, akárcsak a koleszterincsökkentőket amik szintén egy tőről fakadnak.
1538. 55Judit (válaszként erre: 1537. - 55Judit)
2019. jan. 24. 15:59
Még annyit, hogy elértem eddig "gyószer" nélkül hogy stagnáljon, viszont az orvos is azt mondja, hogy bifoszfonáttal is ezt lehet elérni. A csont nem sűrűsödik vissza. Akinek mégis, annak azt szokták mondani, hogy nem jól mért a gép. Itt is van aki ezt írta, és nekem is mondták a rendelőben hogy előfordul hogy jobb eredményt ad ki a gép, de nem azt mondják sosem hogy van aki alternatív módszerrel tud javítani az állapotán.
1537. 55Judit (válaszként erre: 1536. - Peonia53)
2019. jan. 24. 15:53

Az Ossica. Ha bevetted, 1 óra hosszáig maradj állva, és ne hajlongjál mert kimarhatja a gyomorszájadat is. Én mikor olvastam hogy állkapocscsont elhalással is járhat a szedése, kidobtam. nem vigasztal hogy csak ritkán fordul elő, vagy legalábbis ezt mondják. Nem az aloe használna, hanem az ha kidobnád. Én ezt tettem, és már 7 éve elérem hogy stagnáljon az eredményem. Most a szerves kalciumtól javulást várok, erről majd júniusban számolok be.


A varga gomba hatóanyaga a bokros gomba. Tulajdonítanak neki olyan hatást is, hogy javul tőle a csontállomány az által, hogy fokozza a szervezet D vitamin termelődését. de minek a gombát ezért jó drágán megvenni, mikor amúgy is szedjük a D vitamint. K2 is kell hozzá. Legjobb egy készítményben szedni a kettőt.


Ezen az oldalon: [link]

legalább a két első cikket, de inkább mindet olvasd el a csontritkulás témában. Nem vaktában írogat, kutatási eredményekre, és orvosi írásokra hivatkozik.

1536. peonia53
2019. jan. 24. 14:58

Osicca óta kicsi gyomor égésem is van időnként.

Nem tudom aloe használna-e.

1535. peonia53 (válaszként erre: 1533. - 55Judit)
2019. jan. 24. 14:50
Köszönöm a tájékoztatást.
1534. peonia53 (válaszként erre: 1533. - 55Judit)
2019. jan. 24. 14:50
Igyekszem olvasni, tájékozodni. Én még új vagyok ebbe a témába
1533. 55Judit
2019. jan. 24. 08:08

Korinak:


A kalciumnál nem csak a felszívódást kell nézni, a beépülés legalább olyan lényeges. Az, hogy az emésztőcsatornából felszívódik az egy dolog. Utána mi lesz a sorsa?

A szervetlen kalcium a vérből kijutva lerakódik ide-oda, ebből lesz az érszűkület, a lágy részek meszesedése, és sorolhatnám. Orvos miért beszélne erről? Az ő érdekeltsége más mint a tied.


Peonia53:

A lentebb említett paleo annyiból feltétlen jobb, hogy a finomított liszt és a cukor helyett olyasmit ennél ami tele van hasznos anyagokkal a haszontalan és ártalmas helyett. Már a csökkentés is jó. Én már kiváltottam mindkettőt másra régen. Bár nem paleózok.


A Varga gombár kb. 2 évig szedtem, nem javultak az eredményeim semmit. Aztán leváltottam egy olyan gomba készítményre majd egy éve ami szintén bokros gombát tartalmaz de több hatóanyaggal mint a Varga, és mellette még más gombák is vannak benne. Bár ezt még nem tudom használt-e, mert rátaláltam egy szerves kalcium készítményre ami nagyon drága, és választanom kellett anyagi okokból melyiket szedjem.


Olyan nincsen hogy bifoszfonátok közül melyik a jobb vagy rosszabb. Olvastad már a mellékhatásait? Bár azok sem mellék, inkább nem kívánt hatások. És brutálisak.


Miért nem néztek utána mivel akar etetni az orvos? Ma már van erre lehetőség.

1532. peonia53
2019. jan. 23. 21:06

Sziasztok!


Most olvasok elször ilyent ,de nem dőlök be neki. A facebookon a csontritkulásnál, hogy a biszfoszfonátok közül az OSICCa a legjobb.

És azt is olvasom a mákolajnak van kálcium tartama.

Tudom hogy lerágott csont.

1531. peonia53 (válaszként erre: 1530. - Zsókica21)
2019. jan. 23. 16:58

szia!


Ha teljesen nem is, szeretnék a táplálkozáson is változtatni, azért pár dolgot szeretnék. Pl. a fehér liszt és a cukor csökkentése. Mivel sose voltam kövér így büntetlenül össze-vissza kajálok sok mindent. Ez biztos nem egészséges attól függetlenül, hogy nem vagyok túl súlyos. Lehet emiatt se szívodik fel a kálcium? + tejcukor érzékeny is vagyok és nem tartom be szigorúan a tejdiétát se. Simán ehetek palacsintát tejtől nincs hasmenésem.

Jó lenne még egy étkezési tanácsadóhoz is elmenni.

A varga gombát tervezem szedni, ma felhívtam őket.

Zsóka tudsz valami azokról akik tavaly szedték a varga gombát, javult-e az eredményük. Pl. olvastam Lizát csak már arról nem olvastam a Dexa eredménye mutatott-e javulást.

Érdekelne a töbieknél volt-e javulás.

Briginél olvastam a javulást, amitől a többiek is belelkesültek úgy mint most én.

Köszönöm a segítséget.


Dóra

2019. jan. 23. 15:52

A gyógyszer mellett még fontos az életmód váltás .

Például:a paleo táplálkozás.

Ez az amit még ajánlott a reuma orvos.

Van akinek ez segített és azóta javult az eredménye.

A paleo élelmiszereknek igen magas a tápanyagtartalma, így nem szükséges külön a vitaminpótlás. Egy kivétel van ez alól: a D-vitamin. D-vitamint kell szedni azoknak, akik nem tartózkodnak egész évben a napon vagy nem esznek elegendő májat. Ha nem fogyasztunk elegendő halat, akkor omega-3 kapszulát sem árt szedni.

1529. peonia53 (válaszként erre: 1528. - Kori54)
2019. jan. 23. 14:01
Köszönöm
1528. kori54 (válaszként erre: 1525. - Peonia53)
2019. jan. 23. 13:42
A citrocalcium az jól szįvódik fel. Ami nem jó az a kalciumkarbonát,nekem a gyomrom bántotta. A fresenius is jó.
1527. peonia53 (válaszként erre: 1507. - Kori54)
2019. jan. 23. 13:31

Szia!


A Te dokid annyival jobb az enyémnél, hogy legalább fogdihoz elküldött volna. Na az enyém nem volt ilyen ilyen előrelátő és hogy az én érdekeimet nézze.

1526. peonia53 (válaszként erre: 1523. - Kori54)
2019. jan. 23. 12:14
Régóta szedem mind a két terméket. Eddig így nem hangsúlyozta ki egyik se. Igaz néha nem szedtem. Pl. nyáróta hanyagoltam, mivel a térdembe is van kopás.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook