Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1586. 55Judit (válaszként erre: 1585. - Peonia53)
2019. febr. 5. 08:51
Belinkeltem, nézd meg.
1585. peonia53 (válaszként erre: 1584. - 55Judit)
2019. febr. 5. 00:03

Néztem az oldalt, jó árba van. Melyiket rendeleted, sertés vagy marha?

+ felfedeztem van GAl-nál is ott 300 gr-osés drágább.

Minőségre nem tudom van-e különbség?

1584. 55Judit
2019. febr. 4. 15:06
Na, hát pénteken rendeltem a zselatint, ma már hozta is a postás. Most csináltam 2 napra aszpikot, remélem jó lesz. :)
1583. 55Judit (válaszként erre: 1582. - Peonia53)
2019. febr. 3. 07:45
Kérdésedre: [link] Kb. 3 hónapig elég.
1582. peonia53 (válaszként erre: 1577. - 55Judit)
2019. febr. 2. 17:30

Szia Judit !


kg-s zselatint hol találtad.

Az jó hogy erősödik a körmöd, reméljük a csontodra is meghozza a várt eredményt hatással lesz.

Vettem k vitamint, magnéziumot, gingót,

bioco ezt ajánlották. Ti is említették ezt a boltot itt a fórumon mikor visszaolvastam. Én már régóta járok oda személyesen, mert bp-re könnyen és gyorsan eljutok Monorról. A gépen is szoktam nézegetni az oldalt. Multivitamin.hu

Dóra

1581. peonia53 (válaszként erre: 1578. - 55Judit)
2019. febr. 2. 17:22

Judit nekem a doki hialuront ajánlott 3 hónapig szedtem. A dokitól kaptam plasztik kártyát arra lehet venni.

Hétem ha összejön megyek újra 3 hónap letellik. Makd elnesélem neki az ossica inj. Ő másik doki orthopédiára járok a térdemmel + megyek nődoki is héten.

1580. peonia53 (válaszként erre: 1578. - 55Judit)
2019. febr. 2. 17:17

Szia Judit!


Növérem is használ zelatint a térdére.

Már én is vettem csak mindig elfejtem,hogy ezt is jó lenne alkalmazni.

A feledékenységre tegnap vettem gingót.

bioco

1579. 55Judit (válaszként erre: 1576. - Kori54)
2019. febr. 2. 12:14
Most szembesültem azzal, hogy itt már írtunk erről egy minimálisat. Bocsánat, azt hittem másik témában tárgyaltuk mert az indexen is téma ez.
1578. 55Judit
2019. febr. 2. 12:12

Érdekelne, nektek akik csontritkulással éltek, vannak-e porckopásos panaszaitok. Ha igen, mit vetettetek be annak érdekében hogy javuljon, és használ-e?


Én most kezdem a zselatin alkalmazását. Ma 1 cs. Horváth Rozisból készítettem 2 napra való adag aszpikot, és natúrt is egy keveset, amit a térdemre kenek. A jövőben a derekamra is.

Rendeltem kilós kiszerelésben azt a fajtát ami állítólag porcépítésre a legjobb, és abban bízom, jót tesz majd a csontoknak is. (Kedden kapom meg.)

Vélemény?

1577. 55Judit (válaszként erre: 1576. - Kori54)
2019. febr. 1. 15:25

Ezt olvastam már. A csontokat nem említi, viszont ha a körmöt erősíti akkor a csontra is pozitívan hat. Az én növényi kalciumom hatására is érzem 3 hónap után, hogy erősödnek a körmeim. Hogy gyorsabban nőnek, azt már 2 hónap után észrevettem.


Találtam egy olcsó zselatin beszerzési forrást, már meg is rendeltem. :)

1576. kori54 (válaszként erre: 1575. - 55Judit)
2019. febr. 1. 15:04

Én is azt hallottam vagy valahol olvastam is, hogy a zselatin maga elég mindenféle tabletták helyett. Még jól hasznosul a csontleves, ráadásul az még finom is.

Ezt most találtam:

[link]

1575. 55Judit
2019. febr. 1. 14:12

Én nem tudok hinni orvosnak, sajnos túl sokat ártottak már nekem. Nem csak tablettákkal, de műtét során is. Persze ha magam keresgélek én is mellé nyúlhatok, de annyit tájékozódok mielőtt beraknék valamit a számba, hogy kicsi a valószínűsége. de legalább nem hibáztathatok mást. :) Szerintem most egyre jobban vagyok.


Porckopás miatt elkezdek zselatint fogyasztani. Majd készítek aszpikot, gumicukrot, ilyesmit. Az a lényeg, úgy tudom a kollagénen is múlik a csontok minősége. Mit tudtok erről?

1574. peonia53 (válaszként erre: 1573. - Kori54)
2019. jan. 31. 23:49

Én megmeóztam a másik dokit, azt mondta nem szükséges látják hogy mi a helyzet a csontritkulás eredményből.

Nála még negatv esetek nem fordultak elő.

Ennyit a dokiktól.

1573. kori54 (válaszként erre: 1564. - Peonia53)
2019. jan. 31. 18:57
Nekem is kiírták, szó nélkül, pedig én se szedek semmilyen ajánlott gyógyszert.
1572. peonia53 (válaszként erre: 1571. - 55Judit)
2019. jan. 31. 17:21

Sajnos a körmöm is gyenge, mikor fiatal voltam akkor is az volt. Akkor még nem volt csontritkulásom. A hajam is most sokkal kevesebb.

Vége a pancsikázásnak a szaunába mondja egy hölgy ő is fog kapni vénás inj. csontritkulásra. Mondom nekem -3.5 a legrosszabb és Osiccat kaptam, mondja neki hat.

Annyit mondtam még én nem engedem beadni a következőt és ha gondolja olvasson utána.

1571. 55Judit (válaszként erre: 1570. - Peonia53)
2019. jan. 31. 08:27
Nekem elkezdtek gyorsabban nőni a körmeim, és erősebbek is. Nyáron megtudom, a csontjaim is így viselkednek-e. :)
1570. peonia53 (válaszként erre: 1568. - 55Judit)
2019. jan. 30. 22:05

Nem tudom ilyen idős korba mint én van-e olyan akinek nem kopik itt-ott. Nekem is vannak kopások itt-ott.

Most a csontritkulás nálam az elsőleges probléma, annál szeretném kicsit visszafordítani - javítani az eredményt.

1569. Diego
2019. jan. 30. 17:57
Sziasztok, Forsteo-val kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mi a véleményetek róla? Köszönöm!
1568. 55Judit (válaszként erre: 1567. - Peonia53)
2019. jan. 30. 15:53

Öregszel! :D

Kopnak a porckorongok. Nálam is. Én azzal fokozom a porckorongjaim anyagcseréjét, hogy nyújtom a gerincemet. Eddig 1 centit mentem össze, de elég hamar vissza is szereztem. Sajnos nekem sokfelé vannak kopásaim.

1567. peonia53 (válaszként erre: 1566. - 55Judit)
2019. jan. 30. 15:47

Igen a vékonynak még azt se mondhatja a doki, hogy fogyjon le, mert ha valaki kövér ez az első nekik fogyjon le.

Kórosan sovány nem vagyok. 60 kg annó 161 cm, 6 éve 158 cm (meg is lepődtem) Most nem mérték a magasságomat.

1566. 55Judit (válaszként erre: 1565. - Peonia53)
2019. jan. 30. 15:41

De ezt jó hogy felismerted. Ez is előrelépés.

Nem csak a túlsúlyosak szoktak megbetegedni.

1565. peonia53 (válaszként erre: 1561. - 55Judit)
2019. jan. 30. 15:24
Igen ezt én is szeretném betartani, sajnos bűnözök, és hiába nem vagok kövér lehet hogy évek folyamán ártottam az egészségemnak. Mivel tartom a súlyomat azt gondolnám (gondoltam eddig) hogy ehetek bármit. Rájöttem igaz hogy nem hízok, de biztos nem egészséges minentt össze-vissza enni-zabálni. Aki vékony annak is vigyázni kell.
1564. peonia53 (válaszként erre: 1560. - IbolyaIldi)
2019. jan. 30. 15:18

Itt olvastam Liza is privát ment el csontmarker vizsgálatra. Brigenek simán kiírta annak ellenére, hogy megtagadta a gyógyszert. Sajnálom hogy Brigi és többiek nem jelemtkeznek. Kíváncsi leszek az én dokimnak milyen lesz a hozzáállása ha megemlítem a csontmarkert.

Dóra

1563. 55Judit
2019. jan. 30. 10:20

Na. Fel is pakoltam a képeket.


Csontsűrűség lelet 2018-ba:

[link]


Ez a desztillálás után az edény alja.

[link]

Bár a szutyak mennyiségét nem láttatja rendesen és a szagot sem prezentálja, de szerintem így is láttatja, kb. mennyi koszt fogyasztunk el ha csapvizet iszunk. Ásványvizet is desztilláltam, ugyanez a helyzet. Amit nem látunk az edény alján azok a hormon és gyógyszer maradványok, mikroszkópikus férgek, vírusok, baktériumok. Viszont mutatja ilyen kevés vízzel is mennyi szervetlen ásványt, főleg kalciumot viszünk be, ami mindenfelé lerakódik. Csak nem a csontokban!

1562. 55Judit (válaszként erre: 1560. - IbolyaIldi)
2019. jan. 30. 10:01

Orvoshoz azért megyünk, mert mi nem tudjuk otthon elvégezni a vizsgálatokat. Ezek eredményét akarjuk az orvostól megtudni. Majd mi döntünk a sorsunkról, nem az orvos. Választhatjuk a "gyógyszert", de kereshetünk alternatív megoldásokat is. Az orvos köteles a TB által támogatott vizsgálatokat elvégezni, mellékes hogy fintorog közben vagy sem. Mi a fontosabb? :))

A Gal helyett nézd meg a Yiya.hu oldalon a K2D3 készítményt. Olcsóbb, jó az összetétele, kényelmes beszedni.

Nálunk nem kell beutaló a DEXA-ra, amennyiben évente megyünk, csak időpontot kell kérni. De ha nálatok kell beutaló, azt vita nélkül kiadja az orvos. ha megkérdezi miért mész vizsgálatra ha nem szeded be a gyógyszert, megmondod, kíváncsi vagy az állapotodra. Az én utóbbi leletemre rá is van írva hogy a gyógyszeres kezelést visszautasítottam. És akkor mi van? :) Ha érdekel valakit a lelet, feltöltöm.


November óta desztillált vizet iszom. vettem egy berendezést, nagyon jó. Egyszerre 3.8 l vizet desztillál. Ledöbbentem mikor először látta meg azt a rengeteg szutyakot, ami az edény alján maradt. és az a bűz, leírhatatlan. Ezt is lefotóztam. :))

Érdemes a desztillált víz fogyasztásának előnyeiről olvasni. Persze van sok ellendrukker is, de befogom a fülemet. Én vagyok a legfontosabb, nem az okoskodók. Nekem elég az az információ, amit mérési, kutatási eredmények bizonyítanak. :))

1561. 55Judit (válaszként erre: 1558. - Peonia53)
2019. jan. 30. 09:47
Na látod, mindenevők vagytok. Ez is hiba lehet. Pl. amit biztosan tudok, a finomított liszt és cukor nagyon sokat ronthat a helyzeten. Én cukrot évek óta nem fogyasztok, max. havonta mondjuk egyszer egy nagyon minimális kóstolás.
1560. IbolyaIldi (válaszként erre: 1558. - Peonia53)
2019. jan. 29. 23:34

Szia!

A lenmagot és a szezámmagot(tudom most pehelyt vettél) daráld le.Dr.Tóth Gábor élelmiszer mérnök Yutube- n feltett előadásait nézegetem,köszönöm szépen,hogy felhívtad rá a figyelmem.Jegyzetelek közben.Kitartás, jó pancsizást.Én már nem merek orvoshoz menni,a konfliktus miatt.Nem szeretek ,,vitatkozni,, Valószínű,hogy a háziorvost is el kell kerülnöm,mert nem tetszik neki,hogy nem szedem az általa kiírt koleszterin csökkentőt.Akkor minek jött,ha nem szedi a gyógyszert? Ha úgy nézem igaza van.Renitens beteg vagyok.Úgy döntöttem,hogy jobban oda figyelek arra,hogy mit eszek.Mozgok,szedem a Teo gombát,Acerola c vitamint,GALD3 és K2 cseppeket.Sok folyadékot fogyasztunk beosztva.Majd saját pénzen elmegyek laborba és a Dexa- ra.Víztisztító beszerzésén gondolkozom.A tisztított vizet is keverni kell ,,jóféle,, ásványvízzel.Tanulni kell mi a jó nekünk.

1559. peonia53
2019. jan. 29. 22:21

Valamit elfelejtettem, ajánlottátok itt a fórumun annó Tóth Gábor könyvét. Nezegetem eddig nem tudtam megvenni.

Esetleg ami hasonló?????

1558. peonia53 (válaszként erre: 1555. - 55Judit)
2019. jan. 29. 22:15

Igen, pont ma mondtam a lányomnak, hiába veszem meg a legjobb teméket, ha valami olyan probléma van ami miatt nem épül be a kálcium. Akkor kidobott pénz, hiába jó a termék. Annek ellenére szedem amit a doki felírt. Még tájékozódom, megyek dokihoz is még. Most pancsikázunk, ma a szálloda reumatológusához is bementem, megmeóztam mi a véleménye. Nem tudom ezek dokik agymosáson mennek át. Azt mondja lehet influenza miatt fájt mindenem a szuri után. Adassam be a következőt, meglátom akkor is vannak-e ezek a tünetek. Gondoltam magamba még mit nem. Viszont azt mondtam neki 66 éves vagyok, ne legyen baja a fogamnak, de ha még is lenne és emiatt a szúri miatt nem tudják kihúzni én nagyon nehezen viselem az erős fájdalmat, na ebből nem kérek. Beadás elött fogorvos véleményt ami nálam elmaradt. Ma vettem itt szezámmag pehelyt és vettem lenmagot.

Algák is biztos nagyon jók a varga gomba is. Arra keresem a megoldást miért romlik az eredményem a férjmé se javul. Mindenevők vagyunk nem fogyózunk.

1557. 55Judit
2019. jan. 29. 14:27
Ki szabad írni a termékek nevét, csak a beszerzési helyét nem. Az minősül reklámnak.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook