Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2017. márc. 17. 23:53

Vagy itt van egy magyar biokémikus véleménye, mert az FDA számomra nem mérvadó:



"A nagyüzemi hústermelés és a tehéntej iránti egyre nagyobb méretű aggodalom a legtöbb embert a szójatermékek felé fordította. A reklámja szerint a szója egészséges húshelyettesítő a nagy fehérje- és kis kalóriatartalma miatt, nincs benne káros zsiradék és könnyen emészthető. Egyes állítások szerint rák-, szívbetegség-megelőző és segít a csontritkulás ellen. E cikk szerzője, Pusztai Árpád, tudományos forrásokra utalva, megkérdőjelezi a szója több ilyen, egészségesnek hitt tulajdonságait. Pusztai Árpád magyar származású, világszerte ismert biokémikus, akinek már a neve hallatán is valósággal kileli a hideg a géntechnológiában érdekelt cégek vezetőit.


„Mi egy nagyméretű, szabadon hagyott és ellenőrizetlen csecsemőkísérletet folytatunk.”

Dr. Daniel Sheehan, szójakutató tudós, Élelmiszer és Gyógyszerellenőrző Hivatal


Nehéz lenne még egy olyan gyorsan elterjesztett kultúrnövényt találni, mint a szója. 1999-es adatok szerint csupán az USA-ban 72 millió hektáron termesztették, és a gazdáknak a nettó piaci ár 1-1,5%-át kötelezően be kell fizetniük, amit más forrásokkal is kiegészítve reklámkampányra fordítanak. Becslések szerint így kb. 100 millió USA-dollárt költenek évente a szója reklámozására, és akkor még nem is említettük az ipar nagyágyúit, mint például Monsanto, Protein Technologies, Cargill Foods, SoyLife, Central Soya stb. Vajon miért kell valamit is ennyire agyonreklámozni, ha az tényleg olyan jó?


Toxinok


Szinte elképesztően hangzik ma, de alig néhány évtizede a szóját nem tartották emberi fogyasztásra alkalmasnak a nagy toxintartalma miatt. Ilyenek például a benne levő természetes enzimgátlók, amik közül a legismertebb a fehérjeemésztést gátló anyagok (pl. a tripszin enzimet gátló toxin), vagy a haemagglutinin nevű toxin, ami a vörös vérsejteket összetapasztja és ezzel vérrögkeltő. Ezek a fent említett toxinok egyúttal növekedést gátlóak is, amit állatkísérletekkel is igazoltak. Az enzimgátló anyagok valójában nagyméretű és egymásba forduló fehérjék, amiket a közönséges főzés nem tud teljesen hatástalanítani, és komoly emésztési zavarokat keltenek, megnehezítik más fehérjék emésztését és krónikus aminosavhiányt váltanak ki. Nagy mennyiségű tripszingátlót tartalmazó étkezés állatokban a hasnyálmirigy teljes leterhelését okozta, megnagyobbítva és betegségeknek kitéve azt, a rákot is beleértve, és nagyobb mennyiségű zsírsavakat halmozott fel a májban.


A szója tartalmaz még goitrogeneket, amelyek gátolják a pajzsmirigy működését. Továbbá a szója tartalmazza a legnagyobb mennyiségű phytic-savat az étkezésre használt növények közül. A phytic-sav jelentősen meggátolja az alapvető ásványi anyagok felvételét, ilyen például a kalcium, magnézium, mangán, réz, vas és legfőképpen a cink.


Az az állítás, hogy a szója jó a csontritkulás ellen, teljesen érthetetlen, hiszen meggátolja a kalcium felvételét és D-vitamin-hiányt kelt. (Pusztai Árpádnak a csontritkulás elleni lépésekről, a tej káros hatásairól írott cikkét a közeljövőben közöljük – A szerk.)


A kínaiak csak úgy tudták a szóját bevonni a táplálkozásukba, hogy erjesztették. Ezzel csökkentették a toxinok jelenlétét, de teljesen nem tudták kiküszöbölni. A szóját éppen ezért csak kiegészítő ételként használták, és így terjedt el Koreában, Japánban, Indonéziában. Egy 1998-as japán felmérés szerint, (C. Nagata), egy átlag japán napi 7-8 g szóját fogyasztott (kevesebb, mint 2 teáskanálnyit). Tehát csak kiegészítő különlegességként és nem húspótló főételként fogyasztották, mint ahogy ránk sulykolják.


Érvek és ellenérvek


Egyes érvek szerint Japánban a kevés mellrák, méhrák, prosztatarák a szójafogyasztásnak köszönhető. Ez a kijelentés így meglehetősen félrevezető, hiszen egyrészt nem tesz említést a lényeges, nyugati és japán étkezési különbségekről, másrészt nem veszi figyelembe a fenti adatokat. Ugyanakkor miért van az, hogy Japánban (és Ázsiában is általában) sokkal gyakoribb a nyelőcsőrák, gyomorrák, hasnyálmirigyrák, májrák, pajzsmirigyrák? (Forrás: A. Harras, illetve C. Searle.) Pont ezek azok a szervek, amiket a szója a legjobban leterhel az állatkísérletek szerint.


SPI, TVP gyártás – ez mindennek mondható, csak étvágygerjesztőnek nem


Az SPI (soy protein isolate) és a TVP (textured vegetable protein) kulcsszerepet töltenek be hús- és tejhelyettesítőként, legfőképpen a bébi- és vegetáriánus ételekben. Ezek előállítása nem egyszerű folyamat, ipari gyárakban lehet csak előállítani.


A szójababot vízbe áztatják, amibe lúgos oldatot öntenek, hogy azzal eltávolítsák a rostokat. Majd leülepítik és különválasztják savas mosással, amit egy újabb lúgos oldattal semlegesítenek. A savas mosás alumíniumtartályokban történik, ami nagy mennyiségű és nem kívánatos alumíniumot hoz be a végtermékbe. Az így kapott terméket magas hőmérsékleten szárítják, ez a „szóró-szárítás”. A TVP-hez még egy újabb magas hőmérsékletű és nagy nyomású folyamatnak vetik alá az SPI-t. Ez a folyamat ugyan csökkenti a toxinok nagy részét, de teljesen nem tünteti el azokat. Sajnos más, nem kívánatos kémiai maradékanyagok is bekerülnek a végtermékekbe. Emellett a magas hőmérséklet egy újabb mellékhatást okoz: teljesen átalakítja a fehérjék összetételét és ezzel nagymértékben használhatatlanná alakítja azokat, ahogy azt G. M. Wallace egy tanulmányban kimutatta. Ezért kell még lysin tápadalékot is adni állatoknak, amelyeket ilyen szójatermékekkel etetnek.


Joseph J. Rackis egy, az FDA-nak beadott tanulmányban figyelmeztet az egyértelműen toxikus nitritek keletkezésére a szóró-szárítás folyamatában, valamint egy újabb toxin, az ún. lysinoalanine formálódására a lúgos áztatásnál. Mivel a végtermék meglehetősen íztelen, nagymennyiségű ízesítőanyagot is adnak hozzá, többek között a káros hatású MSG-t.


Isoflavonok, egészségesek-e vagy károsak?


Az isoflavonok ösztrogénszerű anyagi szerkezetek, amelyek nagy mennyiségben vannak jelen a szójában. Ilyenek például a genistein, diadzen. Számos kutatás foglalkozik velük. A legmegdöbbentőbb az, hogy az eredmények meglehetősen különböznek aszerint, hogy ki finanszírozta a kutatást. A Protein Technology International nevű nagyvállalat egy beadványban kérte az Élelmiszer és Gyógyszerellenőrző Hivatalt (FDA), hogy az nyilvánítsa ki az isoflavonok koleszterincsökkentő hatását. S. Fallon és M. Enig szerint az FDA átszerkesztette az eredeti kérvényt, kitörölve onnan mindennemű utalást az esetleges káros mellékhatásokra, és felgyorsított módon engedélyezte a szójaprotein származékok engedélyezését, a hivatal saját szabályait is megszegve. Számos állami kutatóközpontban dolgozó tudós tiltakozott: dr. Daniel M. Sheehan, dr. Daniel R. Doerge, dr. Ronald M. Krauss, Sir John Scott, valamint számos táplálkozási szakértő is: Mary G. Enig, Sally Fallon, Richard és Valerie James stb., de az FDA azóta is minden további tanulmányt elutasít.


Az eredeti Protein Technology International (PTI) által benyújtott beadvány riportjában az áll, hogy csak a 250 mg/dl fölötti koleszterinszintű egyéneknél észleltek 7-20%-os csökkenést, míg a többieknél a csökkenés mértéke „nem számottevő” volt, azaz egy átlagembernél nincs változás. Ezt az FDA már nem reklámozza. S. Fallon és M. Enig szerint a legmegdöbbentőbb az, hogy teljesen figyelmen kívül hagyták vagy eltussolták a káros mellékhatásokat, és a nagyobb elhalálozási arányt a szójatermékeket fogyasztó vizsgálati csoportnál. A tanulmányok közül az egyértelműen ellenvéleményt kimutatóakat figyelembe sem vették.


N. L. Petrakis tanulmánya szerint SPI-t a mellrák elkerülése céljából fogyasztó nőknél nagyobb mértékű volt az epithelial hyperplasia jelentkezése, ami a rosszindulatú daganat előjele. Majd C. Dees és mások kimutatták, hogy az étkezési genistein serkentőleg hat a mellsejtek ciklusaira, és éppen ezért nem tanácsos szóját fogyasztani mellrák megelőzése érdekében.


Dr. Claude Hughes tanulmánya szerint a genistein-nel táplált anyapatkányok újszülöttjei kisebb súlyúak voltak, és hamarabb lettek ivarérettek. E tanulmány szerint az embereknél is ugyanez várható, kiszámíthatatlan neuroviselkedési zavarokkal, immunrendszeri elváltozásokkal és felborított szexhormon szintekkel. A kisfiúknál R. K. Ross szerint a szójafogyasztás kisebb heréket eredményezhet, valamint nehezebb tanulási és vizuális összpontosítást is okozhat. Marcia E. Herman-Giddens szerint kislányoknál korai pubertást, megzavart és fájdalmasabb menstruációs ciklusokat, sőt terméketlenséget is okozhat. Mind fiúknál, mind lányoknál érzelmi és viselkedési zavarok, immunrendszeri zavarok, ingerlékenyebb belek, agyalapi mirigy zavarok, pajzsmirigy zavarok jelentkezhetnek, pontosan ugyanolyan zavarok, mint amiket J. és V. James észlelt szójával táplált fiatal papagájoknál, és arra késztette őket, hogy felkérjék dr. Mike Fitzpatrickot, egy híres toxikológust, hogy vizsgálja ki alaposabban a szója mellékhatásait. Dr. Fitzpatrick arra a megállapításra jutott, hogy a szójafogyasztás madaraknál összefüggésbe hozható számos elváltozással, beleértve a terméketlenséget, a megnövekedett rák esélyt, korai fehérvérűséget, legyengült immunrendszert és viselkedési zavarokat.


A PTI vállalat 25 gramm SPI-t javasolt, mint minimális mennyiséget, hogy koleszterincsökkentő hatását kimutathatóvá lehessen tenni. Ez a mennyiség kb. 50-70 mg isoflavonokat tartalmaz. A. Cassidy kimutatta, hogy már 45 mg is elég volt a változókornál fiatalabb nőknél, hogy jelentős biológiai hatásokat váltson ki, beleértve olyan hormonok csökkenését is, amik az egészséges pajzsmirigyműködéshez szükségesek.


A PTI vállalat által javasolt 100 gramm SPI-ben már egyértelműen toxikus mennyiségű isoflavon van. A svájci egészségügy becslése szerint 100 gramm szójaprotein ösztrogénszempontból egyenértékű egy antibébi tablettával. Dr. Fitzpatrick kimutatása szerint egy kizárólag szójával táplált csecsemő testsúlyára számítva kb. 5 antibébi tablettával egyenértékű ösztrogénmennyiséget kap naponta!


A BJU International 2000 januárjában beszámolt arról, hogy terhes anyáknál – szóját fogyasztva, fiúgyermeket szülve – ötször nagyobb eséllyel jelentkezett hypospadias, egy nemi születési rendellenesség. Lányoknál a problémák később várhatóak, terméketlenség, hormonális zavarok, netalán rák formájában ugyanezen tanulmány szerint.


Savas kémhatás


A szója és termékei rendkívül savas kémhatásúak az emésztés során. Dr. Norman W. Walker szerint csupán ez elegendő indok arra, hogy kerüljük a fogyasztását. A szójatej teljesen más összetételű, mint az anyatej. Sokkal kisebb az organikus víztartalma, 22-szer több fehérjét tartalmaz, ráadásul alig emészthető formában, 5,5-ször több szénhidrátot tartalmaz, 1,75-ször több foszfort és 4-szer több kénszármazékokat tartalmaz, ami egyértelműen savasító. Ugyanakkor 35-ször kevesebb klorin van benne, emiatt az anyatej tisztító hatását nélkülözi.


És ekkor jön egy újabb szereplő


Mint más cikkeimnél is (tej, édesítőszerek), egy újabb szereplő lépett be: a Monsanto. Ha mindez még nem lenne elég rossz, akkor a Monsanto génmanipulációi még inkább veszélyesebbé és kiszámíthatatlanabbá teszik a szóját és minden más génmódosított növényt.


A veszélyek háromfélék lehetnek: allergiák, toxinok és csökkent tápérték. Genetikai változtatások új fehérjéket, géneket hoznak az ételbe, amik közvetlenül vagy közvetetten veszélyeztethetik az egészséget. Transzgenetikai változások létrehozhatnak beláthatatlan DNS mutációkat azáltal, hogy módosul az eredeti genetikai információ. Ezek a mutációk előre nem kiszámíthatóak, sőt meglehetősen véletlenszerűek, a genetikailag leggyengébb láncszemre hatnak. E cikk szerzője az állásával fizetett a nyíltságáért, mert aggodalmát merte nyilvánosan kifejezésre juttatni a génmódosított burgonya patkányokon kimutatott egészségkárosító hatásairól.


Hadd fejezzem be ezt a cikket a következő gondolatokkal:

A tudás hatalom. Azt nem lehet elnyomni, az mindig előbújik valahogyan. Az erkölcs nélküli hatalom a diktatúrával azonos. Tudás csak etikával együtt eredményezi a jó hatalmát. Ez a tudósoknak ajánlható breviárium."


Dr. Pusztai Árpád

2017. márc. 17. 23:44

Csebe, rengeteg negatív cikket tehetnék ide a szójáról, de csak egy rövidet teszek ide.Nem férne el a sok negatívum. Sajnos nem vagyunk biológusok, hogy eldöntsük kinek van igaza.Ime egy:



William Helferich, a táplálkozástudomány amerikai professzora egy évtizede foglalkozik a szójában található izoflavonokkal, különösen a genistein hormon hatásával. Ez a növényi ösztrogén befolyásolja a sejtekben lévő érzékelőket, receptorokat, így az emlődaganatban lévő sejtekét is.

A kutatók azt találták, hogy a növényi eredetű hormonok is attól függően érvényesülnek a szervezetben, milyen életkorban fejthetik ki hatásukat. Serdülőkorban a genistein elősegíti az emlőmirigy sejtjeinek kifejlődését, de ezek nem hajlamosak rosszindulatú elfajulásra. Ha viszont akkor jelennek meg, amikor hormonra érzékeny daganatsejtek is vannak ott, a rosszindulatú elfajulás valószínűsége fokozódik.

Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a szójafehérjéket tartalmazó táplálék-kiegészítők elárasztották a világot. Ez hatalmas üzletté vált: az Egyesült Államokban a szójaalapú ételek és táplálék-kiegészítők forgalma már öt évvel ezelőtt elérte a 3,9 milliárd dollárt. Tekintve, hogy azokra az idősödő hölgyekre, akik hormonra érzékeny emlődaganatra hajlamosak, a szójakivonatot tartalmazó táplálék kiegészítők kifejezetten veszélyesek, az ilyen készítmények fogyasztása számukra nem ajánlott. A hormonhatás miatt ezek a növényi eredetű anyagok az emlőrákos hölgyek kezelésére használt gyógyszerek eredményességét is rontják.

2017. márc. 17. 23:13

Régebben beszéltem egy fiatal fickóval, aki valami génhiba miatt ritkulásos, törtek a csigolyái, mint a ropi.Na ő kapta a forsteot, ami ugye teriparatid hatóanyag,azaz segíti a csontképzést. Nagyon súlyos végtagfájdalmakról számolt be.


A szójával az a baj, hogy már nálunk sem kapható nem génkezelt.

472. csebe
2017. márc. 17. 18:41

téma: fitoösztrogének orvosi szemmel.

Ezt a nagyon jó cikket a fitoösztrogénekről egy orvos, nőgyógyász írta. Ennek örültem, hogy végre van olyan is, aki komolyan veszi a fitok hatásait és kutatja. A cikk írója. Dr. Garai János kutatóorvos, szülész-nôgyógyász, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvos Kara Kórélettani Intézetének docense. Kutási területe a nemi hormonok hatásmechanizmusa (az ösztrogének kötődéséről írt kandidátusi diszszertációt), a növényi ösztrogének egészségvédő szerepe, illetve a környezeti, életmód- és táplálkozásbeli tényezők hatása a menopauzás nőkre.

A cikk a Komplementer Medicina 2001. V. évf. 3 számában jelent meg

A cikk linkje: [link]

A cikk megerősíti, hogy a szójában és lenben van a fitoösztrögénekből számottevő mennyiség, másrészt ezek ösztrogenitása a legerősebb. Leírja, hogy az ismert fitoösztrogének az ún. növényi fenolok nagy csoportjához tartoznak. A növényi fenolok két nagy csoportja a az isoflavonoid csoport, melyen belül a legtöbb fitoösztrogént az isoflavonok és coumestanok között találhatjuk. A másik nagy csoport a növényi lignánok. A fitoösztrogének képesek az ösztrogénreceptorokhoz kötődni és biológiai választ képesek generálni ösztrogénérzékeny szövetekben és/vagy sejtekben, csakúgy, mint a valódi ösztrogénhormonok. Utal az adaptogen, harmonizáló hatásukra, de ő úgy írja le, hogy egy ösztrogén hatású molekula agonista vagy antagonista módon viselkedik azaz, hogy ösztrogénként elősegíti vagy antiösztrogénként gátolja a válaszokat. Új volt számomra, hogy csak 1997-ben fedezték fel az ún. ß ösztrogén receptor létezését. A béta receptorhoz kötődés errősíti inkább a csontokat a béta receptorhoz kötödés nem okoz rákot, úgy mint a mesterséges hormonok, melyek mind az alfa mind a béta ösztrogén receptorokhoz kötődnek. Mivel a mesterséges hormonok főleg az alfához ösztrogén receptorhoz kötődnek,ezért okoznak/okozhatnak rákot. Ez a béta receptor túlsúlyos azon szervekben és szövetekben (agy, csont, érfal), ahol az ösztrogénnek a degeneratív kórfolyamatokkal (Alzheimer-kór, osteoporosis, atherosclerosis) szemben protektív szerepe lehet. Így már érthető, miért először a hormonokkal próbálták a csontritkulást megállítani az orvos tudományban.

Elmagyarázza, hogy a klinikailag releváns valódi fitoösztrogének az isoflavon csoportban a genistein, a daidzein, ill. előalakjaik, a formononetin, valamint a biochanin. Genistein a szójában van legtöbb. Megérteti, hogy a lignánok, melyekből a lenben van a legtöbb, ösztrogenitást önmagukban nem mutatnak, viszont a bélben átalakulnak szervezetben enterodiollá és enterolactonná, ún. emlőslignánokká alakulnak át, nagyrészt a bél baktériumflórájának hatására. Ezért fontos a hormon háztartáshoz is a jó bélflóra!! Mint leggazdagabb forrás az isoflavonok tekintetében a szójabab, míg a lignánok vonatkozásában a lenmag magasan kiemelkedik a többi közül.

Leírja, hogy a kereskedelemben kapható, feldolgozott (texturált) - leginkább húspótlás céljából előállított - szójatermékek (kocka, szelet, stb.) fitoösztrogén tartalma messze alatta marad a teljes szójának. Valamint utal arra, hogy a tisztított isoflavonoidok fogyasztásával a növényi ösztrogénekben rejlő gyógyító-megelőző potenciál csorbát szenved.

Ennek kapcsán említi meg ugyan a gyógyszerként" egy ausztrál vörösherefajta parciálisan tisztított isoflavonoid-hatóanyagait (40 mg) tartalmazó készítményt (Promensil) mely Ausztráliában és az USA-ban van forgalomban. A vörös herét más készítmények is tartalmazzák fitoösztrogén hatása miatt.

Valahol választ arra, ami után én is kutatok, hogy hogyan lehet az ázsiai étrendet utánozni. Ennek kapcsán írja le alternatívaként az extrém magas magtartalmú péktermékeket, melyeket állítólag ma már S-ex néven a Dél-Dunántúlon háromféle változatban boltban árulnak. . Ezek képesek a kívánatos szója- és lenmagmennyiség hatóanyag-leadást produkálni napi cca. 10-12 dkg. elfogyasztása esetén. Mondjuk én még erről az S-ex termékekről nem hallottam, de utána nézek.

van még sok érdekes info, ha érdekel valakit olvassa el. Én tényleg örültem, hogy végre van egy olyan orvos, aki komolyan veszi a fitoösztrogéneket és nem utasítja el azokat alapból.

471. csebe
2017. márc. 17. 18:41

Téma: Téma: Fosteum Plus: A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás. (helyesen a link

hogy ne kelljen az egész előzó szöveget végig bogarászni megint.

[link]

minden egyes linket végig lehet bogarászni, nagyon hasznos és részletes, átlátható infok vannak.(már amit megoszthattak gyártóként, licenszként)

470. csebe
2017. márc. 17. 18:38

Téma: Fosteum Plus: A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás. (helyesen a link végre és mákrecept és hívű fitoösztrogénes nőgyógyász talán)

Most vettem észre , hogy a Fosteum Plus leírását tartalmazó linket sikerült másodszor is elírnom. Elnézést kérek mindenkitől, ki próbálta a rossz linket. Az oka az elírásnak, hogy a Primus Pharmaeutics mint gyártónak először volt a Fosteum nevű terméke és onnan is szedtem infokat ki ellenőrzés céljából. Utána fejlesztették tovább Fosteum PLUs termékké. Helyesen a link, ahol a klinikai vizsgálatok, táblázatok összetevők, kontraindikációk és egyéb részletes magyarázatok, adatok leírása, megadása, szakembereknek, orvosoknak, gyógyszerészeknek szánt infok ( a professionals címszó alatt) van a Fosteum PLUS termékről: www.fosteumplus.com

Még infok hozzá:

1) az első reakcióm az volt, hogy felhívtam az Európa Patikát, hogy be tudják -e szerezni. Válasz. nem, mert amerikai termék és nincs az adatbázisukban sem. Ők csak német-osztrák területről hoznak be termékeket. Még kutatom azért, hogy van-e valahol Európában a Fosteum Plus akár más néven is.

2) Hogy a reumatológusok ismerik-e , nem tudom, Ez a Fosteum Plus nem gyógyszer és nem is táplálék kiegészítő. A medical food= orvosi étel az USA-ban receptköteles, így ott csak orvos írhatja fel (mint írtam, gondolom az 1000 mg kalcium és genistein hatása miatt). Ha találtok egy reumatológust, vagy gyógyszerészt, vagy bárkit, aki tudja, hogy hogyan lehet Magyarországon vagy Európában beszerezni, kérem, írjátok meg a fórumra. Ha van amerikai, angol, egyéb külföldi ismerősötök, rokonotok, próbáljátok tőlük is megkérdezni, hogy valami infot tudnak-e a Fosteum Plus beszerezhetőségéról Europában, mert akkor legalább el lehet indulni ezen az infon. Én is írtam körbe az összes ismerősnek ez ügyben. Az is jó módszer lehet, hogy kérdezgetjük az adott kezelőorvost, hogy ismeri-e a Fosteum Plus terméket és hallott e róla és mesélünk neki (már ha hajlandó lesz egyáltalán meghallgatni és nem az lesz a szokásos reakciója, hogy amit az interneten olvasunk, az hülyeség!!). Ha érdeklődő ,a kkor esetleg utána néz és talán valahol, valahogy elindul a lobbizás a Fosteum Plus után Magyarországon is.

3) Ahogy Brigi1957 írta ez a Fosteum Plus nem keverendő össze semmiképpen a Forsteo-val. A Forsteo az egy injekció. Hatóanyaga a teriparatid. Teriparatid Ez a gyógyszer, a teriparatid az emberi parathormon egy speciális technikával előállított darabja, amely a menopauzán átesett nagy töréskockázatú nők kezelésére javasolt. Szemben a többi módszerrel, a teriparatid új csontszövet keletkezését serkenti és nem a meglévő csont bontását lassítja. A teriparatidet naponta egyszer kell a bőr alá injektálni. Jelenleg ezt a kezelést nem javasolják két évnél tovább alkalmazni A legjobbnak kikiáltott forsteo injekció, ami nem biszfoszfonát és nemigen írják fel, mert drága a TB-nek, végtagfájdalmakat okozhat és nem ritka az erős szédülés, sőt ájulás. Azért lehet csak max 2 évig saját magadnak beinjekciózni, mert csontrákot okozhat.

A Fosteum Plus-t pedig direkt annak a célcsoportnak találták, akik nem akarnak súlyos mellékhatásokkal járó, járható szereket, melyek hatóanyagai lehetnek biszfoszfonátok. raloxifen. kalcitonin. teriparatid. tamoxifen. Stroncium. Ezeket a hatóanyagokat tartalmazó „gyógyszereket”, injekciókat mindegy hogy hívják, a teriparatid kivételével mindegyik a csontlebontó sejtek működését állítja le, ezért nem igazán jók. A stroncium—ranelát , ami Protelosban van, az állítólag hat csontképzésre is, de trombózis és infarktus lehet a vége. Az amerikaiak rájöttek arra, hogy sok nő a mellékhatások miatt elutasítja ezeket a csontlebontásra ható és mellékhatásokkal járó szereket, illetve magát a hormonkezelést. Azt is észrevették , hogy a ázsiai nők csontjainak a szerkezete még a csontritkulás ellenére is jobb, mint az európai vagy amerikai nőké, a szójában levő genisztein (ami egy nagyon jó és hatásos fitoösztrogén) hatása miatt. Hajlandóak voltak a kálcium-foszfor arány fontosságát és cink hatását is beépíteni és így lett a csontritkulásos , csontlágyulásos menstruáló, menopauzás, menopauzán túl levő nők csoportja célcsoport a Fosteum Plusnak. (Az USAban már 2001-ben a FDA (étel és gyógyszerészeti felügyelet) betiltotta a hormonkezelést.

Én már gondolkodtam azon, hogy amíg ez a Fosteum Plus nem beszerezhető , hogyan tudnám kiváltani más szerekkel. Cinket lehet kapni, kalcium kapható (bár a sok kálcium veszélyét K2 nélkül már ismerjük) van K2 is, de a kálcium és foszfor arányra még helyes szert nem találtam. A mák ugyan helyes arányban tartalmazza a kálcium foszfor arányt és erre találtam meg egy pótszer készítés leírást, amit itt most osztok:

Schirilla György természetgyógyászként egy maga által kreált mákreceptet ajánlott csontritkulásra, ami egyszerűen elkészíthető,és még finom is: 25 dkg mákot le kell darálni, kevés vizet kell hozzáadni,és annyi mézzel édesíteni, amennyitől kellemesen édes lesz. Ezt össze kell forralni, de éppen csak az első "puttyanásig", mert különben a mák megkeseredik. Az elkészített mákot, ami tulajdonképpen olyan, mint a bejgli töltelék, be kell tenni egy befőttesüvegbe, és hűtőben tartani. Lényeg, hogy minden nap kell belőle enni legalább egy evőkanállal. Legjobb reggelire enni.

Tapasztalatom, hogy a 25 dkg mák egyszerre való elkészítese sok, készítsetek kevesebbet, mert hamar romlik. Méz helyett mehet bele Eritrit féle édesító szer, akinek telik rá.

A geniszteint nem tudom még mivel bevinni a kellő mennyiségben, bár osztok fenn egy cikket, ahol van némi info a kellő mennyiségről. Napi 50-80 mg genisztein kellene, de hogy ez mennyi szójából jön össze, nem tudom még.

Szóval a Fosteum Plus felé inkább van bizalmam az infok alapján, mint bármi más felé, de ehhez be kellene tudni szerezni , kellene találni egy olyan orvost, aki el is hiszi és hajlandó vele foglalkozni és felírni, ha kell. A fitoösztrogénes cikket, amit megosztok ezután, van egy fitoösztrogéneket kutató nógyógyász..

2017. márc. 17. 10:40
Szeretnék olvasni arról, hogy szedett-e már valaki protelost és mik a tapasztalatai.
2017. márc. 13. 20:55

Nem forsteo, mert az egy gyógyszer a ritkulásra, elírtam a fosteot.

Hasonlít a nevük.

2017. márc. 13. 20:48
A tetején ott van, hogy "for sale".
2017. márc. 13. 20:47

Igen, nekem is így jön be.

Azért írtam, hogy nem elérhető, mert az van odaírva, hogy: a forsteo domain eladó.

465. bjudit55 (válaszként erre: 464. - Bjudit55)
2017. márc. 13. 18:30
Bocsánat, nekem így jött be az oldal, de most lefordítottam és teljesen másról van szó.
464. bjudit55 (válaszként erre: 463. - C8c263a03a)
2017. márc. 13. 18:21

Így próbáld meg:

[link]

2017. márc. 13. 17:01
Csebe, a fosteo.com nem érhető el.
2017. márc. 13. 13:16

Beszerezhetőség! Hívjátok fel az Európa patikát (061 456 0843),hogy be tudják-e szerezni.

Kérdés, felírja-e a reumatológus.Ismeri-e?

Amint tudom, elolvasom ezt a honlapot.


Csebe, nagy munkát végeztél.Köszönet!

461. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 460. - Csebe)
2017. márc. 13. 08:24

Nagyon köszönöm hogy ezt megosztottad.

Engem is érdekel a beszerezhetősege.

460. csebe
2017. márc. 12. 22:59

Téma: Fosteum Plus. A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás.

A honlapot most látom, hogy elírtam . Helyesen. www.fosteo.com. A www.fosteo.com honlapon levő anyag sokkal részletesebb, akit lehet érdekelni, kutakodhat más honlapokon is. pld az FDA honlapján.

459. csebe
2017. márc. 12. 22:58

Téma: Fosteum Plus. A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás.

Interakciók más gyógyszerekkel:

Kalcium miatt. Thiazide vizelethajtók megakadályozzák a kalcium kiválasztódását. Vizsgálni kell vér kálcium szintjét, ha mellette más formában (étellel, táplálék kiegészítővel is) visz be kalciumot.

A geniszteint máj miatt vizsgálták be a CYP1A2, 2A6, 2C8, 2C9, 2D6, és 3A4 anyagokra. A vizsgálatok szerint a vérben keringő genisztein nem éri el azt a koncentrációt, mely más gyógyszerrel interakcióba lépne. Viszont nem ismerik még a genisztein hatását a CYP450-re.

A cimetidine, thiazid (tiacid) és a görcsös rángást megakadályozó szerek (megj. görcsök elleni szerekre gondoltak) növelik a D3 lebontását. Görcsöket/rángatózást /okozók elleni szerek mint pl. phenytoin, vagy cimetidine vagy thiazide származékok pl. hydrochlorothiazide tartalmú szerek csökkentik a Fosteum Plus hatását, ezért ne szedjék azok, akik ilyeneket szednek.

A kolesztyramin és más epe képzók, ásványi olaj, orlistat és olestra megakadályozzák a D3 felszívódását a bélből. Olestra-t tartalmazó szerek pl a krumplis chips csökkentik a Fosteum hatását.

Veseelégtelenségben szenvedők vissza tartották a fosztátot, ami hiperfosztátosodához vezetettt, ami viszont a kálcium szintet vitte le nagyon. Veseelégtelenségben szenvedőknél a mellékpajzsmirigy túlműködése, parathormon túlműködés és vese működés zavara alakulhat ki.

A cink maximum napi adagja 40 mg. Toxikus a napi 200 mg cink, ez 50 tablettának felelne meg.

Ha a kolikalciferont sokáig és magas dózisban szedik, akkor kalcium szint nő, sok kalcium ürül vizelettel, anorexia, hányinger, émelygés, sokszori vizelés, gyengeség és letargia lehet a következmény. Napi ajánlott adag 2000 IU .

Kontraindikációk , azaz kik ne szedjék a Fosteum Plus-t

Ha allergiás bármely összetevőre.

Ha nem menopauza okozza az osteopaniat vagy osteoporozist, akkor nem szedjék.

Férfiak ne szedjék, mert nem tesztelték férfiakon a szert. (Megj. a szert nőknek fejlesztették ki a genisztein hatását kihasználva).

Ha egyéb gyógynövényeket alkalmaz.

Ha a calcitriol túltermelése van, akkor további D3 bevitel rontja a hypercalcémiát (kalcium magas szintjét) és /vagy a kalcium túl sok ürülését vizelettel. Ezért a calcitriol túltermelésben szenvedők ne szedjék.

Szoptató és terhes anyák ne szedjék, mert a genisztein a magzatnál a nemzőszervéknél rendellenességeket okozhat, ha a terhesség korai szakaszában veszik be. Terhesek, szoptatók nem vehetik be. Ha valaki hormonkezelést kap, vagy SERM kezelést (pl Evista) akkor se szabad beszedni, mert ezeket együtt nem tesztelték a genisztein hatásával együtt.

Warfarint szedők ne szedjék, Mer t a K2 vitamin a warfarinnak a Gla proteinekre=fehérjékre kifejtett hatásával ellentétes hatást okoz. Ha mégis kell nekik a Fosteum Plus, akkor az IRD adagot kell orvossal megbeszélni.

Máj, vese, epekövesek ne használják

Leukemia, lymphoma, sarcoidosis, alacsony D vitamin szintúek se szedjék.

Kinolin antiobiotikumokat pl. ciprofloxacin vagy tetracyclines antibiotikummat pl. doxicilin szedők ne szedjék, mert a Fosteum ezek hatását csökkentheti.

Kedvezőtlen hatások, ellentétes hatások

A napi 2x500 mg kalcium egyenlő napi 1000 mg klacium bevitel okozhat gyomortáji panaszokat, emésztés renyheségét, hányást, szorulást. Kalcium bevitel miatt sokat kell inni vizet.

TRANS-MENAQUINONE-7 azaz a K2 vitaminA megalvadás, rögösödés kismértékben megnőtt, de még a normál értéken belül maradt.

Nagykereskedők , akik árulják USA-ban:

AmerisourceBergen

Cardinal Health

McKesson

Frank W. Kerr

Harvard Drug

HD Smith

Morris & Dickson

North Carolina Mutual

Rochester Drug

Smith Wholesale

Value Drug

Amerika szabadalom: No. 5,935,996 és 5,516,925. Szabadalom függőben.. U.S. Patent No. 5,516,925 és Chelazome® Albion Laboratories, Inc, Clearfield, ÚT liszence alat vannak.

Vége a kivonatnak. Ha van újabb infom, megosztom, Ha bárkinek van újabb infoja, ossza meg. A honlapot most látom, hogy elírtam . Helyesen. www.fosteo.com. A www.fosteo.com honlapon levő anyag sokkal részletesebb, akit lehet érdekelni, kutakodhat más honlapokon is. pld az FDA honlapján.

458. csebe
2017. márc. 12. 22:54

Téma: Fosteum Plus. A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás.

Fosteum PLUS megkapta Amerikában a GRAS státuszt. GRAS jelentése: Általánosan biztonságosnak elismert. Ez minden összetevőjére vonatkozik. A GRAS státusz mutatja, hogy a terméket szakemberek biztonságosnak tekintik az adott célra felhasználva. Medical food=orvosi ételnek sorolták be. Azaz nem gyógyszer és nem táplálék kiegészítő!!. Természetes összetevőkből fejlesztették ki és osteopania és osteoporosis klinikai=orvosi étrendi kezelésére. Csak orvos írhatja fel. (Megjegyzés:: Amerikában az FDA= Élelmiszeri és Gyógyszerésztei Felügyelet szabályozza a GRAS státuszt és gyógyszereket, táplálék kiegészítóket stb-t.)

Klinikai vizsgálatokban, azaz embereken tesztelték a Fosteum PLUS biztonságát. 3 ilyen vizsgálat volt, 2-3 éves futamidővel. Vizsgálták a genisztein hatása (fitoösztrogén hatása) miatt, hogy okoz-e rákot méhben és mellben, mint a hormonkezelések. Vizsgálták a vaginális vérzést, az endometrium (méhnyálkahártya) vastagságát, mell tömöttségét (csomók vannak-e). Se a mellben, se az uterusban=méhben nem volt változás. Napi kétszeri bevétellel ki tudták mutatni a BMD növekedését a csípőben és gerincben is. .

Lehetséges mellékhatások: mell feszülés, de ez idővel csökken. Gyomorrontás, emelygés, hasfájdalom, szorulás. Általános mellékhatásos enyhe vagy mérsékelt GI tünetek, mint hányinger, rossz emésztés, szorulás. (Megj: A kálcium és/vagy genisztein miatt van a szorulás, illetve hasi, gyomri panaszok és émelygés))

Preklinikai vizsgálat (megj. nem embereken végzett vizsgálatok) során 4 csoportot képeztek a patkányoknál. (megj: Tóth Gábor : Ne veszítsd el a csontjaidat c. könyvében ugyanazon tanulmányok egyikére hivatkozik, melyeket a fosteum honlapján is megadtak hivatkozásként a genisztein és patkány kísérletek kapcsán). Minden patkánynak kivették a méhét. Az első patkány csoport semmilyen kezelést nem kapott.. Másik csoport kapott Fosteum Plus-t, harmadik csoport hormonkezelést,(raloxifen Evista, SERM) negyedik csoport alendronátot (Fosamax) vagy biszfoszfonátot kapott.. A semmivel nem kezelt patkányok csontjának minősége katasztrofális lett. A hormonkezelt patkányok és az alendronáttal, biszfoszfonáttal kezelt patkányok csontjának minőség változó volt, de nem volt jó minőségű (megj: mint tudjuk a rossz csontot konzerválják ezek a szerek). A Fostum PLus-os csoport patkányok csontja minősége=szerkezete is jó volt, ráadásul közel volt a normális szinthez sűrűsége is,

Klinikai vizsgálatok=azaz embereken végzett vizsgálatok.:389 nővel kezdték vizsgálatot. Két csoport volt, mindegyik osteoporosisos vagy osteopanias. Az egyik csoport kapott geniszteint, a másik nem. Mindkét csoport kapott napi 1000 mg kalciumot és 800 IU D3-t. A geniszteinos csoport kapott még geniszteint is. A vizsgálat elején osteoporosisos páciensek 77,4%-a 36 hónap múlva (3 év múlva) már csak osteopaniás volt.. 3,2 %-a az osteoporosis paciensek közül 36 hónap múlva (3 év) normális T-score-t ér tek el. De már egy év múlva is az osteporosisos betegeknek 21 %-a oszteopániába lépett vissza.. A genisztein javítani tudta mind a gerincben, mind csípőben, combcsontban az értékeket. A Fosteum Plus képes volt a csipő és gerinc BMD-t kb. évi 3 %-val növelni, összevetve a kezdeti állapottal. A 3 évben már csak 138 paciens maradt . Ezekből 85%-uknál nőtt a BMD jó irányban. A csontképző markerek értékei növekedtek, a csontlebontó markerek értékei csökkentek.

Vizsgálták máj és vese funkciókat, és nem okozott mellékhatást a Fosteum Plus.

457. csebe
2017. márc. 12. 22:53

Téma: Fosteum Plus. A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás.

Hatóanyagainak leírása:

Genisztein van ugyan a szójában és tofuban, szója tejben, de nem abban a mennyiségben, mint amennyiben a Fosteum Plus-ban. (megj: 1 kapszula tartalmaz 27 mg geniszteint. Tóth G. Ne veszítsd el a csontjaidat c, könyvében leírja a genisztein jótékony hatását és említi, hogy Ázsiában napi 50-80 mg geniszteint esznek szójában, így az ázsia nők csontjának szerkezete, minősége jobb. Genisztein az izoflavonnak, azaz egy fitoösztrogénnek a bélben való lebomlásából keletkezik. Genisztein megakadályozza tumor új hajszálereinek képződését és védi a nyelőcső és gyomor nyálkahártyáját a ráktól. Mivel a szója tartalmazza a legtöbb geniszteint, így rengeteg szóját kellene enni, ahhoz, hogy a napi 54 mg összejöjjön, Ezért is túnik jónak az a Fosteum Plus. Bár nagyon érdekelne, hogy az ázsiai nők honnan, miből tudják bevinni a napi 50-80 mg-ot, amit említ Tóth G is.Annyi infot megtaláltam, hogy 100 g szóját fogyasszunk maximálisan naponta (50-100 mg fitoösztrogént ad állítólag ) és hogy szójafehérje minimalizálja kalciumvesztést valamint szójafehérje diéta csont sűrűséget növeli) De nem tudom, hogy tényleg így van-e). A Fosteum Plusban levő genisztein nem szójából származik (azaz a szója allergiásokra is gondoltak!!). A genisztein aglycone csökkenti, akadályozza az osteoclastok=csontlebontó sejtek tevékenységét (ezek érését csökkenti), így csontlebontást csökkenti és serkenti az osteoblastok =csontépító sejtek tevékenységét (a csontépító sejtek termelődését az eredeti őssejtekből segíti eló), így a BMD nőhet idővel. (Megjegyzés. 2-3 éves klinikai azaz embereken végzett vizsgálatok adatai alátámasztják a csontsűrűség növekedését, de már 1 év múlva is nőtt az ásványi anyag tartalom a csontban. (megj:Erre vonatkozó táblázatok a honlapon megnézhetőek.)

A genisztein képes volt a normál szintű csontsűrűség helyreállítására.

A genisztein csökkentette a hőhullámok intenzitását és gyakoriságát is, holott ezt nem szándékoztak vizsgálni a kísérleti csoportban résztvevő nőknél, csak ők írták le naplóikban. A genisztein a szív és érrendszerre is kedvezően hatott a klinikai vizsgálatokban. 2 évig folytatott vizsgálatban csökkentette a fibrinogen, F2-isoprostanes, sICAM-1 és sVCAM-1 szintet, ezek szív és érrendszer kockázati markerek. A koleszterin, homocisztein és CRP értékek változatlanok voltak a próba csoporttal összevetve.

Preklinikai vizsgálatok mutatták ki, hogy a genisztein úgy hat, hogy az ösztrogén csökkenés hatását fordítja meg, mert csökkenti a cytokin termelést és növeli a TGFß szintet. Klinikai vizsgálatok mutatták, hogy csökkentette a csontlebontást mutató markereket a vizeletben. A vizeletben és vérben levő kollegén típus1 keresztkötésű C- telopeptid (CTX), a deoxypyridinoline DPYR és pyridinoline PYR csökkentek, viszont nőttek a vérben a csontépítő markerek: az alkalikus foszfatáz (BAP) és OC=oszteokalcin és IGF-1.

A genisztein csökkenti az éhgyomri glukóz és inzulint is.

(Genisztein csökkenti a cytokin termelést, ezzel az ösztrogén csökkenését visszafordítja. Genisztein növeli a TGFbéta szintet. Csökkenti a RANK –L termelést és növeli az OPG osteoprotegerin ) szzintet, Beavatkozik az RANK és RANK-L interakcióba és ez eredményezi, hogy az osteclast (csontlebontás) tevékenysége általában csökkent. Növeli az IGF-1-t , ami ahhoz vezet, hogy proto-osteoblastok száma nő, helyreállítja az endothelial sejt szignálokat. Ez okozza, hogy az oszteoblastok előfutáraiból egyre több kell, így serkeni osteoblastok (csontépítósejtek) termelését. )

Kétfajta ösztrogén receptor van: Ösztrogén alfa és béta. Az alfa aktiválja a rákot a mellben és méhben, a béta a csontképzésben aktív. A hormonkezelésben alkalmazott ösztradiol mind az alfa mind a béta receptorhoz kötódik, ezért okozhat a hormonterápia rákot. A genisztein fitoösztrogénként, viszont csak minimálisan kötődik az alfareceptorhoz, viszont erősen kötődik a bétához. Ezért van, hogy nem okozza az endometrium (méh nyálkahártya) megvastagodását. A klinikai vizsgálatokban embereken vizsgálták a genisztein hatását a méhre, és mellre. A méhet ultrahanggal, a mellett digitális mammográfiával , és szövettant vettek az endomatriumból=méhnyálkahártyából, és vaginális citologiát vettek. A genisztein nem növelte se az endometrim vastagsását se nem volt rossz a citologia sem. Napi 54 mg (megj. napi 2 kapszula mennyisége) genisztein se 1, se 2, se 3 év múlva nem növelte az endometriális vastagságot, se a mell „sűrűséget” a menopauza utáni nőknél és nem okozott rossz ösztrogénhatásokat se méhben, se mellben.


A citrátos zink bisglycinate (biszglicinát) a genisztein hatását erősíti fel, azaz a cink és genisztein szinergikusan működnek. A citrátos (megj: citrát savas. (citromsavas) cink jobban felszívódik, mint a cink szulfát ezért választották a citrátos cinket. A citrátos cink és a genisztein lassítják az osteoclastok=csontlebontó sejtek érését, gyorsítják ezek programozott apoptozisát (sejtelhalását) és növelik az osteoblastok=csontépító sejtek érését és számát. A cink és genisztein együtt jobban növelték a BAP (csont specifikus alkalikus foszfatázt és osteocalcint, minha csak önmagában cinket vagy csak geniszteint szedtek volna az érintettek. A cink a glycine-nel van kelátos kötésben. (kelátkötéshez megjegyzés: A kelátok olyan gyűrűs /heterociklusos/ vegyületek, amelyekben a gyűrűt alkotó szénatomok közül legalább egy hidrogén, vagy fématom. A kelátkötésben az adott anyag kötve van szervesen aminosavakhoz, amitől a szervezetünk ételnek érzékeli és hajlandó jól megemészteni. Ez biztosítja gyors és sejtszintű felszívódást). Felszívódás után a cink kiszabadul a kelát kötésből és a glycne-t a fehérje anyagcsere használja fel, a cink az albuminhoz és vértestekhez kötődik. Cink kell a csontnak és izmoknak.

Kolekalciferol 400IU : Ez a D3 hormon előanyaga. Nem csak a kalcium, hanem a foszfát felszívódását is elősegíti.

MK-7 (K2) A K2 vitamin: A K vitamin szabályozza a kalcium lerakódását a szervezetben, egy Gla nevű aminosavat aktivál. A legismertebb ilyen fehérje=aminosav az oszteo-kalcin. A K vitamin segít az oszteo-kalcinnak megtartani a kalciumot, vagyis szabályozni, hogy a csontokba és a fogakba kerüljön, távol az artériáktól és egyéb lágyrészektől. A K2-vitamin aktiválja a csontképző sejtek által elválasztott oszteokalcin nevű fehérjehormont, amely meghatározza a csont kalciumkötő képességét. Úgy tűnik, az oszteokalcin azt is segít megakadályozni, hogy a kalcium lerakódjon az artériákban. K2 a véralvadást és rögösödést befolyásolja. Az MK-7 a K2 hatékony, leghosszabban tartó formája. A csontépítésért felelős fehérjék=proteinok közül 3 Gla aminosav K2 függő. A Gla-oszteocalcin megköti a Ca2+ t, hogy a csont hidroxiapatit kristályába beépülhessen. A Matrix-Gla fehérje a csont szerkezeti mátrixának fontos része. Az S-fehérje, melyet osteoclastok termelnek. A K vitamin hiányában az osztecalcin nem karboxilálódik és a kalcium megkötése és csontokba való lerakása elégtelen marad. Ha magas a vérben a nem –karboxiládodott oszteokalcin, alacsony a BMD.

A K2 befolyásolja az OPG, RANK and RANKL termelődését és megakadályozza az éretlen osteoclastok=csontlebontó sejtek elkülönülését. Menaquinone-lipoprotein vegyületek az osteoblastok=csontépító sejtek felületén levő LDLR-hez és LRP-hez kötődnek.

Kalcium Az amerikai ajánlás napi 1000—1200 mg. Napi 1400 mg feletti kalcium már túl sokk, mert érelmeszesedés, infarktus, ízületi gyulladás lehet a vége. A napi 1000 mg a legjobb, de ebben a minden kálcium forrásnak benne kell lenni, (étel, táplálék kiegészító, gyógyszer). Legjobb, ha ez az 1000 mg napi 5x-i adagra van elosztva a felszívódást miatt. Mivel a Fosteum Plus 1000 mg kalciumot ad a napi 2x-i bevétellel, így orvossal kell megbeszéli az egyéb kálcium bevitelt. Menopauzás nőknek nem szabad többet mint napi 1200-1400 mg kalciumot bevenni.

Foszfát=(foszfor) az egészséges csonthoz 1,6 kalcium molekulához 1 molekula foszfor kellene. Ez az arány van a Fosteum PLUS-ban. Ha alacsony a fosztát bevivelt, hiába van kalcium, csökken az osteoblast =csontépítés tevékenysége és nő az osteoclast=csontlebontás. A parathormon növeli a kalcium szintet a vérben és csökkenti a fosztát koncentrációt. A calcitonin csökkenti vér kalcium és fosztát szintjét. Ezért fontos a kalciumhoz a fosztát, mivel mind a parathormon, mind a calcitonin csökkentheti a fosztát szintet.(Megjegyzés: 1) Meszesedés akkor következik be, amikor a kalcium foszfáthoz kötődik. Ebből lesznek az erős csontok és fogak: Magyar kutatók egy úrkutatási program során olyan csontpótló anyagok fejlesztésével kísérleteznek, amelyek az űrhajósok különösen súlyos csontritkulás problémáira is megoldást nyújtanak. Kalcium-foszfát alapú anyagokkal kísérleteznek, amelyek por, granulátum, vattaszerű anyag, valamint vitaminok formájában helyi kezeléssel elősegíthetik a csontosodást. A leghatékonyabb csontpótló anyag az a kalcium foszfát ami nagy mértékben a tojáshéjban van jelen. Cikk linkje: : [link]

Azaz a Fosteum Plusban a foszfát a kálciummal már össze van kötve és olyan arányban, ahogy kell. Ha az úrhajós kutatásban is a kalcium-foszfát bizonyul a legjobbnak, nyilván így van. 2) A kalcium foszfor arányra nagyon kell vigyázni, ha sok foszfor, akkor kivonja kalciumot, Az optimális Ca ellátás szempontjából nemcsak a szervezet számára rendelkezésre álló ionos Ca mennyisége fontos, hanem lényeges a kalcium-foszfor aránya /C:.P arány/.Ha a táplálékban több a foszfor ,ez újabb kalcium kiürülést indít el a csontokból! Kálcium-foszfor arány a legjobb a mákban és petrezselyemben, csalánban ).

456. csebe
2017. márc. 12. 22:52

Téma: Fosteum Plus. A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás.

Kivonat:

Eredeti megnevezése: Fosteum Plus multivitamin ásványi anyagokkal. Általános jelölése: kolekalciferol- genisztein cink glycinate. Zöld –fehér kapszula Fosteum Plus felírattal és 52011 van rányomtatva a kapszulára. Fénytől és nedvességtől óvni kell. Gyártó: Primus Pharmaceuticals. 60 kapszula van egy dobozban (30 napra elég).és csak orvos írhatja fel.

Szedése: napi 2x., 12 óra elteltével. Lehet étellel vagy anélkül, és nem kell se állni, se sétálni utána (mint biszfoszfonátnál). Ajánlják mellé a plusz D3 bevitelt, mert ez az „orvosi étel” nem a D3 hiány kezelésére való. Csak orvos írhatja fel, és orvosi felügyelet mellett szedhető.(Megj: gondolom a kálcium és genisztein hatása miatt.) Be lehet venni akár italokkal is, mert gondoltak a fiatal csontritkulásosokra, vagy osteopaniásokra, akik Amerikában szívesen fogyasztanak alkoholt. (Megj. A honlapon egyébként leírják, hogy szándékosan gondoltak a fiatalokra és célozták meg őket a termékkel és ezért fejlesztették ki, hogy alkoholos itallal is bevehetik, mert sajnos egyre fiatalabb korban jelentkezik ott is a csont ásványi anyag tartalmának elvesztése. Az már egy másik tény, hogy az alkohol szintén csontlebontást okoz, de valószínű itt nem az alkoholistákra gondoltak, csak arra, hogy egy egy sör megívása nem okoz kárt a Fosteum Plus hatékonyságában.)


Fosteum PLUS-t a csontritkulásos (osteoporozisos= T-score nagyobb mint MÍNUSZ 2,5) és osteopaniás (T-score 0- és MÍNUSZ 2,5 között van) nőknek fejlesztették ki, akiknek szükségük van védelemre a csontritkulás osteoporosis (oszteoporozis) vagy osteopania ellen, de nem akarnak gyógyszereket szedni a mellékhatások miatt és akiknek a csak kálcium és csak D3 szedése már nem elég a ritkulás megállítására. Szedhetik mind a még menstruáló nők, a menopauzás és a menopauzán túl levő nők.

1 db tabletta tartalma: (A tartalomnál megadták az összetevők kémiai képletét, én is ide írom, hátha egyszer valaki orvos féle is olvassa és bevezetik Magyarországon is még idejében.)

- dikalcium malate (Ca2C4H6O7)(200mg)és pentakalcium hidroxid trifoszfát) és (300 mg (Ca5(OH)(PO4)3)) azaz 1 tablettában van 500 mg kalcium

- foszfát (foszfor) 70 mg, ebből (23) mg) nátriumfoszfát kétbázisos= Na2HPO4; valamint 47 mg, pentakalcium hidroxid trifoszfát

- genisztein aglycone 27 mg , Növényi nem-szójából készült genisztein. 4’,5,7-trihidroxyizoflavon vagy 5,7-dihiddroxy-3-(4-hidroxyfenil)-4H-1-benzopiran-4-egy. Az aglycones genisztein képlete:C15H10O5.

- citrátos zink bisglycinate 20 mg- kelátos cinkC4H8O4Zn. a citrátos cink jobb felszívódású, mint a cink-szulfát

- trans-menaquinone-7 (90 µg K2)C46H64O2; Ez a K2 vitamin.

- kolekalciferol400 IU C27H44O, D3 hormon előfutára.

Tartalmaz még kötőanyagokként: mikrokristályos cellulóz, magnézium sztearát, szilikon –dioxid, nátrium réz chlorophyllint zselatin kapszulában és színezékként titánium dioxidot. Nem tartalmaz glukózt, fruktózt, szacharózt, laktózt, glutént, maltodextrint, szóját, erdei mogyorót, földi mogyorót, illetve és állati vagy tengeri élőlényekból származó anyagokat , színezéket (Megjegyzés. Igyekeztek az allergiás összetevőket kihagyni, és gondoltak a vegánokra is!!! Ezt jónak találom, mert sok homeopátiás szer is tartalmaz laktózt, holott a laktóz intolerancia is terjed. Arról meg nem is szólva, hogy milyen sokan allergiások a szójára holott abban van a legtöbb genisztein tartalom izoflavon formában)

455. csebe
2017. márc. 12. 22:51

Téma: Fosteum Plus. A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás.

Mivel rákényszerülök, hogy valamit találjak, így kutatok és bukkantam rá az amerikai gyártmányú Fosteum Plus „orvosi étel”-re. A www.fosteum.com oldalon angol nyelven lehet róla információkat találni. Sajnos egyelőre csak orvosi receptre adják és csak Amerikában, de most kutatom, hogy valahol Európában van-e. Ha valaki a régi vagy új vagy leendő jövőbeni fórumosok közül hallott már róla, vagy ismeri és be is tudja szerezni, kérem, hogy ossza meg az infot velem, hogy hol tudja beszerezni és hogyan. Nagyon jónak tűnik a Fosteum Plus, mert tartalmaz kálciumot 500 mg, foszfátot (70 mg) , D3 (400 IU), K2 (90 µg) és geniszteint (fitoosztrögént) (27 mg) és mellékhatások nélküli!!! A mellékhatásokat úgy kell érteni, hogy se hormonkezelés , se a biszfoszfonát, se a stroncium –ranelát, se a demoszumab veszélyes és ártó mellékhatásait nem produkálja, ami nagy nagy dolog. Ami nincs benne, viszont a csontépítéshez kell, az magnézium és B6, de ilyen magne B6 készítmények már vannak. Hatékony is, mert az állításuk szerint a vizsgálat elején osteoporosisos páciensek 77,4%-a 36 hónap múlva (3 év múlva) már csak osteopaniás volt.. 3,2 %-a az osteoporosis paciensek közül 36 hónap múlva (3 év) normális T-score-t ért el, (azaz meggyógyult!!!). A táblázataik szerint már egy év múlva is nő csontsűrúség, Azaz nem csak konzerválja a rossz állapotú csontot, hanem építést serkeni és ki lehet kerülni legalább osteopaniaba, vagy akár normális T-score -t is el lehet érni. Én eddig ilyen ledokumentált javulásról még nem olvastam és nem hallottam. (Kivéve az algás esetet a fórumon, illetve a tiszta só esetet, de ezek nincsenek T-score értékkel alátámasztva. Brigi bokros gombás esete T-score-val ledokumentált 1 egész javulás, de azóta stagnál.). A remény, hogy nagy javulás lehet, a fontos itt ennél az „orvosi étel”nél (vagy akár fordítható orvosi tápláléknak is). A genisztein hatását használja ki, melyet az ázsia nők csontjai vizsgálatánál is agyon dicsérnek. Ha bárki tud esetleg Magyarországon , vagy Európában kapható olyan szerről, melyben a genisztein 27 mg körül benne van, az is hasznos lenne. Annyi infot megtaláltam, hogy 100 g szóját fogyasszunk maximálisan naponta (50-100 mg fitoösztrogént ad állítólag ) és hogy szójafehérje minimalizálja kalciumvesztést valamint szójafehérje diéta csont sűrűséget növeli. De ha valaki allergiás a szójára, akkor mi van???)

Mivel nem mindenki tud angol a nyelven, arra gondoltam, hogy hasznos lehet, ha a 43 oldalas weblap kivonatát megosztom. Teszem ezt főleg azokért, akik majd újonnan tévednek ide a fórumra. Teszem ezt azért is, hogy terjedjen az info és így esetleg egy olyan valaki fülébe is eljut, aki sikeresen tud lobbizni a termék bevezetéséért Magyarországon is. Teszem azért is hogy a remény is terjedjen a csontritkulásosok között és ne mindig csak azt kelljen hallaniuk, hogy gyógyíthatatlan. Írtam némi megjegyzést is a kivonatba s jelöltem, hogy megj.. Ahol a szakmai gyógyszerészeti kifejezést nem találtam meg, vagy nem voltam biztos benne, vagy nem volt időm utána nézni, meghagytam az angol helyesírást, talán ez alapján is tovább tud bogarászni, aki akar, vagy ráismer a magyar verzióra. Aki már bővebben beleásta magát , azoknak írtam le az „orvosi" markereket is, ha érdekli őket. Mivel ez a fosteumos honlap egy normális honlap és szakembereknek, azaz hozzáértő orvosoknak, gyógyszerészeknek is leírja részletesen a hatás mechanizmust, így onnan is szedtem ki infokat, melyet még laikusként meg lehet érteni némileg. Azért írtam bele orvosi zsargont is, mert Magyarországon a betegeknek saját maguknak kell megtanulniuk a betegségük lényegét, mert orvosoktól kevés infot kapnak az összefüggésekről, veszélyekről, lehetőségekról és ehhez érteni kell a zsargont. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Mivel emberből vagyok, tévedés az orvosi zsargonban lehetséges. A kivonatot több részletben osztom meg ezen a fórumon és az elsősorban mindig megadom, hogy Téma: Fosteum Plus. A hormonkezelés helyett (is). Reményteljes javulás . Így akit a téma nem érdekel, egyszerűen ugorja át a bejegyzéseket, mivel a 43 oldal magyar nyelvű kivonata 6 oldal lett így is.

454. kori54 (válaszként erre: 450. - C8c263a03a)
2017. márc. 9. 19:52
Jó kis tea az a cickafark, de én pont ettől undorodom, annyira, hogy hányingerem lesz tőle. Igy nem is tudom meginni :(
453. c8c263a03a (válaszként erre: 452. - Csebe)
2017. márc. 4. 12:34

Pontosan ilyen véleményre számítottam az orvostól, ezért is nem említettem neki, hogy mit alkalmaztam. Nem baj, a saját tapasztalatom nekem többet számít.

Pl. a szájsebész nem tudta meggyógyítani a szájpadlásomon keletkező fekélyt, hónapokig kezelte eredménytelenül, a zsályával való öblögetés megoldotta, többé nem jött elő. Ha előbb tudom......

Hogy a csontritkulásban mennyire eredményes, azt nem tudom, mert erre nem próbáltam.

Van könyvem a gyógynövényekről Dr. Oláh Andortól is, aki leírja azt is, hogy melyik milyen hatóanyagot, ásványi anyagot tartalmaz, melyiket mennyi ideig, hogyan kell alkalmazni......


Az a harmonizáció, amiről írtál, azt úgy hívják, hogy adaptogén hatás.

De ha megnézed az adaptogéneket, azt találod, hogy nagyon kevés növénynek van adaptogén hatása.

Ilyenek adaptogének a gyógygombák is, nem növény, mert valahol az állat és a növény között tartják számon a gombákat. Pl. az immunrendszert nem erősítik, nem gyengítik, mert mindkettő rossz, hanem beállítják a megfelelő szintre.

452. csebe (válaszként erre: 450. - C8c263a03a)
2017. márc. 2. 14:49

Brigi1957, nagyon köszönöm, hogy megírtad tapasztalatodat és az adagolást. Nagyon biztató, mert a cickafark fitoösztrogénje eredményes hatásának újabb bizonyítéka. (bár az egyik nődoki így fogalmazta meg véleményét felém a kérdésemre: „ A fitoösztrogének sz@rt sem érnek!”) A csalánt elvileg max 6 hétig lehet inni, aztán hosszú szünet, mert vesét károsíthatja.

Kutakodom és találtam még ezt a nagyon jó összefoglalót a fitoösztrogénekről menopauza korára és nem menopauza korára is. ( Még ír a Tovita hasznosságáról is. A tojáshéjról még annyit, hogy egy forrás szerint van benne kálcium-foszfát, mi a csontpótlás nagyon jó anyag és folynak róla kutatások. ) Lehet, hogy már volt a fórumon a cikk, de ha nem lett volna, itt elérhető a cikk: [link]

Rövid kivonata itt összefoglalva

1. 50 év fölött a nők általában nem akarnak menstruálni. A gyógynövény-készítmények a spontán menopauzát nem befolyásolják, akkor következik be, amikor eljön az ideje és később sem provokálnak újabb vérzést. (1-3 hónapig) kell alkalmazni gyógynövényeket, hogy korai ill. hosszabb távú hatást érjünk.. Fitoösztrogének harmonizálnak vagyis amely hormonból kevés van, növelik, amiből több, csökkenti.

2. alkoholos gyógynövény-készítmények: Klosterfrau Melisana, Menofit és Mastodynon cseppek.

3. vizes kivonat: Harmónia és a Lady Klimax Teakeverék, Lady Klimax Teában csak magyarországi, vadon is termő, de elismert gyógynövények vannak (CICKAFARK, zsálya, palástfű, citromfű, orbáncfű, borsmenta, (galagonya??) rendszeres fogyaszásakor nem csökken a csontsűrűség.

4. barátcserje (Vitex agnus castus): mellfeszülés, ingerültség, prolactintúlsúly leküzd, Még a hormonpótló (gyógyszeres) kezelés alatti emlőfeszülést is eredményesen csökkenti! Mastodynon homeopathiás oldat

5. citromfű nyugtat és éjjel altat

6. komlótoboz (Humulus lupulus), az angyal-gyökér (Angelica archangelica), a macskagyökér (Valeriana officinalis) szintén ezt a hatást biztosítja, nyugtalanságot, idegességet, feszültséget, alvászavart

7. poloskavész, vagy indiánasszonygyökér (Cimicifuga recemosa) a Remifemin tablettában található. Ez elsősorban ösztrogénszerű hatással bír, ezért önállóan vagy progeszteron-készítmények kiegészítőjeként ösztrogéntilalom esetén alkalmazható a változókor egész időszakában.

8. agyi keringés zavara, szédülésben, bazsalikom teával (Ocimum basilicum), páfrányfenyő (Gingko biloba) levéllel (Tebofortan, Gingium, Gingko Plus tabletták, Tanakan cseppek, Bilobil és Gincosan kapszulák), vagy tökmagolaj (Cucurbita pepo) a Peponen kapszula Klimin borágó-olajat tartalmaz a vitaminok mellett, mely szintén jó tanulássegítő és a klimax panaszai

9. virágpor sok fehérjét, vitamint tartalmaz s ha ez a bélcsatornába jut, felszívódik, segíti az anyagcserét, memóriasejtekben tárolódik az informá- ció.

10. cickafark ösztrogénszerű hatású, nyálkahártyát építő, gyulladás-gátló, emésztésjavító, epehajtó.

11. zsálya hőhullámok utáni izzadság csökkentésére való keserű, összehúzó, epehajtó, fertőtlenítő, ösztrogén hatású növény.

12. édeskömény emésztést javító hatásá,epehajtó, ösztrogészerű

13. palástfű progeszteronpótló, vérzéscsillapító növény

14. orbáncfű vírusölő, antidepressszáns

15. borsmenta emésztésjavító, emiatt az izzadság sem lesz szagos

2017. febr. 27. 13:47

A mennyiségről megoszlanak a vélemények.

Én egy bögrére számítva, egy teáskanál cickát használtam, a másik kettőből felet, felet.

De ha mind fitoösztrogén, akkor lehet 1:1 arányú keverék, és ebből egy teáskanálnyit leforrázni, úgy 10 percig állni hagyni.Egy bögrére számítva.

2017. febr. 27. 13:33

Régen tele voltam cisztákkal (PCOS), ami szintén hormonális probléma. A sebész eltávolította az egyik petefészket, a másikon szőlőfürtként sok kicsi...., azt nem bántották.

A mellben 4 db.

Három havonta jártam UH-s ellenőrzésre.

Elkezdtem inni a cickafark, körömvirág, csalán keveréket, több volt benne a cickafark, mint a másik kettő, mert ezekben ugye nincs fitoösztrogén, de egyebek miatt nagyon hasznos. Hónapokig ittam napi három bögrével.

Majd elmentem a helyi szakrendelőbe UH-ra, ez a radiológus nem ismerte az előzményeket.

Azt mondta, nincs itt semmilyen ciszta, valószínűleg a radiológus kollega valamit elnézett. Akkor mondtam el neki az előzményeket, hogy műtéti feltárás során....., és megmutattam a zárójelentést.

Csodálkozott! ( Persze nem mondtam el, hogy mit alkalmaztam).

Elmentem a mammongráfiára is, ahol három havonta ellenőriztek UH-val. Két ciszta eltűnt, a másik kettő kisebb lett. Ritkították az ellenőrzést. A vége az lett, hogy az a kettő is eltűnt, és nem kellett járnom ellenőrzésekre, csak a szokásos szűrésre.

Szóval ilyen jó tapasztalatom van a cickafarkkal. Nem tudom miért nem vetettem be ritkulás ellen is, eszembe sem jutott. Újra nekilátok!

Sajnos a görögszénától nagyon undorodtam. A csalánt sem tudom túl sokáig alkalmazni, mert kihányom.

449. csebe
2017. febr. 26. 14:51

Nagyon köszönöm a válaszokat ismét!! Bjudit, remélem, hogy többször már nem tér vissza rákod és szorítok az Indonal sikeréhez. Nekem egyébként a változó korral nagyobb gondom nincs, volt némi hőhullám, és stresszre előjön, de amúgy el lennék, ha nem lenne a fránya és alattomos csontritkulás miatti kényszer hogy valami hormon legyen (hormon inkább talán mint a többi szörny méreg, bár egyikhez sem érzek nagy bizalmat, se kedvet, de a belém ültetett félelem és az értékeim elég rosszak). Az ételeket köszönöm és most jön egy nagyon naív kérdés. A zöld turmixnál nyersen turmixolod össze az alapanyagokat, vagy előtte pl. a kelkáposztát enyhén megfőzöd. A múltkor készítettem kelkáposzta levélből sütőben sült ételt és előtte nem főztem meg a leveleket és nagyon nagyon kemény maradt. Én egyébként sajnos gyerekkorom óta utáltam a kelkáposztát, mert kényszerből megetették velem anno óvodásként és hánytam tőle nagyon. Ez rossz emlék és szerintem tudat alatt ezért undorodtam a zöldektől. Most tudatosan ezeket kell ennem. Zabpehelyre ismertek jó finom elkészítést? Eddig én ledarálva beletettem levesekbe, főzelékekbe, készítettem zabpehely kását, de nem nagyon ízlik így sem.

Brigi! Nagyon köszönöm a fitoösztrogén receptet. Már Szabó Gyuri bácsinál is megtaláltam ezeket a gyógynövényeket, csak az adagolást , azaz miből mennyit tegyek a keverékbe, milyen arányban, azt nem tudom Mindből ugyanannyit vagy egyikből több kell, a másikból kevesebb???, Igen, TG könyvét megvettem.

Mint Judit a grapefruitról, én is találtam újabb infot.

Mivel korábban kínomban a hormonokról kezdtem el érdeklődni , így folytattam a kutatást a témában. Maria Treben Egészség Isten patikájából c. könyvében találtam ennek kapcsán meg a csontritkulásra ajánlott receptet. Eszerint: porrá őrölt vagy darált görögszéna mag jó a csontritkulásra. M. T naponta két csésze cickafark teát ajánl, mely 2 csészét napi 4 részre kell osztani. Ebből a napi 4 részből 2 adag fél cickafark csésze teába kell tenni egy fél teáskanálnyi darált görögszéna magot.

M. T ajánlása miatt kezdtem el a görögszénának utána olvasni. Alábbiakat találtam:

- Nőgyógyászat: A görögszénában található szaponin, amely a fitoösztrogén előfutárát, a dioszgenint tartalmazza.. A dioszgenint használják a progeszteron szintetikus előállítása során. A dioszgenint szülés után alkalmazzák, hogy elősegítsék a bélmozgást és megtisztítsák a méhet. A görögszéna természetes szteroidjai, fito-ösztrogénjei kedvezően befolyásolják a menstruációs ciklust. Jó hatású a menzesz előtt jelentkező tünetek (PMS) enyhítésére, csökkenti a változókori (menopausa) panaszokat, mérsékli a depresszió tüneteit. Szteroid tartalma miatt a testépítők előszeretettel használják.

- Csontritkulás :Az a tulajdonsága, hogy képes megerősíteni a csontszövetet igazolja használatát az oszteoporózis (csontritkulás), hátfájás, valamint a test szerkezeti gyengesége és hajhullás során. Hatásos a vérszegénység, az ásványianyag hiány kiegészítő gyógyítására. Jelentős eredményeket értek el vele a TBC és a csontvelőgyulladás gyógyításánál. Mézzel és vízzel keverve köszvény és reuma ellen ajánlott. Vitamint D (Calciferol) tartalmaz.

Számomra a csontritkulás és fitoösztrogén hatás volt fontos, de sok jó hatást említenek pl: koleszterinszint csökkentő, emésztésnél etvágygerjesztő gyulladáscsökkentő, gyomorfekély, krónikus gyomor- és bélhurut,. aranyér és végbélgyulladás kezelésére jó, epe és gyomorsav működést ösztönzi, erelmeszesedést gátló cukor betegség ellen is jó,, Parkinson kórosoknál , menzesz, PMS, menopauza tüneteit enyhíti, Fájdalomcsillapító: alsó háttáji fájdalmak, valamint felpüffedéssel és fájdalommal járó isiász és ízületi gyulladások kezelésére.

Kérdésem, hogy ismertétek-e és van-e tapasztalatotok a görögszénával kapcsolatban csontritkulás elleni küzdelemben. Használtátok esetleg?

Az alábbi linkek alapján összeszedtem a görög szénáról sok hasznos intot és készítettem egy kivonatot ezekből. Ha valakit érdekel, privátban szívesen átküldöm, hogy ne kelljen minden egyes linket átbogarászni.

Linkek, ahonnan az infokat összeszedtem:

- [link] görögszénához

- [link] görögszénához

- [link] görögszénához

- [link] görögszénához

- [link] görögszénához

- [link] görögszénához

- [link] görögszénához

2017. febr. 16. 15:23

Most olvasgatok a grapefuit mag kivonatról, és ezt találtam:

" Eredményes csontritkulás kezelésében is, hiszen minimálisra csökkenti a

csontveszteséget azáltal, hogy semlegesíti a szabadgyököket." Na???


Teljesen más okból akartam fogyasztani, és lám, erre is jó! :)


Ezt olvasom éppen, ebben van:

[link]

2017. febr. 14. 13:54

Sziasztok!

Csebe, szerintem magad is össze tudod állítani a fitoösztrogén tartalmú teakeveréket.Olcsóbb!

Nagyon jó a cickafark, zsálya, fehér árvacsalán...

Az összetevőket nézve, nagyon jónak tűnik ez az UKKO változókori teakeverék is.A cickafarkot az egyik legjobb gyógynövénynek tartom.

Szerencsémre hőhullámoktól sosem szendvedtem.



Ezek szerint megvetted a könyvet amit javasoltam?

446. bjudit55 (válaszként erre: 445. - Csebe)
2017. febr. 13. 14:20

Én is ismerek ilyen fitoösztrogénes terméket, de az Indonal azért keltette fel mégis jobban az érdeklődésemet, mert többféle betegség ellen véd. vagyis remélhetőleg. Most azt veszem észre, sokkal kevesebb, és gyengébb is a hőhullámom. Elalvás előtt zsinorba jelentkezett mindig több is. Izzadás-le a takaró. Fázás, fel a takaró. Le-fel-le-fel. belefáradtam. Most talán, bár nem szeretném elkiabálni, de mintha végre egy hatásos szert találtam volna. Én már voltam kétszer rákos, megnyugtat a tudat, hogy az Indonal védelmet nyújt amíg szedem. Arra leszek kíváncsi, hogy ha befejezem a kúrát, mikor kezdődik újra a hőhullám. Igazából, mivel 74 kiló vagyok, 3 szemet kellene szednem naponta, de 2-t szedek. Nagyon drága. Most fogyózok, hogy a köv. kúránál elég legyen a 2 szem.


Meg fogom nézni azt is amit beírtál. Köszönöm.


Zöldségféléket én csak párolok vagy gyengén főzök, esetleg krémlevest készítek, vagy nagyon szeretem mostanában a zöldségeket bulgurral készíteni.


Amit ajánlani tudok, az a zöld turmix. Majdnem minden nap iszom mostanában, így tél végén nagyon kívánja a szervezetem. Banánnal ízesítem, így nem teszek bele eritritet, se mézet. A csontoknak nagyon árt a cukor, ezért nagy ritkán használok mézet, de napi szinten eritrittel édesítek ha kell.


Most leginkább kelkáposzta külső sötétzöld leveléből, kelbimbóból, salátából tudsz turmixot készíteni, bár a salátát a sok nitrát miatt nem ajánlom. Hamar van a kertben spenót, madársaláta, retek levél, ezekből is lehet, és az ehető gyomnövényekből is. Ha nő a csalán, azt is turmixolom.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook