Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
2017. ápr. 18. 20:25

Akkor most azt kellene figyelni (szerinte), hogy

az MK-7'en belül hány százalék a "transz" szerkezetű.

Egyelőre ezt nem írja le egyik gyártó sem.


Judit, ez a GAL, amit említesz, nem az, amire Szendi azt írja, hogy neki is nagy károkat okozott a cég? Mert ő sem tudott erről az egészről?

504. bjudit55 (válaszként erre: 503. - Kori54)
2017. ápr. 18. 16:13

Van is.

A GAL termékeket régen ajánlgatja Szendi. A hírlevelét olvasók kedvezménnyel vásárolhatják meg ezeket. Én is ilyen K2+D3 FORTE készítményt szedek évek óta.

503. kori54
2017. ápr. 18. 15:27

Ez már nekem túl bonyolult, soha nem írtak még ilyen információkat a gyártók. Szerintem egy darabig még nem is fognak amíg kötelezővé nem teszik :(

A lényeg, hogy nagyobb adag és jobb minőség az ami valóban hatásos. Vagyis mégis csak lesz benne üzlet..

2017. ápr. 18. 12:27

Igazatok volt, a hír rossz.Gondoltam, hogy a gyártók nem szentek, mégis hihetetlen, hogy mit megengednek maguknak.

😕



[link]

2017. ápr. 10. 14:06
Biztos a tájékozatlanság is hozzájárult, plusz,hogy egyszerűbb bekapni valamit.☺
500. kori54
2017. ápr. 10. 10:24
Elég tájékozatlanok lehettek, mert a médiában minden forumon szájbarágósan magyarázzák, hogy milyen fontos a mozgás. Igaz mindenkinek kevés az ideje ilyenre, de hogy még rápihenjen......
2017. ápr. 10. 01:20

Volt egy műsor a tv-ben, ahol a ritkulásos "betegek" telefonon kérdezhették a dokit.

Mind évek óta szedték a biszfoszfonátot, ásványi anyagokat....stb. Elmondásuk szerint romlott az állapotuk, a mérés igazolta.

Egy közös nevezőt találtam bennük, egyik sem mozgott, inkább kímélték magukat, sokat feküdtek, pihikéztek. Szinte féltették magukat a mozgástól.

2017. ápr. 10. 00:17

Bocs, még valami.

Első helyre teszem a mozgást, nélküle nem lehet eredményt elérni.

És most nem arra a közismert dologra gondolok, hogy a mozgás milyen hatással van az izomzatra, csontozatra.

Inkább arra, hogy milyen hatással van a bélrendszerre, anyagcserére, belszervekre, érrendszerre, ezen keresztül a belső elválasztású mirigyekre, tehát a hormonrendszerre....igazából a szervezet egészére. Mert az egész szervezetet stimulálja. Pl. a Delly féle könyv pontosan leírja, hogy melyik (jóga) gyakorlat mire hat, mely izmokra, szervekre, erekre.....

Van kifejezetten olyan gyakorlat, ami pl. a pajzsmirigyre hat (gyertya).

Szóval mozgás nélkül hiábavaló az ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok pótlása.

Nem lesz eredményes. Szerintem.

497. c8c263a03a (válaszként erre: 496. - Kori54)
2017. ápr. 9. 23:30

Ettől biztos nem romlott az eredményed, de csak a K2 nem oldja meg a ritkulást, hisz annak oka is nagyon összetett.

Nem hiszem, hogy nehéz az előállítása, nattoból, azaz szójababból vonják ki.

496. kori54 (válaszként erre: 495. - C8c263a03a)
2017. ápr. 9. 16:04
Nekem mióta szedem kicsit rosszabbodott a Dexa eredményem, remélem nem ettől, de én inkább javulásra számítottam. Egy biztos a K2 vitaminban is nagy üzlet van, mert nehéz előállítani.
2017. ápr. 9. 01:07

Kizárt, hogy negatívum lenne a hír, azzal nem várt volna. Nagyon várom a hírlevelet, kiváncsi vagyok.Az már bizonyított hogy a csontokba szállítja a kálciumot.

Szóval én valami pozitívumra számítok.


Cipzár! Rengeteget írtunk már a biszfoszfonátról, olvasd vissza.

2017. ápr. 8. 20:44
Biszfoszfonát kezeléssel kapcsolatban lennék kíváncsi véleményekre,tapasztalatokra! Ha valaki átesett ezen kérem ne tartsa magába!
493. kori54
2017. ápr. 8. 16:36

Biztos, hogy csak jót fog írni róla, bár kicsit vészjóslóan jelentette be. Újabban a

Rheumatoid arthritis-el kapcsolatban is folyt egy vizsgálat aminek kialakulását szintén gátolja a K2 vitamin, de még további vizsgálatokat végeznek.

Sajnos az én vállamban most épp izületi gyulladás alakult ki, ínszakadással együtt. Nagyon remélem, nem az derült ki,hogy csontok helyett az izmokba szállítja a kalciumot a K2 vitamin....

492. kori54
2017. ápr. 8. 15:32
Erre én is kíváncsi leszek, én is miatta kezdtem el szedni a K2 vitamint....
491. bjudit55 (válaszként erre: 490. - C8c263a03a)
2017. ápr. 8. 13:31
Engem is izgat a dolog, mert pont Szendi ajánlásával szedem a K2+D3 vitamin forte-t több éve már. Most ha kiderül hogy inkább árt mint használ, nagyon mérges leszek.
2017. ápr. 7. 22:24

Ez tetszett, várom a folytatást,vajon mi az újabb hír a k2-ről.



[link]

489. csebe (válaszként erre: 481. - Csebe)
2017. márc. 29. 23:04

téma: hiányzó Protelos információ linkek.

Megtaláltam azoknak az orvosi fájloknak a linkjeit, melyeket nem találtam meg előbbi hozzászólásomban Erzsébet kérdésére a Protelossal kapcsolatban. Érdemes elolvasni ezeket, nemcsak azt, amit röviden írtam a cikkek kapcsán.

[link]

osteologiai közlemények 2008"/ 2: Forgács Sándor, Dr. Uzsoki u. Kórház Röntgendiagnosztikai Osztály: A csontszerkezet ábrázolásának korszerű módszerei és a Protelos hatása új, szilárd csontszövet kialakulására)

[link]

EMA-Protelos-WC500045520.pdf PDF fajl: european medicines agency , sciences medicines health, EMA/139813/2014 EMEA/H/C/000560 EPAR Összefoglaló a nyilvánosság számára [link]

SERVIER HUNGARIA KFT Egészségügyi szakembereknek szóló közvetlen tájékoztatás a stroncium-raneláttal (Protelos) kapcsolatos új ellenjavallatokról

488. csebe (válaszként erre: 484. - C8c263a03a)
2017. márc. 29. 23:03

Téma: űrhajósok edzése a világűrben., + Power Plate, teljes testvibrációs tréningek, eltérő vélemények Németországban és Magyarországon

Írtam az alábbit az előzó hozzászólásomban: „Az úrhajósok keményen edzenek mind a Földön, mind az űrben, így a mozgás hiánya nem okozhatja náluk a csontvesztést.”

Abban igazad van, hogy a súlytalanság miatt nehéz edzeni a világűrben. Gravitáció ugyan van ott is, ahogy az alábbi cikkben is leírják [link] E szerint az űrállomás 350 km-re van fenn és ott a földi gravitáció 90 %-nak megfelelő a gravitáció húzóereje. Azonban a Föld körül keringő űrhajósok azért éreznek súlytalanságot, mert ők és az űrállomás, vagy keringő űrjármű együtt szabadon esnek a lenn levő bolygó felé. Ez kb. olyan mint amikor a gravitáció felfüggesztődik egy lefelé mozgó gyors liftben. Valami hasonló miatt éreznek az úrhajósok súlytalanságot.

Mivel azt a NASA és ESA is tudja, hogy a súlytalanság beindítja a csontritkulást az izmok nem-terhelése miatt már az első héten, de a folyamatot egészen pontosan nem ismerik (még), így tudták, hogy ha a világűrben valamilyen módon terhelni lehetne az izomzatot, akkor annak sorvadása lassítható volna. Ezért az űrállomásokat már biciklivel, illetve futópaddal, később súlyemelő gépekkel szerelték fel. Ezeket olyan feszítőrendszerrel látták el, ami valóban megdolgoztatja az izmokat: általában valamilyen formában rögzítik az űrhajóst (például a futógép lapjához gumikötéllel), hogy aztán a helyben futás vagy a tekerés tényleg izommunkával járjon. Legalább három óra edzés az előírt napi adag. Sajnos így is csak bizonyos mértékben tudták lassítani az izmok leépülését.

Ezért ISS-en (Nemzetközi Űrállomáson) 2008-ban üzembe állítottak egy újfajta „súlyemelő gépet. A súlytalanság körülményei között természetesen nem a hagyományos földi edzőtermi eszközöket kell elképzelni. Az ARED (Advanced Resistive Exercise Device) vákuumos hengerek alkalmazásával szimulálja a megemelendő súlyokat, akár kb. 270 kg-os tömeg földfelszíni emelésének megfelelő mértékben. Ez kétszer akkora, mint amire az űrállomáson korábban meglevő edzőberendezés (Interim Resistive Exercise Device, IRED) volt képes. A NASA vizsgálta a különböző, az úrállomáson levő edzőgépek hatásait. A régi IRED használói közül 8, az új ARED-del edzést végző ISS-űrhajósok közül 5 fő esett át a vizsgálatokon 2006 és 2009 között. A javulás a csontok vizsgálati eredményeiben egyértelműen megmutatkozott. Az ARED-del edzést végzők egészségesebb izomzattal és több ásványi anyagot megtartó csontozattal rendelkeztek. Ugyanők kalóriadúsabb ételeket és több D-vitamint vettek magukhoz repülésük alatt. A jól megválasztott táplálék és a nagyobb edzésmunka együttes eredménye, hogy kisebb csontritkulást szenvedtek el.

Az ARED használói körében is kimutatták ugyan a csontok gyorsuló leépülését. Ugyanakkor az edzésmunka és a bevitt tápanyagok hatására a csontok megújulása is nagyobb sebességre kapcsolt, így összességében könnyebb volt megőrizni az űrhajósok csontsűrűségét. Az még nyitott kérdés, hogy az ilyen módon újraépülő csontok teherbíró képessége is ugyanolyan-e, mint a Földről való elindulás előtt – ez, és az étrend további optimalizálása még további vizsgálatokat tesz szükségessé.

Röviden, az űrhajósok a világűrben is edzenek, vannak edzőgépeik, csak más elven működik az edzés. az ellenállásra, feszítésre épít.

Egyébként az ún Power Plate is az űrhajósok edzés programjából szivárgott át a földi edzőtermekbe. Kutatások szerint a legerőteljesebb stimulust a függőleges helyzetben végzett, kisebb ütközésekkel járó mozgások és a teljes testvibrációs tréningek adják. Ezek vannak a PowerPlate stúdiókban illetve vannak olyan gépek, melyekkel vibrációs tréninget végeznek. Azokon a gépeken van kapaszkodó, tehát biztonságosan lehet mindenféle gyakorlatot végezni rajtuk. Németországban bizonyos feltételek mellett (pl nincs törés, és nincs még meg egy bizonyos T-score érték) ajánlják például a csontritkulásosoknak a teljes testvibrációs tréninget és a Power Plate-t. Magyarországon a Power Plate-t csontritkulásosoknak egyáltalán nem ajánlják, sőt tiltják.

Forrás: [link]

[link]

487. csebe (válaszként erre: 483. - C8c263a03a)
2017. márc. 29. 23:02

Téma: űrhajósok csontvesztése: 1) pontosítás: ismeretlen a folyamat egésze, 2) vérnyomás és ritkulás összefüggése, 3) testtartó izmok sorvadnak leginkább, 4) étrend és mozgás lassítja csontvesztést, 5) étel: állati fehérje, kálium, nátrium 5) aszalt szilva csontritkulás ellen

Szeretném pontosítani az űrhajósoknál még nem ismert okot. A NASA és ESA természetesen tudja, úgy , ahogy Brigi1957 írta, hogy a súlytalanság váltja ki a csontvesztést, viszont azt nem tudják, hogy ennek az "agyba jutó infonak”, jelnek a megváltozása mi módon és pontosan, hogyan, (biokémiai változás, hormonális-e, táplálkozás-e stb.) következik be, s pontosan mi is ez a jel, információ.. Ahogy az ez előző hozzászólásomban írtam, " Az alábbi linken [link] angolul írják le, hogy az űrben a gravitáció hiányában illetve pontosabban a súlytalanság állapotában az űrhajósoknál is a biokémiai stimulusok úgy változnak meg, hogy mind a férfi, mind a női űrhajósok havonta csonttömegük 1 %-t elvesztik. Azt is leírják, hogy nem tudják mi az oka a beinduló csonttömeg vesztésnek. Vajon az, hogy a biokémiai jelek megváltozása a súlytalanság állapotában az osteoblastok (csontépítő) és osteoclasok (csontlebontó) sejteket érintik e közvetlenül, vagy pedig vajon az, hogy a hormon szint változása vagy a szegényes táplálkozás okozza az úrhajósoknál is fellépő csontvesztést.” Pontosítva úgy tudnám ezt megfogalmazni, hogy azért nem tudják a csontritkulás okát, mert a folyamatot, azaz a vázizomszövet biokémiai, molekuláris és adaptációs reakcióinak folyamatát, információ átvitelét, jeleit a megváltozott terhelés hatására nem ismerik egészen.

Ennek kapcsán tovább olvasgattam és az alábbiakat tudtam összerakni az űrhajósok csontvesztésével kapcsolatban. Ezeket az információkat egyrészt azért osztom meg, mert ha egyszer sikerül az űrhajósok csontvesztésének a folyamatát teljesen átlátni, akkor nyílik esély a földi csontritkulás hatékony, mellékhatások nélküli kezelésére, mert valószínűleg, akkor nem egy részfolyamatra fognak koncentrálni a hatóanyagnál, hanem mivel az űrhajósok „értékes embereknek” számítanak, így az egész embert igyekeznek megmenteni majd. Ez úgy értelmezendő, hogy az űrhajósok egészségének megőrzésére sokkal jobban mozgósíthatóak a pénzforrások és kutatók is (mert több pénzt kapnak maguk a kutatók is) , mint a sima földi csontritkulásos betegek iránti kutatás. Másrészt ezekből az információkból. lehet következtetni dolgokra, és új dolgokat is megtudni.

Nos, az ismert, hogy a súlytalanságban a csont leépülés felgyorsul, míg a regenerálódás (csontépítés) sebessége nem nagyon változik. Ezért minél tovább tartózkodik valaki a világűrben, annál jobban csökken a csontsűrűsége. Ezért van az, hogy korábban a hosszú távú űrrepülések részvevői csontozatuk tömegének havonta 1-2%-át veszítették el. (Összehasonlításul, az idős emberek csontritkulása évente ekkora arányú.)

Ha egy űrhajós féléves utazáson vesz részt, akkor – épp a csont újbóli felépülése miatt – újabb fél év szükséges, amit minimálisan a Földön kell töltenie a következő repülése előtt. (ebből esetleg azt a szomorú információt lehet kiolvasni, hogy a csontleépülés folyamata és újbóli felépülése ugyanannyi ideig tart. Ez alapján képzeljük el, hogy a rossz életmód miatt (is) kialakult a csontritkulás. így aztán még egyszer annyit kellene élni, mozogni és helyesen táplálkozni, egyéb módon a csontot megtámogatni, hogy visszaépüljön. Ezért nincs is állítólag gyógyulás. (DE Brigi1957 1 egész értékű javulása a bokros gomba hatására, és a Fosteum Plus alanyok 3%-ának normál T-score-ja , melyek dokumentált esetek, adnak reményt. A bioalgás és a fórumon már említett javulás nem ledokumentált, nincs mögötte T-score eredmény, de remény az van.)

Az űrhajósok csontvesztése két irányból is gyorsul. Egyrészt a súlytalanság állapota megzavarja a test vérkeringését. A világűrben a test összes részében igyekszik egyenlően eloszlani a vér és emiatt 1,5 literrel több vér jut a fej felé. Ennek a következményei, hogy a fejnyaki vénák kitágulnak és a régióhoz tartozó szövetek megduzzadnak. A következményesen megnövekvő vérnyomás intenzívebb kiválasztásra ösztönzi a vesét, fokozódik a kalcium-kiválasztás – amit a szervezet a csontok és az izmok leépítéséből fedez – megindul a vesekőképződés. A több vért kapó vese intenzívebb kiválasztásba kezd, miközben nő a vesekőképződés kockázata, s gyorsabban távozik a szervezetből a kalcium. Az utóbbi folyamat fontos szerepet játszik a csontritkulás ütemének felgyorsulásában, hiszen a fokozott kalciumürítés miatt jelentősen csökken a csontok kalciumtartalma, s ennek következtében a nagy súlyt hordozó csontok tömörsége 15–25 százalékkal csökkenhet az űrrepülés során. Az érrendszer egy hónap alatt képes alkalmazkodni a kozmikus körülményekhez. (Ez alapján elgondolkodtató, hogy a sima, földi magas vérnyomás, és érrendszeri problémák, keringési problémák, melyek időskorban gyakrabban lépnek fel, vagy jelentkeznek, hogyan gyorsítják fel a csontritkulást vagy hogyan járulnak hozzá a csontritkuláshoz. Illetve a csontritkulásra adott kálcium hogyan idéz elő magas vérnyomást. A túl sok kálcium bevitel az erek elmeszesedéséhez vezet, így ez magas vérnyomást okozhat. Innen kezdve az ördögi kör még jobban beindul, magas vérnyomás, vese problémák, fokozott kálcium ürítés, gyorsuló csontritkulás, több kálcium és újra indul az ördögi kör!!)

Másrészt már az első héten jelentkezik az űrhajósoknál a világűrben az izomsorvadás és csontritkulás. A vázizom-rendszer feladata, hogy gravitáció ellenében megtartsa a testet. Mivel súlytalanságban ez a feladat megszűnik, az ún. harántcsíkolt izmokból álló vázizom-rendszer atrófiája (sorvadása) figyelhető meg. A világűrben a csontszövet olyan gyorsan épül le, hogy igen erős csontritkuláshoz vezethet. Ezért a súlytalanság legnagyobb problémája a csontritkulás (osteoporosis) és a fokozott kalciumürítés. A nagy súlyt hordozó csontok (sarok, sípcsont) tömörsége, akár 20%-kal is csökkenhet. A kutatók megállapították, hogy a vázrendszer földi readaptációja megközelítőleg ugyanannyi ideig tart, mint ameddig maga az űrrepülés tartott, vagyis az összes szervrendszer közül a leghosszabb. Egy kutató csoport vizsgálta a mozgáshiány következtében fellépő izomsorvadás folyamatát és megállapította, hogy a testtartást biztosító vörös izmokban jön létre jelentős sorvadás. BIOKÉMIIA VIZSGÁLATaik kimutatták, hogy mozgáshiány hatására pár napon belül, az izomfehérjékben jelentős elváltozások következnek be. Míg azonban a gyors izmok teljes regenerációját állapították meg, addig a lassú izmoknál az általuk vizsgált periódusokban nem volt teljes a regeneráció. Nem ismerik még az izmok adaptácójának folyamatát, amely akkor alakul ki, amikor a gravitáció megszűnik, de vizsgálják, hogy elektromos ingerléssel kiváltott izom kontrakció megakadályozhatja, illetve csökkentheti-e az izomsorvadást. Egyelőre ez a kutató csoport még patkányokon vizsgálja ezt. (Ez alapján az a szomorú, hogy sajnos pont a testtartást biztosító izmok sorvadnak a legjobban és nem regenerálódnak teljesen. Ahol meg nincs izom, ott nincs rendes csontszövet sem. Az is szomorú, hogy még nem ismerik teljesen az izmok változásának folyamatát. Azt ugyan tudják, hogy mozgás kell, ezért is mondják a csontritkulásosoknak, hogy mozogni, mozogni és ezért is edzenek az űrhajósok az űrben is. Erre még kitérek máskor).

Van azonban egy jó hír is, mely szerint a helyes étrend és a kemény testedzés segített lelassítani az űrhajósok csontvesztését. Valerij Poljakov úrhajós 438 napot töltött a világűrben, eddig az a rekord idő. Rendszeres edzéseket végzett, feljegyezte, mit, mikor és mennyit evett, folyamatosan mérte a vérnyomását és állapotának más mutatóit. Kiderült, megfelelő életmóddal elérhető, hogy egy másfél éves repülés után is úgy térjen vissza az űrhajós, mintha „csak” két hónapot töltött volna az űrben. Erről a helyes étrendről annyit sikerült eddig kideríteni, hogy azt kutatják, hogy az állati eredetű fehérje és kálium milyen arányú legyen,, illetve ezek különböző aránya hogyan hat a csontokra. A másik, hogy a NASA táplálkozás tudósai a nátrium bevitelt igyekeznek csökkenteni az úrhajósok ételeiben. (Ebből fontos információ a földieknek, hogy van remény, hiszen életmód változás, helyes étrend és mozgás, melyet már a fórumosok közül sokan gyakorolnak, le tudta lassítani a ritkulást. Ami még fontos információ, hogy az állati fehérje mégis fontos lehet, még akkor is, ha erről a vélemények megoszlanak. Tóth Gábor : Ne veszítsd el a csontjaidat c. könyv szerint az állati fehérje árt a csontoknak. A paleo táplálkozásosok szerint pont az állati fehérje jó a csontoknak.)

Ami még érdekes az a kálium. Az általam talált információk alapján a káliummal , káliumdús étrenddel csökkenteni lehet többek között a stroke (szélütés) és a szívritmuszavarok kockázatát, a vérnyomást, de akár a csontok kalciumszintjének csökkenését is. Mert káliummal csökkenthető a vesekövek kialakulásának rizikója (mivel a káliumbevitel csökkenti a vesében a kalcium kiválasztást); a csontok demineralizációja (szintén a kalciumkiválasztás csökkenésével magyarázható); Az élettani működésekhez szükséges mennyiségben a híresztelésekkel ellentétben nem méreg a kálium - igaz, jelentős dózisban szívleállást okoz. Ez a dózis azonban valóban jelentős: a KCl LD50 értéke egy 75 kg testtömegű ember esetén 190 g. Egy cikk írja le a savasodást és ennek, hogy hathatós savtalanítás bekövetkezik, pl. kálium adásával. Van egy elmélet, miszerint a savasodás okozza a csontritkulást, ezért lehet a kálium fontos savtalanító. Kálium forrásai: sütőtök, főtt spenót, avokádó.

A savasodás és csontritkulás közti összefüggés elmélete, hogy minden, ami savasít Ca vesztéshez vezet és minden ami lúgosít Ca visszatartást eredményez. A szervezet azonban nem tud elsavasodni, mert hatékony puffer rendszerek gondoskodnak arról, hogy a vér és a szövetek pH-ja állandó maradjon. igen ám, csakhogy ha valaki túl sok savas ételt fogyaszt, akkor a vese savkiválasztással védi meg a szervezetet az elsavasodástól, úgy, hogy Ca-ot ad le a vizeletbe. Ez Ca vesztést jelent, ezért lúgosító ételeket kell fogyasztanunk- Lúgosító hatású például a gyümölcs , a zöldség, A szervezet sav-bázis egyensúlyának felborulása a szervezetet arra kényszeríti, hogy a savak közömbösítésére kalciumot vonjon el a csontozatból (csontritkulás) és a fogakból (fogszuvasodás).

A másik fontos információ, hogy a nátrium bevitelt csökkentik. Miért is? Mert a csontritkulásosoknak az a jó, ha a kálcium felszívódik. Tudni kell ehhez, hogy a veséből a kalcium visszaszívódik. Az lenne tehát a jó, hogy a veséből sok calcium visszaszívódjon, hasznosuljon. A kálcium veséből való visszaszívódását segítik az ösztrogén, D-vitamin, lúgosítók. DE: a növekedési hormon, pajzsmirigyhormon, savasodás, sok nátrium csökkentik a Ca veséből való visszaszívódását.

Étellel kapcsolatban a NASA is már régen rájött az aszalt szilva előnyére a csontritkulás ellen. De azt már a fórumosok régi tagjai is tudják, hogy az aszalványok jók a csontritkulás ellen. A NASA kifejezetten az aszalt szilva antioxidánsait és gyulladás elleni hatóanyagait hangsúlyozta a csontritkulás elleni harcban. Egyébként Szabó Gyuri bácsi is az aszalt szilvát javasolja csontritkulás kiegészítő megtámogatására.

Miért fontos az űrhajósok világűrben fellépő csontritkulása a földiek részére? Azért, mert egyrészt kezdetben a Földön bevált eljárásokat használták az űrhajósoknál a csontritkulásuk kezelésére, visszafordítására, ma már viszont az űrrepülések tapasztalatait használják fel a csontritkulásban szenvedők földi kezelésére. S mivel a NASA és ESA több pénzt kap kutatásra, mint egyéb földi kutatók, és érdekük, hogy a drágán kiképzett űrhajós és főleg a drágán épített űrhajó épen maradjon, így a kutatásaik, erőforrásaik is átfogóbbak, gyorsabbak és teljes folyamatokra és több aspektusra koncentrálnak. Így talán egyszer sikerül tényleg megfejteni a csontritkulás beindulásának minden tényezőjét.

Források, ahol utána tudtok ezeknek olvasni.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

486. csebe
2017. márc. 19. 23:12

téma: mesterséges csontszövet:

Csontritkulásosként érdekelnek a kutatások, melyek elősegíthetik ennek a jelenségnek a megoldását, akár a jövőben is. Találtam egy érdekes , magyar kutatók által végzett cikket. Mesterséges csontszövetet tudnak fogászati és ortopédiai hasznosításban az albumin felfedezett (tankönyvi tudománytól eltérően felfedezett) hatásának köszönhetően beültetni. „Az albumin egy csontfehérje, csak ez alig ismert a klasszikus tankönyvi információk árnyékában. Az albumint elsősorban a máj termeli, a vérnek a legnagyobb mennyiségben előforduló fehérjéje, általános szállító molekula” ..” Mint kiderült, ha a csont megsérül, az új csontsejtek elsőként albumint termelnek, és nem kollagént, mint amit korábban mindenki gondolt. Akkor azt mondtuk, albumint kell a csonttal összekeverni, rátenni az őssejteket.” . A remény a csontritkuálásosoknak az alábbi mondat lehet: „Az igazi cél az, hogy ha valakinek komolyabb mozgásszervi betegsége vagy bármilyen okból csont- vagy ízületi hiánya van, akkor levesszük a polcról a méretezett pótlást, beültetjük, és összenő a befogadó szervezettel.”. Link:

[link]

485. csebe (válaszként erre: 469. - Erzsebet10)
2017. márc. 19. 23:12

téma: Protelos és hatóanyaga: stroncium ranelát KIEGÉSZÍTÉS

Emlékeztem arra, hogy van ezen a fórumon, vagy egy másikon valaki írt a Protelosról és betett egy linket. Annyit tudtam visszakeresni, hogy cikk linkjét megtaláltam. Lényeg, hogy E-951-t, azaz aszpartámot tartalmaz a Protelos, mely állítólag rákkeltő., ezért az cikk írója, vagy feltevője 12 nap után abbahagyta a Protelos szedését. A cikk állítja, hogy a kutatási eredmények kimutatták a patkányok szervezetében az édesítőszer rákkeltő hatását. A cikk, vagy vélemény szerint „Az idősebb és idős korosztály, akiknek – ezt a csontépítő, de aszpartámot tartalmazó – gyógyszert felírják, kevésbé használ internetet, kevesebb információval rendelkezik. Tudtuk, és megkérdezésük, beleegyezésük nélkül ki vannak téve az aszpartám káros hatásának, miközben abban bíznak, hogy csak gyógyításukról gondoskodnak” Itt a linken elérhető a teljes cikk.

[link]

2017. márc. 19. 13:58
Az űrben nem lehet edzeni, éppen mert nem hat a testre a gravítáció.
2017. márc. 19. 13:52

Azért azt ne hidd el, hogy nem tudják mi okozza az űrhajosok csontvesztését.

A súlytalanság állapotában az agy olyan infot kap, hogy itt nincs szükség sem izomra, sem a csontokra, el is kezdeni ezeket szép lassan lebontani.Pont úgy, mint egy hosszú időre lekötözött embernél.

Hogy a NASA mit hablatyol, az más kérdés.

482. csebe (válaszként erre: 470. - Csebe)
2017. márc. 18. 18:51

téma: Biszfoszfonát, denosumab (Amgen-űrhajós kutatás eredménye, Romosozumab ), stroncium-raneláte, , tetraparatid, hormonok összeszedve: Orvosi gyógyszerek és hatóanyagaik, (melyek az utamba akadtak és információk róluk ).

Előző hozzászólásomban gyorsan írtam, így most tisztázni szeretnék valamit, nehogy félreértés legyen. Ez csak információ megosztásként szolgál, hogy egy helyen legyen az információ. Nem a gyógyszer neve a fontos mindig, hanem az a hatóanyag, amit bele tesznek. Az meg, hogy orvosi gyógyszereket választ-e valaki, vagy alternatív utakat keres (Schüssler sók, Varga gombák közül bokros gomba, bioalgák, Fosteum Plus, táplálkozás és mozgás átállítása, fitoösztrogének, egyéb más szerek, utak, melyek segíthetnek ezen alattomos kór elleni küzdelemben), az mindenkinek a saját ügye. Így aki a megjegyzéseimmel nem ért egyet, ne vegye a szívére és nehogy félre értse, hogy én alapból orvos, gyógyszeripar ellenes vagyok.. Én nem buzdítok senkit se az orvosi gyógyszerek mellett, se ellenük, mert mindenki egyéni eset, egyéni habitusú és egyénileg éli meg állapotát és egyéni a hite, egyéni , hogy miben bízik és egyéni, hogy mennyire kétségbeesett valaki. Mindenki járja az egyéni útját. Mivel az információ sajnos hatalom lett és nekem az elején elég nehéz volt összerakni az informácikat, így próbálok segíteni az újaknak, ahogy nekem is sokat seg ített Bjudit55 és Brigi1957 itt a fórumon.

Ha tudtok újabb hatóanyagot, melyet orvos Magyarországon felírhat, egészítsétek ki a listát.

Orvosok által elismert és Magyarországon felírt gyógyszerek hatóanyagai. [link] itt van némileg összeszedve a hivatalos verzió, ahonnan szedtem az információkat.

1) biszfoszfonát: Ez van sok termékben hatóanyagként. Pl. Ibundron sav, vagy Fosavance. Van gyógyszer és injekció formájában. A biszfoszfonátról alább az orvosi információ„Hasonlóan az ösztrogénhez, a biszfoszfonát tartalmú gyógyszerek csoportja is gátolja a csontbontást, stabilizálja a csonttömeget, sőt a gerinc illetve a csípő csonttömegét növelheti is. A biszfoszfonátok hatnak a férfiakban, fiatalokban és szteroid által kiváltott oszteoporózisban. Alkalmazhatók az oszteoporózis megelőzésére is olyan betegeknél, akiknél hosszú távú szteroid kezelésre van szükség. A mellékhatások, melyek súlyosak is lehetnek: émelygés, hasi fájdalom, nyelőcsőgyulladás illetve nyelőcsőfekély (különösen egyidejű reflux-betegség mellett). Ha Ön nem bírja a biszfoszfonátokat szedni, akkor orvosa időről időre biszfoszfonát tartalmú vénás injekciók adását javasolhatja. Néhány esetben a biszfoszfonát szedése mellett az állkapocs csontjának elhalásáról számoltak be, de ezekben az esetekben fogágy-betegség vagy a fogászati beavatkozás szerepelt a kórtörténetben. Mielőtt tehát biszfoszfonátot kezdene szedni, érdemes minden fogászati problémáját megoldani.” (Megjegyzés. Az állkapocs csont elhalás és fogászok leveléről a fórumon már vannak előzmények, visszakereshetőek).

2) hatóanyag: stroncium-ranelát: A Protelosban van. Erről lásd előző hozzászólás összefoglalóját. Ez állítólag hat csontépítésre is , nem csak a csontlebontásra. A csontépítésre való hatása lenne az előnye, de hátránya a vérrögösödés.

3) hatóanyag: Denoszumab (demosumab). Ez van a Prolia injekcióban. A denosumab szintén a csontlebontást gátolja meg, ezért szintén járhat állkapocs elhalással és így ennél az anyagnál is ott a figyelmeztetés , hogy keresse fel orvosát, ha szokatlan fájdalmat észlel csípőban, combban, gerincben. (Mivel ez is úgy hat, mint a biszfoszfonát, a régi rossz csontot konzerválja!!) Ezt a hatóanyagot az Amgen cég gyártja. A denoszumab hatóanyagot ez az Amgen cég annak idején úgy fejlesztette ki, hogy részt vettek abban a programban, mely azt kutatja, hogyan lehet az úrhajósok csontvesztését megállítani, visszafordítani, pótolni. A lényeg, hogy mind a NASA mind az ESA folytat erőteljesen kutatásokat az iránt, hogy a Földre visszatérő úrhajósok csontvesztését, hogyan tudják pótolni. A NASA vagy ESA honlapjain lehet olvasni erről információkat, angolul, vagy németül. Az alábbi linken [link] angolul írják le, hogy az űrben a gravitáció hiányában illetve pontosabban a súlytalanság állapotában az űrhajósoknál is a biokémiai stimulusok úgy változnak meg, hogy mind a férfi, mind a női űrhajósok havonta csonttömegük 1 %-t elvesztik. Azt is leírják, hogy nem tudják mi az oka a beinduló csonttömeg vesztésnek. Vajon az, hogy a biokémiai jelek megváltozása a súlytalanság állapotában az osteoblastok (csontépítő) és osteoclasok (csontlebontó) sejteket érintik e közvetlenül, vagy pedig vajon az, hogy a hormon szint változása vagy a szegényes táplálkozás okozza az úrhajósoknál is fellépő csontvesztést. Az úrhajósok keményen edzenek mind a Földön, mind az űrben, így a mozgás hiánya nem okozhatja náluk a csontvesztést. Lényeg, hogy mivel az űrhajósok csontvesztését mindenképpen vissza akarják fordítani, így mind a NASA mind az ESA folytat erőteljesen pénzzel támogatott kutatásokat. És ez valahol a földi csontritkulásosok szerencséje , mert így talán egyszer rájönnek, hogy valóban mi váltja ki a csontritkulást. (Mert ugye az úrhajós férfiak nem lehetnek menopauzások, pedig a földi orvosok minden nőre ezt fogják rá szinte alap okként. Mivel az űrhajósok a Földön jó tápanyagokat kapnak, így ez se indíthatja be náluk az úrbéli csontvesztést. És itt leírták végre, hogy nem tudják igazán a csontvesztés valódi okát!!) Még azért is szerencse az űrhajósok csontvesztésének kutatása a földi csontritkulásosok számára, mert így fedeznek fel szereket mint pl. a denosumabot. Az Amgen cég 2011-ben ismét részt vett egy újabb űrprogramban, melynek eredményeképpen most a sclerostin ellen ható anyagot (Romosozumab nevű hatóanyagot) fejlesztette ki és most folynak az embereken folytatott kísérletek vele. [link] Ebben a cikkben írják le a Romosozumab hatását. Állítólag a törékennyé vált csontot vissza tudja fordítani és nem csak azt gátolja meg, hogy ne romoljon tovább. Gondolom, hogy rájöttek, hogy a denosumab nem fogy annyira és inkább megpróbálják a csontépítést is fokozni. A sclerostin (szklerosztin) egy olyan protein, mely a testnek azt a jelet küldi, hogy csökkentse az új csontképzést. Nos a romosozumab ez ellen sclerostin ellen hat állítólag. Nincs információm róla, hogy mikor lesz belőle gyógyszer és milyen néven.

4) Tetraparatid. Ez az egyetlen olyan hatóanyag, mely ellentétben a biszfoszfonáttal és denosumabbal nem a csontlebontást gátolja meg, hanem végre a csontépítésre hat elsősorban. A Forsteo injekciónak a hatóanyaga. TetraparatidEz az anyag, a teriparatid az emberi parathormon egy speciális technikával előállított darabja, amely a menopauzán átesett nagy töréskockázatú nők kezelésére javasolt. Szemben a többi módszerrel, a Tetraparatidúj csontszövet keletkezését serkenti és nem a meglévő csont bontását lassítja. A teriparatidet naponta egyszer kell a bőr alá injektálni. Jelenleg ezt a kezelést nem javasolják két évnél tovább alkalmazni A legjobbnak kikiáltott forsteo injekció, ami nem biszfoszfonát és nemigen írják fel, mert drága a TB-nek, végtagfájdalmakat okozhat és nem ritka az erős szédülés, sőt ájulás. Azért lehet csak max 2 évig saját magadnak beinjekciózni, mert csontrákot okozhat. Az információim szerint csak akkor adják a tetraparatidot , ha már van törésed, akár kompressziós, akár másfajta törésed volt.

5) Hormonok, hormonpótlás:A női hormonpótlás csak 4-10 %-ban elfogadott az arra rászorulók körében hazánkban. Hormonoknál van: Tamoxifen, Raloxifen, Kalcitonin nevezetű szerek. Most már lehetnek újabbak is, de én ezeket találtam.

a) Tamoxifen. Ez a szintetikus hormon, amit általában az emlőrák kezelésére alkalmaznak, bizonyos magas kockázatú nők kezelésére alkalmazható. A tamoxifen gátolja az ösztrogén hatását az emlőszöveten, de a szervezet többi sejtjén, ide értve a csontsejteket is, ösztrogénszerű hatásokat hoz létre. Ennek eredményeként a tamoxifen csökkenti a törések kockázatát, különösen 50. év feletti nőknél. A tamoxifen lehetséges mellékhatásai közé tartoznak a hőhullámok, a gyomorpanaszok, a hüvelyi szárazság és hüvelyi folyás is.

b) Raloxifen. A raloxifen utánozza az ösztrogén jótékony hatásait a menopauzán átesett nőknél, azonban az ösztrogéntől eltérően nem növeli a méh- és az emlőrák kockázatát. A raloxifen gyakori mellékhatása a hőhullámok megjelenése, továbbá ezt a gyógyszert nem szabad szedni, ha kórtörténetében fokozott véralvadékonyságra utaló rendellenességek (pl. thrombosis) szerepeltek. A raloxifent jelenleg csak nők csontritkulásának kezelésére engedélyezték, férfiak számára nem adható.

C) Kalcitonin. Ez a pajzsmirigy-hormon csökkenti a csontbontást és ezáltal lassítja a csontvesztést. Megelőzheti a csigolyaösszeroppanást és valamelyes fájdalomcsillapító hatása is van csonttörés esetén. Általában orrspray formájában adják, így alkalmazása az orrnyálkahártya irritációjával jár. Hozzáférhető injekciós formában is. Mivel a kalcitonin nem annyira hatásos, mint a biszfoszfonátok, alkalmazásuk általában akkor merül fel, ha a betegség más kezelésre nem reagál kellően.

MAGYARORSZÁGON használják AZ ALÁBBI mesterséges ,szintetikus hormonokat (Forrás. Tóth Gábor: Ne veszítsd el a csontjaidat)

- Konjugált ösztrogének, élettanilag nem aktív vegyületek, de szervezetben aktívvá válnak

- 7 béta-ösztradiolt, természetes progeszteront

Ösztrogén fajtái=

- ösztron

1) növelik rákképződést

- ösztradiol

1) növeli rákképződést, méhnyálkahártya

- ösztriol

1) rákellenes hatású

2) gyenge ösztrogén

3) csökkenti thromboemboliát

- progeszteron

1) csökkenti ösztrogén rákokozó hatását

2) csontépítő hormon

3) kombinált ösztrogén és progeszteron 2xresére növelte rákbetegek számát

4) önállóan az ösztrogén volt, hogy 20 évig sem járt mellrákkal

ALTERNATÍV MEGOLDÁSOK A HORMON KEZELÉS MELLETT VANNAK

1) SERM=SZELEKTÍV ÖSZTROGÉNRECEPTOR MODULÁTOR

a. Szövetspecifikus ösztrogén hatású molekulák, mint KALCITONIN, D-vit

b. Serm: előnyösebb mint hormon, egyenletes csontsűrűséget eredményez

c. Szelektív módon utánozzák női nemi hormon néhány hasznos hatását csontra és vérre, de nem a méhre és emlőre

2) DHEA = dehidroepiandoszteron hormon

a. Mellékvesekéreg termeli

b. Szteroid hormon, szerkezetileg hasonlít ösztrogénhez, progeszteronhoz, de egyedi

c. Mert átalakulhat más hormonná, a hormonális egyensúlyban puffer szerepe van

d. Javítja csontanyagcsere egyensúlyát, képes visszafordítani csontritkulást

e. Lassítja öregedést, krónikus fáradtságot csökkenti

f. Súlyos csontritkulásos nők DHEA szintje vészesen alacsony!!

g. Ha DHEA-t adagolnak vér Ca szintje nagymértékben növekedett , azonos szinten maradt, javította csontépülést

Biztos vannak más újabb keletű, általam nem ismert , csak orvosok által ismert gyógyszerek, de én ezeket tudtam megtalálni.

481. csebe (válaszként erre: 469. - Erzsebet10)
2017. márc. 18. 18:42

téma: Protelos és hatóanyaga: stroncium ranelát: + kérdés stroncium-ranelát és K2 lehet-e együtt??

Protelost nem szedtem, így hatásáról nem tudok közvetlen tapasztalatból beszámolni. Amikor biszfoszfonátot akartak rám erőltetni, kutattam aktívan más orvosok által felírt és elismert gyógyszernek titulált szerek után és akkor olvastam utána a Protelosnak és hatóanyagának a stroncium-ranelátnak. Ennek kapcsán az alábbi infokat tudtam összegyújteni, melyeket itt megosztok. A linkeket is beleteszem, amelyek meg vannak . Vannak azonban PDF fájlok, melyeket orvosi , egyéb intézmények bocsátottak ki, ezek linkjeit nem mind találtam meg, így csak a forrást tudom megadni, ahol utána lehet olvasni.

Így hogy stroncium ranelát nem találtam információkat, de magáról a stronciumról az alábbiakat tudtam összeszedni. Mivel nem vagyok se orvos, se gyógyszerész, se vegyész, így azt nem tudom, hogy a stroncium és stroncium –ranelát között mi a hatásmechanizmusban az eltérés, de feltételezem józan paraszti ésszel, hogy a stroncium hatása a stroncium-ranelátban is érvényesül.

stroncium:

- Stroncium 340mg / 60Vcap Cikkszám: DRB-00131 Vesebetegek ne szedjék a terméket, mivel vese károsodott patkányokban osteomalacia-t okoztak (csontlágyulás). (Megjegyzés: találtam egy stronciumot tartalmazó terméket a [link] linken és ott voltak stronciumról ezek az információk)

- stroncium előnyösen befolyásolja a csont anyagcserét, segíti a csontok fejlődését és lassítja a pusztulási folyamatot

- Kétszer annyi kalcium képes felszívódni, mint stroncium, mivel a felszívódásban hátránya van a stronciumnak a nagyobb molekula mérete miatt.

- mivel a stroncium ionok helyettesíthetik a kalcium ionokat a csontvázban, ez viszont nem kívánatos csontsűrűség csökkenést eredményezhet, ezért nagyon fontos a megfelelő kalcium utánpótlás stroncium szedése mellett

- két ásványi anyag(kalcium, stroncium) versenyezni fog egymással a felszívódásban, magyarul teljen a két típusú ásványi anyag bevétele között kb 2 óra. (Megjegyzés: Ezért írják le a Protelos (melynek hatóanyaga a stroncium –ranelát, hogy a kálciumtartalmú ételek és készítmények (pl tej) és Protelos bevétele között legalább két óra különbség legyen. Az se mindegy, hogy előtte, vagy utána, de ezt lásd lejjebb!!)

- Ha a stroncium felvétel rendkívül magas, akár halált is okozhat vagy zavarokat a csontok fejlődésében. Beépülhet a Ca helyére a csontokba. De ez a hatás csak akkor következhet be, ha több ezer ppm tartományban kerül a szervezetbe.

- A stroncium kölcsönhatásba lép azokkal a sejtekkel ,amik a csontok újraképződéséért felelős (osteoblasts), valamint képes azokkal a sejtekkel is kapcsolatot teremteni ami a csontok elhalásáért felelős (osteoclasts). Ezáltal a csontmátrix könyebben épül, így közvetlen ellentétes hatása van csontleépülésre

- Astrocium-citráttal érték el a legjobb eredményt

- [link] stronciumról tudtok részletessebben olvasni

- [link] stroncium

- osteologiai közlemények 2008"/ 2: Forgács Sándor, Dr. Uzsoki u. Kórház Röntgendiagnosztikai Osztály: A csontszerkezet ábrázolásának korszerű módszerei és a Protelos hatása új, szilárd csontszövet kialakulására)- Ez egy PDF fájl, a neten , nagyon jó (Megj). Ez volt az első anyag, mit megtaláltam a Protelosról anno. Annak idején örültem, mert a Protelosnál, melynek hatóanyaga a stroncium –ranelát, olvastam először szemben a biszfoszfonáttal, hogy nem csak a csontlebontást gátolja, de a csontépítést is serkenti!!)

- [link] (Megjegyzés) Ez a link a Protelos betegek célcsoportját írja le és zárja ki azokat, akiknek vérkeringési vagy szív problémájuk van, mert a Protelos hatóanyaga a stroncium –ranelát vérrögösödést okozhat és így trombózis, vagy infarktus lehet belőle.) Azon betegek számára, ahol alternatív terápia nem elérhető, a rendszeres szűrés és monitorozás mellett kellő mértékben kizárhatóak a cardiovascularis betegségek - tehát e betegek tovább részesülhetnek Protelos/Osseor kezelésben. a magas törési kockázatnak kitett betegek számára a Protelos/Osseor a továbbiakban is terápiás opció marad, azzal a korlátozással, hogy a betegek anamnézisében nem szerepelhet cardiovascularis betegség.A kezelés megkezdése előtt az orvos megvizsgálja a szív-érrendszeri kockázatokat: magas vérnyomás, szívbetegség, korábbi szív-érrendszeri betegségek. A gyógyszeres kezelés során az orvos rendszeres időközönként kontrollt kell végezzen. • A Protelos/Osseor nem alkalmazható korábban fennálló stroke, szívroham, artériás elzáródással járó érbetegség esetén. • Ha a kezelés alatt szív-érrendszeri probléma jelentkezik, a Protelos/Osseor alkalmazását fel kell függeszteni. A cardiovascular betegség kialakulásának kockázatát a kezelés megkezdése előtt, valamint a kezelés idején 6-12 havi rendszerességgel kell értékelni.• A Protelos/Osseor kezelést fel kell függeszteni, ha ischaemiás szívbetegség, perifériás érbetegség, cerebrovascularis betegség, nem kontrollált hypertonia alakul ki.

- Forrás: EMA-Protelos-WC500045520.pdf PDF fajl: european medicines agency , sciences medicines health, EMA/139813/2014 EMEA/H/C/000560 EPAR Összefoglaló a nyilvánosság számára : (Megj) Ez egy PDF fájl, de nem találom a linkjét meg. Ebben írják le, hogyan hat a stroncium ranelát) A stroncium ranelát hatására stroncium szabadul fel a bélben, ami felszívódik a csontokba, , hatásmechanizmusa nem ismert, de serkenti a csontképződést, mérsékli csontlebontást. (azt én furának tartom, hogy itt is leírják, hogy a pontos hatásmechanizmust nem ismerik, éppúgy mint az egész csontritkulás okánál is más helyeken. Számomra ez mutatja, hogy kísérleti nyuszik vagyunk és orvosok, gyógyszergyártók is csak találgatnak és egy egy részletet kiragadnak az egészből, aztán vagy bejön, vagy nem. Csak éppen a páciens rá mehet.!!)

- Protelos Gátolja csontszövet lebontását és serkenti újraépítését. A stroncium ranelát kettős hatású, serkenti csontképződést és gátolja csontlebontást. Ne szedje , aki véralvadásgátlót szed, ágyban fekvő beteg, műtét előtt áll. Ha fizikai aktivitása korlátozott, fokozódhat vénatrombózis=az alsó végtagok vénáiban fellépő vérrögképződés kockázata. Ha vesebeteg, óvatosan szabad alkalmazni. Allergiás reakció lehet, arc, nyelv, gége duzzanat, bőrkiütés, azonnal abba kell hagyni. Két órával étkezés után kell bevenni a Protelost, mert stroncium ranelát felszívódását csökkenti az étel. Kalcium tartalmú gyógyszereket és savlekötőket legalább két órával a Protelos ELŐTT kell bevenni. Ha tetraciklin vagy kinolon antibiotikumot kap, abba kell hagyni Protelos szedését. A kálciumpótló készítményt mindenképpen más időpontban vegye be. Kizárólag posztmenopauzás nőknek való. Tartalmaz ASPARTAM-ot segédanyagként. Ha fenilketonuriában=ritka anyagcsere zavar, akkor csak orvos javasolhatja a Protelos az aspartam miatt. Mellékhatások: émelygés, hasmenés, fejfájás, bőr irritáció, ezek enyhék és múló jellegűek. Vérrögképződés és ájulási rohamok,emlékezet zavarok, rángőgörcsoöt, ezek ritkán. (Megj.Ezeket az információkat egy írásos anyagban találtam a Protelosról. Nincs link, mert papíron adta egy ismerős).

- Protelost, egy francia gyártó gyártja, ha jól emlékszem.

- Van még egy PDF fájl, melyet neten találtam. a Servier Hungaria KFT adta ki és közvetlenül egészségügyi szakembereknek szóló tájékoztatás. Ez a Protelos-stroncium ranelát új korlátozásával kapcsolatos, mivel a szivinfarktus fokozott kockázatát adatok jelezték, 2013-ban adták ki. Megjegyzés még. Tóth Gábor : Ne veszítsd el a csontjaidat c. könyvében leírja Hormon hátrányai fejezetben, hogyan működik a gyógyszeripar. Azaz Magyarországon : ellenőrzés melletti forgalomba hozatali engedélyeket adnak gyógyszeripari termékekre ki. Orvosok jelentik tapasztalatokat és ha sok a mellékhatás, kivonják. Így kísérleti gyógyszereket kapunk. Ez is ezt mutatja, amit a Servier Hungaria KFt által kiadott fájl is jelez. Kísérleti nyuszik a páciensek. Ha a sok mellékhatásba nem mennek tönkre, akkor jó a szer. Ha sok a mellékhatás és tönkre megy a páciens, akkor kivonják ugyan a gyógyszert, de a páciensnek újabb betegségei támadnak, vagy eltávozik.

- A Protelosnál bennem az merült fel kérdésként, hogy vajon a Protelos és K2 vitamin szedhető egymás mellett. Megpróbálom itt leírni, hogy mire gondoltam: K2 kell a csontképzéshez, osteocalcinokhoz. A K-vitaminnak a csontokban „porszívóként” működő Ca megkötő osteokalcin nevű fehérje aktivizálásában is szerepe van. Ez (osteocalcin) a fehérje nemcsak megköti, hanem a csontokon belül tartja a kalciumot). Viszont máshol találtam meg, hogy a túl sok kalcium, és nem a koleszterin teszi merevvé az érfalat, vérrögképződésre hajlamosít. Azaz, ha a kalcium vérrögképződésre hajlamosít, ezért kell K2, hogy ne oda érfalba rakja le,. Bár a K vitamin szükséges az egészséges véralvadáshoz, túl sok K vitamin bevitele nem növeli meg az abnormális rögképződés kockázatát. Ennek magyarázata az, hogy a K vitamin a koagulációhoz (vérsejtek összetapadásához) szükséges proteint karboxilálja, de ha ez már 100%-ban megtörtént, további K vitamin nem tudja fokozni ezt. Azoknak az embereknek, akik hajlamosak a fokozott rögképződésre, mert pl. mesterséges szívbillentyűvel élnek, pitvar fibrillációban szenvednek, olyan véralvadásgátlót írnak fel, mint a warfarin. Ezek a szerek zavarják a koagulációs fehérje karboxilációját. Akik ilyen gyógyszert szednek, azoknál óvatosan kell a K vitaminnal eljárni” Viszont a Protelos pont a vérrögképződést=trombózis erősíti fel, és így mellé nem lehet majd szedni K2-t? Azt már máshonnan ismert, hogy a K2-t nem szedhetik azok, akik vérhígítót szednek, mert K2 véralvadást segíti elő??) „ A felmerült kérdésem tehát a Protelos kapcsán , hogy a Protelos hatóanyaga, a stroncium ranelát és és K2 egymást kizárja, vagy egymást zavarja,-e? Ezt nem tudtam kideríteni, Csak a kérdés maradt meg bennem. Orvosok nem válaszoltak rá igazán, mert eddig én csak olyan reakciót kaptam, hogy a K2 felesleges!!!

480. csebe (válaszként erre: 476. - C8c263a03a)
2017. márc. 18. 18:41

Köszönöm szépen a szója negatív cikkeit. A szójáról már olvastam korábban is negatívokat, de ha az ázsiai nőknél a csont szerkezete a csonttömeg vesztés ellenére az ottani szójának köszönhetően mégis jobb, akkor valami jó hatása csak lehet a geniszteinnek Erre hivatkozik Tóth Gábor is.. A FOSTEUM PLUS-ban én azért bízom, mert azt nem szójából állítják elő. Az mindenképpen igaz, hogy minden egyes gyógyszer- vagy szer (legyen az táplálék kiegészító, vagy medicál food-nak titulált orvosi étel, vagy bármi más) gyártó eladni akar. Ez igaz a mostani gyógyszereket gyártó cégekre is. Ahol pénz forog kockán, ott igaz, hogy nem mindig a tiszta szándék vezeti az embereket, de az egész egyébként bizalom kérdése, mint minden.

Én a Fosteum Plus hírének azért örültem, mert átbogarászva a honlap minden egyes linkjét, főleg a szakembereknek írtakat és a vizsgálatokat, legalább reményt nyújtott. Persze mindenki állíthat mindent és igaz, hogy lehet mindennek az ellenkezőjére is találni példát, de én a többi gyógyszernél ilyen eredményeket nem olvastam és nem hallottam. A Fosteum Plus se ígér teljes gyógyulást, de ha igaz, hogy kb. 3 % elérte a normális T-score értéket, vagy annak közelébe került, komolyabb mellékhatások nélkül, az már nekem jól hangzik, főleg a biszfoszfonát, denosumab és stroncium-ranelat, mesterséges hormonok mellékhatásaival szemben.

479. c8c263a03a (válaszként erre: 478. - Bjudit55)
2017. márc. 18. 12:04

Ezért nehéz a dolgunk.

Mert a kutatók mögött is lehet egy kutatást finanszírozó lobby.

478. bjudit55 (válaszként erre: 476. - C8c263a03a)
2017. márc. 18. 10:38

Minden mögött van üzleti érdek.

Az okos embereknek az idejük a legdrágább. Egyik sem pazarolja önzetlenül.

477. bjudit55 (válaszként erre: 476. - C8c263a03a)
2017. márc. 18. 10:36

A másik probléma az, hogy az interneten minden megtalálható, és annak az ellentéte is. Tudományosan tálalva. Mindenki a megérzésére hagyatkozva dönthet, mit hisz igaznak. Arra sincs garancia, hogy a nagy nevű kutatók javunkra beszélnek.


Bár egyszerű agyammal, de hosszas kutakodásom eredményeképpen azt hiszem én megtaláltam a megoldást saját részemre. Bár csontsűrűség vizsgálatra továbbra sem megyek (régebben leírtam miért), de hiszek abban ha nagymértékben javult és javul a közérzetem, az idő múlásával fiatalosabbnak érzem magam, több az energiám, talán a csontjaim is jobb állapotban vannak. Mert az, hitem szerint nem lehet hogy minden egyre jobbá válik, a csontozat meg egyre silányabb. Igaz? :)

2017. márc. 18. 00:41

Nekem az a tanulság, hogy olyan forrásnak higgyünk, ami mögött nincs üzleti érdek.

Ez nem mondható el sem a szójavitről, sem pedig a fosteumplusról,két cég, akik eladni akarnak. Sajnos sok orvos is eladja a nevét egy "kis" pénzért.

Nagyon bizalmatlan lettem.

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook